[recenze] Emgeton CULT E1

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bubaak 22. 1. 2011 00:03

Někde jsem četl že by jeden pán o něm něco rád slyšel a tak jsem si vydupal na zapujčení tenhle krám :mrgreen: Řikat že po jistých zkušenostech Emgeton nesnáším, snad ani řikat nemusím...

Teď ale vážně, při vzpomínkách na hromadu nefunkčních Emgetonů jež jsem vlastnil, musim uronit slzu. Přehravače měli vždy super zvuk, slušný zpracování a nechutný ovládání.... Ale měl jsem je rád, a proto jsem si je kupoval vždy znovu a znovu...

Při pohledu na E1 si musím vzpomenout na X1 kterýmu je lehce podobný, můj poslední Emgeton který neprošel reklamací protože... no necháme toho.. flame na tohle téma je všude a je ho dost.

Začneme standartně, co na nás vybafne v Balení když se dostaneme do krabice :mrgreen:

Určitě budete překvapeni krabicí, která se skládá ze dvou částí, jedna jen krycí obal a druhá rozkládací. Je to jednoduché, ale zaujmě.... to se počítá! V krabici krycí teda nalezneme:
- Krabici :mrgreen:
- Emgeton CULT E1
- nějaký špunty s nástavci
- jeden pár nástavců na špunty
- miniUSB kabel
- bordel v podobě manualu, pak záručák (ten ale nepotřebujete pač vám nic neuznaj :nenapadne )

emgi1.jpg


Design

Mě se libí! Je to malej prcek, který mě připomíná zlaté časy meho mládí. Není nijak křiklavý a snaží si hrát na decentní. Takže přední strana je potažená lesklým matlajicím se průhledným plastem kde je otvor na hlavní ovládací kříž, pod plastem se krčí displejiček. Ten je u modré verze snadno k nalezení, zlatá verze vypadá jednolitě... má to ale jednu vadu. Zlatá barva vyžere veškerý kontrast a na světle musíte hledat zajímavý polohy, aby jste něco na černobílým displeji přečetli.... stačí zářivkový světlo. Hlavní ovládací kříž se skladá z hlasitosti, posun skladeb a uprostřed tlačitko s funkci ok/EQ/dlouze přidržet menu (k němu se dostanu).
Horní strana Vás uvíta tlačitkem na zamykání kláves (mechanicky), REC a Play/Pause, přidržením Play/Pause prcka vypnete/zapnete.
Spodní strana má jen výstup na sluchátka a díru do microfonu.
Na levé straně je tunel pro kriplšňůru, pravá strana Vás okouzlí miniUSB konektorem :mrgreen:
Materialy:
Modrý chválím za pogumovanou zadní stranu a tlačitka, lesklá předni strana se matlá jak dotykový displej Samsungu Galaxy S... na zadní straně dva šroubky budí dojem poctívé práce.
Zlatý je ovšem vyveden v jíných materialech, zadní strana a tlačitka jsou z toho nejšilenějšího plastu od doby kamený! jinak je stejný :mrgreen:

emgi2.jpg


Ovládání

Tak jo, já je teda pochválím :-\ Dá se to ovládat bez nutnosti otevřít manual, hip hip huráááá!
Je mi jasný že mi pár funkcí určitě uniklo (ne, manual jsem nečetl), avšak nic co by mě trhalo žíly. Do menu se dostanete přidržením tlačitka "M" jež se nalézá uprostřed kříže, no a v menu si mačkejte hlasitost, nebo přehazovaní písniček. Oba způsoby chápe prcek dobře. V menu se na vás všechno směje (všude jsou smajlíci) a nic se netváří na obtíž. Skutečně ani moc není :mrgreen: No moc :mrgreen:
V kříži tlačitko "M", při krátkém zmáčknutí zapínate EQ 8-S Super.... jedete šalinou přehazujete si písničku pod tričkem, ejhle proč to hraje tak blbě... Jéééé vyndat nastavit EQ na vypnuto a zandat... jak u blbejch. :'(
Jo a složkování. Složky umí, ale když si něco spustíte ze složek, tak návrat ne seznam souborů není zas tak jednoduchý.. prostě klepnete o dvě klepnutí víc jak u Clipa a o čtyři víc než u irivera a Cowonu i9. Dá se zvyknout a je to Emgeton!!! Takže super práce!!! :tleskani

emgi3.jpg



Zvuk a život
Tak jo přejdeme k té slabší stránce tohohle prcka. Dosud jsem ho vesměs chválil... ale tohle nepřekousnu!!!! Jen 4 přednastavený EQ?????? To si dělaj srandu ne??? Dyt ipod, iaudio jich maj 50!!!!! Tohle teda fakt ne... a ještě žádnej BassBoooost :oboze Alespoň že EQ má 5 sloupečků jak u Sony, ačkoliv mohli dát jen 4 nebo 3... ať se ty pásma víc ovlivňují a zkreslují :lol: Dobře dost ironie... narozdíl od Sony, tohle EQ nepotřebuje :mrgreen:

Když jsem ho prvně vrazil do uších (klasicky UE fi10), tak hodně rychle letěli zas ven. Klasická chyba... nechal jsem defaultní hlasitost. Prcek má sílu jak parní lokomotiva tlačena Aston Martinem V8 Vantage Le Mans z roku 98 :shock: Na tenhle klad Emgetonu jsem zapoměl hodně rychle!
Hlasitost jsem hodil na klasickou úroveň a hurá, nebudu to natahovat.... To byl ten důvod proč jsem si emgetony kupoval vždy zas a zas.... Prostě hraje a hraje dobře! Zvukově bych ho přirovnal k iaudiu i9 s menším prostorem, trošičku horší dynamikou a slabšíma výškama.. Detail super i separace nástrojů. Celkově bych ho řadil bok po boku ke Clipu+ možná trošku výš (clip je víc ucinkanej ale...). Rozhodně blbosti od Sony a Philipsu zadupe do země...
Byl jsem mile překvapen a místama jsem se až bál že má iAudio problém, po zvuku se to vždy uklidnilo, ale baterka???? Boha co to je???? :shock: za Celej tyden mě nepadla o víc jak jednu čárku :shock: Ano obměňoval jsem skladby a přitom se nabíjel, ale zajímá mě zda těch 35 hodin fakt dá, podle mě dá i víc ]:-<

Po pravdě, je to prcek :mrgreen: Kdyby to nebyl Emgeton, tak ho doporučuji okamžitě všem koho potkám :mrgreen: to ale už dělam... pořád ale připomínám Clipa. Zvuk je srovnatelný (prcek má lepší dynamiku, jinak to hraje spíš ke Clipu), prcek má baterku jak bejk, Clip má paměťové karty :mrgreen:
Takže nevím, kdybych neměl předsudky, házím mincí, takhle bych si jí hodil taky :-|
JE SUPER!!!! PRCEK :love: :love: :love:

+ Zvuk
+ Baterka
+ Usměvavé menu
+ Pogumovaný povrch (modrá verze)
+ Výkon
+- Ovládání
- U zlaté verze nečitelný displej z 50% podmínek co nastanou při osvětlení
- U zlaté verze použité materialy
- Tlačítko "M", přesněji jeho FCE
- Slot na karty
- Emgeton a Bell Technology (doufám že se napravil za těch pár let :'( )

pod čarou:
- za foto se omlouvám, přes týden jsem byl líný a dnes v posledních 10 minutách sním jsem spoléhal na prioritu clony... chyba.

//edit doplněno xxxdvorixxx:
bubaak píše:Bohužel se přidávám, oba kousky jež jsou na fotkách mé recenze už jsou mrtvý :shock:
Prý ten modrý hned jak jsem vrátil, tak ho zapli už jen jednou a pak už nešel vůbec. Bílej prý fungoval měsic.... tak to je bomba!
Člověk konečně pochvalí Emgeton za přehravač jež na sluchátkách trošku lepších kvalit předváděl dobré výsledky.... A oni ho pohřbí absolutní nespolehlivostí :kuk:
Takže za recenzi se omlouvám a omlouvám se všem kdo si ho koupili a už jim pošel/pojde :( Nečekal jsem že je to takovej nespolehlivej krám :roll:
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garrett6 22. 1. 2011 11:40

Úžasná recenzia. Ak by mal niekto napísať pokračovanie "Stopára", tak určite ty 8-)

Som vo fóre nový a dôvod registrácie bol, že zháňam ako darček čisto mp3 prehrávač (a nejako nesledujem vývoj tých malých krabičiek - aj keď pracujem v hudobnom biznise). Mal som v pláne clipa alebo iriver, ale tak teraz fakt neviem ---- si veľmi presvedčivý.
Z recenzie mi vychádza, že E1 je trocha prebasovaný s malou dekou.... či? :hm
Aký by mal podľa teba zvuk s Q-Jays (mám nepoužívané - prezent z jednej akcie).
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 22. 1. 2011 12:31

Děkuji za pochvalu :-)

Jako o dece bych o tom moc nemluvil, ano o proti domácí sestavě je tam, ale na MP přehravač se drží velice obstojně. Pokud bych ho srovnal na přímo s Irivrem E200, pak bych volil Emgetona, má větší výkon a čistčí přednes (iriver tu deku lehce má, však zas ne tak velkou jak konkurence Sony, Philips..... ).
Oproti Clipu+ je to spíš jen charakter zvuku a dynamika (a samozřejmě výkon). Rozdíl zvuku to není ale nijak velký... ráno vstat a dát na hlavu sluchátka, pak nevim co mi hraje, mě osobně se víc líbí zvuk Emgetonu (je dynamičtější, ten charakter je skutečně minimalní +-3% zvuku), Clip+ má ale mnoho dalších výhod....
takže zvaž výhody

Clip
- ovládáni
- paměťové karty
- lepší menu
- trošiličku víc cinká :nenapadne

Emgeton
- baterka
- výkon
- dynamičtější

v ostatních směrech bych je dal na stejnou úroveň
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garrett6 22. 1. 2011 15:10

No tak sa dostal do užšieho výberu (tá výdrž, tá výdrž) :-D Chcem sa ešte spýtať na 2 veci. Je tá modrá fakt taká príšerná? A je počuť nejaký hiss, alebo je pekne tichučko?
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 22. 1. 2011 16:05

Modrá je modrá asi jako ten stůl, je celkem koukatelný. Dej si pozor na zlatýho ty plasty jsou fakt děsný a displej fakt nečitelný :-|
Lehce šum tam je, ale musel jsem mít hlasitost hodně vysoko, jinak jsem ho nepostřehnul, poslouchal jsem ho ale hlavně v MHD (takže bordel)
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garrett6 24. 1. 2011 21:56

No darček kúpený (pre 14 ročné decko :-) ) a môžem povedať, že som spokojný ;-)

Ale teraz objektívne:

Vyhotovenie - super malé, ten modrý "zamat" je tiež super, na fotke to nie je také dobré ako v skutočnosti.
K ovládaniu sa nebudem vyjadrovať, bolo by tu veľa neslušných slov :hmm: a na moje prsty malé.
No a teraz je na rade zvuk. Život mám taký rozdelený... v štúdiu Staxy, doma pre zmenu Denony (nech sa dopĺňajú výšky a basy). Z prehrávačov som počul len pár: Clip, iPod, Cowon, Creative. A musím povedať, že prvý Clip pre mňa je a stále bude najlepšie hrajúci prehrávač (a dúfam, že vydrží ešte veľa rokov :oboze . A v to dúfam ešte viac, keď viem, že Clip+ znie basovejšie, vraj podobne, ako Emgeton E1.
Takže nahral som svoj testovací The Gathering - Home a to je môj názor.
(testované doma Phonak Audéo PFE, v práci HD 600 cez Canor SH1)
Podľa mňa v zvuku chýba tak tretina (a možno aj viac výšok), priestor mi pripomína nejakú malú miestnosť, alebo skôr tunel. Basy prevládajú a to viac ako by mali a nenazval by som ich práve čisté a úderné. Možno by to zachránil equalizér, keby --- a tých keby je viac: keby boli pásma zvolené rozumnejšie, keby robil automatický preamp a automaticky korigoval hlasitosť a nepotláčal ostatné pásma --- teda keby fungoval ako v Clipe. A Clipe ho ale takmer netreba, no to by E1 musela znieť ako Clip :idea:
Musím uznať, že sa mi páči dynamika, nástroje ale znejú niekedy inak, ako v skutočnosti, ale sú celkom dobre oddelené, takže pohoda.
Ďalej zvuk čistý, bez artefaktov, bez nejakej väčšej deky.
Na záver: ak človek nie je tak strašne navyknutý na Clip, tak E1 je pekný, malý a dobre znejúci prehrávač. Skôr pre mladších a basovejšie naladených poslucháčov ;-) .

P.S. Pribalené sluchátka leteli hneď do koša. 8-P
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod russianblue 26. 1. 2011 11:01

taky doplnim moje zkusenosti...a hned z kraje musim rict, ze jsem player vratil po 24hod!

testovan se sluchatkama:
Koss TNT/55
Creative 630
koss plug

porovnavan s iriver T60

ve strucnosti
+pogumovani /modry model/
+hmotnost

--tuner /naladit na kopci v Brne 1 stanici - tak to neni dobre/
--EQ /snad jen na normal je ok/ kdyz se s nim zacne stelovat cely zvuk jde do plechu
-neprehlednost displeje + malo rezimu prehravani /je jen nahodne vse - vse - jedna/
-stredni tlacitko
-zvuk /spodni pasmo duni, horni jaksi cinka - plechove, proste fujtaxl/
russianblue
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garrett6 28. 1. 2011 21:36

Skús najprv vymeniť slúchadlá za niečo, čo hraje oveľa čistejšie a kultivovanejšie. Inak vyšiel nový firmware s prerobeným equalizerom 7.04: http://podpora.bell-technology.cz/downl ... cat_id=121
Režimy prehrávania má všetky ako každý iný prehrávač, tlačidlo M má tri režimy: krátke stlačenie-equalizer, dlhšie-režimy prehrávania (všetky, album, autor, žáner) a dlhé-hlavné menu.
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod russianblue 31. 1. 2011 09:20

je fajn, ze se na tom snazi delat.hlavne ten EQ. priste treba opravi ten tuner. Vysledky jsou velmi nedostatecne. V centru brna 0 stanic. Brno kampus 1-sumi, na kopci v kohoutovicich 1 zbytek nic... hledano auto, pak i manualne cele pasmo. tak tak

Co se tyce moznosti prehravani, tak stara T60 jich ma 9 a funguji presne tak jak potrebuju. rozepisovat se zde netreba...

jak jsem rikal, sel z domu a tak me uz netrapi tyto nedodelky + pro me nevhodne umistena zdirka na sluchatka - ty se casem bud zlomi/pokud nemaji konektor L nebo vyssi namahou znici konektor..... 8-) No aspon budu mit co opravovat a vydelam si nejakou kacku 8-D
russianblue
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Vrabec 1. 2. 2011 02:06

Text musím pochválit, četl se docela dobře, recenze hezká, stručná, dozvěděl jsem se vše co bych potřeboval kdybych nebyl jablíčkař .. ale .. ale .. TY SMAJLÍKY !!! Proboha proč ?? Opravdu pokud někdo vymyslí skript, který uživatele za každého napsaného smajlíka praští mezi, tak pravděpodobně dostane nobelovu cenu.
Tomáš Vrabec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JodiBB 14. 2. 2011 21:41

Asi pred 3 mesiacmi som kupil tento prehravac. Musim povedat ze je to katastrofa. Zvuk, nic extra, ovladanie tiez nic moc. Random u neho znamena vazne random a dokaze prehrat aj 3x za sebou rovnaku pesnicku z 60 suborov. No a hlavny problem, ktory s nim mam je ze nedokaze normalne pracovat pri tepolotach pod 0. Bravam si ho na svah a pri -5 je niekedy problem ho zapnut, a ked uz sa zapne, tak nejde spustit prehravanie. Daju sa menit skladby, ist do menu, ale spustit prehravanie proste nie. V supliku mam iAudio x5i, ktora vdaka jej hmotnosti nieje moc idealna na sport, ale hra teda rozhodne lepsie a podobne problemy som s nou nikdy nemal. Takze tolko moje skusenosti.

Takze uz hladam nahradu a E1 bude asi najblizsie letiet niekde hodne daleko z lanovky.

edit: Este som zabudol na "skvelo" fungujuci HOLD. Pri vypnutom zaholdovanom prehravaci by clovek ocakaval, ze ked ho nechtiac zapnem, tak sa proste nezapne pretoze je zaholdovany. U E1 tomu tak nieje. Prehravac sa veselo spusti a potom oznami ze je zaholdovany. Fakt "genialne" :oboze
JodiBB
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aneta55 15. 2. 2011 14:58

Emgeton je strata času. Dlho sestrám trvalo, než im došlo, že treba pozerať na kavlitu značky... Sony, Philips, Cowon, Sandisk, Apple... a v žiadnom prípade nevyhadzovať peniaze na Emgeton. Auto si tiež nekúpite od výrobcu niekde z Dagestanu, ale šetríte na japonskú/západoeurópsku značku a chcete mať to najlepšie. Tak prečo kupovať Emgeton? Každý jeden Emgeton čo som počula, ktorý ak vôbec fungoval, znel otrasne.

Na peniaze sa robí ťažko a vyhodiť ich potom na Emgeton?.... NIKDY!
Ako povedal jeden známy.... Emgeton = CopyFušer :)
aneta55
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krovak_cze 15. 2. 2011 18:03

a proc mas teda tu hromadu odpadu v podpisu a nemas tam aspon jedny poradny sluchatka a prehravac?
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garrett6 15. 2. 2011 22:03

No chlape, kvalitné veci má, a prehraje to imho aj tvoju prenosnú zostavu ako nič - konkrétne myslím Sony A845 a Philipsy 9550 --- len keby to inak skombinovala :-D
Ja som mal vybraté a otestované k svojmu Sony prehrávaču SE420 a nejdem do nich. Buď skúsim 535ky, alebo zostanem u tých Philipsov :twisted: (to nie je žart, ale keď to po sebe čítam, fakt to tak výzerá :shock: )

A k tomu Emgetonu --- je vrátený tiež. Zo začiatku sa sekal pri synchronizácii, potom po aktualizácii firmwaru sa občas nedal zapnúť a to aj keď bolo teplo :pozor Nech už sa nahrala ktorákoľvek verzia zo stránky, robilo to stále a stále častejšie. 8-P
Takže Clip.
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krovak_cze 15. 2. 2011 22:36

http://www.alza.cz/philips-she9550-10-cerna-d164982.htm tohle ze prehraje triply jako nic? :D no vtipek dobrej :) myslis kombinaci treba uplne jinyho prehravace a sluchatek? :D jo to by pak molo hrat :)
co sem slysel sony, tak s vypnutym ekvalizerem je to humus :) jestli je tento prehravac vyjimkou, tak by snad mohl clipa prehrat, znam dost prehravacu lepsi jak clip, ale sony mezi nima urcite neni :)
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků