POMOC MOJ SANSA FUZE STVRDOL !!!

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod slipknot27 10. 8. 2009 10:56

Dobry den prosim poradte neviem co mam robit mam sandisk sansa fuze tyzden a zatial je to perfektny stroj ale vcera som ho nechtiac trosku fakt len trosku zvrchu oblial lepkavou sirupovou vodou a dnes som ju dal nabijat a po hodine som chcel iba nieco vyskusat a zrazu cOOO??? :shock: nejde mi kolecko ani sa nepohne :-( :'( neviem ci sa to zapieklo alebo co ale som z toho nestastny a neviem ci mi zaruka pomoze...dufam :?: :-( .....prosim poradte....
p.s: ked vyviniem hrubsiu silu tak sa kolecko pomaly hybe ale len trosku :-S :'(
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 8. 2009 11:46

Zapomeň na záruku - ten sirup zatekl dovnitř a slepil vše dohromady. Jak to vezmou do ruky, okamžitě budou vědět, která bije - a buď Ti to vrátí, nebo to celé zacvakáš v plné ráži. O záruku přijdeš tak jako tak, možná Ti poskytnou zákonem nařízenou záruku 6 měsíců na placenou opravu. Jediná pomoc je ochotný bastlíř, který by milou Sansu rozdělal a dokázal vymýt tak, aby odstranil zbytky sirupu a zároveň zabránil dalšímu poškozování vnitřností přehrávače vinou koroze, vyvolané vlhkostí a chemickým působením toho nápoje. V takovém případě platí, že rychlost zachraňuje - pokud to necháš ležet několik dnů, už to nespraví nikdo. Jestli nikoho takového neznáš ani to nedokážeš rozdělat sám, radši to dej do servisu a nesnaž se uplatnit záruku... To je asi tak popis té lepší varianty - ta horší varianta je, že jestli ta voda zkratovala něco elektronického uvnitř, můžeš skoro na 100% na opravu zapomenout - přehrávač se velmi pravděpodobně odebral do křemíkového nebe. V takovém případě totiž platí NEJPOZDĚJI OKAMŽITĚ VYJMOUT BATERII - jinak hrozí poškození elektřinou, která vinou nežádoucích propojení přijde tam, kde nemá co dělat. Samozřejmě i baterie si "přijde na své" - vyzkratuje se a tím se i může poškodit nebo dokonce zničit. Pokud jsi k tomu navíc připojil nabíječku, můžeš si být skoro jistý, že Sansa umřela a Tobě nezbývá, než šetřit na novou... Servis Ti asi řekne, že by možná byl schopný ji opravit, cena ale bude srovnatelná s novým přehrávačem...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 10. 8. 2009 12:14

Leda tak rozebrat a vyčistit.

Záruka, nehrozí.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slipknot27 10. 8. 2009 12:48

ja uz to mam zbalene na zaruku tak to asi otvorim, neviem som zufaly do kelu a nebol to cisty sirup ale s vodou a iba trosku to znamena 1/4 poldeci asi ja som to rychlo zobral a utrel do tricka takneviem nemoze to myslim byt take hrozne a ona funguje! vsetko ok len to kolecko ide velmi tazko...

EKKAR - prosim ta hod sem nejake obrazky ak najdes , fuze ako vyzera po rozobrani ...

ok obrazky som nasiel - bojim sa to otvarat ako vidis je tam zvnutra to kolecko v ochrannej folii ci co to je :(...

http://images.google.sk/imgres?imgurl=h ... G%26um%3D1

EDIT Příspěvky sloučeny.
Ekkar
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 10. 8. 2009 13:14

ještě i kroky, co víc chtít :) Dávej pozor na krátké kablíky, jinak by to mělo být ok.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 10. 8. 2009 13:21

z těch obrázků mi přijde, že se stejně ke kolečku nedostane.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 8. 2009 13:31

Taky si myslím, to "kolečko" je rotační kodér, který by chtělo propláchnout izopropanolem nebo aspoň denaturákem - tím by měl jít vymýt i ten cukr. Rozebírat to nemá cenu, i servis to pravděpodobně řeší výměnou...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 10. 8. 2009 13:43

Jo, že to není mechanický, podobně jako u iPodu... to mi nenapadlo... tak jak píše Ekkar tedy
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slipknot27 10. 8. 2009 14:16

dal som dole izolacku z toho kolecka je tam pliesok ktory som odmontoval a ide to cele von...este dam vedet zatial to mam len vonku... :tleskani
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slipknot27 10. 8. 2009 14:39

http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 1295681988

http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 1295681988

no je to uplne rozobrate neviem dalo by sa asi este ale necem to pokazit co vy nato?...a tie prostredky ako sa volaju?..a ked to tam nastriekam tak sa to nemoze pokazit???...boze som uplne na*raty...! :(
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 8. 2009 14:45

Jednak - dokud nikdo neodpoví, můžeš svůj poslední příspěvek upravit/doplnit = nemusíš psát dva nebo tři za sebou.
Druhak - ty fotky ulož na méně blbý server, který nepožaduje přihlášení od člověka, který si chce jen prohlídnout obrázek.
Třeťak - denaturovaný líh se také jmenuje líh k pálení nebo technický líh. Izopropanol nepředpokládám, že bys měl k dispozici - ale srvisy i bastlíři ho mívají...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod slipknot27 10. 8. 2009 17:51

ok

http://rapidshare.com/files/265873668/s ... o.rar.html

a ten technicky lieh mozem nato vyliat?..neposkody to kolecko?...a neposkody to "plosak" kolecka?...a ten drat...

...nikde nevidim stopy po sirupe...len aby to bolo z toho ale kolecko drzim v ruke a nic je uplne lenive vobec sa nece pohnut... :-S :'(
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 8. 2009 18:02

KU.RVA, to je prašť jako třískni - jeden deb.ilnější a horší, než druhej... Nejdřív 45 sekund čekám, až mi rapidprdel dovolí stahování a pak mi stejně vyhodí ERROR... Dej to na Imageshack, Uložto, Rajče nebo třeba na E-disk - jenom PROBOHA ŽIVÝHO ne někam, kde mají tak deb.ilní požadavky!

Sorry za výrazivo - ale s rapidem mám svoje zkušenosti - o facebooku nemluvě, to je bonzák nad bonzáky...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bína 10. 8. 2009 18:03

Hele, rada pro příště, imageshack a podobný věci jsou na fotky mnohem lepší než facebook(dost lidí ho nemá, to je překvápko, viď) a rapidshare taky není to nejjednodušší na pouhé sdílení obrázků.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Balda_87 10. 8. 2009 18:10

ne, líh ti plošňák, ani plastové kolečko nepoškodí. Neleptá.
jen tak mimochodem, já upřednostňuji http://tinypic.com/ protože imageshack bývá poslední dobou především večer nehorázně pomalý. tinypic zatim nezklamal :-]
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků