Playstation 3 jako Bluray přehrávač - dotazy,rady,zkušenosti

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod player 4. 3. 2009 20:15

Jsem tam jako Pedro_CZ
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 4. 3. 2009 20:25

Já vím, žes psal, že to není na obalu. :-)
Myslel jsem to tak, že pokud Ti bude PS3 u nějakého disku ukazovat 5.1 PCM 96kHz a bitrate bude 13,8 Mb/s, tak je jasný, že to není dekódované DD nebo DTS.

Tady jde ale hlavně o to, aby ta PS3 ukázala datový tok jiný než 4,6 a 6,1 Mb/s, tj, že to není jen 5.1 nebo 7.1 PCM 48kHz 16bit, jinak by to totiš mohlo být klidně dekódované DD nebo DTS, protože DD a DTS stopa je v D THD/DTS HD povinně obsažená...

Jestli tím nízkobitratovým PCM nemyslel popopepe náhodou těch 4,6 a 6,1 Mb/s... :)


player píše:FW mam samozrejme aktualni, jinak bych nemohl na PSN.

A kde jsi psal, že můžeš na PSN?
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 4. 3. 2009 20:46

Jiny datovy tok, rozumej vyssi, jsem z toho s zadnym nastavenim nedostal.
Ja sam jedu zvuk pres optiku, takze mam HD formaty degradovane do standardu a nejak vyrazne me to netizi.
Urcite si nebudu kupovat novy AVR nebo nedej boze extra zvlast BR prehravac kvuli par diskum v HD.Navic co tak ctu recenze, tak jsou BR prehravace porad liny mrchy a to nektere vylozene tragicky, takze vyjma ne zcela uplne tichecho chodu ps3 si nemam nac stezovat.
PS:pristup na PSN beru jako naprostou samozrejmost, jinak se ps3 uzivatel velmi vyrazne okrada, treba uz jenom kvuli novemu FW, kdyz ne kvuli demoverzim her, HD trailerum na filmy apod.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 4. 3. 2009 20:59

Tak jestli se třeba nemusí přepnout Audio v nastavení PS3 z optiky na HDMI, protože z optiky/koaxu 96 kHz v 5.1 nedostaneš. http://en.wikipedia.org/wiki/TOSLINK

player píše:Provedl jsem test a ps3 po HDMI pousti HD formaty s nasledujicim dat. tokem:
LPCM 5.1- 4.6Mbit
LPCM 7.1- 6.1Mbit
DD TrueHD - jako LPCM viz vyse
DTS HDMA - jako LPCM viz vyse s tim,ze testovany BluRay(Ambra) mel pro 7.1 VBR 3,5Mbit - 5,2Mbit
Vse 192kHz.


Těch 192 kHz bylo u jaké stopy?
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 4. 3. 2009 21:54

Ufff, hluboky nadech...:)

V te me citaci mas preci napsano, ze jsem to testoval pres HDMI, optiku vubec neres;)
Tech 192kHz je volba v menu ps3, kterou jsem zaskrtl jako jedinou, viz. obrazek od petara99, posledni radek;)
http://www.ukazto.com/img/3936192~DSC00895.jpg
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 4. 3. 2009 22:27

Výraz "vše 192 kHz" , se dá vyložit 2 způsoby. ;)

Myslel jsem, že tím chceš říct, že všechny testované stopy měly 192 kHz. ;)

Ale že "vše 192 kHz" znamená, že u všech formátů jsi měl nastavený výstup na 192 kHz, tak to mě opravdu nenapadlo. :-))
Naposledy upravil vanDave dne 4. 3. 2009 22:44, celkově upraveno 2
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 4. 3. 2009 22:41

vanDave píše:
Ale že "vše 192 kHz" znamená, že u všech formátů jsi měl nastavený výstup na 192 kHz, tak to mě opravdu nenapadlo. :))


Mno a zrovna tak to bylo:)Nevim o zpusobu, jak u ps3 zjistit kvalitu zvukove stopy u BR filmu, vyjma formatu a datoveho toku, jak jsem psal;)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 6. 3. 2009 00:14

Jak jsi dával tu fotku http://home.tiscali.cz:8080/fz30foto/BR.jpg,
tak na prostřední fotce to AVC a 35Mbps je použitý videokodek a datový tok videa, ano?


http://forum.blu-ray.com/showpost.php?p ... ostcount=6
Pokud v Audio settings přepneš na HDMI výstup a v BD/DVD Audio Output Format (HDMI) nastavíš místo Bitstream převod do Linear PCM a v tom výběru formátů zaškrkáš všechny varianty Linear PCM a pak si pustíš disk, kde je zvuk v D THD nebo DTS HD, ukazuje PS3 na obrazovce, že dochází k dekódování do LPCM nebo zase ukáže, že přehrává D THD/ DTS HD?

Audio Output Settings / Nastavení zvukového výstupu:
:arrow: http://manuals.playstation.net/document ... utput.html

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ty fotky a odkazy s nastavením jsem dával pro ostatní. ;-)
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 6. 3. 2009 06:31

Ano,AVC je tok videa.
S tou druhou otazkou je to celkem zajimave,u Dolby True HD mi to pise Linear PCM,kdezto u DTS HDMA zustava nazev nezmeneny.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 11. 5. 2009 23:18

Playstation 3 - zkušenosti atd.:
vanDave:
Podařilo se někomu dostat z PS3 zvuk v lepší kvalitě než 5.1 PCM 48kHz ?
Jde mně o to, jestli PS3 opravdu dekóduje Dolby True HD / DTS HD zvuk nebo jenom původní DD / DTS core, které je obsažené v HD stopách kvůli zpětné kompatibilitě.

Třeba Yamahy umí zobrazit parametry vstupního signálu - zkoušel jste to někdo?

Nebo ukázala někomu PS3 u PCM vyšší bitrate než 4,6 a 6,1 Mb/s ?


jarino1978:
BD Demostration disc - PCM 7.1 - 96/24 - vsjo OK ! Receiver Onkyo TX-SR 605E - PCM 7.1 / 96/24
DTS - HD - OK ( LPCM )
Dolby TrueHD - OK ( LPCM )
PCM 7.1 / 192/24 - nemám žiaden taký BD...
Ale pozor ! DTS-HD sa z 99,9 % vyskytuje v konfigurácií 5.1 !!!! DTS-HD 7.1 som vo filme ešte bohužiaľ nevidel, teda nemám také....

A ešte niečo... Treba kvalitný HDMI kábel, ja mám osobne Panasonic HDMI 1.3- cena 57 Euro, lacné šunty nemusia veľký dátový tok preniesť.


prusvit:
Tak jsem se konečně dostal k testům a buď něco dělám blbě nebo ta Yamaha reálně zobrazit bitrate neumí. Pokud to tam posílám jako PCM (LPCM), tak mi zobrazí Format - PCM, rozdělení kanálů, vzorkovací frekvenci (ale ta je totožná s tím, co je nastaveno v PS3) a bitrate: ---
Můj testovací vzorek je HP - Ohnivý pohár, kde je Dolby TrueHD 5.1. Pokud to posílám jako bitstrem, tak Yamaha dekóduje jako Dolby digital a ukazuje bitrate cca 664kbps, pokud jako LPCM, tak viz popis výše. Tož nevím, ještě zkusím nějaký jiný BD materiál.... Ale mám pocit, že analýzou signálu coby PCM to pro Yamahu končí ......

Ještě k info z PS3 - tam pokud vyberu jen Dolby digital 5.1 tak to zobrazí bitrate podobně jako Yamaha (něco kolem 600 +/-), pokud zvolím TrueHD, tak to pozná a zobrazí DBTrueHD a datový tok vyleze na cca 2,1Mbps


vanDave:
Ok, dík za info.
Teď jsem to zkoušel na své Yamaze (nemá teda ještě HDMI, takže PCM max. 2.0) a taky ukazuje "jenom" počet kanálů, vzork. frekvenci v kHz a kolik to má bitů, u DD/DTS to ukazuje navíc i ten bitrate, takže to je OK. Takže bitrate u PCM jedině na PS3. Hlavně mně šlo o ten počet bitů a kHz u PCM, pokud to ukázalo na Yamaze u 5.1/7.1 96kHz a/nebo 24b, tak to DD/DTS nebude.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hondza87 19. 1. 2010 14:44

Ahoj, měl bych jeden dotaz...potřeboval bych poradit ohledně upgrade zvuku, sice jsme hodně pročítal veškerá fora ale chci se ujistit, že mi vše pojede tak jak má!!! Takže mám ps3 tu větší verz, doteď jsem ho měl propojený s DK přes optický kabel, jenže jsem si řek že by to chtělo trochu vylepšit tak budu kupovat receiver + repro! Už jsem po netu hledal a vybral jsem tento ONKYO TX-SR507, píšou že umí DTS-HD Master Audio, DTS-HD High Resolution Audio, DTS-HD Express, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, prostě všechny nové formáty, které jsou podporovány blu ray filmy. A moje otázka zní, když mojí ps3 propojím hdmi kabelem s tímto receiverem, bude mi posílat do repro opravdu všechny ty výše zmíněné zvukové formáty, nebo to bude jen to LPCM, jestli to bude jen to LPCM tak by mě zajímalo jaky je, pro mě jako pro normálního uživatele a posluchače, rozdíl mezi těmi HD formáty a tím PCM! Popřípadě jestli by jste mi nedoporučili i jiný receiver, kdyby se náhodou ten co jsme vybral já nezdál. Děkuji za odpověď...
hondza87
Junior

Odeslat příspěvekod marts 19. 1. 2010 16:27

Pokud máš Slim verzi PS3 tak ti může HD formáty posílat přes HDMI do receiveru v původním formátu, stará verze PS3 ty HD formáty přímo poslat nemůže, nicméně to nevadí protože je rozdekóduje a pošle jako LPCM - na výsledném zvuku se to neprojeví - obojí bude špičkový.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hondza87 19. 1. 2010 16:33

marts: Ale na 100% to bude hrát!? Jde mi o to abych si nekoupil receiver za 8 tisíc + bedny a bylo to kničemu!!! Nechci totiž cpát ten zvuk přes optiku, chci mít tu nej kvalitu přes hdmi...
hondza87
Junior

Odeslat příspěvekod marts 19. 1. 2010 16:40

Takže je to ta stará PS3 čili dekódování HD formátu přímo v ní a výstup 5.1 LPCM po HDMI.

LPCM je u receiverů které dokážou brát zvuk z HDMI úplný základ, takže to bez problémů pojede.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hondza87 19. 1. 2010 16:42

Tak děkuju za radu potřeboval jsem přímo slyšet, pujde to nepujde to!!! Děkuju...a koukal jsi na ten receiver co jsem uváděl!?? Co na nějej říkáš!? Popřípadě nedoporučil by jsi jinej!??
hondza87
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků