[recenze] SONY MH1C vs Vsonic GR04 vs GR07 vs Maxell RetroDJ

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 11. 11. 2012 17:38

LACNÉ VOČI DRAHÉMU

Test troch špuntov a jedných prenosných náhlavných slúchadiel s dvoma prenosnými zosilňovačmi

1. ÚVOD

Slúchadlá v teste:
špunty:
  • Sony MH1C
  • Vsonic GR04
  • Vsonic GR07
náhlavné:
  • Maxell Retro DJ

Prenosné zosilňovače v teste:
  • FiiO E11
  • ALO Rx

Testovacia zostava:
iPod 5.5G diymod(imod) -> Fiio E11, ALO Rx -> testované slúchadlá

Kapitoly testu:

1. ÚVOD
2. O ČO V TOMTO TESTE IDE
3. VYHOTOVENIE, DESIGN, POHODLIE NOSENIA
4. ZVUKOVÝ TEST
5. ZÁVER

Poďakovanie:

Ďakujem kolegovi z fóra Ohm711, ktorý mi na testovanie zapožičal vlastné zariadenia v cene okolo 11000 Kč. V tomto teste z jeho zariadení použijem GR07, ALO Rx a možno aj jeho imod, keby môjmu v nevhodnom čase došli baterky.

-- 11. 11. 2012 17:39 --

2. O ČO V TOMTO TESTE IDE

Mojou snahou je napomoct kvalitativne zaradit v poslednej dobe siroko diskutovane sluchadla Sony MH1C, ale aj lacne klony prenosnych uzavretych nahlavnych sluchadiel Fischer Audio FA-004, akymi su aj Maxell Retro DJ, medzi ine prenosne sluchadla. To sa neda inak nez porovnanim.

Zamerom testu je tiez ukazat, aka uroven kvality sa da dosiahnut kupou lacnych "objavov" poslednych tyzdnov, akymi su Sony MH1C a Maxell Retro DJ a ako daleko su tieto lacne sluchadla voci ocenovanym Vsonic GR07.

Moze sa javit byt zvlastne, ze zaradujem do testu aj nahlavne sluchadla, ale ide o lahucke uzavrete sluchadla vhodne na von ku prenosnym prehravacom, cize su podobne pouzitelne ako spunty a ich cena je podobna s MH1C.

MH1C a Retro DJ porovnam aj s Vsonic GR04, doterajsim kralom cenovej kategorie cca 1500 Kc resp. 60 EUR u spuntov, co napomoze vyhodnotit pomer cena/vykon u tychto poslednych lacnych objavov. Udrzi si GR04 svoje postavenie?

V teste tiez budem hladat odpoved na otazku, ci je s testovanymi sluchadlami prinosne pouzit drahsi prenosny sluchatkovy zosilnovac, akym je testovany ALO Rx.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod javak810i 11. 11. 2012 19:25

Těším se na tvé porovnání s Vsonicy GR07 a taky Maxell Retro DJ - pokud dopadnou dobře, tak bych je možná pořídil jako sluchátka k PC.

A jsem zvědav i na ty GR04. Flagship se dá sehnat z ebay za cca 1200Kč, tak uvidíme, jestli jsou lepší, než MH1C za 500Kč.
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vior95 11. 11. 2012 19:49

Tak na toto sa tesim, aj registraciu som si koli tomu spravil :D
Vior95
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pan kapor 11. 11. 2012 22:44

neskusis napisat do soundandlight.sk ci by ti nezapozicali Fostex TH 7B, ktore maju teraz skladom ? By si dostal dalsi, zaujimavy kusok do testu
ATH CKM55, Vsonic GR02, Fostex TH-7B, ATH T500
pan kapor
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 12. 11. 2012 00:45

javak810i píše:A jsem zvědav i na ty GR04. Flagship se dá sehnat z ebay za cca 1200Kč, tak uvidíme, jestli jsou lepší, než MH1C za 500Kč.

Testovat budem s classical edition, flagship nemam (smeruju na Slovensko z Ciny, ale to este mesiac potrva).

Kde sa da kupit flagship za cca 1200Kč ? Nemylis si ich s classical?

-- 12. 11. 2012 00:45 --

pan kapor píše:neskusis napisat do soundandlight.sk ci by ti nezapozicali Fostex TH 7B, ktore maju teraz skladom ? By si dostal dalsi, zaujimavy kusok do testu

Na nerozohrate je uz neskoro.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 16. 11. 2012 15:25

4. ZVUKOVY TEST

Nastavce

Bol to pre mna komplikovany test hlavne kvoli tomu, ze so spuntami mam len malu skusenost a ako isto viete, spunty hraju s roznymi nastavcami rozne. Je jasne, ze nastavcom nevylepsite to, co vo zvuku nie je , avsak mozete mat stastie najst take, ktore optimalne vyuziju vlastnosti tych ktorych sluchadiel. Skusal som, prehadzoval som a nakoniec som ostal pri tomto setupe:

Vsonic GR04: sede penove, dodavane so sluchadlami
Vsonic GR07: trojzavojove stredne cierne z audiozones
Sony MH1C: Od vyroby nasadene stredne cierne silikonove

Upozornenie

Test je subjektivny a je ovplyvneny tym, ako pocujem a co mam rad. Kazdy sa rozhoduje podla vlastnych kriterii, kazdy pocuje inac a moze mat rad iny charakter zvuku. Vas nazor, ci vkus moze byt kludne iny. Cielom testu je napomoct vam vediet porovnat rozne sluchadla. Viac o zamere testu pisem v 1. kapitole.

zaner: elektronicka hudba

J.M.Jarre – Oxygene 2, Oxygene 4, Equinoxe 4

Retro DJ – Slusne podanie basov a nizsich stredov, je ich tak akurat. Stredy su siroke, vyssie stredy su trocha degradovane. Vysky su su dostatocne pritomne, ale je citit, ze kvalitu GR04 zdaleka nedosahuju. Celkovo mi chyba trocha viac vyraznosti vo zvuku, chyba mi lepsie vykreslenie detailov. Po vykresleni vanicky v equalizeri s prirastkom par dB v najhlbsich basoch aj vyssich vyskach sa zvuk stal zabavnejsi. Sluchadla vyborne znasaju hlasnejsi posluch.

GR04 – Farebne cistejsie a vernejsie stredy, nez Retro DJ. Menej vyrazny bas. Priestor uzsi nez u MH1C. Detail zhruba na urovni Retro DJ, ale prekvapila ma v niektorych pasazech lepsia rozlisitelnost zvukov. Velmi prirodzeny, vyvazeny, cisty zvuk vratane vysok, snad mu chyba este trocha viac vyraznosti, impaktu, stavy. Mierna vanicka v equalizeri, zvyraznujuca najhlbsie basy o 4dB a trocha aj najvyssie vysky, im prospieva. Po tejto uprave lacnejsi bracek GR04 poskocil a stal sa zabavnejsi. Charakterovo zvuku GR04 neviem nic vytknut. Basy neohuria, stredy maju drahsie sluchadla detailnejsie, vysky su slusne ale tiez v porovnani s drahsimi sluchadlami neohuria, avsak farebne verny charakter prednesu s dorazom na vykreslenie stredov dava tymto sluchadlam mimoriadne vyvazeny charakter vramci svojej ceny a to je ich najvacsou prednostou. Zvysenu hlasitost znasaju horsie, nez Retro DJ a MH1C, javia sa byt vo vyssich stredoch voci nim o nieco svetlejsie. Relativne tichsie pocuvanie im svedci, zvuk sa “uprace”.

MH1C – vyrazny narast detailov v stredoch oproti Retro DJ aj GR04 a to napriek tomu, ze objemovo ich je menej. Stredy zneju farebne verne. Vyraznejsie basy, vysky, celkovy prednes. Nahravka znie priestorovo sirsie. Zabavnejsi zvuk nez Retro DJ a GR04 sa do Oxygene hodi. Daju sa pustit aj hlasnejsie. Dynamiku nahravky zvladaju velmi dobre. Basy sa da aj znizit a vyssie stredy presvetlit. Hraju dobre tak ako su bez upravy v equalizeri, ale sikma rovna ciara v od minus par dB ubytku v basoch po plus par dB vo vyskach sa mi s Oxygene javila optimalna. Aj po uprave vsak citit, ze vysky zdaleka nie su na urovni GR07. Vyrazna elektronicka hudba obsahuje vela efektov s dozvukmi hodne vysoko a tieto na MH1C nevyzneju tak, ako na GR07.

GR07 – Clovek ma pocit, ze prepol na iny level. Zvuk sa precistil, zjasnil, presvetlil. Basovy impakt oproti GR04 sa zvysil. Bas je presnejsi, rychlejsi, nez u MH1C, v Oxygene objemovo primerany. Stredy su velmi ciste a na vysokej urovni detailnosti. Vysky su najmenej o triedu kvalitnejsie oproti ostatnym z testovanych sluchatok. Znesu aj pridanie hlasitosti bez skreslenia zvuku, alebo zneprijemnenia posluchu. Zneju podstatne vyraznejsie, cistejsie a zaroven zabavnejsie nez Retro DJ. V Oxygene nemam vobec ziadne vyhrady ku zvuku. V Equinoxe by som prijal trocha viac basov, par dB sa da doladit v equalizeri. Mierna vanicka s +3dB v najnizsich basoch a +2dB vo vyssich vyskach robi zvuk este zabavnejsi.

Poradie sluchadiel: 1. GR07, 2. MH1C, 3-4. GR04, 3-4. Retro DJ. Zretelne citit odstup dvojice lepsich sluchadiel od dvojice slabsich, avsak aj slabsiu dvojicu je radost pocuvat, ponukaju vyvazeny prednes v slusnom standarde kvality.

Zhodnotenie: Ani jedny sluchadla v testovanych nahravkach nesklamali. Po pripadnej miernej uprave zvuku v equalizeri bolo radost pocuvat kazdymi z nich. Najmenej vyrazny zvuk, avsak velmi vhodny na dlhe pocuvanie, zvuk ktory nereze a nestraca na kvalite ani pri hlasnejsom posluchu, poskytuju Retro DJ. Mimoriadne vyvazeny a farebne verny zvuk s dorazom na vykreslenie stedov ponukaju GR04, kvalita zvukoveho prednesu je zhruba na urovni Retro DJ. Zabavny zvuk s vyssim basovym impaktom, vysokym detailom v stredoch a sirsim priestorom posukaju MH1C. Tento zvuk moze byt vhodny do rusnejsieho prostredia, ktore fadnejsim sluchadlam neprospeje. Najkomplexnejsi vyvazeny zvuk s jednoznacne najvyssou kvalitou vysok a vysoko detailnym a vernym vyskreslenim stredov a najpresnejsim basom ponukaju GR07.

zaner: hard rock

Deep Purple – Lazy, Smoke On The Water

Retro DJ:
1) Lazy: Uvod znie vyborne, dostatocne vyrazne, detailne aj dynamicky. V pestrej instrumentalnej casti od 1:25 sa dojem este zlepsi, toto sluchadlam stopercentne sedi. Vysky nie su takou slabinou ako u Smoke On The Water, lebo cinele nie su tak vyrazne. Celkovo velmi prijemny posluch. Vdaka vybornej dynamike je pocuvanie este zabavnejsie nez u MH1C.
2) Smoke On The Water: Vykreslenim dynamiky zvukov v uvode skladby mi Retro DJ tak trocha pripominaju Beyerdynamic DT880, ajked je to samozrejme nizsi level. Zvuk je dostatocne zivy, vyrazny, detalny, bas nie je prehnany, ale je dostatocny a basovu linku jasne pocut. Zvuk je dostatocne zabavny. Jeden nedostatok je vsak celkom jasny a na tejto skladbe vyrazne pocutelny. Zvuk cinelikov je taky lacny sustavy, akokeby som hudbu do sluchadiel pustal z nejakeho nepodareneho lacneho zdroja. Vysky su jasnou slabinou. Naopak basy a stredy su OK, detail velmi slusny a dynamika velmi dobra.

MH1C:
1) Lazy: Uvod je dostatocne dorazny, vyrazny, detailny, farebne cisty a dynamicky. Stredy su farebne vernejsie nez u Retro DJ. Citit viac priestoru nez u predoslych sluchadiel. Bas aj detail stredov je vyborny. Vysky su menej vyrazne, ale nicim nerusia. Cinele menej pocut, ale ich zvuk nie je lacny, dozvuk je OK. Vykreslenie dynamiky je slusne, ale nie az na takej urovni ako u Retro DJ. Podobne ako Retro DJ daju sa pustit aj hlasnejsie bez degradacie zvuku. Cast od 1:20 znie vynikajuco, este lepsie, nez u Retro DJ. Pocuvanie je naozaj prijemne, prirodzene, lebo nie je ani prebasovane ani fadne, je dostatocne zabavne, vhodne vyladenie pre tento zaner. Starych Deep Purple ci Uriah Heep sa kludne da na tychto sluchadlach pocuvat hodiny a bude vas to bavit, nevyzera, zeby ste vo zvuku odhalili nejaku jasnu slabinu.
2) Smoke On The Water: Uvod skvelo vykresleny, detail gitar dobre pocut. Bicie su velmi dobre, cinely menej pocut nez u Retro DJ, ale ich zvuk je na ovela lepsej kvalitativnej urovni, nie je v nom nic rusive. Vyssi basovy impakt MH1C sa sem hodi. V porovnani s Retro DJ chyba trocha dynamiky v prednese. Celkovo vdaka lepsim vyskam MH1C zneju v tejto skladbe lepsie, nez Retro DJ.

GR04:
1) Lazy: V prednese je menej dynamiky a pocujem aj menej detailov. Bas ma mensi impakt a udernost, ziada sa viac. Vykreslenie detailu jednotlivych nastrojov je v casti od 1:25 menej detailne a menej vyrazne, nez ako ponukli predtym Retro DJ. Celkovo dost fadny dojem bez zivota.
2) Smoke On The Water: Chyba tomu viac udernosti, dynamiky. Cineliky hraju sice cistejsie nez u Retro DJ, nerusia, ale nemaju kvalitu ovela drahsich GR07. Prednes je celkovo vzate trocha fadny, tato skladba si ziada viac presvedcivosti, zivosti, dynamiky, proste vyssie grady.

GR07:
1) Lazy: Velmi detailny zvuk, ostrejsi uvod je vykresleny verne, nereze do usi. Kvalite vysok nie je co vytknut. Vyborna dynamika podania, to ma prekvapuje. Basu je objemom sice o nieco menej nez u MH1C, avsak je uderny, presny. Spev znie vyborne. Druha cast skladby mi s penovymi nastavcami z Vsonic-ov znela prilis svetlo a ostro, avsak s trojzavojovymi od Audiozones znie cela Lazy skvelo, nie nie je rusive, prednes je verny, dynamicky, detailny.
2) Smoke On The Water: Uvod znie dostatocne vyrazne, velmi detailne, cineliky su vyborne. Basova gitara vyborna. Hlas je primerane podany, nie prilis dominantne v popredi, ale je dobre odliseny. Cinele su vykreslene tak kvalitne, ako ine sluchadla v teste nedokazu. Po rozbehnuti skladby niekomu moze chybat viac basoveho impaktu a dynamiky prednesu.

Poradie sluchadiel: 1. GR07, 2. MH1C, 3. Retro DJ, 4. GR04

Zhodnotenie: Sony MH1C aj Vsonic GR07 s trojzavojovymi nastavcami zneju v tomto zanri celkom prirodzene a nie je pocut ziadnu jasnejsiu slabinu. Na tento typ hudby sa skvelo hodia. GR07 maju vyrovnanejsi, vernejsi zvuk s vacsou mierou detailov v stredoch a s kvalitnejsimi vyskami aj basmi, hoci objem basov je mensi, nez u MH1C. Zaner vyslovene sedi aj sluchadlam Maxell Retro DJ, avsak s tou vyhradou, ze v skladbach s velmi vyraznymi cinelmi si jasne uvedomite nizsiu kvalitativnu uroven vysok. Retro DJ najlepsie vykreslia dynamiku a do niektorych instrumentalnych casti sa preto zvlast hodia. Zvuku GR04 nie je mozne vytknut nic okrem toho, ze je v porovnani s ostatnymi sluchadlami fadny, malo dorazny a poskytuje malo dynamicky na tento zaner.

Na dokreslenie dojmu z hardrockoveho testu som sa rozhodol vypocut si z tvrdeho zanru este nieco ovela novsie, zvolil som album AB III skupiny Alter Bridge. Ako testovacie skladby som zvolil Fallout, Breathe Again a Coeur D'Alene. Tento album pouzivam na testovanie rad, lebo na svetlych sluchadlach sa skriekajuce gitary nedaju pocuvat, na inych vsak album znie prijemne. V tomto pripade ponukam len zaverecne zhodnotenie a porovnanie:

Retro DJ zaujmu v doraze, dynamike, objeme basu. Nie som basofil, ale sem basovy impakt treba. Zvuk je celkovo vyrazny a to sa ku Alter Bridge vyslovene hodi. Stredy zneju blizsie, nez u MH1C.
MH1C zneju velmi prirodzene, basu rozhodne nie je privela. Zvuk je kultivovanejsi nez v pripade Retro DJ. Menej svetly charakter sedi so sposobom nahrania albumu. Prijal by som este viac dynamiky, nakopnutia, ale dojem je ajtak velmi dobry.
GR07 zneju vyraznejsie nez MH1C, detail je vyssi, bas je dostatocny, ale nenadvihne zo stolicky. Chrapcajuce gitary zneju nevyraznejsie, ich farba nie je tak zretelna. Zvuk je jasne kvalitnejsi nez u Retro DJ, ale viac dynamiky, ktoru poskytuju Retro DJ, by sa do tohoto zanru hodilo. Charakterovo Retro DJ sedia lepsie, hoci kvalitativne za GR07 zaostavaju, vo vyskach celkom zretelne.

zaner: akusticke rockove nahravky

Nieco velmi stare zo 70-tych rokov: Led Zeppelin – No Quarter

MH1C: Po dobrom usadeni spuntov v uvode zaujme impakt niekolkych tonov basovej gitary. Bicie maju potrebnu udernost. Rif elektrickej gitary neznel sice prilis vyrazne, ale zato je detailny. Hlas znie velmi prirodzene. Nie je v popredi, ale je zretelny, znie skor zakomponovane medzi ostatne nastroje. Klavirik znie prijemne, ale menej vyrazne. Zaverecna cast neznie priostro ako u mnohych inych sluchadiel. Celkovo MH1C ponukaju prijemne, dostatocne zabavne, neunavujuce pocuvanie, na ktorom nic nerusi. Poznajuc tuto skladbu vsak viem, ze sluchadla vyssej kategorie (napr. moje Amfitony) v nej zvuky v stredoch, ako gitarovy rif a klavirik, vedia vykreslit podstatne detailnejsie.

GR07: Zvuk je o nieco svetlejsi nez u MH1C, zblnkotavo znejuca gitara je vyraznejsia, ale nezaplna tak prehnane priestor ako u GR04. Tony basovej giraty su dostatocne uderne a je pocut, ze kvalita a rychlost basu je vyssia ako u MH1C. Gitarovy rif je podstatne vyraznejsi a detailnejsi nez u MH1C, to iste sa da povedat o hlase. Klavirik zne tak ako ma, podstatne detailnejsie nez u MH1C. Pocut odlisnosti v jednotlivych klopnutiach. Farebne podanie hlasu a nastrojov je velmi prirodzene. Chyba mi len trocha viac dynamiky a impaktu bicich, trocha energickejsie podanie. Zaver je skuskou pre svetlejsie sluchadla, je to uz na hranici ostrosti, ale este OK.

Retro DJ: Zblnkotavy zvuk gitary v uvode znie prijemne, nie prilis ostro. Basova gitara ma impakt. Z bicich ide vela energie, to zaujme. Gitarovy rif znie detailnejsie ako z MH1C. Vyzera, ze toto Maxellom sadlo. Hlas znie prijemne, blizsie a hlasnejsie nez u MH1C. Priestor nahravky je sirsi. Klavirik viac pocut a napodiv dost detailne, podstatne lepsie, nez u MH1C. Jednotlive detaily nie su prekreslene az tak presne, ako u GR07, avsak celkovo Retro DJ zneju velmi prirodzene a ani v svetlom zavere nezneju prilis ostro. Pasaz s vela cinelmi jasne odhaluje slabinu Retro DJ vo vyskach, ale trva to len par sekund. Celkovy dojem je velmi dobry, az neuveritelny na 18 EUR, za ktore som Retro DJ kupil.

GR04: Zblnkotavy zvuk zaplna az privela priestoru, basova gitara znie prijemne. V nastupe bicich citit primeranu energiu. Gitarovy rif je slusne detailny. Cinele maju pekne dozvuky. Hlas znie prirodzene, v optimalnej vzdialenosti, ale nie zvlast detailne. Celkovo je prednes zamerany na stredy, ktore zneju pekne, ale dynamiky je menej nez u Retro DJ. Klavirik znie dostatocne vyrazne, farebne verne, ale chyba mu detail vyssieho radu sluchadiel. Priestor je mensi, nez u Retro DJ. Svetlejsi zaver skladby neznie uz celkom prijemne.

Poradie sluchadiel: 1. GR07, 2. MH1C, 3. Retro DJ, 4. GR04

Zhodnotenie: MH1C ak aj v niecom maju nedostatok, tak ho zamaskuju, ze ten, kto danu nahravku dokladne nepozna, vlastne nic nepostrehne. Ich zvuk je prijemny na pocuvanie a nie je unavujuci. V porovnani s inymi sluchadlami, najma GR07, ale aj Retro DJ je jasne, ze stredy zneju tichsie a detail tam sice je, ale je menej pocutelny. Retro DJ prekvapili dynamickym podanim a velmi slusnou mierou detailov v stredoch. GR04 sa ukazali ako najmenej zabavne v tejto skladbe. Farebne su sice velmi verne a su zamerane na stredy tak ako tato skladba, avsak miera detailnosti prednesu je nizsia a skladbe v podani GR04 chybalo aj viac dynamiky prednesu. GR07 ukazali najpresvedcivejsie vykreslenie stredov, prirodzene farebne podanie a vysoku uroven detailu. Ako u GR04, aj u GR07 mi chybalo trocha viac dynamiky prednesu. Zaver znel uz trocha ostro. Tuto na zvlastne zvuky v stredoch zameranu skladbu, narocnu ulohu pre sluchadla, ani jedny nezvladli na takej urovni, ako moje nahlavne Amfitony a Beyery.

Nieco nahrane uz modernejsimi digitalnymi postupmi: R.E.M. – Drive

MH1C: Zvuk ako oby je prijemny a dostatocne zabavny. Bas je dost vyrazny, ale este v miere. Detail v stredoch je, ale trocha upozadeny. Ale po 2. minute pridu vyraznejsie svetlejsie gitary, ktore prednes ozivia. Hlas je prijemny, ale ziadal by sa byt trocha viac v popredi a trocha vyraznejsi.

GR07: Detail i farba gitar hned od zaciatku zaujme. Hlas je spravne umiestneny a primerane ho pocut, dozvuk je vyborne vykresleny. Detaily perkusii su vyborne pocut, u MH1C zanikali. Tento styl GR07 100% sedi. Dynamika je primerana, prednes prirodzeny, farby velmi verne. Nie je vobec co vytknut, takto to ma zniet. Snad niekto by mohol chciet viac basov, mne vsak stacia, aspon je dobre pocut do vsetkeho, co v nahravke je.

Retro DJ: Bas je prijemny, gitary pekne vykreslene. Spev je OK, hoci trocha neurcitejsie umiestneny, dozvuky ma, ale menej presne vykreslene ako u GR07. Celkovo je kvalita stredov nizsia nez u GR07, ale je slusna. Vyskam chyba cirost GR07, zneju tak sustavo lacno a kazia dojem, hoci ine vlastnosti prednesu su celkom slusne. Prednes ma v sebe kus dynamiky, co je prijemne.

GR04: Prijemne verne podanie gitar. Hlas viac v popredi, s vyraznym dozvukom. Svetlejsie podanie. Znie to dobre, farebne verne, nevtieravo, neunavujuco, jedine, co mi u tychto sluchadiel typicky chyba, je uroven detailu, ktora by mohla byt vyssia. Vysky na rozdeil od Retro DJ tvoria s ostatnymi pasmami jeden spolocny celok, nie je v nich nic rusive. Kompaktny prednes, kde nastroje nezneju izolovane, ale su umiestnene v jednom spolocnom priestore, je prednostou sluchadiel.

Poradie sluchadiel: 1. GR07, 2. MH1C, 3. GR04, 4. Retro DJ. Hoci MH1C na stredy zamerana akusticka nahravka az tak nesadla, aj tu sa ukazuje kvalitativny odstup prvej dvojice sluchadiel voci druhej dvojici.

Zhodnotenie: Nerusivo a prijemne, proste tak, ze nic nevadilo, skladbu zahrali len GR07 a MH1C, pricom prednosti GR07 sa na akustickej nahravke mohli naplno ukazat. Medzi moznostami GR07 a MH1C je rozdiel triedy tak ako u aut medzi Superbom a Octaviou, akurat kazda jazda tento rozdiel rovnako neukaze. GR07 na nahravke, ktora nie je agresivna, ukazali svoju silu v prirodzenosti, vernosti prednesu a detaile. Vyvazeny prednes, ktory sa isto velmi blizi ku tomu, ako to naozaj znelo. GR04-kam chyba ako oby trocha viac dynamiky a detailu, ich prednes je vsak velmi prirodzeny a charakterovo nema ziadnu vyraznejsiu chybu. MH1C zneju ako oby prirozdene, prijemne, menej vyrazne stredy su vsak vo vyslovene akustickych nahravkach handicapom. Retro DJ priniesli zmiesane pocity z prednesu, nieco bolo dobre, ale nieco slabsie, najma kvalita vysok bola zretelne na nizsej urovni, co az vadilo. Napriek vyssiemu detailu i dynamike zo zvuku nesiel taky kompaktny dojem, ako z GR04.

Audiofilske nahravky s vysokou dynamikou

album: Dr. Chesky's Sensational, Fantastic, and Simply Amazing Binaural Sound Show

Storms Are On The Ocean (country)

MH1C: Detailny prednes, hlas je prijemny, sluchadla velmi dobre odolavaju hlasnejsim pasazam, ako je zatlacenie cela. Mandolinu menej pocut, zvuk je je viac na temnej nez svetlej strane. S ALO Rx zneju deatilnejsie a hlas je vyraznejsi, teplejsi, trocha blizsie umiestneny. Velmi prijemne pocuvanie, nie je co vytknut.

GR07: Teplejsi detailnejsi prednes, hlas je viac v popredi, ale kratke zatlacenie hlasu je s Fiio E11 trocha neprijemne. Zatlacenie cela je este v norme. Kvoli horsiemu znasaniu hlasnejsich pasazi sa mi MH1C pocuvali prijemnejsie napriek tomu, ze GR07 su detailnejsie a hlas v tichsich pasazach je vykresleny detailnejsie, vyraznejsie. So zosilnovacom ALO Rx zneju hlasne pasaze bezchybne, zatlacenie hlasu aj cela. ALO lepsie znasa vyssiu dynamiku nahravky nez E10, to som si vsimol uz vo viacerych nahravkach. Celkovo ALO Rx prinasa kvalitnejsi dojem z posluchu, je radost vychutnavat si vsetky detaily.

GR04: Svetlejsi, teplejsi zvuk, hlas znie velmi prijemne, farebne verne, ajked nie tak detailne, ako s predoslymi dvoma sluchadlami. Sluchadla si na pocudovanie suverenne poradia s hlasnejsimi pasazami aj s FiiO E11. Toto GR04-kam sedi.

Back Home Again In Indiana (dychovy orchester s tradicnymi bicimi a mandolinou)

MH1C: S E11 je nastup bicich OK, par uderov na velky bubon ma impakt. Basovo znejuca trubka je vyborna. Chyba tomu viac vzdusnosti, ktoru poznam z inych sluchadiel. Zastreta trubka znie prirodzene. Zaver, ktory na svetlych sluchadlach znie prilis ostro, je celkom OK. Proste ine sluchadla mozu byt v tej-ktorej veci lepsie, ale pri pocuvani MH1C vas nic v prednese nerusi, nezneju lacno. S ALO Rx je zvuk maksi, pokojnejsi, dynamika nastrojov je vyjadrena presnejsie. Uvodny nastup bicich je dynamickejsi s onieco vacsou vahou. Basova trubka je vykreslena presnejsie, zastreta trubka je lepsie pocut, ale neznie tak presvedcivo ako s GR07. Celkovo MH1C ponukaju velmi prijemne, nicim nerusene pocuvanie.

GR07: Uvod s tradicnymi bicimi je vdaka vacsej svetlosti lepsi, nez s MH1C. Svetlejsie, vzdusnejsie prevedenie ako s MH1C. Lepsie priestorove podanie. Zastreta trubka je vyraznejsia, svetlejsie prevedenie znie jasne lepsie nez z MH1C. V zavere su trubky uz trocha neprijemne ostre, ale este v norme. S ALO Rx je priestor nahravky este lepsi, zastreta trubka je vynikajuca.

GR04: Nastup bicich je vyborny, priestor dobry, trubky su dostatocne vyrazne, ale nie ostre. Charakterovo zvladaju sluchadla skladbu vyborne. Ako pri predoslej skladbe mi chyba vyssia uroven detailu, na ktoru som zvyknuty z drahsich sluchadiel. Inak velmi prirodzeny vyrovnany prednes. Zastreta trubka mi znie lepsie nez u MH1C. Je optimalne vyrazna a farebne verna. Celkovo velmi dobre, zvuk nie je lacny a chybajuci level detailu vyssej triedy nemozno sluchadlam vzhladom ku ich cene vycitat.

Bach: Tocata And Fugue (organ vo velkej hale)

MH1C: Farebne verne prevedenie. Basovy nastup hlucnej casti a cela tato cast je prednesena vyborne. Aj tichsie casti su dobre. Na spunty velmi dobre. Strukturu dozvukov tak nepocut ako s GR07, ale nic na posluchu nerusi a znie to prirodzene. S ALO Rx je basu v pomerne kratkych basovych pasazach az privela, ale da sa. Dozvuky su s ALO lepsie, nez s FiiO E11. Za GR07 v tejto skladbe MH1C jasne zaostavaju.

GR07: Strukturu dozvukov na tychto sluchadlach slusne pocut. Hlasna pasaz ma slusny basovy nastup a sluchadla ju zahrali cisto, aj ked nie s takym impakom ako MH1C. Celkovo GR04 ponukaju najlepsie prevedenie tejto pre sluchadla tazkej skladby, co sa spuntov tyka, ake som pocul. Nahlavne otvorene sluchadla sice typicky zneju priestorovejsie, ale s GR07 sa Bacha da v pohode pocuvat. Neohurilo ma to, ale bolo to velmi slusne. ALO Rx este viac zvyrazni detaily a dozvuky, farby su jasnejsie, basovy impakt hlucnej pasaze sa zvysil. Toto prevedenie ma uz zacina nadchynat. Skvele!

GR04: Farebne prijemne prevedenie. Hlucna cast ma dobry basovy nastup, v hlasnej casti sa zvuky uz trocha zlievaju. Po prepnuti E10 na vyssi gain a relativnom stiahnuti hlasitosti je hlasna cast zahrana lepsie, ale nabeh na zlievanie hlasnych zvukov tu je. Celkovo je tato skladba uz akosi nad moznosti GR04, nie je to pruser, neznie to tak prirodzene ako s predoslymi sluchadlami. Ak je moznost, vybral by som ine sluchadla.

Kedze ide o skladby z celkom roznych zanrov, poradie sluchadiel vynechavam. Retro DJ som ku tejto casti testu k dispozicii nemal. Hlasne pasaze najlepsie znasaju Sony MH1C, ktore navyse v ziadnej pasazi nehrali ostro. Najvyssi detail a kvalitu zvuku poskytuju GR07, ale v niektorych pasazach zneli ostro.
Naposledy upravil bogino dne 16. 11. 2012 19:17, celkově upraveno 1
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod javak810i 16. 11. 2012 18:23

Tleskám :). Pěkné čtení. A jak vidím, tak názor na MH1C vs GR07 máme podobný. GR07 jsou přesnější v basech a mají lepší vyšší středy a výšky. Naopak ale pro mě ztrácí v množství a impaktu basů, což se projevuje jako méně zábavné. S přihlédnutím na to, že jsou skoro 10x dražší než MH1C není co řešit :D.
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 16. 11. 2012 18:36

Vďaka za spätnú väzbu!

javak810i píše:Naopak ale pro mě ztrácí v množství a impaktu basů, což se projevuje jako méně zábavné.

GR07 mi zneli prilis svetlo, malo basovo a malo zabavne, kym som na ne nenasadil trojzavojove nastavce z audiozones. Predtym som skusal sede penove origo Vsonic. Povodne svetlejsi a menej basovy, malo zabavny zvuk sa posunul smerom dole, t.j. pribudli basy a svetlost je potlacena. Vysledkom je, ze mnohe pasaze, ktore ma predtym kvoli svetlosti rezali do usi, mi zacali zniet dobre, znasaju aj vyssiu hlasitost bez skreslenia a na basy sa (vacsinou) nestazujem. Napr. taky Oxygene mi znie takto vyslovene zabavne, ale ten album aj ma vyrazny zvuk.

S trojzavojovymi nastavcami mi uz GR07 nezneju fadne a malo zabavne, ale ostrosti v pasazach niektorych nahravok sa celkom nezbavili. MH1C sice neponuknu tak kvalitne vysky a stredy su viac v pozadi a hraju tichsie, ale su odolnejsie voci ostrosti zvuku a skor zarucuju dlhe, relaxovane a nicim nerusene prijemne pocuvanie. Za tu cenu naozaj nie je co riesit.

Zvysne 2 kapitoly testu doplnim buduci tyzden. Cez vikend testujem 4 circumauralne sluchadla, v pondelok ich musim poslat do Kosic.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 16. 11. 2012 19:06

bogino: dotaz, asi mi to uniklo, equalizer byl, předpokládám, vypnutý, žádné korekce při testu ... ?
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 16. 11. 2012 19:16

Equalizer som pouzil len pri testovani s nahravkami od J. M. Jarre a upravu v texte aj popisujem. Inde som equalizer nepouzil.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 16. 11. 2012 19:30

Bogi, Ty si blazen, to Ta musi fakt bavit :-P
Ale pekne, pekne, samozrejme suhlasim ze gr07 hraju o daco lepsie, ale fakt strasne nudne, sucho, mozno by to chcelo tie trojzávoje ;-) Mozno by som zmenil nazor :-P
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 16. 11. 2012 19:42

... to já bych mohl při testu porovnat jedině s Beyerdynamic DT-990 (600Ohm), ale to opravdu jiná třída, jiná kategorie, atd ...
(Ty Sony se mi líbí a za tu cenu ještě víc než před týdnem ... . :-) )
Naposledy upravil puschpull dne 16. 11. 2012 19:54, celkově upraveno 1
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 16. 11. 2012 19:48

dazo píše:samozrejme suhlasim ze gr07 hraju o daco lepsie, ale fakt strasne nudne, sucho, mozno by to chcelo tie trojzávoje ;-) Mozno by som zmenil nazor :-P

Objednal som trojzavojove v audiozones, lebo tie, s ktorymi testujem, mam od Ohm711. Maju mi prist 3 pary, ked chces, jedni ti poslem. Naozaj to zvuku vyrazne prospelo, aspon ja to tak vnimam.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 16. 11. 2012 19:58

Ok, potom napis Sz ked pridu ;-)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 16. 11. 2012 20:05

Tyhle otestujte:
VSONIC GR01
http://www.headphones.cz/inshop/prenosn ... c-gr01.htm
líbí se mi (zatím teoreticky) víc než GR07
:-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků