[recenze] Teclast T51

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 7. 7. 2011 21:44

Tak se mi do rukou dostal tento čínský „audiophilní“ přehrávač , mnohými zatracován, jinými vynášen do nebes. A jak to tedy vidím já?

Obrázek

Už na začátku se musím pozastavit nad poněkud zmateným zaměřením výrobku. Často je prezentován jako hi-fistický přehrávač, jsou vyzdvihovány použité čipy a tedy člověk by předpokládal, že zvuk bude na prvním místě a ostatní funkce budou poněkud odsunuty do pozadí, aby nerušily. Ale i tak se tu na nás šklebí 3,5 palcový displej, specifikace s kupou podporovaných formátů videí, čtečka knížek, hry a další. Kdyby se výrobce na tyto funkce vykašlal(kdo hledá co nejkvalitnější zvuk tyhle blbosti okolo nepotřebuje, navíc je konkurence umí výrazně líp) věřím že by jsme tu měli menší přehrávač s lepší výdrží a méně nedostatky.

Co se mi líbí

Zpracování je na dobré úrovni, není co kritizovat.
Slot na kartu je velmi užitečná věc a více přehrávačů by ho mělo mít.
Opravdu umí přelouskat všechny videa co jsem do něj hodil.

Obrázek


Co se mi NElíbí

Poslech se zapnutým displejem je nemožný, zařízení vyluzuje strašlivé ruchy.
Line out zase nabízí neustálé pískání, displej zde není na vině.
Ovládání reaguje se zpožděním a nepřesně( hlavně při posouvání videí a hudby).
UI je poněkud zmatené, alba se řadí podle nějakého náhodného systému.
Při spuštění písničky z alba jsem nepřišel na způsob jak se dostat zpět na výběr písniček z alba. Vždy jsem musel znovu procházet celou strukturu výběru.
Konektor line outu hned vedle sluchátkového jacku, to vymyslel nějaký debil, není nic horšího než večer šmátrat po přehrávači a omylem píchnout sluchátka do line outu.
Zapnutí trvá na můj vkus příliš dlouho.
Nutnost používat nastavení EQ – User, Normal hraje strašně, celý EQ je nepoužitelný.
Chybí rychlí způsob na zamknutí zařízení, takhle musím čekat než se mi vypne displej a je tedy jisté, že nic nezmáčknu omylem.

Obrázek

Co je mi jedno

Výdrž není nic světoborného, ale nabíječku mám vždy po ruce a nějakých 8 hodin přehrávání stejně stačí na skoro všechny cesty.

Ovládání hlasitosti přes kolečko není mým oblíbencem, rád mám přehled o tom jakou mám momentálně nastavenou hlasitost.

Výkon je dost bídný.

Obrázek



A jak to hraje?

Výstup ze sluchátkového jacku je pro mé uši v některých ohledech lepší než iPhone, Clip a Cowon, ale rozdíl je to nepatrný a věřím že může být výrazně ovlivněn použitými sluchátky, hudbou a párem uší.

Teclast nabídne o trochu lepší kontrolu nad basem, celkově více detailu, ostřejší výšky a o trochu větší prostor. Zvuk je tedy takový čistší a přehlednější. Bohužel výrazně strádá dynamika a poslech je bez energie, prostě mě to vůbec nebavilo a vždy jsem raději sáhl po „hůře“ hrajícím iPhonu.

Obrázek

Po připojení Fiia E11(za tu cenu prostě skvělý zesilovač) jsem přišel ke stejnému závěru jako u Fiia E7. Dobrý dac( také WM8740) je ponižován průměrným zesilovačem.

Fiio přináší tolik absentující dynamiku a energii, dále vylepšuje separaci nástrojů a velikost prostoru, bas je údernější a čistší, prostě jasná zlepšení a Fiio je podle mě velmi dobrou koupí k Teclastu.

S Fiiem je rozdíl oproti iPhonu znatelně výraznější, už se dá mluvit o upgradu ve zvuku.


Závěr

Teclast sám o sobě není zvukově žádná extra bomba, se zesilovačem je to ovšem kvalitně hrající zařízení. V ostatních ohledech je to velký průšvih a opravdu bych ho nechtěl delší dobu používat.


Moc děkuji za zapůjčení.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davidwebb 7. 7. 2011 22:42

Musím říct, že po referencích na Head-fi sem to až tak hrozný nečekal teda, respektive jsem to čekal lepší. Ale tak to je no. Zase se potvrdilo jak to chodí.

Až mi přijde tak první co udělám tak se pokusím aktualizovat firmware s UI od Nationite (údajně je lepší než od Teclast) a taky si myslím (nevím jestli si to kontroloval?) že by tam mohl být nějaký starší, to soudím podle těch ruchů o kterých se zmiňuješ, starý firmwary to údajně dělaly, pokud tam je novej a stejně to není v pořádku, tak to je opravdu průser, přes tohle nejede vlak.

Co se týče zvuku, počkám si až mi taky přijde E11, vyzkouším, porovnám s Fuze, Touch, a pokud ten rozdíl nebude opravdu stát za to, tak ho pošlu určitě do světa.

Napíšu pak jak s tím firmem, a svůj pohled na věc - s jinýma sluchátkama,ušima atd. :-)
davidwebb
Junior

Odeslat příspěvekod glassmoon 7. 7. 2011 23:25

zaujimave... mam rebrandovanu verziu sflo2 od nationite s najnovsim firmwarom a nepozorujem zhorsenie zvuku displejom, pomale odozvy ani piskot line-out (prave kvoli tomu som siahol po sflo2).
-potvrdzujem ze "normal" je pruser a eq nic moc (nepouzivam)
-taktiez potvrdzujem ze hraje lepsie ako iphone/ipod/clip
-tiez testujem fiio e11 a suhlasim s binom ze je to upgrade len ma trapia sykavky (ako som pisal vo vlakne o e11- uvidim po zahoreni)
I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 8. 7. 2011 18:03

Těší mě, že se někdy s Bínou shodneme.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krabák 9. 7. 2011 06:57

Už kvůli zesilování "kolečkem" bych si ho nekoupil.
Krabák
Junior

Odeslat příspěvekod Milos66 9. 7. 2011 09:11

Krabák, ani nevieš ako dobre sa to ovláda vo vačku. Súbeh kanálov je na jednotku. A analogóvá regulácia je zatiaľ stále lepšia ako digitálne skoky. Inak by sa asi v stolných zosikoch nepoužívali ALPSy, však?
Milos66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krabák 9. 7. 2011 15:26

Počkej časem jak Ti bude krásně chrastit ;-)
Krabák
Junior

Odeslat příspěvekod glassmoon 9. 7. 2011 21:24

I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos66 10. 7. 2011 06:43

Krabák, moderné pot. majú celkom dobrú konštrukciu. Určite je rozumnejšie kvapnút kvapku liehu a rozbehať to, ako vymieňať vadné gumové tlačítko volume v pm3jke. To som už zažil.

Ale čo ma trápi viacej je fakt, že pod sklíčkom displaya mám čiastočky pachu. Neviem ako ich dostať vonku bez rozobratia prístroja. Poradí niekto?
Milos66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hynpin 10. 7. 2011 12:45

stlačený vzduch (kompresor) :D rozebrat a izolepou očistit, žádnej hadr ani ofukovat ústy ;-)
hynpin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos66 10. 7. 2011 15:30

Hmmm, rozobrať. Toho som sa bál, ale asi mi nič iné nezostáva. A tou izolepou to je dobrý nápad. Díki, skúsim.
Mám také podozrenie, že sa ten prach dostáva dnu linkovým výstupom. Existuje neaký špunt na 3,5 mm Jack?
Milos66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 10. 7. 2011 15:46

Usekni jack od nějakých pecek :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos66 10. 7. 2011 18:23

Mnooo to by šlo. Len aby nebol ten jack s neakým vypínačom - prepínačom, ktorý má niečo dočinenia so zvukom. Vyskúšam a budem vidieť - počuť. Bína ďakujem.
Milos66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miso_ 10. 7. 2011 20:29

Arcam rDAC+Dispre II v4+AKG k701
Miso_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tifar 11. 7. 2011 09:15

respektujuc binovu snahu o objektivnost musim subjektivne skonstatovat,ze mam problem sa nestratit v protichodnych konstatovaniach,ktore sa nachadzaju vo vetach nasledujucich tesne za sebou:

1.Teclast nabídne o trochu lepší kontrolu nad basem, celkově více detailu, ostřejší výšky a o trochu větší prostor. Zvuk je tedy takový čistší a přehlednější

2.Bohužel výrazně strádá dynamika a poslech je bez energie, prostě mě to vůbec nebavilo a vždy jsem raději sáhl po „hůře“ hrajícím iPhonu.

Zda sa,ze horsie hrajuci iPhone,ktory ma mensiu kontrolu nad basom,ma menej detailu,mensi priestor ho bavi pocuvat viac,ako t51.Musim poznamenat aj to,ze merania frekvencnych charakteristik v linku hore naznacuju,ze prave dynamika je u t51 lepsia ako u iphone 4 (89,1 vs 92.5).
Cela recenzia sa nesie v duchu zhnusenia sa nad mizernym ovladanim a obavam sa ,ze skusenemu recenzentovi,ktory ma napocuvane vsetko okrem rozhlasu po drote na vesmirnej stanici,troska skalila usudok ohladom porovnania s iphone. S ostatnym suhlasim,pretoze tak mizerne ovladanie spojene so zahrievanim sa v lete nad unosnu hranicu som nezazil.Tehla ktora si nezasluzi pomenovanie prenosny prehravac.Avsak zvuk to je ine kafe a ludom ktory si chceju hudbu vypocut moze byt satisfakciou za ostatnu mizeriu.
ibasso dx200+audiosense t800
galaxy s7+dragonfly red+corda swing+akg 701
tifar
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků