Šumění a praskání v reproduktoru

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod liborpoulik 16. 9. 2016 18:26

Zdravím, potřeboval bych poradit s problémem, který mám pár dnů.

Mám starou věž Grundig - sestava receiver R310 http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_asztali_audiolejatszo/erosito_receiver/grundig_r310_rds_sztereo_receiver_gyari_tav_2327461595.html
cd přehrávač cd 210 a kazetový magnetofon ccf 210

K tomu bedny mbx 310
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/grundig-mbx-310-lautsprecher-2-way-speaker-system/516814102-172-4506

V levém reproduktoru se při přehrávání hudby z cd, nebo rádia po chvíli, nebo po 20-ti minutách(to záleží jak kdy) začne ozývat chrastění, něco jako by reproduktor vynechával.

Myslel jsem si, že drát z repro mám špatně připevněný ke svorce do receiveru, protože jedna šroubovací svorka je strhnutá, ale i tak se dá dotáhnout, zkoušel jsem i repro prohodit, ale problém má vždy jen levá strana.
Pokud vypnu hudbu a je ticho, hlasitost mám na minimu, nebo nastavím na jak vysokou hlasitost chci, je slyšet silné šumění z levého reproduktoru.

Nevím jestli je levé repro na odpis, nebo je chyba třeba v nějakém kontaktu.

Jestli tohle fórum neslouží na odstranění mechanické závady, tak se omlouvám, ale nechtěl bych ještě věž dávat do sběru, protože hraje velmi slušně.

Děkuji.
liborpoulik
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 9. 2016 18:37

No, podle popisu to ROZHODNĚ NENÍ REPRÁKEM - je to závada výkonovýho zesilovače, kterou může opravit kdekterej jen trochu svědomitej rádio-televizní servis.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod platprd 17. 9. 2016 00:16

Já mám poměrně dobrou zkušenost s Petrem Procházkou, je sice starší a dělá hlavně záruční opravy pro aparáty Ibanez, ale mně spravil i AVR poměrně kvalitně a za slušnou cenu. Posílal jsem to normálně poštou, akorát je to třeba svědomitě zabalit do polystyrenu.

https://www.firmy.cz/detail/254091-auto ... mesti.html
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod liborpoulik 17. 9. 2016 07:02

Díky za odpovědi, těžko říct kolik bude stát oprava a jak dlouho vydrží, pokud by to bylo třeba do 500kč, ale to už je moje triko, na hifiland se receiver dá koupit za 2100kč což je hodně peněz, navíc bez záruky, uvidím.
Pokud by sem někdo přidal další zkušenosti nebo kontakty na opravu budu rád.
liborpoulik
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 9. 2016 10:19

Když napíšu KAŽDEJ SCHOPNEJ SERVIS, tak myslím KAŽDEJ. Profesionální servisy mají mezisebou určitý dohody a skupiny a vzájemně si poskytujou zkušenosti, schémata a manuály - tyhle skupiny jsou placený a registrace do nich je závislá na vlastnictví živnosťáku. Běžnej amatér se bez známosti s někým, kdo má do takový skupiny přístup, k servisní dokumentaci prakticky nemá šanci dostat - a když, tak za ni musí zaplatit specializovaný firmě. Nemá proto cenu hledat nějakýho extra jednotlivce, pokud mám klasický sériový zařízení z hromadný produkce a nemám na něm učuněný nebo nechci na něm učunit nějaký extra mimosériový úpravy. Najít příčinu škvrčení, identifikovat vadnou část, objednat náhradní součástku a vyměnit ji musí umět každej servisák, kterej si chce zasloužit označení SERVISÁK.

Jiná věc je o ochotě se takovou věcí zabejvat - ale to je o optání se v opravně za rohem nebo v sousedním městě, ne o okamžitým ježdění přes půl republiky za nějakým extra vyhlášeným jedincem ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod platprd 17. 9. 2016 10:49

liborpoulik píše:Díky za odpovědi, těžko říct kolik bude stát oprava a jak dlouho vydrží, pokud by to bylo třeba do 500kč, ale to už je moje triko, na hifiland se receiver dá koupit za 2100kč což je hodně peněz, navíc bez záruky, uvidím.
Pokud by sem někdo přidal další zkušenosti nebo kontakty na opravu budu rád.


Jenže, jde o to, že když si koupíš další takový střep, tak ti někdo nezaručí, že nebude potřebovat opravit taky. Pokud si tenhle necháš od někoho schopného opravit, tak máš jistotu že bude zase nějaký čas spokojeně sloužit. Do 500 kč se pravděpodobně nevejdeš, to asi těžko. Ale i kdyby ta oprava stála stejně, jako co stojí ten nový v hifilandu, tak se to vyplatí z důvodu, co jsem již napsal.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod liborpoulik 21. 9. 2016 12:18

Co říkáte na tohle ?
http://aukro.cz/ShowItem2.php?item=6508732280&ref=last-visited

Kompatibilní se zbytkem i s ovladačem by to být mělo.

Specifikace zřejmě zde:
http://www.radiomuseum.org/r/grundig_v_210.html

Jen nevím jestli nebude problém s reproduktory, mám 2 x 120W, sinusový 2 x 70W, na stránce je 2 x 100W, vůbec se v tom nevyznám.
liborpoulik
Junior

Odeslat příspěvekod liborpoulik 24. 9. 2016 10:01

Bohužel nikde nemůžu najít jaký má původní receiver r310 výkon, takže když zapojím slabší zesilovač Grundig v 210 2x100w a k tomu silnější bedny 2x120w, udělá to něco co by nemělo ?
liborpoulik
Junior


Odeslat příspěvekod liborpoulik 26. 9. 2016 12:03

Proč bych si měl nahánět příspěvky ? to přináší nějaké výhody ? o ničem takovém nevím.
Napsal jsem to jednoduše, protože nic dalšího o tom nevím, odpověď už jsem dostal na jiném fóru, znovu jsem se zeptal, aby se téma objevilo na hlavní straně, protože mi nikdo neodpovídal. To je vše.

I tak vám děkuji za rady.
liborpoulik
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 26. 9. 2016 13:33

Irelevantní je odpověď zelenýho skřeta, kterej mlátí prázdnou slámu, místo aby odpovídal k věci. Bohužel jsem tu editaci musel učunit z mobilu a tam mi nejdou některý fičury. Takže to pak vypadá, jako by odpovídal on.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků