Zvuk: iP 4 vs Samsung G S2 + další debata o smartphone

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod flatliners 5. 6. 2011 09:54

Pořídil sem si Galaxy S2 a byl zvědavej jak obstojí ve srovnání zvuku s iPhonem s kterym sem max. spokojen.no nebudu vás napínat,je to hrůza.nevím proč výrobce osadil S2 čipem yamaha a ne wolfson jako S1.čistota projevu je tak o 50% horší než u jabka,výšky sou utopený,činely cinkaj dost podivně,moc basů,eště k tomu zahuhlanejch,dynamika prachbídná,poslech vůbec nebaví,nízká hlasitost a to triply nemaj velkou impendaci.trochu se zvuk dá zachránit přehrávačem power amp z android marketu.když si u něj pohrajete z eq tak se to jakž takž dá.u iPhona eq samozřejmě nepoužívám.no velký zklamání i když sem to tak nějak čekal po pročtení fóra xda developers.

jinak je ale S2 parádní telefon.
+Neskutečná rychlost systému(dual core 1.2GHz)
+vynikající displej 4,3 palce Super amoled plus.parádní černá a vůbec barvy i čitelnost na sluníčku.oproti iPhonu je displej obří,takže internet je výborně použitelnej bez nutnosti zoomování
+Android 2.3.3.je to muj první tel. s tímhle systémem a zatím sem docela nadšen.i když i ios mi plně vyhovuje
+dobré zpracování,tlošťka jen 8,5mm a váha 116g
+na mobil výbornej foťák 8mpx kterej umí natáčet full hd videa 1080p který sou vynikající bez sekání při rychlém pohybu
+přehrávání videa v 720p mě posadilo na *****.to se musí vidět...

-baterka zatim nic moc,ale s hodnocenim počkám po pár týdnech až se zformátuje
-je to docela macek,ale ten displej za to stojí
-při hraní her docela topí(no jo dvoujádro bez chlazení)
-Zvuk,zvuk,zvuk

ještě přídávám pár fotek pro srovnání:
http://imageshack.us/g/805/p1010970t.jpg/
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, Technics AZ80, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 5. 6. 2011 10:55

Díky za srovnání.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slipknot27 5. 6. 2011 12:22

S1 ma aky zvuk? v porovnani s iphone 4
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 5. 6. 2011 12:32

o trochu lepší než s2.kdybych to měl zprocentovat:
iPhone:90%(to ber tak že sem nic lepšího neslyšel a ni nemam žádnou aparaturu.ty procenta proto,že si dokážu představit i lepší.ale to je možná omezený triplama)
S1:60%(už si ho ale tolik nepamatuju)
S2:45%

ot:chtěl bych se vás zeptat,jestli má někdo možnost srovnání iphone vs ipod nano 6g.přemejšlim totiž že bych prodal iphone a koupil k s2 nano.dík

Edit:jeste bych zapomel na internet kterej je na takovim displeji jako ma s2 fakt lahudka.zrovna to testuju v tramvaji...nac tahat velkej tablet
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheUnheard 5. 6. 2011 14:13

torsku sklamanie pre mna ohladom s2 :( ... po prazdninach ho chcem kupit a toto ma moc nepotesilo ... ale uz aj tak mam n2 takze taky probblem to nie je :) ...
i5 4790k+GTX960+16GB => uDac2-HP => 1964-T / ADAM F5 / HD 800
iPod touch 3g 64GB => 1964-T
Redmi note 2
TheUnheard
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Androsaurus 5. 6. 2011 15:44

S tim zvukem to docela naštve, uvažoval sem S1 prodat a koupit S2, vidim že radši koupim nějakou solidní mp3 a k ní Amp.. 8-)
Nevěš hlavu a počkej až majstra z XDA upraví zvukový ovladače, u S1 se konal obrovskej posun k lepšímu ;-)
Androsaurus
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 5. 6. 2011 16:03

Když jsem si četl recenzi na GSMaréně (link dole) na Galaxy S2, tak podle jejich měření byl zvuk relativně o dost horší než u iPhonu 4. Otázka je, jak je to výrazné v reálu třeba oproti iPhonu 3G, který mám nyní a který chci za S2 vyměnit (mám k tomu Sennheisery IE 8)... V tomto ohledu mám docela bobky S2 koupit a zase uvažuji nad levnějším LG Optimus 2X. Asi to budu muset vše vyzkoušet na prodejně, případně někdo poreferujte :)

http://www.gsmarena.com/samsung_i9100_g ... -597p8.php
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod portapro 5. 6. 2011 17:07

S tou yamahou mě *****..těšil jsem se,že budu mít po iPhonu 4 konečně super mobil co dobře hraje,nebo aspoň podobně jak iPhone a zase nic
Momentálně mám blackberry 9800,ten systém je úžasnej,kam se hrabe iPhone,ale má malej displej...chtělo by to něco jako SGS II s klávesnicí od blackberry...
Jinak nehraje moc dobře
portapro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 6. 6. 2011 09:14

a co ten ipod nano kluci,myslíte že bude hrát stejně jako iPhone?
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, Technics AZ80, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod portapro 6. 6. 2011 15:05

Taky přemýšlím nad nějakým přehrávačem hudby,který by mi nahradil iPhone a já mohl spokojeně používat jaký mobil chci a nebyl omezen výstupem, mě to nano nadchlo svou malou velikostí...
Čímý se připojuju k žádosti o porovnání těchto strojů-tudíž iTouch(iPhone) a nano
portapro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Androsaurus 6. 6. 2011 17:06

portapro: myslim že Colorfly C4 je jasná volba ;-) ten nahradí asi všechno :-D :-D
Androsaurus
Junior

Odeslat příspěvekod Mattho123 6. 6. 2011 20:25

mate niekto aj skúsenosti s porovnaním zvuku iphone zo samsung wave??? niekde som sa dočital že by to malo byť minimalne dobre ak nie lepšie... tušim že aj niekto spominal že to je lepšie ako clip ?? osobne som mal clip+ a aj wave ..a na portoch sa mi pačil o kus viac wave ..ale na tych sluchadkach to nieje plnohodnotne porovnanie ...
Audinst HUD mx1 (fiio x1 + Fiio e12) -> Beyerdynamic DT990 Pro, Shure SHR940
Ipod touch 4g,iphone -> Vsonic vsd5
Mattho123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ONDR4 6. 6. 2011 21:16

Androsaurus píše:Nevěš hlavu a počkej až majstra z XDA upraví zvukový ovladače, u S1 se konal obrovskej posun k lepšímu ;-)

No majstr nedávno na XDA psal, že vzhledem k bídné kvalitě zvuk. výstupu oproti S1 nebude pro S2 nic vyvíjet, protože to nesplňuje jeho "sound quality requirements". ;-)
FiiO E10 Olympus / Galaxy S6 -> UE triple.fi 10 / VSonic VSD5
ONDR4
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 7. 6. 2011 10:10

tak sem to nakonec risknul,koupil Nano a sem spokojenej.zvuk je prakticky schodnej s iPhonem,možná trochu basovější,ale pořád krásně čistej.akorát se budu bát abych ho neztratil,je to fakt mrňous...
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, Technics AZ80, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 6. 2011 15:06

Mattho123 píše:mate niekto aj skúsenosti s porovnaním zvuku iphone zo samsung wave??? niekde som sa dočital že by to malo byť minimalne dobre ak nie lepšie... tušim že aj niekto spominal že to je lepšie ako clip ?? osobne som mal clip+ a aj wave ..a na portoch sa mi pačil o kus viac wave ..ale na tych sluchadkach to nieje plnohodnotne porovnanie ...

Ja mam všetky 3. Teda Clip+, iPhone 4 a aj Wave. Netrufam si jednoznačne povedať ktory z nich hraje najlepšie, ale môžem s plnou važnosťou povedať, že Wave vôbec nezaostava. Naopak, pre moje ucho hra z tejto trojky najlepšie, v tom zmysle že charakter zvuku uňho mi sedi najviac. Jedine v čom zaostava je vystupny vykon. Testovane na Portach, IE8 a Triploch.
Porovnaval som ho aj s S1 a ten bol o čosi horši. Možno sa šeredne mylim, ale ja tipujem, že kvôli Androidu, zatiaľ čo Bada je pre Wave šita na telo a teda si aj lepšie vyladena čo sa prehravača tyka.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků