Odar

Členové fóra se představují. Fotky a diskuze k vašim audio/video přístrojům.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Odar 15. 3. 2011 21:15

Dnes ma napadlo, ze by mozno stalo za to co to o sebe sem nacarbat.

Serioznejsie som sa pocuvanim hudby zacal zaoberat ku koncu zakladnej skoly, niekde v siedmom, alebo osmom rocniku. V tom case som pocuval rave, techno, nejaky ten hard-core. Urcite nad tym gulate ocami, ale kto si v puberte nepresiel tymto obdobim? V tom case mali rodicia mini system Kenwood RXD-F2. Nasiel som dokonca na internete nejake fotky tohoto mini systemu:
http://images1.dhd.de/50255672.jpg
http://n1.vatera.hu/photos/4e/5c/3955_3_300.jpg
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... jAE47o&t=1
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... P9jfXg&t=1
Co je dolezite - ta "masina" funguje doteraz. Akurat tam odislo CD. Tuner je skvely a rodicia maju nan pripojene PC. Ziadne HiFi to nie je, ani to s tym ucelom nikdy nebolo kupovane :)

Na strednej skole som pomaly dohopkal, ked mi kamarat doniesol kazetu U2 - The Best of 1980 - 1990. A uz to slo so mnou dalej. POP, Achtung Baby, Zooropa, Joshua Tree . . . postupne som si zohnal vsetky albumy a zamiloval som sa do nich. To mi vydrzalo az do vysokej skoly. V tom case som bol velmi aktivny na oficialnom diskusnom fore http://www.u2.sk, ktore administroval velmi pohodovy chalanisko z Prievidze Mofoman. Bola to velmi mila komunita ludi, ktora stale existuje na http://www.greensite.sk/u2forum Mofoman tusim potom domenu predal - nemal cas sa o to starat. Zivia to ale stale velmi aktivni fanusikovia.
Na VS sa mi otvorili dvere k rychlejsiemu internetu. V tom case to nebolo take samozrejme, ako je to dnes. Zacal som zbierat klipy a koncerty od U2. Tak isto som zbieral bootlegy. Mam ich nepreberne mnozstvo v roznej kvalite. Niektore su horsie, niektore lepsie - najdu sa naozaj kusky, za ktore by svojho casu ludia doslova vrazdili. Vela bootlegov na CDckach sa vtedy menilo postou, nakolko internet bol pomaly. Bol som v kontakte s velmi vela ludmi z CR a SR. Boli to pekne casy.

Ked som zacal zarabat vlastne peniaze, rozhodol som sa, ze si splnim svoj pradavny sen. Pocuvat hudbu na comsi lepsom. V tom case som nemal absolutne predstavu, akym smerom sa vydat. Na zaklade nejakych odporucani znamych a recenzii som si kupil AVR Yamaha RX-V463 a k tomu bedne Jamo S718. Ako prva investicia celkom fajn. Malo to basy, oproti mini systemu to hralo o dost detailnejsie. Priestor bol lepsie rozlisitelny. Na rozbeh celkom fajn zalezitost.
Potom som zacal riesit nejaky CD prehravac. Nakolko som ale velmi otvoreny novym technologiam, pozeral som po comsi univerzalnejsom a skoncil pri streameri TEAC WAP 2200. Za tie prachy to podla mna urobi svoju sluzbu. Optikou som to mal potiahnute do Yamahy a mozem s kludnym svedomim povedat, ze oproti USB vstupu na AVR to bol podstatny krok dopredu.
Medzitym prisla na rad TV Samsung LE40A656 a riesil som HTPC. Som velky fanusik filmov a HTPC mi prislo ako velmi univerzalne riesenie na moje potreby. Preto siel aj TEAC WAP 2200 prec.
Neskor som sa rozhodol, ze skusim nejake lepsie sluchadla. V praci som pouzival Koss Porta Pro, ale chcel som vediet, ako by mohli hrat sluchadla vyssej kategorie.

Kupu AKG K701 u seba povazujem za najvacsi prelom vo vnimani hudby. Tam som zistil, o com to cele je. Asi 2 tyzdne som ich krmil z AVR Yamaha, potom som dokupil DAC Styleaudio Carat Topaz. Za tie peniaze podla mna fajn kombinacia. Uz som ale vedel, ze to cele neskonci len tak :D Casom som sa vdaka tomuto foru a par clenom dozvedel o DIY projektoch. Skusil som Dispre II v4 od p. Macuru, ktory doteraz povazujem za jedno z najlepsich zariadeni, ktore som kedy mal doma. Uzasny pomer cena / vykon / hodnota.
Medzicasom sa mi naskytla dobra kupa na stereozosilnovac BVaudio A300SE z druhej ruky. Tak je doma. Yamaha sla prec za ako tak rozumne peniaze. Zacal som potom uvazovat o upgrade DACu. Povodny plan bol zobrat riesenie trebars od Casea, ale nakoniec to vzhladom na vyvoj veci dopadlo tak, ze vlastnim BB-DAC od Tomasa Ticheho. Dispre II v4 siel tym padom prec - nevidel som dovod zivit predzosilnovac zapojeny za BB-DACom. Predal som Topaz. Tak isto som vymenil transport v PC - najprv ESI Juli@ a teraz vlastnim Infrasonic Quartet, ktoru som kupil kvoli tomu, ze sa chystam na dalsi upgrade zostavy. Skusil som aj IEM Ultimate Ears SuperFi 5 Pro, ale vzhladom na problemy so znasanim IEM som ich po tyzdni predal. Hra to dobre, ale pre mna to asi nikdy nebude.

Hudbu som zacal vnimat uplne inak. Vela veci, ktore ma kedysi nebavili si dnes s chutou vypocujem. Prave kvalita reprodukcie mi otvorila dvere k interpretom, ktorych by som si na beznej spotrebke nikdy nevypocul - jednoducho ma to nebavilo. Namatkovo napr. Dire Straits. Keby som porozmyslal, tak by sa toho naslo urcite viac.

Takze momentalne to u mna vyzera nasledovne:
- Jamo S718
- BVaudio A300SE
- BB-DAC by Tomas Tichy
- tuner Yamaha TX-492RDS
- AKG K701
- chranene prepatovkou Belkin PureAV G823
- sietove kable Supra LoRad 2,5
- signal RG 62
- digital Belden 1694A
- TV Samsung LE40A656
- v praci (polorozpadnute :D ) Koss Porta Pro

Nasledovny upgrade bude word clock generator k BB-DACu od Tomasa Ticheho. Do konca roka dufam vymenim bedne - to bude asi najvacsi oriesok. Zatial ma to netlaci - pocuvanie na sluchadlach mi vyhovuje. Bedne ale urcite chcem, len na ne treba zarobit. Chcem totiz riesenie, ktore vydrzi nejaky cas. Predstava uz je, ale predbiehat nechcem.

A co pocuvam? To vam napovie moj profil http://www.last.fm/user/odar1/charts
Filmy, ktore som videl (je ich tam mozno ani nie polovica, co ma napadlo som tam nahadzal rucne, nove mi tam posiela multimedialne centrum automaticky) http://trakt.tv/user/Odar/library/movies

Tolko asi vsetko od pacienta Odar-a ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod šeďour 16. 3. 2011 09:24

Zrovna včera jsem si říkal, že pan Odar tady ještě o sobě nic nepsal a rup...je to tu !
Pěkně napsané :tleskani
Co posloucháš za rádia ?
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 16. 3. 2011 09:26

Radio momentalne nepocuvam skoro vobec. Len v aute mam zapnute Traffic Info - inak mi tam vrti MP3jky a tuner som nemal zapnuty od vtedy, ako mi dosiel od Tomasa BB-DAC. Preto sa ho snazim aj predat - ale asi ho nikto nechce :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MgX 16. 3. 2011 21:00

... a já prej píšu dlouhý příspěvky :D

No, konečně nějaké zajímavé informace :-) Jen jsem zvědav, co koupíš za ty repráky, tedy co plánuješ. B&W se mohou lehce prodražit :-D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 17. 3. 2011 06:47

B&W jedine z druhej ruky. Tiez jeden z kandidatov. Zalezi od toho, co bude k dispozicii, ked dam dokopy "drobne" :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod lucas (novy) 17. 3. 2011 17:58

Ak hovoris ze zvuk K-701 ti vyhovuje, tak by som o BW skor neuvazoval.
E = mc2 +-3dB
lucas (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 17. 3. 2011 20:21

Kandidatov je samozrejme viac. Nie len B&W. Ja si kupim to, co bude vyhovovat v prvom rade mne. Nie ocumovacom v galerii ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 18. 3. 2011 07:57

Lucas: No nevim. Mě se zdají naopak K701 mým BW 801 úplně ze všeho nejpodobnější. Ale ty nižší řady a nový modely neznám. Možná mají jiný charakter.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lucas (novy) 18. 3. 2011 08:33

Koc: Tvoje Matrixy som nepocul, ale mal som na mysli "nove" 8cky od BW. Hlavne tie zaplatitelne - 805D,804D,803D ma nepresvedcili. O 7 rade uz ani nehovorim... A to ma dost mrzi ako fandu BW, jedny starsie 6kove regaly od BW mam doteraz doma odlozene...

Neutralnostou, detailami a presnym basom ma najviac presvedcili Dynaudio Confidence, jedny mam teraz doma. Confidence seriu od Dynaudia odporucam, predosla generacia bola vsak este lepsia.
Ak chces ist detailami uplne do extremov odporucam PMCcka, tie su vsak na moj vkus uz moc agresivne. Alebo je tu este vzdy Vivid, ale to sme uz cenovo inde... :D

Odar:
Ja stretavam ocumovacov na kazdorocnych vystavach, ti ludia inde ako na vystave dobre bedne hrat nepoculi. Vacsinou ich spoznas podla plnych igelitiek a batohov. ;-)
E = mc2 +-3dB
lucas (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 18. 3. 2011 08:39

Batoh, igelitka, hruby sveter po dedkovi - to je povinna vybava ocumovaca. A hlavne mobil v ruke a vsetko fotit.

Uprimne povedane, ja som rad, ze som aspon dospel do stadia, ze velmi zhruba viem, akou cestou sa chcem vydat. Uz len to stoji cloveka kopec studovania, skusania a tym padom aj penazi. Ked si spomeniem, aka dobra mi bola na zaciatku Yamaha . . . to boli casy :D
BTW keby sa chcem velmi zamotat, este stale mozem zvolit aj aktivne riesenie :D Predpoklady na to mam :)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Broslowski 21. 3. 2011 00:00

zauimave citanie, ak pride cas, aj ja daco napisem :D
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 11. 5. 2011 20:00

Pribudla mi dalsia planovana skatula - hodiny od Tomasa Ticheho. Cosi k nim som sa rozpisal v teme o BB-DAC. Pribudla aj jedna neplanovana skatula :D Nakolko sa mi naskytla dobra prilezitost kupit za rozumnu cenu koncak BVaudio PA300SE, zobral som ho.

Sucasna zostava je teda:
- Jamo S718
- BB-DAC by Tomas Tichy
- word clock generator by Tomas Tichy
- BVaudio PA300SE
- AKG K701
- chranene prepatovkou Belkin PureAV G823
- sietove kable Supra LoRad 2,5
- signalovy Belden 1800F s XLR Neutrik koncovkami
- digital Supra 75 Ohm
- TV Samsung LE40A656
- HTPC
- tuner Yamaha TX-492RDS (nemam to kde zapojit :D )
- v praci (momentalne v oprave) Koss Porta Pro
- v praci pribudli Hifiman RE2
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Odar 27. 6. 2011 18:47

Medzicasom sa mi podarilo vyriesit aj pripojenie reprosustav. Investoval som do CSSS 4 x 2,5 kabla, podla odporucani skusenejsich uzivatelov nie len z tohoto fora (viac tu viewtopic.php?p=6438168#p6438168 ). S realizaciou mi pomohol armaman, nakolko ja som v tychto veciach lavy :mrgreen:

Nejake foto http://img31.imageshack.us/img31/4227/50625403.jpg http://img860.imageshack.us/img860/7640/81777761.jpg

Zostava vyriesit najdolezitejsie (a najdrahsie) :hm :oboze
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Martin..net 27. 6. 2011 19:43

Nebuď z toho neštastný,vždyt je to sranda :-D V nejhorším se párkrát spálíš,ale život jde dál.

Cesta je cíl :lol:
...
Martin..net
Junior

Odeslat příspěvekod Jan1k 27. 6. 2011 19:50

Som zvedavy co kupis :-) . Ak do 3000e tak vela toho nie je ale ak pojdes vyssie tak od 4000-5500e sa daju kupit neskutocne repro.
Denon DA-10 DSD / Apple iPhone 6+ / Apple iPad Air
► ♫♪♩♬♫
► Ultimate Ears UE4Pro ♫♪♩♬♫
► Sony MH1 / AIAIAI Pipe Petroleum ♫♪♩♬♫
Jan1k
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků