"Kvalita" USB a A/V kabelů

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Duwenbleidd 19. 6. 2011 13:43

Rád bych založil téma, které bude Avmaniaky varovat před možnými problémy. Asi jako každý nadšenec do audiotechniky mám doma různé generické propojovací kabely, neboli tkaničky, a nedávno jsem chtěl jednu z nich použít. Získal jsem zvyk si veškeré kabely co používám kontrolovat multimetrem. Mnozí už tušíte jak to dopadlo - odpor 90R. Po rozebrání (rozříznutí) bylo jasné proč, přenos signálu měly na starost 3 pochybné tenké fousky, které byly ještě navíc upevněny jakousi snahou o krimpování.
Dnes jsem s překvapením zjistil, že to samé se týká i USB kabelů, následuje přehled A/B kabelů co jsem našel a změřil odpor stínění.
1. Běžný černý 1,8m koupený v Losanu, dle prodejce extra stíněný - 20-92R, studeňák na obou stranách
2. Kabel dodaný k tiskárně HP, šedý, 3m - 0,5-10R, na A straně studeňák
3. Kabel dodaný k E-MU 0404USB,průhledný s feritem, 2m - 0,1-5R, studeňák na obou stranách
4. Kabel dodaný k externím disku Samsung, černý s feritem, 0,9m - pod 0,1R, v pořádku
5. Digitus, šedo-černý, 5m - 1R, v pořádku

Byl bych rád kdyby se našli i další co by pár kabelů přeměřili, abychom věděli kam sáhnout po spolehlivém USB kabelu...
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
Duwenbleidd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 19. 6. 2011 20:02

s těmi kabely je to obecný problém - teď mi v počítači začal blbnout disk a příčina? nekvalitní napájecí kabel/redukce - po pěti letech provozu už ho to asi přestalo bavit :-)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 19. 6. 2011 20:08

No ja mam kabel od foto Samsung a s MP3 player ide v pohode a do telefonu nim nic nedostanem. :hm
Zeby zazrak??
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Duwenbleidd 19. 6. 2011 20:45

Sranda je, že kabel číslo 1 je úplně nový - tak by bylo fajn aby někdo přeměřil například Belkiny, ty jsou naší poslední nadějí. Nebo kdo tu má ten Wireworld? :-)
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
Duwenbleidd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 19. 6. 2011 21:06

Já.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duwenbleidd 19. 6. 2011 22:49

Tak zkus prosím někde najít měřák a uklidnit mě že alespoň drahý kabel je zárukou správné funkce...
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
Duwenbleidd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kosta.stano 20. 6. 2011 07:41

Zaujímavé a smutné.
Sám plánujem prepojiť Hiface s Lyrou cez dlhší USB. (Tj. Hiface by som prepojil buď cez redukciu alebo kratší kábel na Lyru, a na dlhšiu stranu NTB - HiFace zas USB kábel.) Šlo by o cca 5m kábel.

Predpokladal som že čistejšie riešenie bude ťahať signál cez 5m USB a pred Lyrou zapojiť HiFace ktorý je galvanicky oddelený.

No teraz asi nebudem mať na výber. "HiFi značky" ponúkajú USB káble iba prepojovacie tj. s konektormi USB-A a USB-B. No a ja potrebujem predlžovací na prepojenie Hiface s NTB potrebujem USB-A (M) a USB-A (F).
kosta.stano
Junior

Odeslat příspěvekod Nolwendil 20. 6. 2011 08:53

Tak si ho vyrob. 5m je dle specifikací maximum pro USB. Ale dost tady záleží na koncových zařízeních, a na použitém kabelu. S kvalitním a pořádně vyrobeným kabelem bys mohl jít i na delší vzdálenost, každopádně 5m nebude problém. U HiFi značky bys zbytečně platil za design a provedení, ale ne za lepší zvuk. Na kvalitní USB kabel stačí vzít STP CAT6 nebo S/FTP CAT7 kabel, a pořádně na něj připájet konektory. Jen nevím, co udělat s těmi dvěma nevyužitými páry - buď je nezapojit vůbec, a nebo pomůžou s přenosem napájení, tedy piny 1 a 4 budou propojené každý třemi vodiči...
Máte někdo tip na kvalitní kabel, něco jako S/FTP Cat7, ale zároveň jen se dvěma páry vodičů? Jako základ pro DIY "High-End HiFi true supa dupa clear sound USB kabel"...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 20. 6. 2011 10:20

Toto uz napadlo aj mna. A tiez si myslim ,ze pokial zariadenie napajanie nepotrebuje z usb tak tie dva piny je zbytocne zapajat. No zas na druhej strane ak je napajane z usb tak je tu moznost vyuzit externy stabilnejsi zdroj napajania bez rizika "smogu" z pc.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Duwenbleidd 20. 6. 2011 10:31

www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
Duwenbleidd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kosta.stano 20. 6. 2011 10:47

Neutrik má aj USB konektory. (no nie také čo potrebujem)
http://www.neutrik.com/fl/en/dataconnec ... tlist.aspx


Asi zvolím radšej 75ohm digital kábel. Už si len vybrať :hm
kosta.stano
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 20. 6. 2011 10:55

Pouzivam Belden z bluejeans.com. Akurat je dost tvrdy. Potom mam este 75 Ohm Supru. Tak je ovela makksia, lepsie sa s nou pracuje.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Duwenbleidd 20. 6. 2011 11:25

Kosta: Ani nevíš že jsi uhodil hřebíček na hlavičku. Ten Neutrik totiž není tak úplně konektor, je to průchodka přes panel - na jedné straně A-F, na druhé B-F. To by ti umožnilo použít kterýkoli A-B kabel pro hiface...
Já mám zase na digitálu Tasker T40, a ohledně ohebnosti není lepšího kablíku - a to jsem jich zkusil hodně... Stínění samozřejmě perfektní, fólie + velmi dobrý oplet. Stejně ale musíš dát hiface alespoň na krátký USB kabel, jinak by jsi mu mohl vylomit konektor.
Ebay jako obvykle posloužila a našel jsem kabelové konektory, v dohledné době tedy udělám pokus.
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
Duwenbleidd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 20. 6. 2011 11:38

sos.sk a avelmak.sk "A" a aj "B" usb. Ja zas mam koax rg6 sice tvrdy ale dobra cena s Canare konektormi
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod kosta.stano 20. 6. 2011 11:54

Duwenbleidd píše:Kosta: Ani nevíš že jsi uhodil hřebíček na hlavičku. Ten Neutrik totiž není tak úplně konektor, je to průchodka přes panel...


Obrázek Obrázek
kosta.stano
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků