[recenze] Panasonic DMR-EX78EP-S

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod neo69 26. 7. 2008 09:03

Tak jsem si před týdnem pořídil tento rekordér http://www.datart.cz/katalog/DVD-rekord ... 8EP-S.html zatím jsem celkem spokojený. Design je zhruba stejný jako v předchozích modelech tak i menu a ovládání. Ovládání je celkem pohodlné. Příjem signálu je také dobrý, ale v bytě v panelovém domě máme dosti nekvalitní analog tak si mi zdá že signál přes rekordér je trochu deformovaný, digitál nám zatím nejde. Co se týče přehrávání divx tak zatím žádný problém co jsem chtěl to přehrál až na několik vyjímek a to divx na dvd verbatim DVD+R. Do USB jsem zkoušel 4GB flash tak i přenosný disk 120GB Western Digital Passport naformátovaný na FAT32 také bez problému. MP3 a JPG jdou nakopírovat na pevný dísk, divx jsou pouze přehrávat. Celkem solidní je časové nahrání a showview, je možné týdenní denní opakování, záznám se poté ukládá do jedné složky. Při nahrávání je rekordér tichý nemam výhrad. Zatím jej testuji tak hlavní nedostatky zatím nemam. Vše se dá celkem solidně nastavit. Jediné co není až tak kvalitní je manuál který je celkem chaotický. Jinak k rekordéru dostanete 1GB flashku zdarma. Případné dotazy rád odpovím. Jinak anglická recenze vč. obrázků je zde http://www.trustedreviews.com/home-cine ... ecorder/p1
neo69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fatman 26. 7. 2008 10:50

Mám EX87 a tam je zřejmě blokované přehrávání DivX z SD, myslím že mašina by to uměla (prostě není důvod, když jde o film který se vejde na CD, přehraje to to CD-R i CD-RW, tak proč ne z karty?!). A koukám, že přetrvalo, že DivX nejdou přehrávat z + médií. A s manuálem souhlasím, na spoustu věcí si člověk musí přijít sám nebo zuřivě listovat tam a zpátky.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neo69 26. 7. 2008 12:08

u EX78 jdou přehrát divx z dvd v pohodě jen prostě co jsem měl vypálené verbatim DVD+R tak mi to
asi 2 z 6 nevzalo, zkoušel jsem všechny možný divx, xvid a jinak v pohodě. Co se týče SD karet nevím tento model čtečku nemá.
neo69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jopal 27. 7. 2008 13:25

Nenasiel som nikde ako je to s funkciou VPS ma ju? Ak ano, funguje napr. na CT1?
jopal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neo69 27. 7. 2008 18:49

vps to nemá
neo69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jopal 28. 7. 2008 11:28

Jasne, vsak naco aj!? Dam si nahrat hodinu pred filmom a dve hod. po filme, mozno bude potom nahraty cely... A reklamy tiez "rad" pozeram... :pozor
jopal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neo69 30. 7. 2008 15:40

co se týče VPS tak osobně jej nepotřebuji, na nově stejně není funkční a čt vysílá na čas, jinak oříznutí záznamu je otázkou chvilky. Jinak další poznatek k tomuto rekordéru oproti předchozímu modelu je, že je opravena chyba v analogu při vysílání duálního zvuku. Pokud je nastaven záznam s vysokorychlostním kopírováním tak se zvuk nahraje správně nemíchá se cz zvuk s jiným nahraje se jen CZ. Pokud není nastaveno vysokorychlostní kopírování tak se nahrají oba zvuky a musí se přepínat mezi L a R aby se oba nemíchaly.
neo69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ovi 11. 9. 2008 20:59

to neo69. Prosím Tě, jsem už skoro rozhodnutý, že tento model koupím, jen bych se Tě rád zeptal na jednu věc.Chtěl bych přístroj využít jako fotogalerií. Nezkoušel jsi do něj uložit fotky, do nějakého alba, teda pokud ta možnost existuje. Nemusel bych stále připojovat NB k plazmě a měl bych tak svou galerii stále při ruce.
A ještě jeden dotaz, některé prameny uvádějí, že je v čelním panelu jak USB, tak SD slot. Já si myslím, že je tam jen USB.
Poslední dotaz je na hlučnost. Teď mám doma SONY rekordér a je to hrůza. Zhruba jednou za hodinu se ozvou šílené zvuky ( najede HDD a větrák ). Je PANASONIC potichoučku?
Moc děkuji za odpovědi a zkušenosti i jiných uživatelů.
Samsung Galaxy S9+
ovi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků