HRT Music Streamer II + BVaudio Headamp

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 31. 8. 2012 20:50

Dnes som sa stal majitelom USB DAC HRT Music Streamer II. Kupil som ho za 150e z ebay.de, free shipping. V bazaroch som take nenasiel, tak som kupil novy.

Mojim cielom je retazec
HRT Music Streamer II -> BVaudio Headamp -> Shure SRH940 alebo Beyerdynamic DT 880

Sluchadla si necham pozicat - skusim najprv hifisluchadla.sk, lebo som z BA a mohol by som to vyzdvihnut/vratit osobne. Nemaju ich v ponuke na pozicanie, ale ak nepozicaju, tak u nich nekupim :D
Druha moznost pozicania je sluchatka.net a ak sa nemylim, pozicanie ma nebude nic stat, ak nejake sluchatka z pozicanych kupim.

BVaudio Headamp som kupil z bazaru za 100e a momentalne je na ceste.

Momentalne pouzivam zostavu FiiO E10 -> Amfiton TDS-15. Amfitony si urcite necham, nepoznam este hranice ich moznosti. E10 uvidim, mozno bude na predaj.

-- 31. 8. 2012 22:33 --

Teraz ku samotnemu HRT Music Streamer II.

Kedze zatial nemam solo sluchatkovy zosik a moja "reproduktorova" zostava nedosahuje uroven sluchatkovej, HRT som ozivil s priamo pripojenymi sluchadlami Amfiton TDS-15 (16 Ohm) bez zosika. Zaujimave je, ze uroven hlasitosti line out vystupu E10 je nizsia nez v pripade HRT. Z neho normalne ide pocuvat aj priamo na sluchadla, hlasitost na Amfitonoch je +- vyhovujuca (mam tichsie aj hlasnejsie hrajuce albumy, tak sa dalo vybrat).

Pouzil som nastavenie 24bit / 96000Hz v Control Panel -> Sound.
Vo foobar2000 mam nastavene WASAPI (Music Streamer II) a 24bit.

Ohladom zvuku: Ocakaval som taky dost tichy a trocha fadny zvuk line out vystupu bez zosika, ale hned som bol prekvapeny a v priebehu par sekund som pochopil, ze oproti DACu z FiiO E10 je to vyrazne zlepsenie. Hlavne co sa detailu, farieb a aj cistoty vysok tyka. Vsimol som si vsak, ze z casu na cas nieco puka. Prehravanie vo Foobar2000 sa mi po preskoceni na dalsiu skladbu zaseklo. Zistil som, ze bez WASAPI nic nepuka ani sa nezasekava, ale zvuk je menej cisty. Spomenul som si, ze o pukani som pred par dnami nieco cital:
http://www.head-fi.org/t/593826/hrt-hea ... -in-foobar
Nastavil som WASAPI buffer vo Foobare2000 na minimum 50ms a pukanie zmizlo. :)
Precital som si navod od andrejsvk na http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 68&t=84743
Vyskusal som aj Sox resampler z navodu. Lenze pukanie sa pri upsamplovani 44100 -> 88200 ozvalo znova. Zistil som vsak, ze pri upsamplovani na 96000 nic nepuka. Rozdiel vo zvuku medzi 88200 a 96000 som nepostrehol.

Resamplovanie zvyraznilo zvuk, takto priamo z line out, ako som pocuval, to bolo este lepsie nez bez resamplingu. Vyraznejsie vysky a trocha hutnejsi bas. Netusim ale, ake to bude so zosikom, ci to takto nebude az "priostre".

Este ku zvuku. Porovnaval som ho s FiiO E10 na rovnakej hlasitosti, ako HRT ponuka na line out. Detail je v pripade HRT jasne lepsi. Rovnako aj bas je hlbsi, prekreslenejsi. E10 vsak poskytuje lepsi priestor, ale to je zasluha jeho zosilnovaca. Priamo z line out tak priestorovo neznie. Zosik v E10 dalej trocha umelo vytahuje vysky.

Predpokladam, ze pridanie BVaudio Headampu ku HRT zvuk dalej posunie, najma priestor. To zistim tak v polovici buduceho tyzdna.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 1. 9. 2012 11:39

Tazkost s WASAPI vo foobar2000 sa netyka len HRT, ale aj inych DACov. Je sposobena foobar2000 WASAPI pluginom, tento plugin sa prave aktualizuje, je k dispozicii v3 beta6:
http://www.hydrogenaudio.org/forums/ind ... opic=94907

Podla doporuceni z http://www.head-fi.org/t/593826/hrt-hea ... -in-foobar som presiel z WASAPI na ASIO, toto funguje s foobarom2000 a HRT bez akejkolvek tazkosti. Teraz mi nepuka nic, mozem upsamplovat aj na 88200. V pouziti ASIO nevidim ziadnu prakticku nevyhodu voci WASAPI, az na trocha komplikovanejsiu instalaciu, ale ta je len jednorazovo. Podstatne je, ze zvuk z Music Streamer II je super!
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 2. 9. 2012 08:16

V manuali ku Cambridge Audio produktom sa pise:
ASIO (Audio Stream Input/Output) is another method of audio transport which is superior to WASAPI as it bypasses the Windows Kernel Mixer (and the distortion this adds). Just like WASAPI, to use ASIO the media player will normally require some kind of output plug in, but it is only possible to use ASIO in Class 2 USB Audio mode (which allows transmission of higher data rates), using a dedicated driver (such as the free Cambridge Audio USB 2.0 driver).

ASIO is preferable to all Kernel streaming audio transport methods (eg. WASAPI or DirectSound), as it delivers lower latency, lower jitter and no mixing of audio streams.

Na audiofilskych forach vsetci prahnu po WASAPI, a to aj v pripade, ked su s nim tazkosti a ASIO ide v pohode. Co si myslite o vyssie napisanom, kde vyvojari z Cambridge Audio stavaju moznosti ASIO nad WASAPI? Dolezita informacia je, ze Cambridge Audio ponuka vlastny ASIO driver ku ich zariadeniam (netusim, ci by mohol fungovat aj s inymi zariadeniami namiesto ASIO4ALL).
Naposledy upravil bogino dne 2. 9. 2012 10:36, celkově upraveno 1
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 2. 9. 2012 08:58

Používam Wasapi event style. Tvrdí sa, že lepšie je použiť originál ASIO driver zvukovej karty. Mne robí blbosti. Treba používať to, čo ti funguje a moc to nehrotit :-)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bogino 2. 9. 2012 19:21

Vcera mi pri upsamplingu 44100 -> 88200 (cez DSP Resampler Sox mod) pri prehravani cez WASAPI stale pukalo a preto som rozchodil ASIO4ALL. Asi som po nakopirovani v3 beta5 WASAPI pluginu zabudol restartnut foobar2000 alebo co, lebo dnes mi vsetko ide hladko. Az dnes som si totiz vsimol, ze beta verzia pridala polozky WASAPI (Event) do zoznamu zvukovych zariadeni, pozri obrazok. Cital som v nejakych diskusiach, ze asynchronne USB v HRT MSII potrebuje prave event style WASAPI plugin a ten foobar2000 doteraz na rozdiel napr. od JRMC nemal. Zrejme prave o toto v novej verzii pluginu ide. Takze s beta5 mi ide WASAPI hladko. Keby som mal ten novy beta plugin od zaciatku vo foobare, nemusel by som nic riesit. Ale takto som sa aspon nieco naucil.

Foobar2k_Devices.jpg
Zvukove zariadenia - WASAPI Event Style


Experimentoval som s nastaveniami ASIO4ALL, pozri druhy obrazok. Zistil som, ze pri nastaveni ASIO Buffer Size (tahovy potencioneter dole) na nizsiu hodnotu (povedzme do 200) prehravanie nefunguje, pocut bolo akesi chrcanie :D . Zistil som, ze osozne je posunut Kernel Buffers celkom doprava (u mna na hodnotu 4). V takom pripade sa da ASIO Buffer Size posunut nizsie, napr. na hodnote okolo 200 uz prehrava normalne. Z toho som laicky usudil, ze zvysenie Kernel Buffers mu prospieva.

ASIO4ALL_HRT.jpg


Inak zaujimavu informaciu som nasiel na JRMC wiki:
Please note that ASIO4All is basically Kernel Streaming with an ASIO wrapper.
Takze ASIO4ALL nie je skutocne ASIO, je interne implementovany ako kernel streaming. Vytvara virtualne zariadenie, ktore moze pouzit ASIO plugin v aplikacii. Tu je JRMC wiki:
http://wiki.jriver.com/index.php/Audio_Output_Modes
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 5. 9. 2012 20:08

Dnes som si vyzdvihol na poste 2 krabicky, kupene z bazaru. BVaudio Headamp, ako aj FiiO E11, zamyslany k iPodu 5.5G (ktory vlastnim od vcera).

Teraz mam ku mojmu notebooku 2 DACy (FiiO E10, HRT Music Streamer II), dva zosiky (E11 a Headamp) a tiez E10 ako DAC+AMP dohromady. Takze dost vela kombinacii na skusanie a porovnavanie.

Deje sa nastastie presne to, co som ocakaval. :)
Najlepsie samozrejme hra MS II + Headamp. Proste MS II je lepsi DAC nez E10 a Headamp je lepsi zosik, nez E11 ci E10. Ziadne prekvapenie sa asi ani diat nemohlo.
Velmi zaujimave bolo pre mna porovnanie kombinacii E10 ako DAC + BVaudio Headamp vs MS II + E11. MS II je totiz zivsi, vyraznejsi, detailnejsi DAC a to iste sa da povedat o Headampe.
Kombinacia E10 + Headamp znie trocha tmavsie a maksie, povedal by som vcelku v pohode na dlhodobe pocuvanie.
Kombinacia MS II + E11 hra podstatne lepsie. Proste rozdiel medzi DACmi je vacsi, nez rozdiel medzi zosikmi a na zvuku je to pocut. Alebo mozno je to tym, ze DAC sa na vyslednom zvuku podiela vo vacsej miere nez zosilnovac.
E10 + Headamp sa predsa len viac blizi ku E10 samotnemu a MS II + E11 sa blizi (aj ked nedosahuje) ku MS II + Headamp.
Rozdiel medzi MS II + E11 a MS II + Headamp je jasne pocutelny a je dostatocnym dovodom na to, aby som doma pouzival Headamp.
E10 zrejme ponuknem na predaj a na cesty s notebookom budem pouzivat MS II + E11. Oboje sa mi bez tazkosti zmesti do tasky ku notebooku.
E11 taktiez vyuzijem s iPodom (co je zrejme beznejsi model pouzitia).

Vyskusal som stvoro sluchadiel, ale nakoniec som testoval s mojimi zatial najlepsimi Amfiton TDS-15. Tie napriek impedancii 16 Ohm na kazdom zosiku hraju tichsie nez trebarz Senny HD515 a potrebuju hlavne "zobudit". Zahraju pocuvatelne a slusne detailne aj s integrovanou zvukovkou, hraju naozaj pekne s E10, ale vyraznejsi zvuk MS II + Headampu do nich vlieva dalsiu davku zivota a velmi im to prospieva. Neznasaju vysoku hlasitost, su skor take na dlhsie pocuvanie na normalnu hlasitost.

Pocuval som Duke (Genesis, progressive rock), It's Time (Michael Buble, traditional pop, smooth jazz) a Under My Spell (Oskar Rozsa, Adriana Kucerova, classical).
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 5. 9. 2012 20:51

Pekne citanie-porovnanie, sice troska zamotane, ale pekné, díky ;-)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 20. 9. 2012 01:49

cital som nieco o tvojom zapojeni dac a sluchatkoveho zosilovaca no vyzera to ze je to dost vychvalena zostava.Tiez akurat bojujem s tym ci zvolit iba dac a externe sluchatkovy zosilovac.
Kedysi som hraval i na gitaru a mam este aj jednu hracku za 400e gnx1 od digitechu dost som sa s nou hraval a nadstavoval.Jedneho dna som ale nahodou prisiel do skusobne kde mal jeden chalan maleho diabla a to od peavy celolampove kombo s efektom.Bol sice o dost drahsi ale ked som to pocul hrat no vypadli mi oci,usi dostali sok a telo zmeravelo.Odvtedy sa z gnx1 uz nehram.
Co som tym chcel ze poskulujem po elektronkovych sluchatkovych zosilovacoch triedy A.Zapacil sa mi velmi little dot mkIII len sa bojim ci to nieje srot cina.Ak mate s takym niecim niekto skusenost dajte mi vediet.
Inak keby ze mam ist na tranzistor verim ze BVaudio by ma nesklamalo.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skripmi 9. 1. 2013 14:44

Sestavu HRT MSII+BV Audio+DT880(250ohm) používám a je to opravdu perfektně vyvážené. Pro mé potřeby opravdu perfektní zvuk. Velmi mě překvapilo, jak to hraje s Etymotic HF5 :-)
PC - HRT MSII - BV Audio - Hifiman HE-400 - Colorfly C3 - Fiio E07K - Etymotic HF5
skripmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snakepeace 29. 1. 2013 20:33

nepočuli ste niekto túto kombináciu s AKG K701. Potrebujem riešenie k notebooku, myslíte, že nesklame?
HRT Music Streamer II (Harman/Kardon HD 970), BVaudio Headamp, AKG K701
snakepeace
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 29. 1. 2013 21:20

Ja ano, pisem ti o tom v susednej teme.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků