Firestone Audio FUBAR IV

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod The Wolverine 3. 12. 2009 19:09

Jaký je váš názor na tento produkt? Firestone Audio FUBAR IV
Obrázek
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 3. 12. 2009 19:36

Vypadá to na pěknej kompromis na základě použitejch dílů. Třída B pusch pull. Ale za tu cenu proč ne. Navíc opampy jsou v patici takže se daj snadno měnit.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 3. 12. 2009 20:07

Zrovna dneska jsem na něj narazil a chtěl jsem se tu na něj poptat. Koukám, že to už někdo udělal za mě 8-) Základní verze má DAC 96/24, verze Pro má DAC 192/24. Ale nepíšou, jestli to zvládá i přes USB, nebo jen přes optiku/koax. (třeba Benchmark je 192/24, ale USB má jen 96/24, Styleaudio Carat-Topaz pak přes USB jede max 48/24, jestli se nemýlím...)
Neočekávám, že ta část sluchátkového zesilovače bude nějaký zázrak. Ale jak je na tom ten DAC?
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 3. 12. 2009 20:11

Topaz přes USB zvládá pouze 16bit.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 3. 12. 2009 20:34

Tak mohla by to být dobrá možnost jak za pár šupů získat nějaký záčátečnický DAC se sluchátkáčem a vyhnout se nákupu z Číny nebo jinde z Asie, kde jsou podobný věci i za míň peněz k dostání už léta. Ale tady máš českou záruku a rychlý dodání/levný poštovný. Těžko se ale někdo vyjádří ke kvalitě Dacu dokud to neuslyší a neporovná s něčim jinym.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod semaniaci 3. 12. 2009 20:37

myslíte, že by to prehralo (hralo lepšie) emu 0202?

//edit: pardon, nestihol som dať refresh a nezaregistroval posledný príspevok
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 3. 12. 2009 21:10

Přes USB to má 16/48.

Co byste řekli takhle z patra na srovnání Firestone Audio FUBAR IV vs. iBasso D4?
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 3. 12. 2009 21:14

Podle napájení by to mohlo mít větší výkon než D4, navíc je tam optika, koax a cinch výstupy, takhle je to stolní X přenosný.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 3. 12. 2009 21:20

Na nějakým pochybným foru psali, že D4 je jako DAcMagic+Amp, tak nevím. O výkon až ani tak nejde, spíš o ten DAC: dvojitý Wolfson WM8740 u D4 vs. Texas Instr. (Burr B.) PCM1754.

//Také by mě zajímal názor, jestli to není už moc velký kompromis (B class, použité čipy, signál-šum, odstup kanálů).
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 3. 12. 2009 21:32

Ibasso D4 je dobře hodnocené(prý lepší než D10). Ale mám pocit, že někdo psal, že je mnohem lepší když se používá napájení z 9V baterie, než z USB, takže nutnost dobíjet.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 3. 12. 2009 21:51

Srovnávat modely převodníků absolutně nemá smysl bez znalosti dalších souvislostí. Paradoxně je to míň důležitý než třeba právě jak je udělanej analog výstup. Ale i třeba digitální vstup. Koukám, že ten Fubar má DIR9001 což je moderní přijímač s malym jitterem, to je fajn. Jinak napájení ať už z baterky nebo z externího zdroje je vždycky (pro zvuk) lepší než z USB.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 4. 12. 2009 16:59

Na tom něco bude. iBassa mají taky všecky WM8740 a nehrají stejně.

semaniaci píše:myslíte, že by to prehralo (hralo lepšie) emu 0202?

Mě by zase spíš zajímalo, jak obstojí proti papírově lepší 0404 USB. Jedna věc jsou parametry a druhá věc realita. Čísla o tom, jak to hraje bohužel moc neřeknou.

//A co takhle ve srovnání s Asus Essence ST?
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 6. 12. 2009 19:31

Takže nejspíš do něj pudu, až jej na hedphones.cz naskladní.

Přemýšlel jsem ještě o E-MU 0404 USB a ASUS Xonar Essence ST, ale tahle jednoúčelová krabička se mi líbí víc. U E-MU jsou pro mě zbytečné nahrávací funkce, vstupy atd., Fubar má navíc výkonnější zesík. A taky bych radši externí věc, která bude snad stejně dobrá nebo i lepší než Essence ST.

P.S. Asi pojedu přes ASIO, snad to s tím bude fungovat.

Kdyby vás ještě něco napadlo napište, jsem rád za každý názor.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 6. 12. 2009 19:40

Myslim, že to bude velkej skok od integrovaný karty. Proti E-MU je tam navíc i opravdovější zesilovač. Takže si určitě udělal dobře jestli tu cenu nezvýší do doby naskladnění. ASIO4All by fungovat mělo. Na 100% ale fungovat bude Wasapi což je podobný (mám zkušenost s kodekem C-Media CM108 co je použit pro USB).
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 6. 12. 2009 19:55

Bacha, s tým WASAPI by som si taký istý nebol - na E-MU 0202 + Win 7 32bit nefunguje (akákoľvek latencia). S Vistou 32bit nebol problém :hm
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků