Jak naladit družici Astra 23,5?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jagoro 10. 6. 2012 15:34

Můj dotaz se týká naladění Astry na 23,5E, tak se mi nechce zakládat nové vlákno. Po několika letech se vracím ke sledování sat. Parabolu mám na zdi jako dřív, natáhl jsem kabel tam co byl dřív, připojil k Technisatu Multymedia TS. Nastavil jsem Astru 23,5E a natočil jsem parabolu do směru, co dřív býval, jen mi tam od té doby postavili nějaké jednopatrové obchodní středisko, dřív tam byl jen autobusák s jednou budovou. Chytal jsem tehdy Hotbird i Astry na 23,5 a 28,2. Poupravil jsem nastavení na nejsilnější signál a dal jsem ladit. Našel asi 10 programů, ale všechny na 28,2! Natočil jsem 6 stupňů doprava, ale síla signálu šla do kytek a nepomohlo žádný natáčení ani změna elevace. Jediný satelit, co najdu je ten na 28,2, ještě taky na 19,5. Ale 23,5 ani ťuk. Kde je chyba?
jagoro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 10. 6. 2012 16:19

Bude to znít hloupě, ale alespoň víš, že jednotlivé součásti řetězce fungují - pokud se Ti skutečně podařilo naladit něco ze dvou družic a sledovat i tyto TV na připojeném televizoru.

A jedna drobnost - nezapomeň, že pokud JEN sleduješ stav signálu z určitého transpondéru, může tento ukazovat nulu, protože prostě nefunguje. Je tedy nutné vyzkoušet více transpondérů. Ideální je se podívat na stránky Skylinku a tam mrknout do tabulky běžně dostupných kanálů a kde (na kterém TP) se tyto nacházejí. Zde by signál přítomen měl být.

Zkus se podívat na tyto stránky, zadej přesné umístění Tvého přijímače a následně i označení vyhledávané družice ... uvidíš stav, kam by parabola měla směřovat atp. Zaškrtnout můžeš i variantu show obstacle.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jagoro 11. 6. 2012 03:22

Zadal jsem při tom ladění manuálně všechny transpondéry na 23,5 se stejným výsledkem.
jagoro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 11. 6. 2012 16:11

Aby jsi měl jistotu,že jsi na správném satelitu,tak použij referenční kmitočet z tohoto seznamu:
http://www.parabola.cz/abc/referencni-kmitocty/
Je to buď nejslabší nebo unikátní kmitočet z každého satelitu-nejde se tedy "netrefit".
Rád bych se rozepsal na toto téma,ale momentálně jsem v Rusku,a s netem to je zde velmi špatné...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jagoro 12. 6. 2012 20:22

Udělal jsem to a nejsem o nic moudřejší. Po zvolení transpondéru 12,109 se signál zlepšil asi o 5-6%, taky kvalita, takže opravdu jde o silnější signál, našlo to několik nových kanálů, např Skylink. Ovšem po zvolení transpondéru 11,973 to našlo jeden kanál, ale ne Nova Sport. Tak jsem zkusil ten 11,222 z 28,5 a signál silný, několik nových kanálů. Tak jsem z toho jelen. Kde vlastně jsem? Jestli na 28,5, tak proč jsou tam ty Skylinky na 12,109? Atd... A kde jsou všechny české kanály? Opravdu jsou o tolik slabší, že je vůbec nechytnu?
jagoro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 13. 6. 2012 06:28

Ak nenajdes tu astru tak jedina moznost je, ze budova co si spomenul "tieni" . Ak ano tak logicky mi z toho vypliva ze 28,2° "lizes" cez lavy roh pred parabolou stojacej budovy a teda pri ladeni na 23,5° ides parabolovu do steny budovy? Alebo sa mylim?
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod jagoro 13. 6. 2012 19:05

Asi mi to stíní ten barák, jen nechápu proč mám z jednoho nastavení kanály z obou družic.
http://www.imagehosting.cz/?v=imag0002a.jpg
http://www.imagehosting.cz/?v=imag0003a.jpg
jagoro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 13. 6. 2012 19:09

Díval ses na ten odkaz, co jsem dával? Zadal jsi tam adresu domu ....... ??

Může tam být nějaký lom na hraně a je problém na světě. Ideální je, pozvat firmu, co Ti to zaměří a pomůže s naladěním.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jagoro 17. 6. 2012 19:18

Nakonec jsem se vybodl na nějaké manuální nastavování a dal na pozici 28,5 automaticky vyhledat všechny kanály. Nějak se to umoudřilo a našlo jich čtyři sta. Pak jsem zvolil 23,5, 12525, test transpondéru ukázal stejnou kvalitu i sílu signálu - nevím proč, když na 28,5 takový transpondér není. Točil jsem doprava , až signál začal slábnout a točil dál tak dlouho, až dosáhl znovu maxima, pak jsem dal zase automaticky vyhledat a mrcha našel dalších 280 programů i s českými. Tak nevím, asi nějaký zmatek v datech přednastavených k jednotlivým pozicím v setoboxu.
Donastavením elevace a natočení konvertoru jsem dosáhl síly signálu 52 a kvality 97 z původních 30/46, takže vyřešeno. A to už jsem měl na pondělí objednaného machra s měřákem. :roll:
jagoro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 17. 6. 2012 19:26

Tak hlavně, že máš pozice naladěné a tam vše, co má být.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neolit 8. 6. 2017 10:06

Ahojte,
presiel som si forum aj ked nejake odkazy uz nefunguju skusal som naladit ale len s polovicnym uspechom. Mam monoblok 4quad https://www.satelitneprijimace.sk/monoq ... 4-qs01-hd/
monoblok ulozeny ked stojim za satelitom tak lava strana visi..
85cm parabola

naladil som nemecke stanice tak som myslel ze pootocim tanierom tak trafim aj 23 5 ale bez uspechu. myslim si ze problem je ci som vobec na Astra 19,2 a tak isto nastavenie v STB... Prikladam fotky v akom stave to je. Samozrejme ked skusam menit Disecq rozne kombinacie tak kvality signalu zmizne atd...

dakujem za rady.
IMG_20170607_210212.jpg

IMG_20170607_210212.jpg

IMG_20170607_210212.jpg
Přílohy
IMG_20170607_210043.jpg
IMG_20170607_210135.jpg
neolit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 8. 6. 2017 11:46

Něco je u nás na fóru, řekl bych že dost. Pokud chceš dostat signál, musíš si tam ale u družice zvolit transpondér, který je funkční a dostupný - jeho frekvenci a polarizaci. Nejlépe se podívat na seznam Skylinku a tam něco vybrat.

Kupříkladu toto...
viewtopic.php?f=1705&t=1125299
Všimni si hlavně příspěvku o uživatele jito s linkem, kde je podrobný návod. Tak jsem si ověřil, že návod není dostupný. Možná v nějakých archivech.

Tak ještě video návod.



No a toto pro doplnění odjinud...
http://www.parabola.cz/clanky/3572/mono ... funguji-2/

Pak se ozvi, zda je vše OK, v čem byl problém, anebo napiš, že stále signál není. Zkusíme poradit víc.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 8. 6. 2017 12:47

Máš to na posledním screenu-Typ přepínače-žádný-to je ta chyba
Musíš vybrat Diseqc a otevře se další nabídka.
Pro Astru3 pak vyber příkaz B,pro Astru 1 příkaz A.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 8. 6. 2017 13:11

Píše, že DiSEqC zkoušel... jde o to, zda špatně, nebo má chybně monoblok.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neolit 8. 6. 2017 13:16

Som zmateny preco tam mam skoro plny signal na satelit Nilesat 7°W ...
neolit
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků