Bastlíři, pochlubte se svými výrobky

Členové fóra se představují. Fotky a diskuze k vašim audio/video přístrojům.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kajetan 8. 11. 2013 20:10

Kytarový reproduktory mají 8 nebo 16 Ohm
Ta impedance 48 Ohm uvedená u tohodle výstupáku se mi taky nelíbí.
Je mi známo, že primární impedance výstupáku je zátěž výstupní elektronky a je určena převodem výstupního trafa a impedancí připojeného reproduktoru. Připojením nevhodné impedance reprosoustavy může dojít k překročení mezních parametrů použité elky.
S těmahle trafíkama máme postavený tři 5W ampíky a makaj dobře na 8 Ohmový repráky. Nic se nehřeje a ani anoda koncovky není rozpálená do ruda. Tak nevím zda mám tý uvedený impedanci věřit . Je fakt, že jsem to neměřil, jen při testování zesík propísk tónovým generátorem.

Různé zapojení zkreslovacích diod je založeno na principu limitace hudebního signálu. Použitý zkreslovací obvod jsem převzal z jiného zesilovače, kde byly dvě diody takto s kondenzátorem zapojeny antiparalelně. Použitím různých typů diod Ge, Si , LED a vnitřních diod FET tranzistorů a jejich kombinací, lze ve zkreslovačích dosáhnout toho správného požadovaného zkreslení.
Je to spíš pokusničina s různymi typy diod.
kajetan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ThalesX 8. 11. 2013 21:39

No jo! Dvě diody antiparalelně jsou ale něco úúúplně jiného!
Na jakém principu to má fungovat je mi jasné, mě šlo o to jak to reálně funguje tobě. Teď se to vysvětlilo - špatná implementace (tj. chyba). Doplň si tu druhou diodu.

Myslím si že s tímhle trafem a touhle zatěžovací impedancí to nepracuje korektně. Ne všechny závady se musí projevit rozpálením anody doruda. To už je zpravidla pozdě. Však není problém si oměřit stejnosměrné body a přepočítat do jaké impedance ta elektronka vlastně reálně pracuje.

Ano dělají se i 16ohm reproduktory. Když bys tam dal alespoň dva v sérii tak budiž, to sice nebude OK ale bude se to alespoň blížit nějakému normálku, ale s jedním 8 ohm to je mimo.

Dneska jsem si hrál trochu s foťákem. Tedy s foťákem - já bych tomu spíš říkal jakési optické čidlo než foťák, nicméně podařilo se mi vyrobit tyto obrázky:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kajetan 9. 11. 2013 13:25

Pěkný pokoukáníčko, pěkný fotky ....

Já bych měl rád v ruce na zvukový porovnání tesláckou legendu - starou ECC803 S a nebo E83 CC vyráběnou pro potřeby armády s robustnější konstrukcí a pozlacenými vývody.
Na fórech se o ní dočítám jen samou chválu ..... ;-)

Nová Telefunken ECC803 S se prej prodává i za 200 Euro !!
Přílohy
P1030948.JPG
ecc803s_01_xl.jpg
kajetan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ThalesX 9. 11. 2013 18:42

Ne že bych upíral kvalitu Tesláckým elektronkám, ale není to ono tak, že různé elektronky jsou nejlepší na různé věci? Ale jo, také bych bral :o)
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 9. 11. 2013 21:46

Ty Hloubětínský elky (později Tesla Vrchlabí) jsou dělaný na mašinách, který za války používal právě v Hloubětíně Telefunken, když vyráběl lampy pro válečnou mašinu Ády Čalouníka - dá se říct, že československý elky bejvávaly jedny z nejlepších na světě, až na pár výjimek měly minimální mikrofoničnost a podobný neduhy.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ThalesX 10. 11. 2013 00:24

To je jako řada jiných věcí, které se tu vyráběly s použitím zahraničních technologií. Tesla repro byly také až do 80. let konkurenceschopné. Dělaly se tehdy na relativně moderních várobních linkách od Grundiga.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 11. 1. 2014 16:30

ja som teraz do komba pridal snimac regulacie otacok podla teploty.Teplo od transformatora a elektroniek prudi smerom nahor k elektronike a pritom samotny ventilator na 12V vydaval vysoky hluk.Takto sa otacky reguluju automaticky.

Obrázek

Obrázek

ta plosna doska so smd suciastami je velmi malych rozmerov,nejak som tam moc s pajkovackou behat nechcel,je to len koli funkcnosti.Pokial mate v sasi ventilator a problem s hlukom,tak je to dobre a rychle riesenie.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 11. 1. 2014 19:58

Já mám teď na stole profi parametrickej ekvalizer...

IMG_20140111_122457_0.jpg
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 11. 1. 2014 20:08

opravujes?
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 11. 1. 2014 22:43

Ne, neopravuju, je úplně novej.
Ale kamarád Tobiáš má ekvalizér zabudovanej v rackový bedně, spolu se spoustou kompresorů a mikrofonních preampů, no a právě jeden z těch preampů je dost háklivej na mírnej brum, kterej chytá od trafa ekvalizéru.Přístroje jsou těsně nad sebou a jinak je v tý bedně umístit nelze.Tak mě napadlo, že by se možná dalo vymontovat trafo z ekvalizéru ven a umístit ho do samostatný plechový krabice.Jenže...
...ukázalo se, že trafo není umístěný samostatně, ale je naletovaný do desky zdroje, spolu s přepínačem napětí, pojistkou, euro konektorem a dalšíma sračičkama.Takže to nepude bez znatelnýho zásahu do přístroje a to se mi u úplně nový mašiny, která je ještě v záruce, moc nechce.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 11. 1. 2014 23:15

takze brum zacne vznikat az ked sa equalizer a mikrofonny preamp k sebe priblizia do tesnej blizkosti... :hm tak ten equalizer co mas otvoreny,skrina by mala byt celokovova a to by malo zabezpecit tienenie.Vlastne malo by tam byt 2x tienenie - plech skrine equalizeru a plech skrine mikrofonneho preampu.Je zaujimave pocut,ze ten toroid dokaze tak rusit cez skrinu.

ak je to transformatorom,skus dat ten transformator do nejakej ocelovej skatulky a priamo ho nechat v equalizeri,alebo kupit tieneny

Obrázek
Obrázek
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kajetan 12. 1. 2014 16:21

DSCF5296.JPG
Otevřu zapomenutej šuplík a tam tahle starožitná nádhera ..... :-D
A všechy tři bezvadně fungujou ..... to nemá chybu :lol:
kajetan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šeďour 12. 1. 2014 19:57

Ty jsou opravdu moc hezký !
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 12. 1. 2014 23:45

kajetan píše: Otevřu zapomenutej šuplík a tam tahle starožitná nádhera ..... :-D


... mám tiež jednoho takého funkčného "krásavca" :D

RLC icomet x600.jpg
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 1. 2014 00:25

Teď ještě jestli ty krasavečky taky umíte aspoň trochu používat, bando...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků