[recenze] Shure SRH 440

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ShanDo 6. 3. 2011 19:46

Myslím si, že tieto slúchadla si taktiež zaslúžia osobitnú tému. Vzhľadom na cenu a mnohostrannosť použitia sa môžu stať naozaj dobrou voľbou pre mnohých sluchatkarov.

Doposiaľ som napočúval približne 50 hodín, zahoroval som pinknoisom keď bol notebook zapnutý len tak. Otestoval som aj pohodlnosť, hlavne na 11 hodinovej ceste vlakom, kde aj po 5 hodinách (s občasnou pauzou samozrejme) boli stále pohodlne, trosku tlačili na hlave a samozrejme mal som „pocit hot ears“, ale nič strašné. Pohodlie je pre mňa dostatočne, ear pads by som možno vymenil za dáku koženú variantu, ale to je len o pocite. Stále si môžete kúpiť earpady zo Shure 840, avšak stoja asi 20 €, čo sa podľa mňa veľmi neoplatí. Mal som na hlave aj Shure 840, earpady sú mäkšie a pohodlnejšie, ale na 20 € si daný rozdiel necením.

Slúchadla sú uzavreté, z čoho by mala vyplývať relatívne dobra izolácia. To sa aj potvrdzuje, môžete počúvať naozaj potichu a stále vás nerušia zvuky okolia. Musím povedať, že veľmi záleží či slúchadla sadnú alebo nesadnú okolo uší, takže jednoznačne vyskúšajte! Ak len trochu odliehajú, tak sa izolácia dosť znižuje (čo je celkom logické :D ).

Zvuk je na danú cenovú úroveň úžasný. Testoval som najmä na klasike (v podstate secko, od Beethovena cez Berlioza po Schnittkeho) ale aj dáky ten pop a filmy/seriály. Silou slúchadiel sú najmä stredy, basy sú pre mňa absolútne dostačujúce, myslím si, že majú približne toľko basov ako HD595, ktoré sú všeobecne považované na bass-light. Ak počúvate jazz, klasiku alebo akustickú hudbu, tak sú Shure 440 naozaj výborné. Mne nechýbali basy ani v pope, ale po tom ako som počul Shure 750 DJ si viem predstaviť niekoho ako vraví „Však na tých 440 žiadne basy nie sú.“ Ak sa bojíte rezavých výšok, nemáte sa čoho, ale to zase závisí ako ste na tieto veci citlivý, niekoho rezu aj na HD650... Všeobecne majú slúchadlá vyrovnaný zvuk. A aby som nezabudol, počúval som z obyčajnej ALC272 či aké to ma číslo, číže čisto notebook výstup cez WASAPI exclusive/Foobar, najmä ape a flac.

Prečo som si dane slúchadlá vybral? Pretože spracovanie je decentne, čierny plast vyzerá trvácne, dajú sa pekne zložiť a dať do Shure vrecúška, ktoré mate pribalene v krabici, takže sa s nimi skvelo cestuje. Odpojiteľný kábel, ktorý sa da zamknúť otočením jacku (3,5 mm) v ľavom slúchadle je skvele riešenie. Telefónny charakter niekomu vyhovuje, niekomu nie, mne áno, pretože pri počúvaní nebehám po byte, a keď niečo potrebujem zobrať, tak sa natiahne dostatočne. Pokiaľ viem, môžete si objednať aj obyčajný rovný kábel, takže no prob. Mate aj šroubovatelnu 6,5 mm redukciu, ak by ju niekto potreboval.

V obchode som sa rozhodoval medzi AKG K242/272HD, Shure 840/440/750DJ, doma som to ešte porovnal so slúchadlami mojej priateľky http://www.amazon.de/Philips-SHL5800-He ... 47&sr=8-12 ešte nedávno stojacimi 100 € (nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nekupit!!!).

Aktuálna cena Shure 440 80 €, Shure 840 169 €, ak na ne mate kúpte, mne sa rozdiel taktiež nezdal hodný cene, krátke porovnanie s ostatnými kandidátmi je v inej téme viewtopic.php?f=1712&t=1134361

Tak toť asi všetko. Idem pocuvať ;-)

Pekný nedeľný večer.

p.s. ak chcete dake fotky, mozem spravit, ale na nete je ich dost a Shure ma fajn 3d model na stranke.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krabák 8. 4. 2012 15:25

Hrají a izolují skvěle, jen s náušníky to je kapku horší. Doporučuji koupit HPAEC840, rozdíl v pohodlí je dost velký.
Krabák
Junior

Odeslat příspěvekod ShanDo 9. 4. 2012 13:45

Hej, to suhlasim, ale pytat 20 € za nausniky je podla mna drzost. Shure vie, ze nausniky co davaju k 440 nie su uplne najpohodlnejsie. Ak by som ich nosil niekolko hodin denne, tak by som o tom aj uvazoval, ale do dvoch hodin na hlave je to v pohode. Kym si kupim 940 tak vydrzia :D
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krabák 9. 4. 2012 18:35

V práci je mám na hlavě i 4 hod. v kuse a bez problému. Ještě jsem si koupil spolu s náušníky podložku pod hlavový most Sennheiser 052715! http://files.adavid.webnode.cz/20000187 ... blic/6.jpg Pohodlí je perfektní ;-)
Krabák
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků