AVmania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Sluchátka na sport

Offline - Junior Profil 
12. 9. 2017 15:54 Odeslat příspěvek
Na kolo mi sluchátka přišly za hranou toho co je ještě rozumné z pohledu bezpečnosti (na rozdíl od běhání) pro běžný provoz, zvlášť pokud špunty slušně izolují. Je to ale velmi subjektivní a na zvážení dotyčného.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 9. 2017 15:59 Odeslat příspěvek
Tudíž sluchově postiženým lidem by mělo být zabráněno jezdit na kole? Když má člověk v hlavě mozek, tak ví že hlavním smyslem při provozu na komunikaci je zrak a ruku v ruce s ním opatrnost. Má-li někdo vymleto, tak to že sluchátka má nebo nemá, je už jen detail.


Offline - Junior Profil 
12. 9. 2017 18:59 Odeslat příspěvek
Nic takového jsem v žádném případě nenapsal a neměl v úmyslu aby to tak vyznělo. Každý ať se rozhodne dle vlastní vůle. Neumím posoudit jak vnímají prostor lidi se sluchovým postižením (asi obecně ne zcela totožně jako 100% slyšící populace, třeba v některých specifických situacích jsou i vnímavější) a jsem poslední kdo by někomu cizímu chtěl něco přikazovat!
Ano samořejmě je zrak tím hlavním, nicméně prostorové vnímání má souvislost i se sluchem a pokud mě sluchátka izolují od ruchu provozu má to nějaký vliv. Třeba malý a asi je to u každého jinak. Já popsal jen osobní zkušenost jak to přišlo mě, argument s "Tudíž sluchově postiženým lidem by mělo být zabráněno jezdit na kole?" je to čemu se v eng říká strawmanning, sorry.
Kéž by každý cyklista/jiný účastník provozu se sluchátky měl ten "mozek v hlavě" a byl dostatečně opatrný.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 9. 2017 19:31 Odeslat příspěvek
Myslím, že se do toho pokládáš moc vědecky. Jen jsem se Tě zeptal jak jsi to myslel a záměrně uvedl mezní případ. Správně jsi uvedl a s tím nelze, než souhlasit, že i ostatní účastníci silničního provozu mají vliv na míru bezpečnosti.
Ty si vyjádřil názor, já vyjádřil názor a teď se pojďme oba vrátit k tématu. Pokud k němu máme cokoliv přinosného dodat. Filozofování tohoto typu není předmětem tohoto vlákna.
Dotkl-li jsem se Tě, tak se omlouvám.


Offline - Junior Profil 
12. 9. 2017 19:42 Odeslat příspěvek
V pohodě, každý to vidíme trochu jinak. Já si právě kvůli tomu, že mi vadilo to "oddělení od okolního zvukového provozu" kdysi pořídil právě Senny MX 685 protože skrz ně šlo slyšet ruch okolo, jsou to sluchátka z audiofilského pohledu na pytel, ale splnily účel. Existují vůbec nějaké tzv. otevřené špunty? Z principu ani spíš ne....


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 9. 2017 19:50 Odeslat příspěvek
ale existujou, třeba fiio EX1 alias Dunu Titan 1 apod. Viděl jsem vícero sluchátek podobný konstrukce. Třeba i KZ ZS6 by mohly být "polootevřené" s tou mřížkou, no uvidíme. Každopádně já taky souhlasím s tím názorem že na kole je sluch dulezitej. Já dřív jezdil se sluchatkama, ale po horách, v lesich. A párkrát se mi taky stalo že mě někdo predjizdejici překvapil. Není to nic příjemného. Každopádně bych to taky ale nehrotil, ať si každej jezdí jak chce, když dává pozor.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
13. 9. 2017 10:55 Odeslat příspěvek
Já právě s těma co mám vůbec nic okolo neslyším a na kolo si je neberu. Je to můj osobní pocit. Necítím se dobře když neslyším okolí. K sluchově postiženým lidem bych to moc nepřirovnával. Je dokázáno, že mají vyvinutější jiný smysl a hlavně jestli s tím žijou už delší dobu, tak jsou na to zvyklý a vědí jak se mají bezpečně pohybovat.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 9. 2017 11:06 Odeslat příspěvek
To však platí primárně u sluchového postižení vrozeného. U získaného je to malinko jinak. Nicméně je jasný, že mít sluchátka na silničce a hnát se s ní po silnici první třídy je na hraně. Po lese, polní cestě nebo nějaké místní silničce mezi dvěma vesnicemi zas takovej hazard není. Chce to ale kolem sebe koukat a nechovat se nepředvídatelně. Pokud potkáte blba v autě, kterej Vás smete, protože jel moc blízko, tak je asi úplně jedno, jestli ho u toho slyšíte nebo ne.
Toto vlákno je však o sluchátkách na sport ne o debatě, zda sluchátka na kolo, běh, koloběžku či chůzi ano nebo ne.
Jsou špuntové modely, jak třeba psal vencaxxx, který ,, příposlech " umožňujou, člověk je tudíž více v kontaktu s okolím. Pokud si chce někdo nutně tento kontakt zachovat a nevybral si mezi špunty, ideálním řešením mohou být takřka jakékoliv pecky.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #
Stránka 3 z 3 [ Příspěvků: 38 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu