[recenze] Sennheiser IE7 & CX6

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 28. 11. 2009 13:10

Tak po Sennheiserech IE8 se mi do uší dostává i zbytek rodiny v podobě IE7 a CX6( zvukově by měly být stejné, nebo alespoň velmi podobné modelu IE6). Budou mít stejně dobrý poměr cena výkon jako Sennheiser IE8?

Sluchátka zapůjčil obchod isluchatka.cz

Obrázek
IE7 a Cx6


Balení
Sennheiser IE7
Sluchátka dostanete v pěkňoučké krabičce, ovšem dostat sluchátka ven je trochu boj. Ale za trochu snahy budete odměněni bohatým příslušenstvím sestávajícím z osmi párů nástavců, najdeme zde klasické jednoduché silikony ve třech velikostech, dvojité silikony také ve třech velikostech a poté Sennheiser pěny ve dvou velikostech. Dále tu máme jednoduchý nástroj na čištění sluchátek od ušního mazu, sponu pro připevnění kabelu k oblečení a klipy na kabel za uši, ty pomohou zlepšit komfort a kabel v nich docela dobře drží, ovšem klipy od Phonaků mi přijdou příjemnější. A nakonec zde máme docela pěkné pouzdro, ve kterém kromě sluchátek uschováte i dva páry nástavců a nástroj na čištění.

Obrázek

Obrázek

Sennheiser CX6
Levnější příbuzný je na tom s příslušenstvím podobně, najdeme zde stejné kombinace silikonových nástavců, ale budeme se muset obejít bez pěnových nástavců. Dále tu máme stejné klipy za uši, čistítko a sponu na oblečení. Oproti IE7 k modelu CX6 dostanete normální čtvercové pouzdro a jako bonus tu máme leteckou redukci.

Obrázek
Je libo návod v 7 jazycích? (český najdete na krabici)

Konstrukce a s ní věci spojené
Sennheiser IE7

Musím se přiznat, že jsem měl ze začátku docela problémy s usazením IE7, stejně jako IE8 mají dost mělké usazení , ale díky svému tvaru mi moc neseděly, nakonec jsem byl nejvíc spokojen s největšími dvojitými silikony. Jinak tělo je z plastu a na jeho vrchní straně najdeme průduchy k dynamickému měniči, tím se nejspíš zvětšuje prostor, ale dost tím trpí izolace, která je slabší než u modelu IE8. Kabel je špičkové kvality, je shodný s tím na IE8, na konci má elkový konektor, nepřenáší žádné ruchy.

Sennheiser CX6
To CX6 mi sedly hned na první pokus, nejspíš díky tomu, že jsou menší než IE7. Tělo je z větší části z plastu, ale zvenku má na sobě kov. Osobně se mi líbý více než IE7. Nikde na CX6 nenajdeme průduchy a díky tomu je izolace na velmi dobré úrovni. Kabel je opět stejný(takže opět žádný mikrofonní efekt), je pouze vyveden v černé barvě a konektory nejsou průhledné.


Obrázek
Dynamický měnič musí dýchat.

Zvuk
Sennheiser IE7

Kvalitu zvuku jsem hlavně porovnával s ostatními IEM ve stejné kategorii(PFE a Ety HF5).
IE7 jsou typem zvuku dost podobné HD650, temný zvuk s docela výraznou boulí na basech(ovšem IE8 mají na nejmenší nastavení basu o trochu více). Jinak je bas pěkně detailní a jde hloubš než u Etymoticů, ovšem trochu zasahuje do středů a částečně je překrývá. Díky tomu je hlasům oproti Etám a Phonakům hůře rozumět a zanikají některé detaily, navíc jsou i trochu posunuté do pozadí(někdo to má rád a považuje to za relaxační zvuk). Výšky pro mě postrádají údernost, ale jinak jsou docela detailní a příjemné. Prostor je u sluchátek poměrně velký, ovšem na IE8 v tomto ohledu nemají. Lokalizace nástrojů je horší než u konkurence a někdy u rychlejší muziky nestíhají a začnou se slévat.

Sennheiser CX6
Tady se setkáváme s trochu odlišným zvukem, tady byl za vzor spíš model HD600, zvuk je zase spíš do temna, basu zde ale už není tolik co u IE7 a nezasahuje do středů. Jinak mám pocit že CX6 přesně zapadají do své cenové kategorie, mají lepší bas než S-Jays, středy jsou také povedenější a ve výškách to bude mezi S-Jays a CX6 docela vyrovnané. Oproti Applům mají CX6 lepší bas a prostor, ale v ostatních ohledech prohrávají.

Závěr
Pokud hledáte slušný basový zvuk v ceně okolo 3,5 tisíc, respektivě 2,5 tisíc, tak myslím že oba tyto modely jsou dobrou volbou.
V mém žebříčku by byli IE7 tak na 70%, IE6 tak na 53%.

Obrázek
Naposledy upravil Bína dne 28. 11. 2009 16:11, celkově upraveno 1
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 28. 11. 2009 13:20

zajímávé, otevřené špunty :hm
Jinak pochvala :mrgreen:
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod semaniaci 28. 11. 2009 13:44

cx6 som objednal a mali by dosť každú chvíľu, tak som zvedavý, či sa zhodnem s tvojou recenziou :) mimochodom ak ich máš ešte doma, neskúsil by si ich na BV alebo na headsixe, ak ho ešte máš? chcel by som vedieť, či sa oplatí ku ním nejaký portable amp alebo tu je to ešte zbytočné
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 28. 11. 2009 13:53

Tak headsix bohužel už nemám, na BV to hraje výrazně lépe, ale asi to bude taky použitím imodu jako zdroje. Jinak je podle mě lepší si připlatit na Senny IE8, než mít CX6 a zesík za 2000.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod semaniaci 28. 11. 2009 14:17

ja som rozmýšlal nad imodom a tým novým ibasso T3
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod i758242852.cz 28. 11. 2009 15:16

jen doplním, že cx 6 jsou zvukově opravdu identické s ie 6, mají jen jiný design (trochu více konzervativní než lesklé ie 6) a v balení je navíc letecký adaptér. v zahraničí jsou paradoxně o něco dražší než ie 6, u nás je tomu naopak a vychází cca o 200 korun levněji. cx 6 se také prodávají o něco lépe díky lepší ceně, bohužel teď jsou u pantera (i u mě) vyprodána a budou cca za týden.
Poslechové studio - Vincent CD S4 a KHV1, příp. Carat Topaz a Dynavox CSM-112. Přijďte si poslechnout Senny 448/485/555/595/600/650/800, AKG 272/601/701/702 nebo mnoho pecek či špuntů z nabídky - Phonaky, Jayse, Senny IE6/7/8, Shury..
i758242852.cz
Junior

Odeslat příspěvekod semaniaci 28. 11. 2009 15:32

uf ešteže som to stihol :)
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartySE 28. 11. 2009 15:59

Autore, sorry za mé hnidopišství, ale v recenzi mi děsivé chyby prostě ruší pohodu ze čtení.
"IE7 a CX6...by měli být stejné...mi moc neseděli...mi sedli hned..." To nelze. Buď: "ty IE7 a CX6 měly, neseděly, sedly" nebo "ta sluchátka měla, neseděla, sedla."
MartySE
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 28. 11. 2009 16:11

Opraveno.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod i758242852.cz 28. 11. 2009 18:32

semaniaci píše:uf ešteže som to stihol :)


tak. comply jsou k tomu zdarma jako pozornost podniku, aspoň to trochu vykompenzuje ten trapnej poplatek za převod kč-euro, se kterym bohužel nic neudělám, leda založit účet taky na slovensku, ale to neřeší, když chce někdo dobírku..
Poslechové studio - Vincent CD S4 a KHV1, příp. Carat Topaz a Dynavox CSM-112. Přijďte si poslechnout Senny 448/485/555/595/600/650/800, AKG 272/601/701/702 nebo mnoho pecek či špuntů z nabídky - Phonaky, Jayse, Senny IE6/7/8, Shury..
i758242852.cz
Junior

Odeslat příspěvekod semaniaci 28. 11. 2009 18:35

ďakujem veľmi pekne. :)
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod semaniaci 3. 12. 2009 15:31

aké nástavce by ste doporučili na cx6? resp. ktoré čo s nimi spravia?
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 3. 12. 2009 16:08

To záleží na tvém uchu.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod semaniaci 3. 12. 2009 18:17

takže najistejšia možnosť ako zistiť čo mi bude pasovať je skúšaním. tak ja niečo vyskúšam
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 8. 10. 2010 21:49

Jů! Použito moje oblíbené slovo - "hloubš" :-P

Btw - pěkná recenze ;-)
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků