DAC Firestone I Lowe Taiwan (ILTW)

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lieti 9. 10. 2012 15:41

Zdravím,
konečne som si zaobstaral tento DAC, zapojil do zosilňovača (viď. podpis) a chyba lávky, ono to nehrá, teda hrá ale extrémne slabo. Z toho mi došlo, že mi do reťazca ešte niečo chýba (dopredu upozorňujem že som v tejto oblasti úplny začiatočník, len mám rád dobrú hudbu) a to bude asi ešte predzosilňovač. Tak sa chcem spýtať, viete mi poradiť nejaký kvalitou a cenovo primeraný do toho reťazca? Vrelá vďaka. Prípadne čo by sa mi možno ešte hodilo, za ľudskú cenu nejaký primeraný zdroj (kvalitu pribaleného neviem posúdiť).
Mimochodom ak by mal niekto s fóra chuť ten DAC otestovať prípadne zrecenzovať (ja fakt na to nie som fundovaný) a je s BA, tak nech napíše SZ.
FLAC + Foobar 2000 -> Firestone ILTW -> ??? -> marantz-PM 80mk II -> Mission M32i
lieti
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 9. 10. 2012 15:58

Myslim, ze ziaden predzosilnovac nepotrebujes.
Ak pouzivas Windows, chod od Control Panel -> Sound a klikni pravou mysacinou na tvoje ILTW zariadenie, zvol Properties
Skontroluj, ci tahovy potenciometer v zalozke Levels je na max. Ak nie, nechaj ho na max.
Zajdi aj do zalozky Advanced a nastav tam 24bit 192000bps
Ak si to neurobil, nainstaluj driver dodavany vyrobcom
http://www.firestone-audio.eu/shop/down ... -64bit.zip
Predpokladam, ze ide o ASIO driver.
Potom by si mal tvoj PC player (neviem co pouzivas, vacsina ludi tu asi Foobar2000, da sa aj Winamp a ine) nakonfigurovat tak, aby pouzival nainstalovany ASIO driver.
Daj vediet, ci pomohlo.

-- 9. 10. 2012 17:05 --

Inak som z BA a ten DAC by som mal zaujem otestovat aj zrecenzovat, mozem ho porovnat s mojim DACom. Idealne na 1 den cez niektory vikend.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lieti 9. 10. 2012 16:31

Dobre, vďaka odskúšam, priznávam zatiaľ som to len tak narýchlo pospájal. Tento víkend napríklad v BA určite nebudem, tak ak sa vieme piatok stretnúť, tak nemám problém ten DAC požičať
FLAC + Foobar 2000 -> Firestone ILTW -> ??? -> marantz-PM 80mk II -> Mission M32i
lieti
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 9. 10. 2012 17:39

Vyborne, piatok sedi, budem v BA. Mozem ti potom na oplatku pozicat nieco z mojej vybavy. Dalej sa dohodnime cez SZ.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lieti 9. 10. 2012 20:07

No skúšal som a nepomohlo, cele to to chrapčí a hrá potichu, aktuálne ovládače mám, na Foobar 2000 som hodil WASAPI plugin a nič... Tak teraz neviem či je chyba v DAC, alebo tam fakt do toho niečo ešte chýba.


Každopádne SZ som dostal poriešime to ;)
FLAC + Foobar 2000 -> Firestone ILTW -> ??? -> marantz-PM 80mk II -> Mission M32i
lieti
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 9. 10. 2012 22:59

Pokial mas ten ILTW v asynchronnom mode, potrebujes "Event driven WASAPI plugin". Mozno to tvoja instalacia foobaru neobsahuje, lebo je to verzia 3 pluginu zo septembra: viewtopic.php?f=1724&t=1125452&hilit=foobar+wasapi+plugin&p=9068628#p9068628

v Preferences | Output | Device mas mat WASAPI (event) podla obrazku
Obrázek

WASAPI plugin moze chrapcat aj vtedy, ked nemas optimalne nastavenu velkost buffra - tiez je to v Preferences | Output

Ale lepsie by malo byt nainstalovat driver od vyrobcu co som dal linku vyssie, zrejme je to ASIO driver a potom v Preferences | Output | Device zvolit ASIO.

Ku tomu driveru je readme a tam sa pise, ako sa prepinaju komunikacne rezimy - cez tlacitko vzadu, co sa nachadza povedla RCA (cinch) vystupu.

here you find a small push button on the back to make the switch happen. With this button you can swap to the 3 available play modes. The push sequence brings you :

Start-up : 96kHz Adaptive
1st push : 192kHz Adaptive
2nd push : 192kHz Asynchronous

Between each push on the button, wait 2-3 seconds to let the PC recognize the mode and use another driver instance.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 10. 10. 2012 07:34

lieti --> Hlavne si skontroluj v ovladacich paneloch Win nastavenie hlasitosti Firestone - vsetko daj na 100%.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod lieti 10. 10. 2012 13:17

Hmm skontroloval som všetko, aj ovládače poriešil a stále bez výsledku. Každopádne stále pripúštam chybu medzi stoličkou a klávesnicou.
Vo WASAPI 3 som používal "Event" pre asynchrónny DAC. akurát čo ma dorazilo tak po doinštalovaní ASIO, mi stále neponúka asio drivere.
FLAC + Foobar 2000 -> Firestone ILTW -> ??? -> marantz-PM 80mk II -> Mission M32i
lieti
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 10. 10. 2012 13:20

Moze byt aj chybny DAC. Toto sa na dialku asi nevyriesi :-|
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bogino 10. 10. 2012 14:18

Aky OS pouzivas? XP/Win7, 32/64bit?
Po instalacii drivera z linky vyssie restartuj PC.
Potom chod do Preferences | Output | ASIO
Nemas tam v hornom paneli ziadnu polozku?

Ak mas, skus ju dvojkliknut, mozu tam byt schovane nejake nastavenia.

Ak pouzivas Win7 64bit, oznac
[x] Run with 64bit ASIO drivers
a dobre je dat aj
[x] Run with high process priority

Potom v Playback | Output | Device by jedna z poloziek mala byt ASIO
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 11. 10. 2012 09:33

Rano som s lieti-m stretol a ILTW mi pozical do pondelka.
DAC som v robote pripojil, chytil sa v adaptivnom rezime (bez nutnosti instalovat driver) a funguje OK. Mam ho v robote pripojeny vlastnym kablom na FiiO E11 a velmi obycajny headset, takze je to len na test zakladnej funkcnosti. Asynchronny rezim vyskusam az doma.

Takze vikendovy porovnavaci test s HRT MS II vyzera byt realny. :) Skusim si este pozicat nejake dalsie sluchadla na test. Ak ste niekto z BA a mozete nejake ponuknut, sem s nimi! :D
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 11. 10. 2012 10:08

Ma tak napadlo.
Ak to tebe ide a lieti - mu nie tak nepouziva usb 3.0 ??
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bogino 11. 10. 2012 10:24

On pisal, ze mu z toho isiel slaby (tichy) a skresleny zvuk, pytal sa, ci ku svojmu zosiku marantz-PM 80mk II nepotrebuje este aj nejaky predzosilnovac.

Takze ono to v zasade komunikuje, aj vytvara audio signal, ale vraj nejaky divny. :o

Mam pocit, ze line out vystup toho DACu je "tichsi", hoci zvukovo OK. Moj HRT MS II ma naopak "hlasnejsi" vystup, ked som ho porovnaval napr. s line out vystupom FiiO E10. Toto budem vediet lepsie porovnat az doma.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 11. 10. 2012 10:37

Ja myslim to chrapcanie .....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bogino 11. 10. 2012 11:26

Neviem, ci nieco take moze USB3.0 sposobit, lebo USB3.0 nemam ani v robote, ani doma. Mne nic nechrapci.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků