[recenze] Cowon iAudio 9

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod The Wolverine 9. 5. 2010 10:53

Plug-in pro iPod se dá dát do Winampu, MediaMonkey, Media Playeru, Total Commanderu a nevím do čeho všeho, takže zas takový problém to není (na svém počítači), ale Mass Storage je zkrátka komfortnější.
Cowon vždycky dával normální miniUSB, nevím co je to u posledních modelů popadlo.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Munky7 10. 5. 2010 07:11

To bubak - přehazovat písničky pod trikem v kapse apd jde.
Vjedeš do nastavení pak system a zámek přístroje. A tam zvolíš možnost Tlačítka (FF/REW) A ty dvě boční co sou normálně na hlasitost ti při zapnutí zámku budou fungovat na přeskakování mezi songama a tlačítko menu jako play/pause.
Munky7
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 10. 5. 2010 08:39

Jojo včera jsem to zkoumal a máš pravdu :mrgreen:
Zamek si můžu zvolit uplný, na hlasitost s pausou, na přehazovaní skladeb s pausou a poslední přehazovaní skladeb s opakovaním (A-B) :mrgreen:
Jen nevím co je pro mě důležitější, jestli hlasitost nebo přehazování... :-l
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 23. 5. 2010 21:48

A je na světě zase nový Firmware, tentokrát s označením v1.14
Zase jak posledně...
Nabít do plna iaudio
Stahnout tutaj tohle
Rozbalit a nakopírovat do uvodní složky iaudia a jen zapnout.
A užívat si nově opravneych chyb, které nejsou moc duležitý :potichu
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Munky7 4. 6. 2010 12:22

to Bubbak - tak jaký sním máš zatím zkušenosti. Já vesměs výborný.
Ale chcu se zeptat jak dluho ti tak vydrží baterka???
Uroveň hlasitosti tam mám mezi 30 - 35 a dycky zaplej EQ a vydrží mě tak 10 - 11 hodin. S čímž nejsu moc spokojenej.
Munky7
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 4. 6. 2010 12:46

Hlasitost mám od 1 do 25 (dle nálady a masteringu nahrávek).... používam ho každý den zhruba tři hodiny a vydrži cca dva týdny s pruběžným dobíjením při obměně nahrávek. Zatím mi ještě nikdy nezdechl na baterku a vysloveně cileně jsem ho dobíjel jen dvakrát :potichu (když byl nový a pak kvuli fimwu 1.14)
Takže u mě udávaná vydrž bude realná :-]
Zatím jsem sním nesmírně spokojený a neustále mě překvapuje dotaženost přehravače, jediný co bych mu vytknul je, že při změně na fim 1.14 vždy vymrzne u Blackmores Night na 3-4 písničce (jedno jaky album, netestoval jsem je tam nakopirovat znova abych se ujistil že je to Bug fimwu s neschopností pochopení id3 tagu, nebo se jen zabugovala discografie Blackmoru v přehravači, s 1.13 to nedělal).
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0803 14. 8. 2010 22:02

to bubaak - mam jednu otazku - podarilo sa ti niekde zonat te blby kabel ?
vlastne este jednu - casto pocuvas hudbu a casto menis obsah playeru, z coho mi vypliva, ze mas doma asi poriady kopec hudby. podel sa s nami aj s ymito skusenostami - nieco porad, hlavne co si sadne s i9 a tak...
0803
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 14. 8. 2010 22:17

Buď zdráv pane :) Abych pravdu řekl, kabel jsem ještě nenaháněl, ačkoliv napsat do Bell Technology mě někdy láká ohledně dostupnosti (dovozce Cowonu/iaudia do ČR). V práci jsem zkoušel kabely od kompaktních fotoaparátu jako Samsung, Sony, Olmphnus.... jež jsou teoreticky stejný, ale ani jeden si sním nerozuměl... takže spíš přimo na distribuci (stejný konektor má i Cowon D2 a jiné celkem oblíbené Cowony/iAudia, neměl by to být, snad, problém)
Co se hudby týče, ano stal se ze mě univerzál. od levičáckého punku, ska, přes jazz, rock, metal, classicu... poslouchám rád. Nerozumím si tedy s trance, disco, house, techno, hip-hop.... a zatím jsem sním spokojen. Hudba bez EQ má přirozený přednes, se solidním porstorem a nijak omezujícím podáním.... V měřítkáh přenosných přehravačů jsem se zatím nesetkal s lepším (neřikám že nejsou, ipod Nano 5g mě celkem zajímá i když si ho nepořídím, klidně muže byl lepší). S domácím audiem se to rovnat, želbohu, stále nedá.
Nutno však podotnout že poslouchám na starých UE Triple fi 10 který si s přehravačem sednou.
Ano odstupňování hlasitosti by mohlo být méně jemné, nejnižší hlasitost je vysoka a maximální asi bude mít problém s Kossy Porta pro.... pokud bych však dneska volil přehravač na hudbu, volil bych zas stejně. Zajíma-li tě něco konkrétního, pak se ptej ;-)
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0803 16. 8. 2010 07:41

dakujem za odpovede, ten kabel skusim poriesit podla tvojej rady / zatial mam ten stary funkcny, ale nechcem ho nosit stale v taske /.
tvoje prispevky citam rad a aj na zaklade nich som si zohnal tento player. este raz dik.
0803
Junior

Odeslat příspěvekod 0803 18. 8. 2010 14:31

este by pomohla jedna vec: nejake puzdro na i9, nech nieje hned poskrabany od klucov a pod. nikde som ho nezohnal, najlepsie nejake prisvitne silikonove. ak niekto o niecom viete, poradte prosim...
0803
Junior

Odeslat příspěvekod Arren 24. 8. 2010 09:42

Silně uvažuji o koupi iAudio 9 a zatím jsem četl snad všude samou chválu. Měl bych dva dotazy:

1/ Že bude stačit na j-Jays (na dražší pecky mít zatím nebudu) je mi jasné, ale bude stačit bez problémů i na Sennheiser HD 555 ? (výkonově by podle mne měl, ale sem tam narazím na netu na názory lidí, že přenosné přehrávače bez ohledu na papírové údaje nikdy velká sluchátka správně/plně nerozehrají..)

2/ Je možné, že to s tím odstraněním restrikce hlasitosti není tak lehké, že se jen na začátku vybere jako země třeba USA ? Protože na anythingbutipod.com (přesný link jim ted' nějak nejede sakryš) někdo psal, že je třeba smazat nějaký soubor a restartovat přehrávač, aby se omezení hlasitosti odstranilo..

Díky
Arren
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bubaak 24. 8. 2010 09:47

1. S HD 555 má co dělat i domácí zesilovač BV Audio....
2. jestli restrikci na hlasitost mám je mi jedno, na max jsem neposlouchal nikdy dyl jak 2 vteřiny ;-)
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 8. 2010 21:06

S těmi HD 555 to nejspíš hrát bude a asi i celkem nahlas, akorát zahodíš potenciál těch sluchátek. S lepším zesilovacím prvkem, než tím, co jim nabídne i9 (a ostatní přenosné přehrávače), by podaly mnohem lepší výkon.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arren 24. 8. 2010 22:43

Hmm tak to mne trochu mrzí sakryš..mohl bych mezi iAudio9 a ty HD 555 dát maximálně FiiO E5 (po koupi i9 bych na dražší zesík neměl), ale to mě docela děsí, aby to nekazilo zvuk.. Pokud není iAudio9 a levný zesík (třeba to Fiio E5) dobrá cesta k uspokojení HD 555, tak bych asi musel jít do Clipu+ a dražšího zesíku si tak říkám tedy..
Arren
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bubaak 24. 8. 2010 22:49

Iaudio bude lepší zesik než fiiiiiio, par lidí si to svého času tady chvalila, ale když se člověk podíva co je uvnitř :-!
z čeho si zvyknuty poslouchat HD 555? pokud z pc, pak ber iaudio bez stresu ;-)
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků