Sluchátka s ovládáním hlasitosti kolem 2500 kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Šeran 12. 1. 2017 10:32

Zdravím,
jsem už naprosto bezradný s výběrem kvalitnějších sluchátek na poslech hudby (přenos k mobilu), hraní her a sledování filmů na pc. Zdá se totiž, že pokud chci kvalitní sluchátka s ovládáním hlastisoti, tak mám smůlu, protože všechny lepší sluchátka mají ovládání hlasitosti jen pro slavný Apple.
Docela by mě moc zajímalo, proč se vyrábí sluchátka kompatibilní jen s iOS? Proč se nedělají sluchátka s potenciometrem na ovládání hlasitosti a hotovo (myslím ty kvalitnější)?
Teď používám Genius HS-G500V, nejsou špatný ale na nějaký přenášení se nehodí.
Před nimi jsem měl PortaPro, dokud jsem je neztratil na dovolené.
Chtěl bych tedy sluchátka především s ovládáním hlasitosti, uzavřená, spíš na uši než přes ale není to nutný, pokud nebudou obrovský, abych je mohl využívat i jinak než jen doma k pc.

Už jsem měl pár kusů vyhlídnutých* ale pak jsem zjistil, že ovl. funguje jen pro iOS, jestli bude fungovat i po připojení k pc jsem nebyl schopný vygooglit ale předpokládám, že fungovat nebude.

* AKG K545, AKG K550, AKG K451, AKG Y50, Sennheiser Momentum 2 - jsou to sluchátka i za 5000 ale použité se dají sehnat do 3000, tak mi můžete dát i dražší typy
Šeran
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 12. 1. 2017 15:54

Trochu přidej a vřele doporučuji Audio-Technicy ATH-SR5, zkoušel jsem je s dvěma tel. od Sony a androidem a žádný problém. Nicméně já používám pouze přijetí hovoru apod., neočekávám žádné "pokročilé funkce".
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Šeran 24. 1. 2017 11:23

Ovládání hlasitosti to ale nemá co?
Šeran
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 24. 1. 2017 16:50

Ne ovládání hlasitosti ne, jen tlačítko pro příjem hovoru. Tohle bych ale upřímně považoval za minoritní věc, sluchátka bych osobně vybíral podle jiných vlastností.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 25. 1. 2017 10:23

Pokud si koupíš sluchátka s odpojitelným kabelem, tak si pak můžeš kabel s tlačítky dokoupit. Jak jsem měl ještě AKG Y50 napájené telefonem, tak jsem na zkoušku takový kabel (4pin) z ebaye na test kupil a vše ok.
Mám doma i rozbočovač s nějakými táhly (poťáky) a kvalita zvuku je oproti originálu velmi slabá. Když tak se koukni na sluchátka s modrým zubem. Ty by snad všechny měly mít na sobě nějaké ovládání hlasitosti.
Jak píše Hanýsek, auto si taky nevybíráš podle toho jak hraje rádio;).
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 25. 1. 2017 11:07

... "normálne" sluchátka s potenciometrom na kábli sa dnes už moc nerobia ... snáď ešte tak Koss UR29, ale to tiež nie je žiaden zázrak

https://sluchadla.heureka.sk/koss-ur29/ ... e/#section
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Declan85 27. 2. 2017 12:07

Hele já mám třeba teď v hledáčku tyhle sluchátka https://sluchatka.heureka.cz/lamax-beat-elite-e-1/ ty mají pěkně vyřešené ovládání na sluchátkách.
Declan85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hrabe.x 28. 2. 2017 02:15

hlasitost pro sluchátka na android je trochu problém: V podstatě sluchátka s ovládáním hlasitosti dostaneš většinou jen k telefonu. Chybí totiž kompatibilita mezi jednotlivými firmami vyrábějícími Android telefony. To jedno tlačítko co je na každých univerzálních sluchátkách s mikrofonem pro Android je univerzální, je na to norma od Googlu. /myslím to funguje i s Apple/, Je zkratovací. Ostatní tlačítka, co jsou ke konkrétnímu mobilu jsou na principu odporů a jejich změn. Každý výrobce si to ale dělá podle sebe.
Když někde vidíš nějaká univerzální sluchátka s ovládáním hlasitosti,/tlačítky/, vždy jde o sluchátka pro Apple. Ty mají svoji patentovanou aktivní elektroniku, nekompatibilní s Androidem.
Jak už tu bylo řečeno - sluchátka s potenciometrem dávají zvuku pěkně na *****. Vždy jde taky o totální lowend.
Ještě je jedna možnost: na Google play jsou appky pro ovládání např hlasitosti pomocí toho jednoho tlačítka. Je to na principu "morseovky".
hrabe.x
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 3. 2017 18:44

Ovladanie hlasitosti ma napr. rada AX od Audio-Technica.
Audio-Technica ATH-AX5iS
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šeran 24. 4. 2017 15:38

Tak teď se mi dost zamlouvají Kingston HyperX Cloud II. Kabel mají propojitelný s dalším kabelem, který má i ovládání hlasitosti zapojitelný do USB doufám dosti dlouhý aby dosáhl v pohodě i na zadní USB počítače (zepředu nezapojím protože USB mám na skříni řešený směrem nahoru kde nemám ve stole místo).
Na amazonu jsou jen za 1600 i s dopravou! U nás minimálně za 2300.
Šeran
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 4. 2017 14:00

Odhliadnuc od faktu ze ta dodavana zvukovka nestoji za nic, aspon ti to splni poziadavku na ovladanie hlasitosti.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků