Mini věž + radio přes UPC koaxiální kabel

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pavouk106 19. 11. 2009 15:30

Zdravím ostatní na foru.

Mm trabl s koupí mini věže do menšího pokoje. V pokoji mi čouhá ze zdi koaxiální kabel od UPC a co jsem koukal, tak koaxiálním vstupem nejsou vybaveny všechny věže. Lze koax nějak dostat i do klasické věže (která ma anténní vstup pouze jako klasický drát)? V Electroworldu mi řekli, že neni problém jen ten drát spojit s koaxem (ale radši bych nějaké ověřené řešení, s EW nemám jen nejlepší zkušenost).

Předem díky za případné rady/zkušenosti
Lukáš Matoušek
Pavouk106
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 11. 2009 16:42

Pawouku, už jsem to tady řešil s jedním podobným uživatelem ze SR, měl stejný problém - doma rádio jen s drátem místo anténního vstupu a v koutě zahálející zásuvku už nevím jestli společné antény nebo kabelovky... Pokud nechceš ty dráty přímo spojovat, jde to udělat tzv. "kapacitní vazbou" - ty dráty se vodivě nespojí, ale vf signál taková vazba převede. Délka těch drátů (na obrázku purpurový a modrý) těsně přiložených k sobě a slepených páskou by měla být shodná s polovinou vlnové délky pásma signálu - v případě FM2 pásma tedy zhruba v rozmezí 1,5 až 1,8m. S menší účinností se dá použít i délka poloviční, tedy čtvrtina vlnové délky (75 - 90cm). Celá ta legrace se nazývá "SMĚROVÉ VEDENÍ" a v poněkud sofistikovanější formě se běžně používá v technice vf.
Přílohy
Kapacitní vazba.JPG
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků