Jak naladit družici Astra 23,5?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod java2 10. 1. 2008 17:41

Mám soupravu s příjímačem Homecast S 3000CR. Ať točím parabolou jak točím, sílu to ukazuje 99%. Kvalitu pro Astru 19,2 asi 70 %, pro Astru 23,5 stále 0%.

Příjem německých nekódovaných programů z Astry 19,2 je bez problémů. Netušíte, kde může být chyba? Není to "jen" v přijímači?
java2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 10. 1. 2008 20:18

Vyber si transponder ze seznamu Astra3a,třeba 12,525/V-sr27500,je to čt24 a otáčej anténou doleva od Astry1.Budeš si asi muset doladit anténu,těch 70 procent z Astry1 moc není.
jito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod java2 14. 1. 2008 11:07

Ladím, ladím, ale pořád nic.
U té Astry 1 je 70 % maximum (když měním elevaci i azimut) a to mám 80 cm parabolu.
Neměla by ta Astra 3A tam, kde skončí Astra 1? Já když do toho místa najedu, tak mi to pořád ukazuje 99 % síla a 0 % kvalita (pro všechny družice). TP dávám ČT24 i TA3, podle seznamu v pořádku.
java2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 14. 1. 2008 17:11

Od Astry1 je to asi 10 cm do leva-když stojíš za parabolou.Máš jistotu,že máš nastaveno na Astru1?Vyzkoušel jsi náhodně proladit a zobrazit programy z Astry1?Jinak nevidím žádný logický problém.
jito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod java2 15. 1. 2008 13:24

S Astrou 1 si jsem jistý. Nastavím tam např. frekvenci 10862, na které vysílá na Astře 23,5 Óčko. Místo toho najde TVP, která vysílá právě na 10862, ale z pozice 19,2. Ostatní TP (např. 12565, 12525) nenajde nic. Síla stále 99 % (což mi je divné), kvalita 0 %.

Říkáš 10 cm? Vytočil jsem to i o víc a pořád nic. Zkouším také různé elevace.

Mám ještě jeden dotaz - pro multifeed - kde se dává DiSEqC přepínač? Ven k parabole (nevadí mu počasí, voda?) nebo raději dovnitř? Nebo na to existují nějaké pouzdra?
java2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 16. 1. 2008 15:34

Začínám pochybovat i o sobě,nemáš náhodou v menu u Astry3 nastaveno Diseqc přepínač nebo vypnuté napájení LNB?Jestli si něco měnil v nastavení přijímače,tak asi poslední možnost je dát tovární nastavení a zkusit vše znova. Ten diseqc přepínač radši schovat,může být v tom pouzdře ve kterém je prodáván.Dá se to vyřešit i konvertorem-monoblok.To je jeden kus konvertoru a jsou v něm dvě hlavice napevno nastavené na dané družice.Třeba Astra3-Astra1 nebo Astra3-Hotbird.Pro podrobné informace jdi na Parabola.cz.Jsou tam i přehledy satelitů a nastavení.
Naposledy upravil MgX dne 22. 2. 2012 20:20, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněn osobní údaj přispěvatele.
jito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bambuss 2. 2. 2008 04:22

Když tu řešíte multifeed a ty Astry, chtěl bych se zeptat na jednu věc.. Do satelitní techniky nevidím, tak jsem z toho trochu zmaten.

Byl nám s pomocí odborníka nainstalován multifeed a podle toho, co se zobrazuje v přijímači (Homecast S3000CR), to bere Astru 1D a 3A. Když jsem se ale díval na přehledy na parabole, zjistil jsem, že Astra 1D už je vyřazena a vysílá jen pár nějakých nepoužitelných věcí.
Všechno tedy nasvědčuje tomu, že využíváme jen jeden LNB a programy dostupné z Astry 3A, případně 1E, kerá je taky na 23,5°E. Jsou tam, kromě českých věcí, nabídky v rámci karty T&T, převážně hromady germánských programů.

Jak a kam by se dal namířit druhý LNB, aby byl vůbec využit multifeed? Hodila by se třeba pozice, kde se dají chytit nekódované anglicky mluvící programy...
Tisíceré díky :-D
bambuss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 2. 2. 2008 08:24

Pokud máš zájem přijímat anglicky mluvící programy,tak v každém případě satelit Eurobird1 na 28,5°E.Pozor na záměnu za Astru2 na 28,2°E.Pro tento satelit je potřeba anténa i 2 metry.V tvém případě musíš použít jako středový konvertor pro Astru3 a na pravou stranu dát druhý konvertor pro Eurobird-pohled za parabolou.V menu přijímače vyber satelit a transpondér,přiřadit nastavení diseqc přepínače jako byl u Astry1 a posouvat konvertorem až bude signál.Nezapomenout zrušit v menu Astry1 diseqc přepínač.
jito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod K-o-J-a-K 31. 1. 2010 16:39

Zdravím. Chci se zeptat, zda-li byl problém s naladěním ASTRA 3 vyřešen, protože mám naprosto stejný problém. ASTRA1 naladím s parametry Síla:98%, kvalita:86% .... bohužel ať dělám co dělám, ASTRA3 ani Ň ... síla pěkná, ale kvalita 0%. Otestováno moře poloh i nastavení DiSEqC. Bohužel nic nevedlo k úspěchu. Budu rád za každou radu či názor.
Vlastním přesně takový monoblok a i nastavení jsem čerpal z teto stránky.

http://www.digiprijem.cz/view.php?cislo ... 2008100001
K-o-J-a-K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 31. 1. 2010 17:16

Väčšina problémov pri ladení 19.2E a 23.5E je v tom, že si "nastavovač" neuvedomuje, že otáčanie paraboly s jedným LNB a použitie 2-och a viac LNB vyžaduje natáčanie presne opačným smerom, pretože platí fyzikálny zákon uhol odrazu = uhol dopadu.
Už sme to tu niekoľkokrát riešili a vždy to bolo to isté:
1/ parabola s jedným LNB
pri pohľade od LNB smerom na lavór -> ak chcem preladiť z 19.2E na 23.5E, musím potlačiť držiak s LNB smerom doprava. T.j. okolo osi držiaka točím parabolu proti smeru hodinových ručičiek

2/ parabola s viacerými LNB
tu to platí presne naopak, pretože signál sa neodráža od stredu paraboly na LNB, ale vždy využíva odraz z bočnej plochy paraboly.
Takže, pri pohľade od LNB smerom na lavór, sú LNB zľava doprava osadené takto:
28.2E -> 23.5E -> 19.2E -> 13E -> a trebárs 0.8E -> 1W atď.
LNB nasmerovaný na najvýchodnejšiu družice je uložený na držiaku na najzápadnejšom konci a naopak.

Chyba je teda väčšinou v tom, že LNB ktoré Vám šlape na 19.2E je OK, ale to druhé, ktoré máte viac na východe Vám "nesvieti" na 23.5E ale naopak niekde na 15E.
Takže prehodiť nastavenie v STB -> na pozícii kde Vám ide 19.2E nastavte v STB 23.5E a točte anténou o tých cca 6cm protismeru hodinových ručičiek.

Ad Astra1D - to že v nejakom STB je to nazvané 1D je len starý alebo neopravený text vo FW. Nie je vôbec dôležitý, až na to, že pri automatickom hľadaní transpondérov nemusí nájsť transpondéry nových družíc na tejto pozícii.
Normálni výrobcovia označujú pozíciu a nie názov družice, pretože k presunom dochádza pomerne často.

Ad Anglické programy - odporúčam ako už JITO naznačil Hotbird 28.5E. S anténou 80cm v pohode (od 13E po 28.5E) možno sledovať anglické programy - pozerateľných je cca 10 filmových, 5 spravodajských, nejaký šport a 10 hodobných. Zvyšok sú teleshoppingy a erotika apod.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod K-o-J-a-K 31. 1. 2010 20:15

Velice děkuji osvětlení problému. A ještě jsem vyzkoušel ruzné polohy. A tady mám výsledek:
Takto mám uchycený monoblok. ASTRA1 mám v přijímači nastaveno na TONE A s parametry síla:98%,kvalita:87% a na TONE B nechytám dle očekávání Astra3A, ale IntelSat12 s parametry síla:98%, kvalita:94%.
Přeladím-li Astra1 na TONE B ( pootočím parabolu ) parametry jsou stejné a na TONE A opět nechytám Astra3A, ale EutelSat w2 opět s velice dobrými parametry. Tak nevím.
Teď bych se rád zeptal, kde je chyba, nebo co dělám špatně, či jestli pomůže uchytit monoblok za opačný LNB a postup ladění opakavat ? Mě tak připadá, jako by to byl snad nevhodný monoblok, i když v popisu setu bylo uvedeno 19,2 a 23,5. Díky moc za každou radu.

PS: Firmware v přístroji ze ze dne 3. listopadu 2009, tzn. aktuální.
K-o-J-a-K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 31. 1. 2010 23:39

Prosím neuvádzaj názvy družíc ale pozíciu družice. Z tvojho popisu totiž vyplýva podľa parabola.cz nasledovné:
1/ TONE A -> Astra1 (=19.2E) + TONE B -> Intelsat12 (=45E !!!) teda rozdiel 25.8° ???
2/ TONE B -> Astra1 (=19.2E) + TONE A -> EutelSatW2 (=16E) teda rozdiel 3.2°

Možnosť 2/ by mi dávala zmysel s tým, že si kúpil monoblok na parabolu 100cm ale nasadil ju na parabolu 85cm. tým máš medzi LNB na orbite nie potrebných 4.3° ale len 3.2°
Možnosť 1/ je úplná pitomosť.

Takže:
- napiš ako si prišiel na to, že máš naladený Intelsat12, resp. EutelsatW2 alebo Astru1
- napiš akú veľkosť a tvar paraboly máš. Kupoval si to celé ako set?
- v prípade, že Astra1 ti funguje na jednom zo vstupov (zaručene máš naladené programy podľa paraboly.cz alebo kingofsat.net portálu aspoň na dvoch transpondéroch) nechaj zapnutú túto voľbu. Na prijímači nič nemeň a pootoč parabolou proti smeru hodinových ručičiek cca 6cm na obvode LNB - pokiaľ máš parabolu 85cm
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod K-o-J-a-K 1. 2. 2010 05:08

Používám názvy, jaké jsou použity v přijímači, plus vždy na internetu ověřuju podle frekvence některého z funkčních programů na kterém že satelitu je vysílán, takže bych se mýlit neměl. Doufám. Ještě včera podle tvojí rady jsem otočil ještě více doleva ( proti směru jak si psal ) a na TONE B jsem konečně dostal Astra3/23,5E, ale v nastavení vidím kvalitu cca 75%, ovšem na CZE kanálech NIC .. 0% ( může to dělat ještě neaktivovaná karta? Aktivoval jsem ji již v neděli přes internet ). Samo v tu chvíli na TONE A ale Astra1/19,2E není ... je tam IntelSat 12/45E !!! Z toho jsem již jelen.
Jinak sestava je tato. Parabola je 80cm resp. 85cm ... je to offset. Monoblok je tento . Pokračovat budu dneska.
K-o-J-a-K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 1. 2. 2010 14:04

Presne som si myslel že máš offset.
Podľa môjho názoru - pretože jeden offset mi leží v pivnici z analogu 19.2E - má offset 80cm iné zakrivenie paraboly než bežná parabola 80cm. A to spôsobuje, že LNB z monobloku, ktoré "šilhá" v tom zakrivení mieri niekam úplne inam než by si chcel. Môj offset 80cm má rozmery 60x80 -> na výšku 80cm, na šírku 60cm.
Parabola, ktorú používam teraz je skutočne 80cm na všetky strany.

Toto je moja teória, možno nie je správna, ale tvoje pokusy ju potvrdzujú.
Na "normálnej" parabole sa všetko chová podľa fyziky a matematiky -> vypočítaš posunutie LNB vzhľadom na uhol medzi satelitmi - posunieš - a je to tam. Aj bez meráku.

Skontroluj to u predajcu. Chápem to tak, že si kúpil celý paket, t.j. STB + parabola s držiakom + monoblok 19.2/23.5E.
Možno by mohlo pomôcť (z tej fotky sa mi zdá, že jeden LNB čumí iným smerom) tak ako si sa pýtal niekde na začiatku, či nemá byť na držiaku uchytený druhý LNB. Tak ako to máš, je jeden v osi a druhý šilhá. Otázka ktorý má byť v osi - nie je to napísané v návode k monobloku?

Ad české programy -> "no signal" tam nemôže byť, keď je karta nefunkčná. STB normálne naladí všetky programy aj kódované, aj keď tú kartu úplne vyberieš.
Po prepnutí na takýto program sa musí objaviť nejaké okienko s nápisom "program kodovaný systémom xyz"
Toto skôr vidím, či máš správne nastavené hodnoty LNB v menu (LOF atď)

Slabší signál -> u jednotlivých LNB sa nastavuje okrem polohy aj "skew" t.j. natočenie vertikálnej osi LNB. Neviem ako sa to dá u monobloku. Možno to je už v konštrukcii monobloku?
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod K-o-J-a-K 1. 2. 2010 18:34

Tak dneska jsem prohodil uchycení monobloku. Na centrální LNB jsem naladil ASTRA3/23,5 na DiSEqc TONE B a na TONE A opět nic. Resp. není tam dle očekávání ASTRA 19,2, ale zase IntelSat12 ... zkoušel jsem i pootočit monoblokem a signál se u obou družic vcelku značně zlepšil ( pootočil jsem, z pohledu za parabolou, směrem proto hodinových ručiček o cca 1-1,5cm ) na opačnou stranu signál slábnul. Takže obrácením uchycení monobloku jsem nic nevyřešil.
Navíc pořád setrvává problém s naladěnou družicí ASTRA3. Prostě většina z nalezených/nascanovaných programů vykazuje 0% kvalitu ( samo včetně CZE ). Jestli je karta uvnitř nebo ne, nemá vliv. Po zasunutí karty napíše "kontrola karty" a po cca 5s napíše další zprávu "není možné dekódování" a to je vše. Černá obrazovka jen se zprávou "žádný nebo špatný signál". Na jiných forech jsem se dočetl, že některé tyto přijímače mají problém s přečtením těchto karet ( mám CSlink, neuvedl jsem-li to ještě ). Tak nevím a začínám silně pochybovat o tomto přístroji a již jsem kontaktoval prodejce.
Ještě bych chtěl poprosit, jaké by mělo být nastavení monobloku, protože to je snad jediná veličina, kde by mohla být ještě chyba.
Mám k dispozici tento monoblok v OPAČNÉM UCHYCENÍ jako tady.Zde jsou pak screeny sejmuté z mé TV, kde je vidět mé nastavení naladěných družic:
ASTRA3/23,5E
Obrázek
IntelSat 12/45E
Obrázek
ASTRA1/19,2E
Obrázek

Mrkni na to, je-li tam něco špatně, popřípadě co změnit. Budu vděčný za jakoukoliv radu. Možnosti typu LNB jsou Standardní, Universální1,WideBand a uživatel. Toť vše.
K-o-J-a-K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 1. 2. 2010 23:14

Kojaku, kojaku, dobre sa pozri ako máš nastavené hodnoty "nízká frekvence" a "vysoká frekvence". A je to jasné. Myslím že ako KOJAK to už vidíš.
Problém s ČT programom na 23.5E je vyriešený.
Ak by to predsa len nebolo jasné tak tu je vysvetlenie:
- dobre sa pozri na link, ktorý si dal na tvoj monoblok. Tam ti píšu L.O.Frekvencie 9,75/10,6. Tak ich tam nastav -> nízká frekvence, vysoká frekvence.
Veď na tom druhom LNB pre Intelsat ich máš správne a preto ti to funguje.
Rovnako ti to nejde na Astru 19.2E, pretože tam máš tiež žlutiny. Na všetkých nastaveniach LNB to musíš mať rovnako.
Doporučujem nastaviť ale LNB = Standardní, tam u normálneho SAT prijímača budeš mať všetky parametre nastavené napevno štandardne (9750, 10600) a bude to fungovať.

- čo to je SÍLA LNB ??? čo je iná možnosť k ZAPNUTÍ? VYPNUTÍ?. Skús menu prehodiť do nejakého iného jazyka, angličtina alebo nemčina a napiš čo tam je. Zdá sa že český preklad je nejaká blbosť. Ale problém je jasne v predchádzajúcom bode.

Tak teraz budeš fičať na 23.5E, ale stále sme sa nedostali k problému prečo nie 19.2E + 23.5E ale 23.5 + 45E !!! A toto je podľa mňa len a len nevhodná kombinácia monobloku a paraboly.
Fakt ti to takto spolu predali? S tým sa proste nedá nič urobiť, jedine vrátiť monoblok alebo parabolu. Alebo oboje.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod K-o-J-a-K 2. 2. 2010 05:04

No pravda je ta, že SAT ladím prvně a opravdu jsem nikdy nevyčetl, jaké že ty frekvence LNB mám do přijímače zadat. To že v tomto bude asi chyba mě ujistil fakt, že jakmile naladím Astra3 na ty hodnoty co vidíš na mých screenech, a pak tyto hodnoty přepíšu těmato ( 9750, 10600 ) kvalita spadne na 0%, což prakticky odpovídá skutečnému stavu. To jsem ověřil až včera k večeru a silně jsem znejistěl, proto ty screeny ;-) a jsem teď tak trochu rád, že jsi mi to potvrdil.
Dneska tedy budu ladit opět a už snad silně věřím, že to bude OK. ADD ty družice na 45E ... podle tohoto nákresu je jasné, že naladím-li na středový LNB Astra23,5, tak při uchycení tak jak je na tomto schématu mi to chytne až EutelSat w2 na 16E ... tak podle logiky ( tak jak si to psal již před několika příspěvky ) když šilhající LNB přiblížím více k vertikální ose středového LNB, měl bych se teoreticky přiblít k odrazu vytoužené Astra19,2 ( to je ale opravdu jen spekulace :hm ). No a pakliže tam bude opět EutelSat, je prostě pravděpodobně chyba tam, jak píšeš v kombinaci LNB vs. offset.
Ano. Takto mi tento set byl prodán. Odkaz přímo na něj jsem tady již dával. Já si jen připlatil za AL parabolu. Jo a jak se ptáš na tu SÍLU LNB no to je tak, když někdo "umí" přkládat. To je zlý překlad, v ENG je to "Power LNB" ... tzn. napájené konvertoru přijímačem, takže to by mělo být ZAPNUTO. Pouze při zapojení dalšího přijímače do LOOP by tato funkce měla být VYPNUTA, tak praví manuál.
No a snad jsem již odhalil tedy definitivně všechny neznámé a dneska proběhne slavnostní zahájení CZE provozu. Podám odpoledne info.
K-o-J-a-K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K-o-J-a-K 2. 2. 2010 17:20

Tak dneska jsem provedl slibované úpravy. Dal zpět monoblok dle návodu a dal správné frekvence a hle ?? Na přijímači ihned obě družice, jako by se nechumelilo :tleskani ... ach bože 2 dny utrpení kvuli takové prkotině! Velice děkuji za trpělivé rady a tipy uživateli Dagy2, bez něj bych jen tápal.
Takže již je vše plně v provozu, síla shodně 98% a kvalita opět shodně 92%. Takže spokojenost MAXIMÁLNÍ. Ještě jednou díky za pomoc třeba zase někdy příště na shledanou!
K-o-J-a-K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 2. 2. 2010 17:24

8-)
Ale aj tak by som šiel a omlátil preklad a popis k tomu prijímaču predajcovi.
Včera som ešte hľadal v manuále TechniSat -> a hop, všetky tieto dáta na nastavenie LNB tam sú. Takže niektorí výrobcovia to vedia dať a niektorí na to kašlú.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mysakm 9. 2. 2010 12:18

Dobry den, mam problem s nastavením satelitu. Zakoupil jsem prijimac Ferguson FK-6900 CR a prijimac LNB TWIN DIWAY. Na prijimaci jsou jiz prednastaveny kanaly od vyrobce. Po nasmerovani paraboly dle navodu a vypoctenych uhlu je stale kvalita 0% a ne ane se hnout i kdyz pohybju s antenou. V lazeni satelitu jsem naprosty laik, takze jsem odkzan pouze na náody a rady. Sledoval jsem ze se zde neco obdobneho resilo tak se pridavam. Scen nastaveni satelitu. Sílu signalu mam 90% screen je porizovan pri odpojenem satelitu ale kvalita je porad nulova.
Přílohy
Snapshot_20100209_121436321.jpg
mysakm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K-o-J-a-K 9. 2. 2010 17:13

Pozorně si pročti celé vlákno a hlavně příspěvky moje a Dagy2 ... společně jsme řešili muj problém ( ale já měl monoblok ). V první řadě je potřeba správně nastavit nízkou a vysokou frekvenci konvertoru ( nevím proč máš přijímač v ENG když podporuje a má CZE najeď do systemu > změna jazyka ) jinak v tvém případě LOW a HIGH frequency. Jak jsem si sám v praxi ověřil, je to NUTNÁ věc, budou-li hodnoty jiné, budeš chytat nesmysly! Takže se podívej buď na dokumentaci LNB nebo podle označení LNB vyhledej na NETu tyto frekvence, výrobce je značí L.O. Pravděpodobně ti bude stačit tato stránka http://www.di-way.cz Ty nastav do přijímače LOW a HIGH. Pak v podstatě zbytek nastavení konvertoru nechej jak máš. Nejsem si jist tím UNIVERSAL typem LNB ( já mám monoblok a proto jsem dal UNIVERSAL u toho singlu fakt nevím, vyzkoušej ), případně vyzkoušej jiný, ale opět se správnými frekvencemi LOW a HIGH. Pak si správně nastav ASTRA3/23,5 jak máš na screenu a chytej ... máš jen single konvertor, tak to máš jednoduché, chce to trpělivost ;) Já chytal 3 dny ve větru a -10°C :D

POZOR až naladíš ASTRU3/23,5 pravděpodobně nebudeš mít všechny kanály předladěné ( já je neměl, chyběly mi 4 kanály, mimo jiné NOVA, MINIMAX NG W, NG S apod ) tak si je pak podle stránek poskytovatele ( CSLink, SKYLink ??? ) musíš ručně přidat. Je potřeba podle přijímače kontrolovat předladěné kanály na družici ASTRA3/23,5 a kontrolovat je s kanály na WEBu poskytovatele, které potřebuješ na příjem všech stanic, které nabízí. To není problém, je to jednoduché. Hodně štěstí při lovu..
K-o-J-a-K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mysakm 9. 2. 2010 18:04

OK,cele vlakno jsem cetl asi dvakrat ale porad me vykazuje kvalita 0%.

Anglictinu jsem dal pro screen protoze nektere nazvy jsou dosti nepresne prelozeny.

Chtel bych se zeptat jak je mineno chytat kanaly. Nevim kde se mem ma co obevit.Jestli se ma obevit ukazatel kvality hned na te obrayovce u toho nastaveni LNB jak je na screenu a nebo primo nekde na nejakem kanale?

Parabolou jsem jiz nekolikrat zkousel pohybovat ale vzdy marne,jeste otazecka, docetl jsem se ze prijimac reaguje se zpozdenim, proto se ptam jak velke je tohle zpozdeni, jak dlouho tedy musim nechat parabolu na dane pozici nez vyzkousim dalsi. Jsem jiz dosti bezradny. Ladim druhy den a tez ve spatnych podminkach :-)
Zatim dekuji.
mysakm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 9. 2. 2010 18:17

V té tabulce,kterou jsi dal jako screen se bude špatně hledat pozice.
Najdi v přijímači tabulku ručního ladění nebo úprava transpondéru.V seznamu transpondérů(TP) si vyber TP 10,862 Horizontal,Symbolová rychlost(SR) 22000,FEC 5/6.Pokud tam takový TP není,tak ho vytvoř nebo si tady http://www.parabola.cz/prehledy/televize-digital/23e5 vyber jiný.
Prodlení signálu je minimální-cca.1-2 vteřiny.
Kde bereš jistotu správné elevace(náklon) a směru paraboly?
Podle této mapy http://www.digitalnitelevize.cz/nastroj ... -paraboly/
si najdi své bydliště,přetáhni tam ten zelený kurzor a uvidíš směr paraboly podle zvoleného satelitu.Dole pod mapou je napsaná elevace-např.31,5.Podle tohoto údaje nastav náklon paraboly-na boku je stupnice.
jito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mysakm 9. 2. 2010 18:57

Jak jsem psal prijimac je prednastaven tak programy by mely byti nalazeny.

Parabolu jsem nastavoval presne podle teto stranky,takze doufam ze to neni tak nachylne aby tomu vadilo mala nepresnost, a navic jsem zkousel i parabolou hybat.

Ve scernu je tabulka s nalazanymi kanaly a s nastavovani transponderu.Ale opravdu nevim kde mam sledovat prijem signalu a tocit parabolou. JSem bezradny.

Nemuze byt vadne LNB? Doufam teda ze ne ale kde je teda chyba.

Typ LNB universal1 bylo predvoleno ale na krabici je napsano taky univerzal a frekvence se schoduji tak nevim.
Přílohy
DSCN8371.JPG
DSCN8369.JPG
mysakm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K-o-J-a-K 9. 2. 2010 19:27

No jestli jej máš předladěný, tak jen hledej správnou polohu ( já jej naladěný neměl a tak jsem "vařil" z vody ) ... podle toho jak jsem ladil já jsem pozoroval rozsah použitelné kvality signálu cca 1,5x1,5cm, což není příliš mnoho, pomyslně myšlené plochy na konci držáku konvertoru! Takže jestli s tím hýbeš v řádu centimetrů, tak neuspěješ ... pakliže mohu trochu poradit, zkus nejprve zachytit ASTRA1/19,2, ta je silná a velice dobře se loví, a měl by jsi dosáhnout kvality cca 98%/98%, pak na přijímači vyber ASTRA3/23,5 a poooomaaaaaliiiinkuuuu natáčej parabolu ( cca 5-6cm ) směrem doleva a výsledek musí být zaručen. Tak jsem ladil já. K té latenci. Já vždy hýbal po cca 0,5cm ( pomyslně měřeno na oblouku konvertoru ) a čekal tak 1-2s ( komunikoval jsem mobilem s obsluhou TV ) a dle odezvy obsluhy pokračoval dále a výdy po změně polohy ta prodleva. Jinak až dosáhneš síly cca 98% a kvality okolo 85%, pak zkus ještě lehce pootočit konvertorem v držáku opět směrem doleva ( řádově do 1cm ) dá se tak doladit kvalita na super úroveň! Hodně zdaru !
ADD Sledování kvality: Však na tom prvním screenu vidíš dole 2 ukazatele ( Síla ti ukazuje 86% - to není nic moc ... pohrej si s nasměrováním a elevací ) a pod tím je další ukazatel a tam je kvalita - tam máš 0% a zde musíš dostat minimálně 80%, čím více, tím lépe.
K-o-J-a-K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mysakm 9. 2. 2010 19:50

Tak ja vyzkousim tu astru 1 avuidim ale nevim jestli to pujde,zda se mi ze se to proste nehybe.Takze tu kvalitu sleduji hned na to screnu jak je to nastavovani tech parametru LNB. Akorat si to prekliknu na ASTRU 1 a melo by tobyt jo.

Maly dotaz, cim ovlivnim silu signalu.Me to prislo jenom neco jako jak je kvalitni vedeni s delsim koaxem mam slabsi silu a s delsim koaxem mam mensi silu.Dekuji.
mysakm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 9. 2. 2010 20:03

To Mysakm: pre amatérske ladenie paraboly sú dve možnosti
1/ presne ako ti to popisuje Kojak (tie tri dni vo vetri a mraze ho vycvičili) a Jito.
T.j. nalaď známu frekvenciu napr. TA3 a toč. 1÷2sek je OK, povedzme že radšej počkaj 5sek, to ťa nezdrží a budeš si na istom.

2/ keď nechceš tráviť 3 dni v mraze a vetri poradím ti fintu, ktorou som zvládol 4LNB za polhodinu:
- natoč parabolu tam, kam si myslíš podľa uhlov že má smerovať
- prijímač ako píšeš ukazuje 80% silu a 0% kvalitu
- to znamená, že mieriš na nejakú družicu ale nie je to tá správna
- nájdi v menu skenovanie družice a zvol ho. SAT prijímač, teraz začne prehľadávať frekvencie a polarizácie. Náhodne určite nájde nejaké stanice a vypíše čo našiel.
Napr. 10796MHz / V / SR 30000 -> Folklor TV.
Porovnaním s http://www.parabola.cz alebo lepšie http://en.kingofsat.net/search.php (tu zadáš názov stanice a nájde ti všetky satelity kde sa stanica vysiela) zistíš, že FolklorTV je na satelite Eurobird16 = pozícia 16E. Poznač si na držiaku paraboly túto pozíciu.
- Znamená to teda, že na 23.5E musíš pootočiť parabolu proti smeru hodinových ručičiek tak cca9cm na obvode LNB
- pri otáčaní bude kolísať sila signálu tak otáčaj až bude najväčšia v mieste kde by mala byť nová pozícia.
- znova daj skenovať satelit a porovnaním zistíš kde si natočený.
Budeš prekvapený, že jemným postrčením antény (tak ako sa pýtaš či je to citlivé) preskočíš dve satelitné pozície. Bol som tým na začiatku prekvapený tiež.
- poznač si na držiak novú pozíciu. Ak to bolo napr. 28.5E, tak 23.5E musíš hľadať niekde v strede medzi tvojimi značkami 16E a 28.5E.

Keď zachytíš pozíciu 23.5E môžeš skúšať jemne doladiť aj pozíciu a následne aj eleváciu a skew. Ale postupne vždy jedno aby si sa vedel vrátiť naspäť na predošlé nastaveni.
Niektoré frekvencie musíš ladiť ručne, pretože transpondéry pribúdajú rýchlejšie než ich výrobcxovia dopĺňajú do zoznamu.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mysakm 9. 2. 2010 22:18

Uz jsem z toho docela spatny. Nejak to nejde. Nenasel jsem v prijimaci polozku skenovani druzic. Jinak myslenka je dosti jasna vypada ze i ucinna.Ale bohuzel navim jak najit prave to skenovani druzic.

Jsou zde predvolene nekolik asi 40 satelitu i s prislusnyma transponderama. Muzu akorat pro kazdou prednastavenou druzici zvolit hledat ale vubec nevim co to hleda a jestli to je vono.Ale pripada me to jako kdyby to projizdelo ty transpondery. Zkusil jsem si vytvorit vlastni stanici a rucne jsem pridal dva transpondery pro Astru 3 (discovery a ct 24) diskovery vykazuje silu suignalu asi 94% a to CT 24 jenom 86% tak nevm jestli se to da nejak z tohodle vzcist kde se vlastne nachazim.

JInaqk aby me to naslo samo transpondery tak takovou kolonku jsem nenasel:-( je to se mnou spatne. Poradime jeste nekdo?
mysakm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K-o-J-a-K 9. 2. 2010 22:56

Tak ještě jednou. Ferguson žádné vyhledávání družic nemá, to jsem již x krát projížděl také.

Takže prostě jen najeť do MENU > INSTALACE > vyber družici ASTRA3/23,5E a označ ji tlačítkem na ovladači OK, pak na ovladači stiskni zelené tlačítko SAT, naskočí ti seznam předvolených transpondérů. Vyber 12525|V|27500 tam vysílá ČT24 - vysílá free/volně a zachytíš jej i bez aktivované karty, stačí na něj jen najet, nic nemačkej. Dole na obrazovce uvidíš ukazatel SÍLA a KVALITA. Takže teď k TV posaď pomocníka a ty běž ven chytat signál, tady musíš za každou cenu dostat jak sílu tak kvalitu. A znova opakuju, dobře nastav ty hodnoy nízké a vysoké frekvence. V podstatě celý muj problém s naladěním satelitu spočíval právě v totmo.

Ještě jeden malý dotaz, máš přímý výhled na azimut cca 170° ( je to Jiho-JihoVýchod )? Nemáš v cestě dům, stromy apodobně? Pakliže ne, tak pomocí mého návodu ji musíš naladit. Jinak, jestli máš někde na foto-orto mapě vyznačen přesný azimut, který chytré weby pro ASTRA3 udávají ( 172° ) tak věz, že realita azimutu je někde mezi 168 - 165° !! Já měl pomocí ortomapy relativně přesně určený azimut, ale musel jsem docela dost pootočit parabolu více na východ ( doleva ) a to někde na hodnoty které jsem napsal. Takže pakliže ti rozum praví že seš už daleko na východě od ideálního azimutu, otoč ještě kousek dál ;)
K-o-J-a-K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 9. 2. 2010 23:07

Mysak, Veď nefńukaj, ťa v tom nenecháme! :nenapadne

Zo sily signálu sa nedá vyčítať absolútne nič. Je to len zmerané množstvo energie dopadajúce na plochu paraboly o frekvencii, ktorú máš nastavenú na prijímači.
Ale odkiaľ dopadá (z ktorého satelitu) to zistíš len vtedy keď sa objaví kvalita. Kvalita znamená, že frekvencia, polarizácia a symbolová rýchlosť, ktoré máš nastavené v prijímači sa nachádzajú vo zväzku energie ktorý dopadá na tvoju parabolu.

Môže sa stať, že nastavíš na tvojom prijímači napr. Astra3, ukáže sa ti kvalita, ale naladené stanice budú úplne iné než by si očakával. to vtedy, ked parabola bude natočená na iný satelit, ktorý zhodou okolností má niektorý z transpondérov s rovnakými parametrami ako Astra3.

To, že máš napísané v menu Astra3 alebo Astra1 neznamená vôbec nič, len že je tu naprogramovaný určitý zoznam transpondérov (ich frekvencie, polarizácia, symbolová rýchlosť) známy v deň, keď tento zoznam niekto programoval do prijímača.

Ak tvoj prijímač neumožňuje funkciu "skenuj satelit" (táto funkcia ale býva dostupná u každého normálneho prijímača) nezostáva ti nič iné, než postupne voliť z tvojho zoznamu metódou pokus-omyl satelity od 23.5E na východ a na západ.
Postupuj takto:
- anténu nechaj tak ako je ak ukazuje aspoň 70÷80% sily signálu
- sken 23.5E
- sken jeden satelit na západ od 23.5 (EutelsatW6 21.5E)
- sken jeden satelit na východ od 23.5 (Eurobird2 25.5E?)
- sken dva satelity na západ od 23.5E (Astra1 19.2E)
- sken dva satelity na východ od 23.5E (Badr6 26E)
atď
v momente, že prijímač naladí akúkoľvek stanicu, musíš ju porovnať so zoznamom na linkoch ktoré som ti poslal - a skontrolovať na ktorej frekvencii a polarizácii ti kanál naladil. Niektoré stanice, napr. SAT1 sa nachádzajú na mnohých pozíciách, potrebuješ presne vedieť, ktorú si naladil.
Takto zistíš, kam to máš natočené. A potom pootáčaš správnym smerom.
Chce to len trpezlivosť. Nejde všetko na prvé nastavenie.

Ešte jeden typ:
dobrá pomôcka pre amatéra je začať ladiť starým analógovým prijímačom na 19.2E. Analogový signál sa dá naladiť veľmi jednoducho-nie je taký citlivý ako digitál a výsledok vidíš ihneď.
Keď zafixuješ 19.2E, potom treba na anténu pripojiť opäť DVB-S prijímač, naladiť Astru1 a potom keď je toto odskúšané natočiť doľava na 23.5E.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mysakm 10. 2. 2010 10:19

Tak slava podarilo se mi to najit. Chyba byla v nastaveni paraboly, jina elevace, ale spravil jsem to a nasel jsem tu Astru. Vsem zucastnenym moc dekuji.

Jeste jednou dekuji a preji krasny den. :tleskani :-) 8-)
mysakm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K-o-J-a-K 10. 2. 2010 11:05

No jsme rádi že jsi to zvládl, já o sobě taky pochyboval po 2. dni bez výsledku, ale nakonec jsem slavil :D:D Tak mnoho příjemných chvil strávených u pěkného obrazu :-)
K-o-J-a-K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KRUND 23. 2. 2010 17:16

AHOJ KOUPIL JSEM SI SAT. KOMPLET A ZKOUŠÍM SI HO SÁM NASTAVIT PODLE VAŠICH RAD ALE V JEDINÝ POLOZE KDE MÁM NĚJAKÝ SIGNÁL JE TATO KDYŽ DÁM MONOBLOCK DO NORMÁLNÍ POZICE TAK SIGNÁL NENÍ.U TADY TÝ POZICE MĚ ALE TAKY VŠECHNO NEJDE TŘEBA NOVA,NOVA CINEMA A HD PROGRAMY FREKVENCI MÁM TĚCH9750-10600 MÁM SATELITA 2000HD KDYBY JSTE VĚDĚLI KDE DĚLÁM CHYBU TAK PROSÍM O RADU.
P2233561.JPG
KRUND
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MONYS 23. 2. 2010 17:33

bambuss píše:Když tu řešíte multifeed a ty Astry, chtěl bych se zeptat na jednu věc.. Do satelitní techniky nevidím, tak jsem z toho trochu zmaten.

Byl nám s pomocí odborníka nainstalován multifeed a podle toho, co se zobrazuje v přijímači (Homecast S3000CR), to bere Astru 1D a 3A. Když jsem se ale díval na přehledy na parabole, zjistil jsem, že Astra 1D už je vyřazena a vysílá jen pár nějakých nepoužitelných věcí.
Všechno tedy nasvědčuje tomu, že využíváme jen jeden LNB a programy dostupné z Astry 3A, případně 1E, kerá je taky na 23,5°E. Jsou tam, kromě českých věcí, nabídky v rámci karty T&T, převážně hromady germánských programů.

Jak a kam by se dal namířit druhý LNB, aby byl vůbec využit multifeed? Hodila by se třeba pozice, kde se dají chytit nekódované anglicky mluvící programy...
Tisíceré díky :-D
Pánové prosím vás nejprve si skutečně něco o nastavování paraboly přečtěte toto jsou vše pouhé dohady vše o nastavení najdete na Parabola .cz horní záložka sekce ABC pak teprv můžete laborovat!!!
MONYS
Junior

Odeslat příspěvekod K-o-J-a-K 23. 2. 2010 17:35

:D no tak takhle určitě ASTRA 19,2 a 23,5 nechytneš ani čirým omylem. Pročti si toto téma celé ( někde na začátku jsou i moje odkazy jak má být monoblok uchycen ) a chytej. rozhodně ten monoblok musíš otočit cca 90°směrem proti směru hodinových ručiček ...tak aby koax směřoval kolmo dolů. Pročti si taky nastavení DiseqC. Řešil jsem to konkrétně já ... GOOD LUCK !!
K-o-J-a-K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KRUND 23. 2. 2010 17:42

TADY POSÍLÁM JĚŠTĚ 2 FOTA NOVU NECHYTNU ČT2 BYCH CHYTL ALE PÍŠE MĚ TO ZAKODOVANÝ KANÁL TAK TO BUDE ASI TÍM ŽE JSEM JĚŠTĚ NEAKTIVOVAL KARTU SKYLINK JE TO TAK NEBO SE PLETU.
Přílohy
P2233565.JPG
P2233564.JPG
KRUND
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KRUND 23. 2. 2010 17:46

NASTAVENÍ DISEQC 1.0 TAM MÁM PORT 1 A DISECQ 1.1 TAM MÁM PORT 2
KRUND
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KRUND 23. 2. 2010 18:35

KDYŽ TO SROVNÁM TAK ANI TUK A TAKY MĚ VADÍ ZĚ TA INTEZITA A KVALITA SIGNÁLU SE VŮBEC NEHNE AŤ TO HEJBU KAMKOLI POŘÁD JE 45% A 10%
KRUND
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 23. 2. 2010 19:35

KRUND většině uživatelů vadí, když se píše se zapnutým CAPSLOCKem, pokud k tomu není důvod - zkus příště využít standardní písmo.

Děkuji.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod K-o-J-a-K 23. 2. 2010 20:14

Toto si pozorně přečti a podívej se na umístění monobloku VIZ odkaz:
K-o-J-a-K píše:No pravda je ta, že SAT ladím prvně a opravdu jsem nikdy nevyčetl, jaké že ty frekvence LNB mám do přijímače zadat. To že v tomto bude asi chyba mě ujistil fakt, že jakmile naladím Astra3 na ty hodnoty co vidíš na mých screenech, a pak tyto hodnoty přepíšu těmato ( 9750, 10600 ) kvalita spadne na 0%, což prakticky odpovídá skutečnému stavu. To jsem ověřil až včera k večeru a silně jsem znejistěl, proto ty screeny ;-) a jsem teď tak trochu rád, že jsi mi to potvrdil.
Dneska tedy budu ladit opět a už snad silně věřím, že to bude OK. ADD ty družice na 45E ... podle tohoto nákresu je jasné, že naladím-li na středový LNB Astra23,5, tak při uchycení tak jak je na tomto schématu mi to chytne až EutelSat w2 na 16E ... tak podle logiky ( tak jak si to psal již před několika příspěvky ) když šilhající LNB přiblížím více k vertikální ose středového LNB, měl bych se teoreticky přiblít k odrazu vytoužené Astra19,2 ( to je ale opravdu jen spekulace :hm ). No a pakliže tam bude opět EutelSat, je prostě pravděpodobně chyba tam, jak píšeš v kombinaci LNB vs. offset.
Ano. Takto mi tento set byl prodán. Odkaz přímo na něj jsem tady již dával. Já si jen připlatil za AL parabolu. Jo a jak se ptáš na tu SÍLU LNB no to je tak, když někdo "umí" přkládat. To je zlý překlad, v ENG je to "Power LNB" ... tzn. napájené konvertoru přijímačem, takže to by mělo být ZAPNUTO. Pouze při zapojení dalšího přijímače do LOOP by tato funkce měla být VYPNUTA, tak praví manuál.
No a snad jsem již odhalil tedy definitivně všechny neznámé a dneska proběhne slavnostní zahájení CZE provozu. Podám odpoledne info.

Pak takto uchyť monoblok Obrázek a na svém přijímači podle obrázku nastav i DiSeqC kdy na DiSeqC B nastavíš ASTRA 3A/23,5. Následně pak v přijímači nalaď kanál, kde vysílá ČT4 ( je free ) a pohybuju pomalu a s prodlevou cca 5sekund při každém malém změně směru a musíš za každou cenu naladit ASTRAu 23,5. Pak když si přepneš na ASTRA 1/19,2 a nastavíš ji DiSEqC A, musíš mít signál i na ní. Nedělej při ladění zbrklé pohyby, změny dělej tak po 0,5cm a vždy opravdu čekej těch 5s než opět někam pohneš parabolou !! Pak je úspěch
K-o-J-a-K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KRUND 23. 2. 2010 22:00

já mám v menu diseqc 1.0 a 1.1 a tam zadávam porty tak jsem zkusil do 1.0 dát 2 port a ten 1.1 jsem vypnul srovnal jsem monoblock podle obrázku a zkouším ladit čt24 na transpondéru 12525v27500 a chytil jsem signál ale když to zkusím zapnut napíš mě to zakodované ta čt4 má taky signál ale taky píše zakodované tak já nevím vždyt by to měli být volný programy.
KRUND
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K-o-J-a-K 23. 2. 2010 22:54

Ano buď se DiSEqC značí port 1 ( TONE A ) nebo port 2 ( TONE B ). Toto je důležité mít správně nastaveno. Takže jsem pochopil, že jsi tedy naladil obě ASTRY OK?

Prostě v přijímači nastav 2 družice s tímto nastavením:

1) ASTRA 3A/23,5 ..... DiSEqC 1.0 TONE B ( port 2 )
2) ASTRA 1/19,2 ..... DiSEqC 1.0 TONE A ( port 1 )
3) Samozřejmostí je mít správně nastaveny hodnoty pro LNB ( L.O. frekvence ) nebo-li nízkou a vysokou frekvenci !! Toto má zásadní vliv na chod celé sestavy !
4) Máš-li kartu tak ji na NETu aktivuj a vlož do přijímače ( teď jsem ale zkoušel a mě ČT24 jede OK i bez karty ... )
K-o-J-a-K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 24. 2. 2010 08:57

KRUND píše:já mám v menu diseqc 1.0 a 1.1 a tam zadávam porty tak jsem zkusil do 1.0 dát 2 port a ten 1.1 jsem vypnul srovnal jsem monoblock podle obrázku a zkouším ladit čt24 na transpondéru 12525v27500 a chytil jsem signál ale když to zkusím zapnut napíš mě to zakodované ta čt4 má taky signál ale taky píše zakodované tak já nevím vždyt by to měli být volný programy.

To KRUND: Diseq1.0 a Diseq1.1 sú dve rôzne veci - to nie je výstup A a výstup B !
Takže
1/ nastav Diseq tak ako ti píše KOJAK
2/ žiadnu kartu zatiaľ neaktivuj -> potrebuješ najprv chodivú anténu na nekódovaných programoch. Vyber kartu úplne von!
Všetky dolaďovacie testy rob na ČT24, TA3 alebo nemeckých staniciach u 19.2E

3/ sú dva spôsoby ako nastaviť anténu
A/ dať natvrdo napr. ČT24 a točiť anténou. Tento spôsob je dobrý ale pre analogové vysielanie, pre digitál môže trvať nájdenie práve ČT24 aj niekoľko hodín, prípadne ju nenájdeš vôbec.
TOTO NEODPORUČAM PRE AMATERSKE HĽADANIE SAT POZICIE

B/ oveľa efektívnejší spôsob je tento:
(predpoklad je, že už máš správne nastavené frekvencie oscilátora LNB a vieš že funguje správne Diseq -> t.j. pri točení anténou sa mení sila signálu) Potom:
- nastav približne anténu podľa suseda alebo buzoly do smeru a výšky kde predpokladáš tvoju družicu.
- skontroluj že máš silu signálu aspoň 80%, snaž sa jemne doladiť tak, aby si mal čo najväčšiu silu signálu. dôležité pri prvom pokuse je mať správne výškové nastavenie antény. potom ti už bude stačiť len pootáčať okolo držiaka.
- teraz daj na SAT prijímači skenovanie družice - buď celé pásmo, ak to v menu je, alebo družicu ktorú si chcel naladiť.
Po preskenovaní skontroluj aké stanice sa naladili. Porovnaj naladené stanice so zoznamom staníc na www.parabola.cz alebo inej stránke.
Porovnaním zistíš, na akú pozíciu si vlastne natočený. poznač si polohu na držiaku a Ak je to napr. 28.2E - pootoč anténou o cca 6cm na obvode LNB v smere hodinových ručičiek a si niekde okolo 23.5E.
Znova skenuj a skontroluj aké sú tam stanice. a tak dokola.´

Ak tvoj prijímač nemá "slepé" skenovanie tak vždy skenuj spôsobom:
- ASTRA 23.5E -> ak nenašlo žiadne stanice
- pozícia 21E -> ak nenašlo žiadne pozície
- pozícia 26.5E atd, t.j. jednu doľava od pozície ktorú hľadáš, potom jednu doprava, potom 2 doľava, potom 2 doprava od žiadanej pozície.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KRUND 24. 2. 2010 21:48

zdravím tak děkuji za vše od každého jsem si vzal něco už mám konečně naladíno nakonec jsem to udělal tak že jsem tam hodil tu čt24a nekoukal jsem na signál ale na obraz a prostě pak tam nejednou spadl(po různém nastavovaní) protože když jsem koukal na signál tak tam byl ale zase to pak psalo že to je zakodovaný no asi jsem měl štěstí.teď už mě stačí akorát aktivovat kartu aby mě šli i ty ostatní kanáli.jinak kvalita signálu mě to píše 76% zkoušel jsem to ruzně jemně doladit ale víc z toho nevymáčknu snad mě to bude stačit hlavně na HD kanáli abych nebyl ošizen o kvalitu.tak jěště jednou DÍKY.
KRUND
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K-o-J-a-K 25. 2. 2010 03:19

No jestli máš monoblok relativně skoro vodorovně, zkus jej v tom držáku trochu ( cca 5° ) pootočit směrem protisměru hodinových ručiček ( při pohledu zpoza paraboly ) tzn. ten volný LNB jakoby trochu dolů ... já jsem s kvalitou na tom byl stejně a takto jsem to vyšperkoval až na nějakých 92-98% kvality ;) ... máš stejně velký off-set jak já takže by ti to mělo jít tež.
K-o-J-a-K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nomiss 12. 3. 2010 08:25

zdravim, tiez neviem naladit astru 23,5. mam 80cm parabolu, monoblok no chytenie astry 19,2 a 23,5, prijmac opticum 7300l. podarilo sa mi naladit astru 19,2 - ked si to porovnam s prehladom na parabola.cz, tak mi to celkom sedi, akurat neviem preco mi nejde ta3, ktoru tu vsetci spominate, ct24 ide. skusal som rozne prehadzovat ten monoblok - musi byt uchyteny tak ako na tom obrazku hore? alebo to moze byt aj naopak (zalezi od vyrobcu)?
dalej nastavenie diseqc - mam tam moznosti 1/2, 2/2, 1/4, 2/4...
na astru 19,2 som nastavil 1/2 a na 23,5 som dal 2/2. frekvencie lnb mam spravne.
tak zatial tolko... vdaka
nomiss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 13. 3. 2010 10:27

Nomiss nastavovanie satelitu chce trochu dôslednosti a taktiež dôsledného čítania všetkých príspevkov tu a na weboch, kde hľadáš informácie o staniciach ktoré chceš zachytiť.
Toto nie je "sprdnutie" ale predídeš tým nedorozumeniam a frustrácii že ti niečo nejde.
keď prečítaš zoznam staníc vysielajúcich na ASTRA19.2E, teda tú ktorú máš pravdepodobne naladenú, zistíš že sú tam stanice voľné a kódované.
Voľné musíš zachytiť všetky bez ohľadu na to, aký prevádzkovateľ je tam uvedený. VŠETKY !!! Neexistuje niečo ako "skoro mi to sedí" buď áno alebo nie. Ak to nesedí úplne, môže to znamenať, že si na vedľajšej družici, ktorá zhodou okolností vysiela niektoré z programov - napr. ARD, ZDF alebo aj ČT24 možno chytiť voľne na viacerých družiciach. Z tohto potom vznikajú dotazy typu ČT24 mi tam ide, ale STV1 nie.
Takže:
1/ Ak máš naladenú ASTRA19.2E -> tu vysiela ČT24 voľne -> prevádzkovateľ UPC Direct. TA3 je kódovaná systémom Cryptoworks d02 a Nagravision 1815. Takže aby si mohol pozerať TA3 na tejto družici, musíš mať kartu UPC Direct.

2/ TA3 o ktorej tu "vždy hovoríme" je voľne na družici 23.5E. Tu vysiela voľne: TA3, ČT24, Z1, TV Public, TV Noe, Óčko a zopár zahraničných staníc.

Uchtytenie na držiak môžeš mať za jedno alebo aj druhé LNB, potom musíš len upraviť natočenie antény.
Dôležité u monobloku je uvedomiť si, že 23.5E LNB je ten, ktorý je viac na ZAPAD! To tu bolo popísané už viackrát, tam je väčšinou chyba.

Môžeš urobiť iný pokus, poznač si na držiaku nastavenie 19.2E a pootoč pri aktivovanom Diseq 1/2 parabolu o vzdialenosť ktorá je medzi obomi LNB. Parabolu toč smerom na východ - až chytíš najlepší signál, skús naskenovať kanály. Mal by si byť teraz týmto LNB na 23.5E.
To, ktorý LNB práve používaš (ako je nastavený prepínač) zistíš jednoducho tak, že ho zakryješ rukou a signál musí zmiznúť.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stolicka1 20. 5. 2010 21:08

Ja mam problém taký , že na astre 23.5 mi ide len vertikálna poloha a tam slovenské programy cez Skylink nechytám .Vôbec si s tým už neviem rady.Poraďte.
stolicka1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 20. 5. 2010 21:25

Parabola?
LNB?
koľko LNB?
nastavenie LNB?
prepínače?
káble?
typ prijímača?
sila signálu?
kvalita?
čo to je nejde - nejaká hláška?
nejde ti to teraz v tejto chvíli (bol výpadok 30min) alebo vôbec

Dúfam, že chápeš. Opýtal si sa spôsobom: "Mám auto a nejde. Poraďte"
Inak Joj ide na horizontál.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 21. 5. 2010 07:57

Jak píše Dagy-více info.
Pokud by z celého satelitu fungovala pouze vert.polarizace,tak bude závada v konvertoru nebo v přijímači odešel přepínač 13/18V.
jito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tazzz1 25. 5. 2010 15:32

:roll: Mám následující dilema : nahradil jsem DST Humax dual od DIGI TV dvěmi přístroji a to Fergusonem 7900 UCI a Topfieldem 6000CR při zachování paraboly 80cm a konvertoru pro 2 přijímače od Humaxu.Ve Fergusonu mám SkyLink kartu s HD programy a v Topfieldu CS Link.Parabolu jsem nastavil na azimut asi 168 st. s elevací 3,2.Na obou přijímačích mám velmi dobrý příjem, ale na Fergusonovi mám Novu a Nova Sport údajně naladěnou na Astru 19,5 a hodnoty síly a kvality okolo 87 - 85 a na Topfieldu vše na Astře 23,5 s hodnotami kvality a síly signálu 99 a 98, na Topfieldu mám HBO i HBO2 a Fergusonu mi HBO2 nejede i když ukazuje kvalitu a sílu stejnou, jako u ostatních programů.Navíc se mi při nastavení paraboly na Fergusonu ukazují hodnoty síly a kvality na Astru 23,5 ukazují 85 a 55 (!), ale na jednotlivé programy již 87 a 85 a programy v HD přijímač nenašel.Teď to dilema - jsou programy HD Nova, ČT1 HD apod. shodné s Nova a ČT s tím, že prostě někdy vysílají v HD kvalitě nebo mají samostatnou frekvenci? Proč jsem musel na Novu u Fergusonu použít i ladění na Astru 19,5, když jí patrně vůbec nechytám a na Topfieldu mi všechny programy jdou na Astře 23,5? Lze stav zlepšit změnou úhlu konvertoru (na Astru má být, tuším, - 0,1, ale nevím jaká hodnota je na DIGI) nebo mám na Fergusonu nastavit ručně frekvenci či použít více transpordérů?Je normální, aby se u dvou sat.přijímačů byť jiné značky tak propastně lišily hodnoty síly a kvality signálu?Problém je v tom, že nemám pípák ani měřič síly signálu a do laborování s anténou a konvertorem se mi vzhledem k přístupu moc nechce, pokud nevím, zda to má smysl.
tazzz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 25. 5. 2010 16:05

Základní chyba při výběru satelitu.
Proč na Fergusonu musíš mít Astru1?Byla špatně vybrána při prvním ladění.Je naprosto normální,že na různých sat.pozicích jsou shodné frekvence.Proto ta "záhada"-na Astra3 i Astra1 jsou dvě shodné frekvence,a ono to funguje-i když máš vybrán špatný satelit.
Nejjednodušší je smazat celého Fergusona,vybrat správný satelit,frekvenci-počkat na detekci signálu a naladit.
Tady máš seznam všech programů vysílaných v Czechlinku:
http://cz.kingofsat.net/pack-cslink.php
Podle toho si srovnej programy.A tady nabídka HD od Skylink:
http://www.skylink.cz/web/structure/26.html
jito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dagy2 25. 5. 2010 18:33

Ešte doplním:
- sila a kvalita na dvoch prijímačoch sa môže zásadne líšiť.
1/ Otázkou je čo znamená 80% kvality? Koľko je 100%? Ak by si mal hodnotu napr. v dB tak môžeme hovoriť o tom, že by snáď tie hodnoty mohli byť rovnaké.
2/ otázkou je ako je spracované v SW "meradlo" v Topfielde a ako vo Fergusone. Výrobcovia to mohli pojať rozdielne.

- HD programy si možno nenaladil preto, pretože je potrebné väčšinou zadať ručne FEC. U SD si to prijímač nájde sám.

- prečo máš na jednom prijímači ČR stanice na 19.2E a na druhom na 23.5E tiež môže byť dané ako si nastavil Diseq prepínač. Pretože na OSD ti to môže ukazovať Astra 19.2E ale ak si priradil v nastavení Diseq prepínača kombináciu, ktorá v tom momente nastaví LNB pre 23.5E tak v tom máš kompletný hokej.

Takže riešenie je presne ako píše Jito -> kompletne vymazať a krok za krokom od začiatku. Vyber si voľný kanál na 23.5E, ktorý nie je na 19.2E, napr. Z1 a nalaď všetky parametre. Keď ho máš, choď na ďalšie transpondéry z 23.5E. A nakoniec kodované programy.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tazzz1 25. 5. 2010 19:18

Právě to, že musím mít na Fergusonu Astru 1 je mi záhadou, ale pokud jí v nastavení vypnu, tak Novu na Astře 3 prostě nemám i když jinak mám všechny programy, které Skylink nabízí.Předpokládal jsem, že vzhledem k tomu, že nemám monoblock, tak vlastně ani Astru 1 současně s Astrou 3 chytat nemohu.Co se týče Diseq přepínače, ten jsem neřešil, protože nemám motor na natáčení a nechal jsem přednastavené nastavení.Spíše mi jde o to, jestli je nějaký rozdíl mezi nastavením úhlu konvertoru mezi parabolou používanou na DIGI a parabolou používanou na Skylink resp. CS Link.Jedná se o konvertor Sharp, jehož úhel by se podle mě mohl nastavit jeho mírným pootočením v podélné ose a zabezpečit tím lepší příjem signálu odraženého z paraboly - třeba tam ta frekvence Novy je, ale neodráží se správně na konvertor.Určitě vyzkouším nastavit ručně FEC, je-li to u Fergusona možné a další ladění budu provádět až seženu pípák, protože před tím jsem použil jen busolu a to je na digitál zřejmě nedostačující.Díky za link na KingOfSat, ale prostudoval jsem celou větev fóra a již jsem to srovnával.Každopádně děkuji, ale dříve než o víkendu se do dalšího ladění pouštět nebudu.
tazzz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 26. 5. 2010 09:19

Natočenie LNB "SKEW" je podstatne odlišné na DigiTV (t.j satelity okolo 0.8W) a Astra 23.5E. Z vlastnej skúsenosti viem, že opačne, t.j. po otočení z 23.5E na 0.8W to nefunguje bez zmeny SKEW.
SKEW a polohy paraboly nájdeš najlepšie na linku SES-ASTRA, kde zadáš bydlisko a umiestnenie paraboly na baráku a vygenerujú sa ti všetky nastavenia. Na Astry pre prvé naladenie v podstate môže byť SKEW 0°, t.j. takmer LNB vertikálne. Jemné natočenie vo finále.
Diseq prepínač neslúži na motor, ale na prepínanie medzi 2-mi a viacerými LNB. Keďže máš len 1ks LNB nasmerovaný momentálne na 23.5E (tak som to pochopil) tak nastavenie nemusíš riešiť.

To, že máš niekde nastavenú Astru 1 alebo Astru 3 nie je asi podstatné. Neviem čo umožňuje Fergusson, ale väčšinou prijímače umožňujú hľadanie v 4-och úrovniach:
1/ blind scan
prehľadá postupne na všetkých pripojených LNB všetky frekvencie a polarizácie. Môže to trvať aj niekoľko desiatok minút.
2/ všetky nastavené satelity
satelity priradené pre jednotlivé zapojené LNB prehľadá podľa tabuľky transpondérov, ktorú má uloženú v aktuálnom FW. Ak pribudli nové transpondéry, nemusí ho preto nájsť.
2a/ jeden satelit
to isté ako 2/ ale len pre vybraný satelit
3/ transpondér
tu navolíš satelit (tým sa ale priradí len prepnutie Diseq na LNB ktoré si nastavil v prepínacej matici menu pre tento satelit)
zadáš frekvenciu transpondéru + polarizáciu + symb rychlosť
zadáš FEC ak je to DVB-S2
4/ program
okrem údajov v 3/ musíš zadať ešte napr. PCR, VPID, APID a podobne, čím je identifikovaný konkrétny program z multiplexu vysielaného na danom transpondéri
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tazzz1 26. 5. 2010 16:16

:tleskani Díky za upřesnění, v podstatě to koresponduje s mými kroky - azimut a elevaci jsem nastavil podle linku SES Astra, ale nezměnil jsem ještě polarizační úhel, kde bude asi problém s naladěním některých programů.I když se mi už objevila Nova a Nova Sport na Astře 3 (možná déle trvalo, než si přijímač stáhnul nějaké informace nebo jsem tomu pomohl přidáním všech transpordérů, které měly přijatelnou sílu a kvalitu signálu).Teď už jen dořeším HD programy a projedu si nastavení programů podle bodů 3/ a 4/.Asi to mám naladěné dobře (i když vzhledem k tomu, že jsem to dělal jen podle busoly a oka, je to haluz jako sviňa), protože včera, když když byla všude okolo šílená slota a oboum sousedům satelity vypadly (jeden má DIGI a druhý Skylink) mi vše fungovalo bez problémů.Každopádně bych po svých zkušenostech každému, kdo bude ladit Astru 3, vřele doporučil, aby k tomu použil minimálně pípák, protože určení směur a elevace odhadem + udržení slušného výsledku při dotahování šroubů na parabole by mohlo někomu nervově labilnějšímu přivést infarkt.
Ještě k Fergusonovi - podporuje všechny kroky a oproti již legendárnímu Topfieldu 6000CR má HDMI výstup a umožňuje nahrávání na flešku či externí disk s vlastním napájením, což vysoko převyšuje možnosti ostatních satelitních sestav v dané cenové kategorii (cca 1.700,-Kč bez holý kus nebo něco nad 3.500,-Kč komplet sestava včetně neomezené SkiLink (či CS Link) karty.
tazzz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 26. 5. 2010 20:38

Tak super! :tleskani
Len poznámka k tým nervom pri nastavovaní. Nevidel som tvoju parabolu, ale ak si kúpil komplet za 3500Kč tak máš parabolu v rámci tej ceny tak odhadom za 300Kč? No a tam je ten rozdiel oproti parabole za 1500Kč. Tam je natáčanie a uťahovanie skrutiek bez problémov a bez toho aby parabola uhla pri uťahovaní. Navyše elevacia má samozrejme mierku v stupňoch takže to nie je od oka.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tazzz1 26. 5. 2010 22:53

Koupil jsem Fergusona a Topfielda bez paraboly a použil parabolu z Humaxu od DIGI TV na 2 přijímače ... a v tom je možná zašitý ten problém, protože na příjem asi mají nastavený jiný polohový úhel konvertoru než se používá na Astru.To ale snad doladím a na druhou stranu mám teď 2 slušné přijímače s perfektním obrazem za 5.500,- i s neomezenými kartami a nemusím platit furt pryč nějakým rumunům za nekvalitní obraz a reklamy v jejich mateřštině.
tazzz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 27. 5. 2010 13:56

určite si urobil pre kvalitu obrazu dobrý krok.
vylez k parabole, povol skrutku na držiaku LNB a otoč ho vertikálne. Na DIGI si ho musel mať pootočený doľava tak 20÷30°?
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tazzz1 27. 5. 2010 18:32

O:-) Je to tak.Na DIGI je LNB vychýlený oproti držáku o nějakých 5*, přičemž držák je kolmo na pomyslnou sečnu paraboly.Předpokládám, že natočení LNB je odvislé od lokality (tudíž někde to může být klidně i 20*), tedy na úhlu oproti družici.Takže je docela možné, že odražený svazek od paraboly díky tomuto nastavení, danému polohou družice využívanou DIGI, nemusí být ideální pro Astru a část signálu se může jít mimo LNB.Takže mi patrně zbývají 2 kroky
a) natočit správně LNB, což půjde buď v horizontální rovině (ale při pohledu z okna jsem nenašel žádné uvolňovací šrouby, či cokoliv, co by to umožňovalo) nebo otáčením po ose držáku ... ať tak nebo tak jde jen o kosmetickou úpravu
b) nastavení HD programů ručně změnou FEC na odpovídajícím transpordéru

Vzhledem k počasí a jiným povinostem se do toho pustím v sobotu a dá-li Bůh, Aláh, Šiva a nespadnu-li ze štaflí, tak by se to mělo zdárně dokončit.

// Snaž se své delší příspěvky rozdělit do odstavců - lépe se to pak čte :-) MgX
tazzz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 28. 5. 2010 17:55

LNB je u normálnej antény vždy upevnené v "objímke". Spodná časť je pripevnená na výložník, na ňu sa "položí" LNB a zvrchu priloží druhou polovicou objímky a utiahne 1-nou alebo 2-mi skrutkami.
V momente keď sa skrutky povolia, je možné s LNB otáčať
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tazzz1 29. 5. 2010 09:22

:-) Dík za radu, zkusím to.
tazzz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod smith22 13. 4. 2011 23:41

Zdravím.Máme doma TV Samsung LE46C670.Nedávno sme koupili monoblok twin na 19.2 a 23.5 konkrétně tento http://www.datart.cz/katalog/null-MASCO ... T01HD.html
a modul IRDETO SMIT + kartu Irdeto Skylink HD (ICE).A teď problém!Sem opravdu zvědavý co mi kdo poradí protože už sme vyzkoušeli co se dalo a sme z toho na nervy ........Dost kanálů se naladit podařilo.Problém byl naladit kanály na transponderech kde je horizontální polarizace.Tak sme mysleli, že máme špatně nastavenou parabolu(parabola 85cm).Poto sme zkusili vzít koax, kterej je na LNB připojen na druhém konektoru zhruba pod tou šilhající 19.2 hlavou a najednou všechny transpondery s horizontální polarizaci jdou naladit bez problémů a obě Astry 23.5 i 19.2 jedou.Když koax připojím zpět na první konektor pod hlavou v ohnisku(23.5) tak se to jakoby nachvíli chytí, nebo stačí na chvíli vypnout TV a po zapnutí to chvíli jede cca5 min a potom to zničeho nic vypadne a televize nahlásí ,,špatný nebo slabý signál,,.....např. i když procházím kanály v tu chvilku když to zrovna z boží vůle jede a přenu třeba na HBO HD nebo NovaHD,NovaSport HD tak to zas vypadne a už to jen hlásí ,, špatný nebo slabý signál,, nebo taky ,, služba není k dispozici,,.Na tom druhém konektoru to jede krásně tak sem zajel k prodejci nechal si ten LNB konvertor vyměnit ale bohužel se děje to samé.Tak nevím jestli sem dvakrát narazil na špatný LNB nebo je něco špatného jinde.
Jinak bych doplnil, že LNB konvertor máme mírně nahlej(teď nevím jestli + nebo -).Většina říká že ho mám dát do vodorovné polohy ale takhle mám o 30% lepší Sílu signálu a todle přece nemůže mít vliv na to, že mi v jednom konektoru jedou transpondery s horizontální polarizací a v druhým konektoru nejdou ne?Z obou konektorů musí jít přece stejný signál ne?Už fakt nevím co stím!Prosím poraďte někdo.Předem děkuji.
Naposledy upravil MgX dne 14. 4. 2011 15:31, celkově upraveno 2
Důvod: Opraven link.
smith22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 14. 4. 2011 09:03

Pokial ma pamat neklame tak monoblok sluzi na prijem signalu z dvoch druzic v nasich zemepisnych sirkach je to Astra 19,2 a 23,5 skylink ci cslink.
Ty vsak pouzivas lnb s dvoma vystupmi ku dvom roznym satelitnym prijimacom. To znamena ,ze lnb ma v sebe DiseqC prepinac ktory ako taky ma v principe za ulohu riesit prepinanie tej spravnej polarizacie tej ktorej druzice a zaroven umoznuje sledovat programy na oboch prijimacoch identicke a teda aj na rovnakej polarizacii.
Preto si myslim ,ze chybu musis hladat v nastaveni samotneho satelitneho tuneru a takisto ak budes pouzivat len tuto jednu televiziu a teda nebudes pripajat k lnb nic ine tak doporucujem monoblock s jednym vystupom.
V tom pripade by mala byt pozicia pre astru 23,5 v menu nastavena pre DiseqC 1/2 a pre astru 19,2 na 2/2. Toto je myslim standartne nastavenie. Na druhom vystupe z lnb bude to nastavenie ine nakolko je to uz druhy diseqc prepinac a ako taky musi byt aj oddeleny od toho prveho. Preto si myslim ,ze po pripojeni k tomuto vystupu ti chvilu obraz ide a potom "vypadne".
Zaroven je podstatne za ktore "hrdlo" je lnb v parabole uchyteny myslim ,ze ak ho chytis do oboch ruk a v smere ako je umiestnený v parabole by to malo byt to co drzis v pravej ruke.
Inak odkaz na lnb ti nejde ale myslim ze pouzivas prave tento
http://www.nokr.cz/eshop/satelitni-tech ... t01-hd.htm
Ak sa mylim tak ma popripade opravte...
Digital: HTPC-->Essence ST with 3xOPA1612-->DIY Preamp with Customwork Buffer-->DPA 380-->DIY Speaker by Aleš Bílý
armaman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod smith22 14. 4. 2011 11:25

Díky za rady.Jinak monoblok je uchycen správně a to tak že za krk je uchycena 23.5 jako tady a 19.2 šilhá. http://www.digiprijem.cz/storage/montaz/monoblock.jpg

Ten monoblok ste našel podle označení správně, jen nevím proč různí prodejci mají jiné obrázky.Ten můj má zlacené konektory.Takhle přesně vypadá
Kód: Vybrat vše
http://www.mascom.cz/sat/_LNB/LNB_M4T01_KRABICKA_STIN.jpg

Tady ještě znovu odkaz
http://www.datart.cz/katalog/null-MASCOM-MC-M4-T01HD.html

Když ho dám do roviny taky kvalita signálu klesne z 60% procent na 30% a chybovost naroste z 0 na nějakých400-600(je tam ukazatel chybovosti od 0-2000).Síla signálu je pořad dobrá cca 95%.Zkusim ho dat teda do horizontální polohy a pootočit celou parabolou.Ale moc tomu nedávam, prostor na otáčení tam není skoro žádnej(tím myslím, že takhle je to nejlíp jak šla parabola natočit)Když sní jen trochu pohnu tak signál hned vypadne.
V menu TV myslím, že mám vše správně a v nastavení je toto:

Napájení LNB: -Zapnuto,Vypnuto - mám nastaveno zapnuto - jinak to vůbec nejede

Nastavení antény satelitu (LNB): - Satelit - 23,5,19,2 - vyberu co potřebuji, teď 23,5

-Transpondér - vyberu např. 12109MHz, H/L
-režim DiSEqC- 1/4, 2/4, 3/4, 4/4, Tón A, Tón B

Vybráno mám Tón A pro 19,2 a Tón B pro 23,5 nebo taky jde 1/4 pro 19,2 a 2/4 pro 23,5(vyjde to na stejno.

dále je v menu:

-Dol. hranice osc LNB: je tam nastaveno - 9750MHz
-Hor. hranice osc LNB: zde je nastaveno - 10600 MHz

Signál 22 KHz: tady sou možnosti - Vypnuto, Zapnuto, Automaticky - mám nasteveno Automaticky

A poslední položka v menu je :
Nastavení reg. polohy: což mám vypnuto protože otočné nemám.

Ještě bych se ale vrátil k tomu nastavení DiSEqC....já sem měl zato, že to slouží jen k přepínání mezi těmi hlavami 23,5 a 19,2 a proto se taky v přístroji nastavuje na 19,2 - Tón A a na 23,5 Tón B ne?z toho co ste napsal sem pochopil, že DiSEqC slouží k přepínání polarizace a dále ste napasal, že
Na druhom vystupe z lnb bude to nastavenie ine nakolko je to uz druhy diseqc prepinac a ako taky musi byt aj oddeleny od toho prveho. Preto si myslim ,ze po pripojeni k tomuto vystupu ti chvilu obraz ide a potom "vypadne".

My tam totiž máme připojený 2 koaxy z čehož jeden jde do TV a druhej je připravenej do budoucna k další TV a není připojen do žádného přístroje.Tak sem si taky řikal jestli nemůže ten kabel co není zapojen do žádného přístroje působit jako odpor ale to se mi zdá jako blbost.Zkoušeli sme i ten druhý kabel odpojit z LNB a ten výstup umístěný pod hlavou 23.5 pořád blbne.Je možné, že je pevně dané, že na jeden výstup musí být jinak nastaven DiSEqC tzn. např. na jeden TónA,TónB a na druhý výstup zas něco jiného?Když to vezmu logicky tak když má člověk jednu TV tak je přece jedno do kterého to zapojí výstupu na LBN konverturu ne?Nastavím Tón A pro19,2 a tón B pro 23,5 a musí to jet ne?Už mám fakt paranoju jestli v Datartu nedoprodávají nějakou vadnou sérii konvertorů.
Naposledy upravil smith22 dne 14. 4. 2011 12:04, celkově upraveno 1
smith22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 14. 4. 2011 12:01

No priznam sa pokial nevidim a neohmatam tak sa z clanku zle orientujem hoc je akokolvek dobre napisany. :(
Neviem ci to nastavenie ma alebo nema vpliv a do akej miery na LNB. Logicky to znie dobre, ze ak su to dva samostatne vystupy tak by mali byt aj identicky nastavene no priznam sa ,ze s prepinacmy skusenost nemam. pouzivam motor. Tak som to napisal ako jedno z moznych rieseni a teda skusit aj zmenu diseqc nastavenia v menu stb pri pouziti ineho vystupu lnb.
Inak s takymito retazcami aj ked len v jednom pripade nemam dobru skusenost.
Kolega si kupil set a kvalita o nicom a navyse ,sice to nemam ako podlozit no v menu pristroja nastavene zamerne tak aby si to neznaly clovek nedajboh naistaloval sam. Nakolko v pribalenom letaku bolo napisane standartne upozornenie obratit sa na kvalifikovanu osobu. A to uz nehovorim o tom ,ze oficialne predavali pristroj v sete s uz nelegalnym software.
Ako inak si moze clovek vysvetlit to ,ze v nastaveni polarizacie boli tri polozky
-horizontal
-vertical
-zvuk

Koho by napadlo ,ze "zvuk" je aktivacia oboch rezimov?
A cele to malo za dosledok nemoznost nastavit celeho spektra programov.

Co sa tyka pozlatenia kontaktov tak pre mna osobne to nema ziaden prinos, je to cisto marketigovy trik na zakaznika. V reale je to jedno ci tie f konektory su pozlatene a lebo pochromovane. Urcite to kvalitativne zlepsenie neprinasa.
To nastavenie v menu LNB je v poriadku.
BER alebo chybovost by mala byt spravne 0 a ak daka je tak cosi v poriadku nebude. Pokial som ja mal BER tak to bolo vdaka zlemu pocasiu uz mensi dazd tuto hodnotu dokazal menit. preto je najidealnejsie pocasie na montaz slencne a bez vetra.

-- 14. 4. 2011 13:07 --

Edit: skus pre druhy vystup zmenit diseqc pre astru 19.2 3/4 a pre 23,5 4/4
Digital: HTPC-->Essence ST with 3xOPA1612-->DIY Preamp with Customwork Buffer-->DPA 380-->DIY Speaker by Aleš Bílý
armaman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod smith22 14. 4. 2011 12:12

jj ty pozlacený konektory sou jen obchodní žvásty...ja to jen zmínil abych uvedl jaký mám přesně monoblok.jde mi spíš o to, že potřebuji zprovoznit konvertor na obou výstupech abych v budoucnu mohl připojit druhou TV a abych pak nezjisti,l že je jeden výstup opravdu špatný a monoblok už nebyl v záruce.
smith22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 14. 4. 2011 12:19

no ako jedine riesenie ma napada to so zmenou diseqc nastavenia v menu pristroja....
armaman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod smith22 14. 4. 2011 15:40

Zkoušel sem znovu vše vymazat a resetovat nastavení celé TV a kabel sem připojil na ten výstup kde to zlobilo.Nastavil sem DiSEqC 1/4 pro 19,2 a 2/4 pro 23,5 a jela stabilně celá nabídka od Skylinku.Potom sem zkusil připojit i druhý kabel na druhý výstup monobloku a pochvíli to začlo zas blbnout.Tak sem ten druhý kabel zas odpojil ale blbne to pořád.Taková zajimavost: Ona většina nabídky od Skylinku jede ale jak začnu přepínat se některé kanály na určitých transponderech nechytnou a napíšeto ,,služba není k dispozici,, potom tam skočí další hláška ,, slabý nebo špatný signál,, - přitom Kvalita signálu je 100% a Síla 70-80%...... a teď k té zvláštnosti: když přepnu na čt1, nebo čt2 a hned potom přepnu na stv1(nebo stv2,stv3) tak to nenaskočí a píše to ,,služba není k dispozici,, potom tam zas skočí další hláška ,, slabý nebo špatný signál,,.....a po tomto přepnutí z čt1 na stv1 kdy to ohlásí, že služba není k dispozici přestane jít i pár dalších kanálů např. HBO HD, JIM JAM,....až pak natrefím na nějaký co jede který to zas jakoby rozběhne a jede i to HBO HD apod. ....až do chvíle než zas přepnu na stv1.....jo a všimnul sem si že když to napíše že ,,služba není k dispozici,, a chvilku to nechám být tak to po chvilce naskočí....no ale abych 2 min čekal než to naskočí tak to je dívání naprd.Ještě sem si říkal jestli to není nějakou špatnou komunikací mezi TV a modulem ale v co sem četl zkušenosti uživatelů této TV a toho modulu tak je provoz bezproblémový.tak nevim
smith22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 14. 4. 2011 15:49

A pisu ti dotycni ci a aky modul CI pouzivaju a ci je karta v tom CI module ICE alebo este klasicka Cryptoworks/Irdeto? Mas moznost skusit kartu cslink??
Je dost mozne ,ze chyba bude aj tu.
Alebo skus monoblock bez diseqc teda na jeden sat.
armaman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 14. 4. 2011 15:59

smith22 čau, jak naznačuje armaman ono je někdy potřeba si s věcí, kterou přímo neznám pohrát, než přečíst si jen určité informace, přesto...
V menu TV myslím, že mám vše správně a v nastavení je toto:
Napájení LNB: -Zapnuto,Vypnuto - mám nastaveno zapnuto - jinak to vůbec nejede

To by mělo být určitě dobře
Nastavení antény satelitu (LNB): - Satelit - 23,5,19,2 - vyberu co potřebuji, teď 23,5

Toto jsem přesně nepochopil. Pakliže chceš chytat dvě družice, což Ty chceš, je nutné je mít v MENU přístroje OBĚ aktivní v předvolbách. Není možné je postupně zapínat a vypínat. Jestli jsem to jen nepochopil - omlouvám se. Možná bys mohl udělat nějakou fotku MENU TV a linkovat ji sem.
-Transpondér - vyberu např. 12109MHz, H/L

Proč vybíráš konkrétní transpondér? To je jako k ladění - nepochopil jsem. Aktivní musí být všechny dostupné transpondéry na zvolené družici. Co je v tomto případě myšleno „H/L“?
-režim DiSEqC- 1/4, 2/4, 3/4, 4/4, Tón A, Tón B

A v tomto možná bude „zakopán pes“. Zkusil jsi kombinovat? Dej na obě Astry Tón A a pak na 19,2 1/4 a na 23,5 2/4...co se s tím děje nyní? A co když dáš na 19,2 Tón A, na 23,5 Tón B a na oba nastavíš 1/4?
Vybráno mám Tón A pro 19,2 a Tón B pro 23,5 nebo taky jde 1/4 pro 19,2 a 2/4 pro 23,5(vyjde to na stejno.

Teď opět nevím...můžeš zároveň nastavit tzv. Tón, ale i číslo (1/4,2/4...)?
dále je v menu:
-Dol. hranice osc LNB: je tam nastaveno - 9750MHz
-Hor. hranice osc LNB: zde je nastaveno - 10600 MHz

Toto by mělo být dobře.
Signál 22 KHz: tady sou možnosti - Vypnuto, Zapnuto, Automaticky - mám nasteveno Automaticky

Toto taky OK. ... Nemáš tam ještě volbu POLARIZACE? Tam bys měl mít automaticky.

A poslední položka v menu je :
Nastavení reg. polohy: což mám vypnuto protože otočné nemám.

Toto je snad správně, ale v některých případech se výrobce „utne“ v názvech předvoleb a pak se hledá a hledá. Logika v tom být nemusí.

EDIT:
vidím, že pokračujete :-) Takže 1/4 a 2/4 bude asi správně. Možná bude skutečně problém v modulu a jeho komunikaci. Zkus se podívat do MENU modulu přes TV MENU.

Anebo v tom, co se stalo nedávno i mně. Zkus naladit na Astře 23,5 všechny transpondéry pro Skylink, kromě toho jejich nejnovějšího. Kde je, kromě jiného, příprava pro nové kanály, které mají být spuštěny.

ZKUS NEnaladit toto
Satelit: Astra 3B (23,5°E) na frekvenci 11,895 GHz s vertikální polarizací
SR: 27500
FEC: 5/6
Norma: DVB-S
Modulace: QPSK

Pak dej vědět co jak ..jestli vše funguje, nebo ne.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod smith22 14. 4. 2011 18:38

MgX Ahoj.Zkusím ti odpovědět postupně na tvé otázky.

napsal smith22: Nastavení antény satelitu (LNB): - Satelit - 23,5,19,2 - vyberu co potřebuji, teď 23,5

Mgx: Toto jsem přesně nepochopil. Pakliže chceš chytat dvě družice, což Ty chceš, je nutné je mít v MENU přístroje OBĚ aktivní v předvolbách. Není možné je postupně zapínat a vypínat. Jestli jsem to jen nepochopil - omlouvám se. Možná bys mohl udělat nějakou fotku MENU TV a linkovat ji sem.

Obě družice sem v předvolbě samozřejmě zatrhl a mám je k dispozici ale myslel sem to tak, že když chci něco naladi tak tam mám volbu Automaticky(kde jde zadat jen 19.2 nebo 23.5 nebo obě a potom jde vybrat všechny kanály nebo jen bezplatne)U volby automaticky nejde zadat konkrétní transpondér.Na to tam mám volbu Ruční ukládání kde vyberu buď 23.5 nebo 19.2 a mohu zadat i konkrétní transponder.A všechny transpondery kromě dvou které má Skylink sou na 23.5.Proto sem psal, že ,, teď 23.5.

smith22: -Transpondér - vyberu např. 12109MHz, H/L

MgX: Proč vybíráš konkrétní transpondér? To je jako k ladění - nepochopil jsem. Aktivní musí být všechny dostupné transpondéry na zvolené družici. Co je v tomto případě myšleno „H/L“?

Vybírám konkrétní transpondér podle seznamu na Skylinku.Kdybych zadal vyhledat v Automatickém režimu jendnu nebo druhou astru(19.2 nebo 23.5) tak mi to najde uplně všechny kanály co sou na té družici.A to já nechci.To ,,H/L,, je uvedeno v TV.Nevím proč to tak Samsung značí ale znamená to Horizontální -Levý.A u vertikální je to označeno V/R -Vertikální - Pravý.To pro mě není směrodatné - je to prostě jen horizontální nebo vertikální.

smith22: -režim DiSEqC- 1/4, 2/4, 3/4, 4/4, Tón A, Tón B

MgX: A v tomto možná bude „zakopán pes“. Zkusil jsi kombinovat? Dej na obě Astry Tón A a pak na 19,2 1/4 a na 23,5 2/4...co se s tím děje nyní? A co když dáš na 19,2 Tón A, na 23,5 Tón B a na oba nastavíš 1/4?

Nastavení TV mě neumožňuje zvolit zlášť Tóny a potom ještě nastavit např 1/4 jak uvadíš.Musím vybrat Astru(19.2 nebo 23.5) a potom najet na položku Režim DiSEqC: a v ní sem mi otevře tabulka kde mohu vybrat jen 1/4, 2/4, 3/4, 4/4, Tón A, Tón B.Tzn. vyberu např. Astru 23.5 najedu na DiSEqc, vyberu Tón B a potom musím v menu zpět nahoru vybrat Astru 19.2 kde zase najedu na Režim DiSEqC: a vyberu Tón A.Mám už vyfocené toto nastaveni menu ale když sem to chtěl upnout tak ani imageshack,imagebam ani imagevenue nejde.Hned jak to pujde nahodim obr. pro lepší představu a orientaci.

smith22: Vybráno mám Tón A pro 19,2 a Tón B pro 23,5 nebo taky jde 1/4 pro 19,2 a 2/4 pro 23,5(vyjde to na stejno.

MgX: Teď opět nevím...můžeš zároveň nastavit tzv. Tón, ale i číslo (1/4,2/4...)?

Ne nemohum, chtěl sem jen říct, že ať nastavím čísla nebo tóny které sem uvedl tak satelitní příjem funguje.Tohle už mám vyčtené z tvfreaku přímo pro tuto TV že to uživatelům funguje v obou variantách.Je to prakticky to samé.Atˇsou tam tńy nebo čísla tak to funguje.

Mgx: Nemáš tam ještě volbu POLARIZACE? Tam bys měl mít automaticky.

Volbu polarizace tam nemám.Dále tam nemohu zadat nastavení FEC protože tuto položku tam taky nikde nemám a tu Modulaci: QPSK jak si psal taky nemuhu nikde zadat. Ale dočetl sem se že, FEC a tu modulaci si TV nastaví automaticky.

Jinak sem zkoušel zadat transponder 11797 H 27500 a mám tam funkci Vyhledávání sítě - tu když dám na Zapnuto tak mi to naladí všechny transpondery na Skylinku přesně 156 programů(TV tuším 127 a zbytek radia)
Když zadám tu tvoji frekvenci 11,895 GHz V 27500 tak to najde 8 TV programů - Nova, Nova HD, Nova Sport HD, TV Barrandov atd. ....Taková zajimavost je že, ten Nova Sport HD to naladilo už předtím když sem dal ladit tu celou nabídku Skylinku pomocí frekvence 11797 H 27500 se zapnutým vyhledáváním sítě ale naladilo ho to na frekvenci 12109MHz H 27500.Teď tam mám tedy 2krát Nova Sport HD jeden na 11895 V a druhý na 12109 H.
Hlavní problém je tam na tom jednom výstupu z monobloku.Teď sme kabel dali na druhý a jede to naprosto bezproblémů.Jakmile ho dám na první výstup umístěný zhruba pod hlavou v ohnisku(23.5) tak je problém na transponderech s horizontální polarizací.Chvíli se to tváři, že to jede a při procházení programové nabídky najednou přepnu, nechytne se to - napíše to ,, služba není k dispozici,, potom tam hláška skočí ,,špatný nebo žádný signál,,(i když síla i kvalita signálu je dobrá).Po chvilce se to třeba zas chytí a běži vše vpořádku než zas přepnu třeba na tu stv1 - ta mi to většinou tak vyřadí.

-- 14. 4. 2011 19:43 --

armaman píše:A pisu ti dotycni ci a aky modul CI pouzivaju a ci je karta v tom CI module ICE alebo este klasicka Cryptoworks/Irdeto? Mas moznost skusit kartu cslink??
Je dost mozne ,ze chyba bude aj tu.
Alebo skus monoblock bez diseqc teda na jeden sat.

modul IRDETO SMIT + kartu Irdeto Skylink HD (ICE).....tam by problém být opravdu neměl.....např. na mallu v komentářich je sposta uživatelů kteří mají stejnou TV modul i kartu a fachá jim to bez problémů.Já to fakt začínám vidět na ten monoblok - nemusí být možná špatnej ale asi si nerozumí s TV satelitním tunerem nebo už nevim

EDIT: Tady jsou ty obrázky Menu:
http://www.image-upload.net/viewer.php?file=rwqsf41tvyhxkmrlaq.jpg
http://www.image-upload.net/viewer.php?file=462j8m4r6crfzyxq654.jpg
http://www.image-upload.net/viewer.php?file=3t9fv98y2oqk9z1kmrk9.jpg
http://www.image-upload.net/viewer.php?file=3ve0faj6i5l4tk5dd4wl.jpg
http://www.image-upload.net/viewer.php?file=jwoj1ukrx2qeujtlrly.jpg
Naposledy upravil smith22 dne 14. 4. 2011 21:06, celkově upraveno 1
smith22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 4. 2011 19:51

smith22 screeny nejedou. Chtělo by to vyzkoušet jiný monoblok - jiný výrobce.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod smith22 14. 4. 2011 20:08

MgX: jj to mě taky napadlo, jen sem nechtěl utrácet.....budu to muset někde splašit - od někoho pučit...........teď sem zkoušel screeny a mě jdou.......zkusim je ještě hodit jinam
smith22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 4. 2011 20:17

Ujednotíme si informace. Tudíž - na jednom výstupu při nastavení, které jsi popsal, funguje vše bez nejmenších problémů - je to tak? Na druhém je problém při přepínání ... ano?

Co se týká více některých CZ programů ...stejných. To je občas normální. Přesunují se některé kanály a dočasně fungují na dvou transpondérech. Některé z nich mohou fungovat stále 2x (Skylink/CS Link)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod smith22 14. 4. 2011 20:47

Mgx:Ujednotíme si informace. Tudíž - na jednom výstupu při nastavení, které jsi popsal, funguje vše bez nejmenších problémů - je to tak? Na druhém je problém při přepínání ... ano?

Ano přesně tak.Nebo taky když TV vypnu a znovu zapnu tak se to nachvíli zas chytí cca 5 min. a potom to spadne.a jedná se o ty frekvence s horizontální polarizací.TV Noe, čt24 co je zdarma na té 12525Mhz V jedou bez problémů.

Jen se zeptam nebyl by nějaký tip na monoblok?Tento Mascom sem vybral kvuli nízkému šumovému číslu 0.1 dB a je to HD.Co sem tak četl tak pro HD programy je dopuručován konvertor s nízkým šumovým číslem nejlépe 0.1 dB podmínkou to myslim není.A taky sem nevěděl kdybych vzal něco s označením bez HD jestli pojedou HD programy.
smith22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 14. 4. 2011 20:54

Tym sumovym cislom sa prilis neriad je to zas len mucholapka na ludi.
Dobre su Golden Interstar a naposledy som cosi zacul o GT-Sat
armaman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 14. 4. 2011 21:04

Podívej - ono by to mělo hlavně být kompatibilní. Což, jak jsme si psali s armamanem nemusí vždy být pravdou. Takže - ono LNB může být OK, jen jaksi (taksi) méně kompatibilní. U TV bývá o něco více problémů s řetězci než u externích přijímačů.

Na šumové číslo bych se vykašlal. Jestli je to 0,1 nebo 0,2 ... Označení HD - v tomto případě - také, myslím, neznamená nic směrem vpřed.
Já používám Golden Interstar ve verzi Platinum X. Ovšem mám jinou parabolu - toroidní. To však neznamená, že v příslušném provedení (monoblock twin) by Ti to nemělo fungovat.

Chce to nejlépe názor někoho, kdo má Tvůj typ TV ... co kupoval za LNB. Nebo počkat na názor případného dalšího diskutéra, který by měl zkušenost s lepší kompatibilitou určitých monoblocků.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod smith22 14. 4. 2011 21:10

O.K díky za ochotu.....jinak zkusil sem ty screeny výše dát na jinej server, tak snad ti pujdou.Tady už moc nevyřešíme tak se můžeš aspoň mrknout jak vypada menu Samsungu :-)
smith22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 4. 2011 21:15

Nemáš zač. Dej pak vědět, jak jsi dopadl - díky :-)

Ono ...někdy je potřeba vzít měřák a změřit, jindy mít v záloze jiné druhé LNB a přehodit ... atp. :-)

Já mám třeba na každém satelitním přijímači jinou kartu ... v jednom Skylink, ve druhé CS Link. Když něco nejde jak si představuji - mohu jednoduše odzkoušet :-D

-- 14. 4. 2011 22:18 --

Koukám na ty screeny ...
smith22 jaké máš možnosti v MENU u TYP POL. REGUL. :?: :?:
Zkoušel jsi tam dát něco jiného :?:
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod smith22 14. 4. 2011 22:06

tak jak to vidíš na tomto obrázku
http://www.image-upload.net/viewer.php?file=3ve0faj6i5l4tk5dd4wl.jpg

je ta položka Typ pol. regul. i další dvě položky pod ní (Uživatelský režim a Instalační režim) nepřístupná.Až když zvolím na té první položce ,, Regulátor polohy,, co je ve žlutém rámečku ,,Zapnuto,, tak se mě zpřístupní ty tři položky pod ní.A když rokliknu teda ten Typ pol. regul. tak je tam na výběr ten DiSEqC 1.2 co teď vidíš a ještě USALS a to když zvolím tak se mi tam objeví nastavení zeměpisné šířky a délky.Zítra to ještě nafotím.Ted uz se v mistnosti kde je TV spí :-)
Řekl bych ale že všechno todle nastavení je už pro ty co mají otočné zařízení a že tam není potřeba vůbec lézt.Dokonce to někdo psal i u této TV na tvfreaku že má Regulátor polohy na ,, Vypnuto,,Jinak dával sem tento problém přímo do toho vlákna na tvfreaku a před chvíli mi psal jeden uživatel, že mu to dělá to samé.Tak sem mu odpověděl a zeptal se ho jaký používá monoblok.tak čekam na odpověď.
smith22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 4. 2011 22:12

smith22 OK ... já si říkal a armaman je obdobného názoru, jestli tam nemáš možnost zvolit jednoduší DiseqC. Třeba 1.0. Prostě nabídnout LNBčku jednodušší komunikaci. Ale je to jen takový nápad.

Navíc ... tonoucí se stébla chytá ...tudíž bych odzkoušel všechno...nehledě na to, jak to mají ostatní (pokud by mi to při stejném nastavení a stejných komponentech nefungovalo) :-)

No a my jsme ti ptáci, co by rádi, aby Ti to chodilo...tak se snažíme něco vymyslet ;-) :-D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod armaman 14. 4. 2011 22:16

No potom tu polozku nema skutocne zmysel menit. Pokial je tam ako tvrdis uz len USALS.
Teraz pozeram na moj sat a mam polozku diseqc 1.0 a tam mam moznost volby A a B(myslim si ze je to tvoja volba tone A,B) a v polozke Diseqc 1.1 mam pozicie od 1 do 16 co su vlastne tvoje 1/4,2/4,3/4 a 4/4 tie menu su ine no princip je porovnatelny.
Som zvedavy ci to skutocne v tomto pripade sposobuje ten isty LNB u kolegu na tvfreak
armaman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 14. 4. 2011 22:19

To máš pravdu, jestli tam je skutečně JEN USUALS, tak by to přenastavení pomoct nemělo...(někdy se USUALS popisuje, či označuje jako DiSEqC 1.3-pro úplnost)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod armaman 14. 4. 2011 22:20

No tu je to asi trochu inak.....
armaman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 14. 4. 2011 22:22

Nejhorší je, když si každý výrobce přidává své pojmenování určitých nastavení. Myslím, že jednotnost v tomto případě by byla vysoce žádoucí :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod jito 15. 4. 2011 07:01

Já bych začal řešit podobný problém připojením samostatného sat.přijímače.
Celá sestava se chová naprosto nelogicky-osobně bych kontaktoval specializovanou montážní firmu,která má k dispozici měřící zařízení pro vyloučení špatného zařízení v tomto řetězci.
Aby nakonec nebyl problém v samotné TV,např.vadný diseqc přepínač.
jito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 15. 4. 2011 08:53

Ten vadny DiseqC prepinac som nadhodil v debate s MgX aj ja no nie v tv samotnej ale v LNB. No pokial tak ako spominal smith22 by to robilo problemy nielen jemu (a co podla jeho poznatkov robi) tak to skutocne smeruje k vade DVB-S modulu v tychto zariadeniach. A tak by to vrhalo zle svetlo na znacku Samsung ako taku.....
armaman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod smith22 15. 4. 2011 16:18

Tak tady sou pokroky:

Přehodil sem kabel na LNB z dobrého výstupu(pod19.2) na ten špatný výstup(pod23,5) a zapnul TV.Vše jelo bez problémů.Procházel sem celou nabídku, přepínal na všechny možné programy, hlavně přechody z vertikální na horizontální a vše fungovalo.Po deseti minutách to začlo kostičkovat a zas ,,služba není k dispozici,, ,,špatný nebo slabý signál,,.Těch 10 minut je ten zlomový moment - po několikáte vypozorováno!Tak sem najel do menu kde mám možnost zobrazit kromě ukazatele Síly a Kvality ještě ukazatel chybovosti.Ukazatel má rozsah 0-2000.Jakmile programy začly vypadávat tak šlo vidět jak narůstá ukazatel chybovosti a klesá síla a kvalita signálu a dojde to do takové fáze, že je kvalita i síla na 0, chybovost plný sloupec zaplněný tedy 2000.Potom najednou skoro všechny programy nejedou.čt24 většinou jede ale i ta po tomto vypadnutí dnes nejela.Připadne mi to jako kdyby se tam nepohodl nějaký software, který jak dostane nějaký impuls tak zapříčiní tuto chybu na všech kanálech.Taky sem si říkal jestli se tam snad něco nepřehřeje když to pokažde vyflusne až po těch 10 minutách(myslim buď v TV nebo přepínač v LNB).Po připojení konektoru zpět na výstup pod 19.2 vše jede.Ale všiml sem si, že signál na jednotlivých horizontálních transponderech je různý.Někde 68-70 někde 80.Ale to asi nic není protože signál třeba na 5 programech na jednom transponderu je stejný.
Jinak bych ještě upřesnil, že parabola je umístěná na štítové zdi a kabel je veden přes půdu husím krkem až do místnosti.Délka kabelu je cca 25m.Když sme monoblok koupili tak sme na něj připojili ten původní kabel starej cca 15let a připojilo se to do výstupu který teď blbne.Na další výstup pod 19.2 sem koupil nový kabel také ho připojil a protáhl přes strop do jiné místnosti aby byl připraven pro další TV.Tento kabel ale nebyl připojen do přístroje.Až nám to začalo blbnout tak po dlouhým zkoušení a ladění paroboly mě napadlo jestli by to nemohlo být kabelem(přece jenom už je tam 15let).Tak sem nechal oba kabely na LNB jak sou a přehodil kabely v TV.Najednou vše šlapalo jak mělo(aby né když to bylo na výstupu co teď jede).tak sem si říkal ja máme vyhráno, že je to špatným kabelem ale jen do té doby než mě to napadlo ještě pro jistotu zkusit(než koupím nový kabel) přehodit na LNB na ten výstup co blbnul.Chvíli to jelo jak už sem tu několikrát psal a pak zas konec.Zkusili sme tedy i ten starý kabel na ten výstup pod 19.2 a samozřejmě to jelo.A od té doby řeším tento problém.Jinak ikdyž to starým kabelem nebylo tak sme koupili i ten druhý nový(není to zas taková položka).

Další novinka je ta, že dnes měl otec cestu kolem electrowordu tak se tam jen stavil jestli náhodou nemají nějaké LNB a měli tam jen s jednou hlavou na dva výstupy.Tak mi volal jestli to má vzít nebo ne.Tak sem mu řekl, že to je naprd, že tak nevyzkouším ten přepínač DeSEqC ale ten přepínač slouží jen na přepínaní mezi 19.2 23.5.A stejně sme měli problém s horizontální polarizaci a ne v přepínaní mezi 19.2 a 23.5.Zachvili mi volal otec zas stím, že se bavil s prodavačem o našem problému a ten byl natolik ochotnej, že mu nabídnul, že mu zařídí aby si to LNB mohl vyzkoušet a když to taky nepojede tak to vrátí.Je to ale jen klasický LNB s jednou hlavou a 2 výstupy.Tak sme to tam namontovali, zapojili oba výstupy na LNB a dole u TV zkoušeli přehazovat kabely.Oba výstupy jedou bez problémů a navíc se monohem zlepšila kvalita signálu a jeho stabilita - někde je 70% a na HD programech HBO HD apod.(tam bylo vždy více než na SD kanálech) je až 84%.....Síla je všude na 100%.Chybovost 0.
Teď mi ale pořád vrtá hlavou, že nezjistím jestli by to taky tak jelo u jiného monobloku(19.2,23.5) když tady u tohoto jednoduchého LNB asi není ve vnitř ten DiSEqC přepínač.Tam je asi jen nějaká rozbočka na 2 výstupy ne?Ale logicky by ten DiSEqC co je v monobloku měl být jak už bylo zmíněno jen na přepínání mezi(19.2 a 23.5) a navíc ikdyž sem tam měl ten Mascom monoblok na kterým nejel ten jeden výstup tak sem zatím ladil jen Astru 23.5..........19.2 sem tam měl samozřejmě taky navolenou v menu ale ta mě zatím moc nezajímala když je skoro celá nabídka od Skylinku na 23.5 a problém byl s polarizací a né s přepínáním mezi 19.2 a 23.5

Takže buď sem vzal k mé smůle oba monobloky z nějaké vadné série s vadnýma výstupama nebo ten DiSEqC a buhví jaká další elektronika co tam je si nerozuměla s TV.Fakt nevim.Dále se uvidí co se bude dít.Otec už stím nechce nic dělat.ale já bych chtěl i tu Astru 19.2.Tak se uvidí.Každopádně ten monoblok Mascom s výstupem co blbne vrtátim(bral sem to sice z Datartu ale pře jejich e-shop takže ho vrátím v 14 dení lhůtě)
Jo a ten jednoduchý LNB co tam teď je nějaký Inverto RED Extend.Tady přesný odkaz:
http://www.eltasat.cz/konvertory-lnb/in ... twin-0-3db
dokonce je to 0,3dB a je vidět že na tom opravdu moc nesejde tak jak i řikal.Navíc jak sem psal máme ještě lepší a stabilní signál.
Kdyžtak budu informovat jestli se něco děje dál.
smith22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 15. 4. 2011 21:48

smith22 šmarjá ... vrať to původní LNB ... když ještě můžeš :-) Vrať to nové - jednoduché. Kup něco jiného ...monoblock. Když to zase vezmeš přes net, budeš mít možnost vrácení ve dvoutýdenní lhůtě. Proč nevyužít možnosti, které na nebi jsou? Připadá mi to hodně škoda.

Jestli to byla jen nekompatibilita, nebo vadná série, měl bys vyhráno...

Jo a o těch šumových číslech jsme s armamanem psali 8-) :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod reprak 23. 8. 2011 13:46

Zdravim chlapi, potrebujji okamzite a strelhbite radu ohledne chyceni 23.5...chytam 28.2...kam potahnout? stojim za parabolou 120cm at to zas nedoseru, diky.
Pripadne doplnim po odezve...
reprak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 23. 8. 2011 14:13

cca 5 stupnov na zapad to znamena ak stojis za parabolou tak do prava
armaman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod reprak 25. 8. 2011 21:26

Diky za radu, neco takoveho sem cekal :)) nic ve zlym:)) spis by pomohlo vyjadreni v cm...
Tak jinak, chytnu 28.2, avsak v tomto horizontu nic vic, kde delam chybu? sem myslel, ze sa druzice 1vedle druhy takze kdyz mam jednu, musim trefit aji dalsi....
Jinak mam uz leta prijem, jen me foklo ze strany a cele slo do haja...
Kazdou radu ocenim, krom typu - je to rozbite :-D
Toz zdar
reprak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 26. 8. 2011 05:59

Všechny družice na jednom místě? :mrgreen: Co myslíš,že vyjadřuje to číslo 28,2E nebo 23,5E?
Nedělej z toho vědu-v přijímači si vybereš příslušný TP,nebo pokud máš přijímač už naladěný na nějaký CZ/Sk program-tak pomalu otáčej do prava až ti naskočí obraz nebo signál.
jito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 26. 8. 2011 06:14

reprak píše:Diky za radu, neco takoveho sem cekal :)) nic ve zlym:)) spis by pomohlo vyjadreni v cm...

Co tak v mm namiesto cm?
Inak to vyjadrit nejde iba ak tak ako som ti to napisal. Vsetko je to v (ne)sikovnosti tvojich ruk. Tiez nic v zlom.... a hlavne treba nastavovat TP ktory je najsilnejsi. Samozrejme ,ze ak nechas vsetko default tak chytis "starou belu" Najdi si na webe stranky sky alebo cslink a frekvencie vsetkych TP su tam. Nastav si sat na jednu z nich a krut do "němoty" este ti poradim.... Hlavne zadaj frekvenciu FTA TP. Napr TA3 ci CT24 ....Alebo este aj toto chces po lopate???
armaman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dagy2 27. 8. 2011 17:53

reprak,
1/ zmeraj dlžku vyložníku na ktorom máš LNB
2/ zober kalkulačku nejakému piatakovi ZŠ a naťukaj do nej

0,087488663525924005222018669434961 x "nameraná dlžka výložníka"

Pre 80cm parabolu to bude cca 6cm. Otáčaj parabolou tak, aby sa stred LNB posunul potom o tých 6cm na západ.
Ak uhádneš odkiaľ je to dlhočizné číslo máš právo si kúpiť jedno pivo.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reprak 8. 9. 2011 22:45

hotove, bylo to rukama a k temu mam na cele jitrnici...sused povdal ze este nevidel aby naladil cokoli s 0%Qalitou a 98%silou...toz tak
nekdo dela to a druhy zas ono, ani nende umet vse ogari
timto dekuji za pokyny, rady a navody
snad to svina uz vydrzi, abych nemel na zadech jelito...
zdar
reprak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zbujik 22. 11. 2011 20:24

Zdravím, chci se zeptat jestli nekdo nevite co delam spatne. potrebuji naladit astru 23.5, mam parabolu 80 - prijmag GOSAT plus dva konektory jeden bych chtel na astru 23.5 a druhy na astru 28.2 na anglicke programy. Problem je v tom ze i presto, ze mam na Astre 23.5 Signal 80% a kvalitu 93% a porad nic nemuzu naladit -cim to je ????

Díky vsem.
zbujik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 22. 11. 2011 20:28

Pokud máš signál i kvalitu,tak se něco naladit musí.To je jedno,že jiné programy než jsi chtěl.Musíš si podle naladěných programů zjistit,na jaký satelit "koukáš".
Programy si zkontroluj podle tohoto seznamu:
http://www.parabola.cz/prehledy/
jito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zbujik 22. 11. 2011 21:18

Nevim jak si můzu skontrolovat programy, kdyz mi to nic nenaladí... jeste podotykam, ze mam dva konektory na parabole a ty jsou kablem slouceny ve slucovaci a nasledne z toho slucovace vede jen neden kabel do prijmace... Snad to nema nejaky vliv na to ladeni programu. Opravdu nevim co mam delat..

diky
zbujik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 22. 11. 2011 22:09

Zbujik, zbujik...
Množstvo tvojich informácií je mizivé, takže ťažko hádať a navyše tie čo si dal sú s prepáčením voloviny, alebo si to úplne pohnojil:
1/ konektor - je niečo čo visí na konci káblu a zastrkuje sa do zdierky v stene alebo v prístroji. Napr. konektor antény, F-konektor na pripojenie koaxu sat antény, HDMI konektor a pod.
takže tieto asi na anténe nemáš.

LNB konvertor - je "ňufák" na anténe, ktorý konvertuje signál z parabolickej antény z GHz pásma do MHz pásma pre satelitný prijímač.
Takže asi hovoríš o LNB

2/ ak si zlúčil 2 koaxy z dvoch LNB konvertorov nejakým zlučovačom, ktorý sa používal napr. pre analogové telky tak ho zase odtiaľ vyhoď. Takto to nefunguje

ak si použil DiseqC prepínač a nazývaš to zlučovačom, tak ho máš zle nastavený. Vyhoď to pre začiatok a pripoj jeden LNB napriamo do SAT prijímača. Niečo nalaď a potom maturuj čo s tým ďalej.

3/ ak prístroj ukazuje silu a kvalitu tak je tam signál, ktorý prijímač spracováva a dá sa teda niečo naladiť. na TP kde to ukazuje aj silu aj kvalitu je potrebné spustiť prehľadanie a potom zistiť čo sa naladilo. tak ako si dostal radu v príspevku predomnou.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zbujik 22. 11. 2011 22:25

MAs pravdu vubec se v tom neviznam, ja vim jen co to je satelitka :-) Myslim ze konventory a te slucovac jsou v pohode kupoval jsem je v jednom obchode specialnim ze satelitkama v brne tak snad o tom vi vice nez ja... :-)) ale kdyz rikas tak ja to zkusim vytahnout a dat primo do toho jednoho konvertoru a naladit a uvidime... a prosimte nevis na jake druzici chytim nejvice Anglicky mluvicich programu typu ITV atd bydlel jsem 5 let v Uk a tak mi to trosku chybi a prave na ten druhy konvertor jsem chtel naladit CZ a SK programy pres CSlink nebo jak se to jmenuje...

Jinak dikec za rychle odpovedi.
zbujik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 23. 11. 2011 07:41

www.parabola.cz/prehledy/televize-digital/28e2/
tu mas to co hladas uz vyssie si mal odkaz na prehlad stacilo len na tej stranke trochu viac pohladat.
armaman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zbujik 23. 11. 2011 08:20

Jo to jsem si nasel, jen jsem myslel ze s tim ma nekdo zkusenosti a poradi, kde je toho nejvice a hlavne jake mam dat nastaveni, pri ladeni jakoze jakou nizkou a vysokou frek. ?? Jsem uplna lama co se satelitky tyce... Diky
zbujik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 23. 11. 2011 09:26

zbujik k tvojim dotazom - ale obávam sa že so svojimi dotazmi prichádzaš pomerne neskoro, keďže zrejme prijímač a parabolu už máš. Ako lama si sa mal zaujímať pred kúpou:
1/ anglické (a akékoľvek iné) programy - nalistuj si www.parabola.cz / prehledy. tu máš kompletný zoznam satelitov a programov na nich kodovanych/nekodovaných a dôležitú info o veľkosti paraboly pre ČR.
Najviac UK programov je samozrejme na ich "domácej pozícii" 28.2/28.5E. Ale keď spomínač ITV tak budeš potrebovať parabolu podľa miesta tvojho bydliska rádove 120÷200cm. Tie transpondéry majú totiž antény nasmerované na územie UK okrem Eurobird28.5E. My chytáme len postranné slabé pásmo kde potrebuješ veľkú parabolu.
Na 28.5E máš zopár filmových a hudobných programov. Ale zdá sa, že aj tu to ide po včerajšku k horšiemu.

2/ ujasni si rozdiely medzi CSlink - SkyLink a ďalšími operátormi (T-mobile, UPC) aby si nedošiel k ďalším sklamaniam. Každý z nich ponúka iné platené programy, karty ktoré sú v predaji ešte stále majú rôzne kodovacie systémy aj keď smerujú všetci k Irdeto.

3/ ako ti pomôcť naladiť tvoj prijímač - A/ vôbec si totiž nenapísal o aký prijímač sa jedná, B/ máš návod.
Ladenie prijímačov je totiž dosť špecifické pre ten ktorý typ
- u niektorých (napr. TechniSat) je všetko prednastavené a treba len prijímaču povedať, že na prvom vstupe do prepínača je LNB pre 23.5E, na druhom 28.5E o všetko ostatné sa postará prijímač
- u niektorých je možné dať vyhľadávanie SkyLink a prijímač vie čo má robiť
- u iných treba zadať úplne všetko čo píšeš, nastavenie DiseqC má tiež hromadu parametrov. Tvoj problém je navyše, že si kúpil nejaké "rozbočovače" a vlastne ani netušíš čo doma máš, takže nebudeš dosť dobre vedieť ani čo ktorým nastavením robíš.

Najlepším riešením v tvojom prípade je vyhľadať si družice, ktoré chceš prijímať a zadať to pozvanému odborníkovi.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jagoro 10. 6. 2012 15:34

Můj dotaz se týká naladění Astry na 23,5E, tak se mi nechce zakládat nové vlákno. Po několika letech se vracím ke sledování sat. Parabolu mám na zdi jako dřív, natáhl jsem kabel tam co byl dřív, připojil k Technisatu Multymedia TS. Nastavil jsem Astru 23,5E a natočil jsem parabolu do směru, co dřív býval, jen mi tam od té doby postavili nějaké jednopatrové obchodní středisko, dřív tam byl jen autobusák s jednou budovou. Chytal jsem tehdy Hotbird i Astry na 23,5 a 28,2. Poupravil jsem nastavení na nejsilnější signál a dal jsem ladit. Našel asi 10 programů, ale všechny na 28,2! Natočil jsem 6 stupňů doprava, ale síla signálu šla do kytek a nepomohlo žádný natáčení ani změna elevace. Jediný satelit, co najdu je ten na 28,2, ještě taky na 19,5. Ale 23,5 ani ťuk. Kde je chyba?
jagoro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 10. 6. 2012 16:19

Bude to znít hloupě, ale alespoň víš, že jednotlivé součásti řetězce fungují - pokud se Ti skutečně podařilo naladit něco ze dvou družic a sledovat i tyto TV na připojeném televizoru.

A jedna drobnost - nezapomeň, že pokud JEN sleduješ stav signálu z určitého transpondéru, může tento ukazovat nulu, protože prostě nefunguje. Je tedy nutné vyzkoušet více transpondérů. Ideální je se podívat na stránky Skylinku a tam mrknout do tabulky běžně dostupných kanálů a kde (na kterém TP) se tyto nacházejí. Zde by signál přítomen měl být.

Zkus se podívat na tyto stránky, zadej přesné umístění Tvého přijímače a následně i označení vyhledávané družice ... uvidíš stav, kam by parabola měla směřovat atp. Zaškrtnout můžeš i variantu show obstacle.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod jagoro 11. 6. 2012 03:22

Zadal jsem při tom ladění manuálně všechny transpondéry na 23,5 se stejným výsledkem.
jagoro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 11. 6. 2012 16:11

Aby jsi měl jistotu,že jsi na správném satelitu,tak použij referenční kmitočet z tohoto seznamu:
http://www.parabola.cz/abc/referencni-kmitocty/
Je to buď nejslabší nebo unikátní kmitočet z každého satelitu-nejde se tedy "netrefit".
Rád bych se rozepsal na toto téma,ale momentálně jsem v Rusku,a s netem to je zde velmi špatné...
jito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jagoro 12. 6. 2012 20:22

Udělal jsem to a nejsem o nic moudřejší. Po zvolení transpondéru 12,109 se signál zlepšil asi o 5-6%, taky kvalita, takže opravdu jde o silnější signál, našlo to několik nových kanálů, např Skylink. Ovšem po zvolení transpondéru 11,973 to našlo jeden kanál, ale ne Nova Sport. Tak jsem zkusil ten 11,222 z 28,5 a signál silný, několik nových kanálů. Tak jsem z toho jelen. Kde vlastně jsem? Jestli na 28,5, tak proč jsou tam ty Skylinky na 12,109? Atd... A kde jsou všechny české kanály? Opravdu jsou o tolik slabší, že je vůbec nechytnu?
jagoro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 13. 6. 2012 06:28

Ak nenajdes tu astru tak jedina moznost je, ze budova co si spomenul "tieni" . Ak ano tak logicky mi z toho vypliva ze 28,2° "lizes" cez lavy roh pred parabolou stojacej budovy a teda pri ladeni na 23,5° ides parabolovu do steny budovy? Alebo sa mylim?
armaman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jagoro 13. 6. 2012 19:05

Asi mi to stíní ten barák, jen nechápu proč mám z jednoho nastavení kanály z obou družic.
http://www.imagehosting.cz/?v=imag0002a.jpg
http://www.imagehosting.cz/?v=imag0003a.jpg
jagoro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 13. 6. 2012 19:09

Díval ses na ten odkaz, co jsem dával? Zadal jsi tam adresu domu ....... ??

Může tam být nějaký lom na hraně a je problém na světě. Ideální je, pozvat firmu, co Ti to zaměří a pomůže s naladěním.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod jagoro 17. 6. 2012 19:18

Nakonec jsem se vybodl na nějaké manuální nastavování a dal na pozici 28,5 automaticky vyhledat všechny kanály. Nějak se to umoudřilo a našlo jich čtyři sta. Pak jsem zvolil 23,5, 12525, test transpondéru ukázal stejnou kvalitu i sílu signálu - nevím proč, když na 28,5 takový transpondér není. Točil jsem doprava , až signál začal slábnout a točil dál tak dlouho, až dosáhl znovu maxima, pak jsem dal zase automaticky vyhledat a mrcha našel dalších 280 programů i s českými. Tak nevím, asi nějaký zmatek v datech přednastavených k jednotlivým pozicím v setoboxu.
Donastavením elevace a natočení konvertoru jsem dosáhl síly signálu 52 a kvality 97 z původních 30/46, takže vyřešeno. A to už jsem měl na pondělí objednaného machra s měřákem. :roll:
jagoro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 17. 6. 2012 19:26

Tak hlavně, že máš pozice naladěné a tam vše, co má být.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor