Onkyo TX-SR508/578 - má průchozí HDMI ve standby?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod CanisAureus 3. 5. 2010 12:34

Ahoj, nevíte někdo, jestli umí Onkyo TX-SR578 (508) propouštět signál (audio + video) z HDMI vstupu na HDMI výstup i v pohotovostním("vypnutém") stavu? A jak to funguje (např. u Yamahy, vím, že některé modely to mají), když budou osazeny 4 vstupy? Např, budu chtít při vypnutém AV sledovat něco z DVD na TV a zároveň bude zapnutý SAT (nahrávání) - který vstup bude zobrazen, poslední zapnutý, nebo se to dá vybírat? Český manuál jsem nikde nenašel a anglicky moc nevládnu. Díky
Naposledy upravil vanDave dne 3. 5. 2010 19:36, celkově upraveno 1
CanisAureus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 3. 5. 2010 19:45

Podle manuálu na Onkyo 508 by to Onkya už taky měly umět:
http://www.eu.onkyo.com/products/TX-SR508.html

str. 42:
Power Control:
When set to “On”, regardless of whether the AV receiver is On
or in Standby, both audio and video stream from an HDMI input
will be output to the TV or other components via HDMI connection
(HDMI pass through function)
. When the HDMI pass
through function activates in standby mode, HDMI THRU indicator
will light.


Řekl bych, že se aktivuje poslední zapnutý vstup, ale to je jenom domněnka. Kdyžtak to vyzkoušej v hifistudiu. Ještě by to mohlo aktivovat HDMI 1, těžko říct, spíš si myslím, že to bude ten posledně aktivovaný vstup.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CanisAureus 4. 5. 2010 05:31

Díky (i za nadpis), četl jsem, že jsi to zkoušel u Yamahy, tam to funguje jak prosím Tě?
CanisAureus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 4. 5. 2010 20:07

Ne ne, nezkoušel, to jsem jenom vyčetl z anglickýho manuálu. Mám AVrec bez HDMI...
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CanisAureus 6. 5. 2010 14:33

Díky za radu, objednal jsem si Onkyo TX-SR508. Také mám starší (8let) AV receiver Yamahu, tím novým chci řešit mimo jiné i nedostatek HDMI vstupů na TV (pouze 2)
CanisAureus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gugel 8. 5. 2010 07:27

No možno tá 8-ročná Yamaha bude xxrva lepšia ako to nové Onkyo a pre viac HDMI sú predsa zlučovače..
Visaton Conga, Audia Flight Three S + Azur 851N, NAS Synology + "jablka"
gugel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod CanisAureus 9. 5. 2010 10:14

Psal jsem mimo jiné - na té 8-mileté Yamaze, chybí i digitální audio vstupy (pouze 1x OPT a 1x Coaxial) a to je také hodně málo na: PS3, SAT, Xtreamer, DVD, PC - takže nezbývá než upgrade ...
CanisAureus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 9. 5. 2010 17:45

Co máš vlastně za repro? A čistě ze zvědavosti, co je to za Yamahu?
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CanisAureus 10. 5. 2010 07:34

Yamaha RX-V430RDS a cca před 3-4mi lety jsem k ní koupil repro HECO Victa 500 set (předtím jsem měl nějaký plastový set od Yamahy - bylo to v sadě - ještě ho někde doma mám, poputuje spolu se zesákem k rodičům)
Naposledy upravil CanisAureus dne 10. 5. 2010 09:41, celkově upraveno 1
CanisAureus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 10. 5. 2010 09:31

607 neumí.
Oops!
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slamka 24. 11. 2010 15:05

Uvažujem nad kúpou domáceho kina (AV receiver + repro) práve ONKYO HT-S6305 ktorá má ako receiver tento spomínaný model, TX-SR508.
Rád by som sa teda opýtal ako to je s priepustnosťou HDMI v "standby" mode?

Moje prepojenia budú nasledovné:
HD DVR set-top-box od UPC pripojený do HDMI1
DVD prehrávač pripojený do HDMI2
HTPC pripojené do HDMI3

a samozrejme výstup z receivra pôjde cez HDMI do TV.

Predpokladám že ovládať budem vlastne len receiver a to voľbou zdroju signálu, ktorý následne pôjde aj do TV, predpokladám správne? Ale zároveň nie vždy budem chcieť počúvať všetko cez receiver, občas to mať len klasicky zapnuté na TV.... Je to možné?
A ešte otázka - ako to bude so zvukom v TV - receiver ho automaticky vypne v HDMI keď bude zapnutý alebo ho musím ja manuálne "stíšiť" na TV?


Ešte sa chcem opýtať ako je to s ovládaním druhej zóny - mám repro do kúpelne vyvedené k miestu kde bude receiver, rád by som to mal nezávislé, stačí tieto reprá len pripojiť k receivru a na ňom navoliť druhý výstup - zapnutie rádia? Sú to staršie autoreprá Pioneer.....
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod -gEs- 8. 12. 2010 09:47

Mám starší model Onkyo 507 a dá se v setupu AV navolit průchozí HDMI i průchod audia do TV, ale za cenu vyšší spotřeby ve stanby (Off 0W / On 25W). Jinak provoz 2. zony je popsán v manuálu. Při zapnutí 2.zony jsou neaktivní zadní efekťáky a provoz pouze stereo. Dá se nalovit v "1.zoně" např. poslech z CD a ve 2. zoně současně poslech radia. 8-)
-gEs-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slamka 8. 12. 2010 09:50

Diki za info.. Ano, riesil som to manualom, tam sa clovek vela docita. :)
Nakoniec asi vezmem lacnejsiu verziu 308, v trojizbaku so 6cm hrubymi stenami dve separatne zony moc nevyuzijem, skor len klasicke pocuvanie toho isteho co je v prvej zone, nakolko by sa to aj tak vsetko navzajom rusilo.... :D
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod -gEs- 8. 12. 2010 15:16

Pozor, ale verze 3xx má pouze HDMI prepínač, tzn, že neumí vypreparovat pro sebe audio stopu :-] takže kromě HDMI je potřeba zapojit i optiku nebo coax :'(
-gEs-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slamka 8. 12. 2010 15:29

zartujes?????
to je tam kde napisane?

http://www.eu.onkyo.com/products/TX-SR308.html
HDMI™ Version 1.4a to Support 3D Video Formats, Audio Return Channel, Deep Color™, x.v.Color™, LipSync, Dolby® TrueHD, DTS-HD Master Audio™, DVD-Audio, Super Audio CD, Multichannel PCM, and CEC

Audio and 1080p Video Processing via HDMI (3 Inputs and 1 Output)

Z tohto akoze nevie vypreparovat audio stopu??
Slamka
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků