[recenze] Alessandro Music Series Pro

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hmpf 29. 12. 2008 17:37

Alessandro je menší firma která sídlí v městě Huntingdon Valley v Pensilvanii. Jsou s přáteleni s firmou Grado Labs, specializují se na vše možné v audiu, mimo jiné také upravují sluchátka od Grado:

SR125 = MS1
SR325i = MS2i
RS-1 = MS-Pro

Čert ví co s tím vlastně dělají, názory uživatelů se tak nějak křižují někdo preferuje "agresivnější Grado druhý vyrovnanější Alessandro" jestli se to tak dá vůbec říct já neměl možnost ještě přímo porovnat, v každém případě ohlasy hlavně na MS1 jsou velmi pozitivní.

Co vše najdeme u Grado?
Firmu Grado Labs založil John Grado.
Ručně vyráběné modely námi dobře známé jsou:

SR60
SR80
SR125
SR225
SR325i
RS-2
RS-1
GS-1000
PS-1000

To ovšem není vše, také se dá sehnat velmi zajímavý model HF-1, který je cenově shodný s RS-2. Dále limitovaná edice Vintage RS-1/RS-2 chodí v celé dřevěné krabici, mají tmavě hnědý mahogan a vylepšené měniče.
Nejvýší model Grado je s označením Professional Series PS-1, pod nimi jsou ještě HP-1 a velmi oblíbený model HP-2, všechny mají ocelové kotouče.

Materiál?
Mahogan je složen z přírodního dřeva několika druhů, u Alessandro se dělají už několik let stále stejná, odstín mahoganu středně hnědý jemně načervenalý. To u Grado v poslední době měněj co se dá nový vzhled, odstín se také změnil na tmavší a bohužel zmizel štítek na mřížce. Docela mě překvapily špejle na levé a pravé straně, díky kterým se nastavuje velikost mostu, ještě nedávno byla čtvercová ocel celkově podle mě kvalitnější, nové verze májí ovšem kulatou ocel, moc tenhle krok u Grado nechápu.
Na hlavě sedí dobře. Příjemně mě překvapil kabel, je z jemnějšího materiálu, molitany jsou stejné "klasika".
Příslušenství obsahuje prodlužovačku a kvalitni redukci s 3,5 jackem.


Obrázek


Zvuk?
Zdroj: zvuková karta ESI@Juli, zesilovač Head-Direct EF1
Hned jak jsem je měl doma tak jsem si začal pokládat otázky. Dokážu ocenit jejich kvality? Není to pro mě škoda a zbytečné utrácení?
Na to zatím nedokážu odpovědět, pevně ale doufám že mi budou sloužit hodně dlouhou dobu.

Přinesou sluchátka v téhle cenové kategorii vyýrazně lepší zvukovou kvalitu?
Pravděpodobně ano, to ale neznamená že pro každého, důležité si zajít do poslechového studia a udělat si svůj obrázek co mu vyhovuje.
Nedokážu přesně srovnat sluchátka která jsem měl v minulosti SR225, HD600, nemyslím si že by hráli HD600 hůř, hrají ale poměrně odlišně. To bude platit i pro sluchátka která jsem zatím neslyšel a rád bych si je poslechnul v budoucnu něco od AKG a hlavně Audio Technica AD900, AD2000... případně Sennheiser HD800 pokud klesne cena.

Mě se vždy zvuk Grado líbil mám s nimi nejvíce naposloucháno což hraje velké plus, vytvořil jsem si k nim určitý vztah přirostly mi k srdci, pro mě zábavný magický zvuk. Grado je potřeba ozkoušet, jejich jasnější pojetí a menší prostor každému nemusí sednout. Druhý velký bod bych viděl ve výběru správné sestavy pro ně, cd přehravač, d/a převodník, zesilovač, problém nemusí být jen ve sluchátkách, potřeba ozkoušet.
Největší rozdíl v porovnání s SR225 pouze pamětní bych viděl v ostrosti, s MS-Pro mě nebolí tolik poslouchat, s SR225 jsem často ten pocit měl. Basy lehce elektrizují a jsou podstatně větší než u SR225, ale nejhlubší chybí. MS-Pro přehrávaj SR225 ve výškách, středech, hloubce, prostoru, vzdušnosti, detail výborný u obou, kytara a zvuky nástrojů se mi líbili u SR225, MS-Pro je májí více v pozadí ovšem kultivovaněji a s lepší rozlišitelností, ale upřímně kytara na SR225 je jedinečná. Dynamika je na vysoké urovni s tím obecně Grada nemájí problémi nicméně bych se tu pozastavil, SR225 mi přišly razantnější a doposud i v pár rockových metalových skladbách byli možná i lepší, víc to šlapalo. Záleží na skladbě, celkově jsou MS-Pro samozřejmě jinde.
Četl jsem názory, že MS-Pro a RS-1 hrají téměř totožně, druhý tvrdí že MS-Pro postrádá jedinečný zábavný přednes RS-1 bla-bla-bla. Možná na tom něco bude, agresivita šla opravdu dolů proti SR225, ale stále tam je. Celkově jsou v mých uších velmi neutralní, energetická, se sklony ke křiklavosti na vokálech což někdy není moc příjemné, nic hrozného! Myslím že v tom mají prsty i mé komponenty.

Rezervy?
Jsou to molitany, mod který udělá s MS-Pro -> MS-Ultimate (v podstatě GS1000), je potřeba dokoupit největší molitany a vyrobit nástavec, chtěl bych to jednou ozkoušet.

Head Direct EF1?
Pohodový hybridní zesilovač s možností měnit opampy a elektronky, sluchátkům dodal větší rozměr, plnější tělo, malebnost tonů... nemám s ním jediný problém hraje moc pěkně, někdo by možná mohl mít problém z hlasitostí. Tady platí to samé jako u sluchátek potřeba něco ozkoušet, někdo preferuje solid state zesilovače, někdo lampové atd. pro Grado bych ale spíše volil elektronkový (nejlépe něco jako Melos nebo legendární EAR HP4 od Yoshino :))

Závěr?
Povedená sluchátka v mnoha směrech, cenově poněkud "přemrštěné" (věc názoru)
Naposledy upravil hmpf dne 30. 12. 2008 12:54, celkově upraveno 1
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 29. 12. 2008 18:02

Koukám, že to u Tebe slušně Graduje! Ať slouží. :tleskani
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 29. 12. 2008 19:49

hmpf píše:Pravděpodobně Grado šetří, když je ta finanční krize :roll:.

Alespoň za molitan není levnější náhrada :mrgreen: Vůbec nechápu co dělá na takové exkluzivní záležiosti za $699 molitan. Po zkušenosti s SR60 o Grado, ani o jiných mafiánských modifikacich, nebudu uvažovat. Kromě provedení mne neoslovil ani zvuk. Nicméne recenze zdařilá - srovnání Alessandro a Grado.
Naposledy upravil oneill_sx1 dne 29. 12. 2008 22:01, celkově upraveno 1
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 29. 12. 2008 20:17

hmpf vrazat tolko penazi do posluch ako planujes, no poriadne premysli ;-]
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 29. 12. 2008 21:12

Moc hezký...až si trošku lituju, že jsem si od tebe nevzal ty MS-1...
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 29. 12. 2008 21:13

:tleskani
kdy tě mohu vyloupit ?:) Jinak děkuji za hezkou recenzi ;-)
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rarach 29. 12. 2008 21:55

Pekna recenzia :) Gratulujem ku kupe :) Ocenujem ze si spomenul aj negativne vlastnosti a vyzdvihol veci v ktorych sa ti Grada pacia viac nez Alessandro.
Xonar Essence STX => Beyerdynamic DT880 (32 ohm),
Realtek ALC861 => Sennheiser EH350
SE C510i => AKG K 324P, AKG K 314P
Rarach
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 29. 12. 2008 23:42

bubaak píše:kdy tě mohu vyloupit ?:)

Budu čekat :!: z holí :-))

Jersey II. píše:Ať slouží. :tleskani

díky Jersey :-)

xxxdvorixxx píše:Moc hezký...až si trošku lituju, že jsem si od tebe nevzal ty MS-1...

No problemo, stačí napsat kdykoliv SZ ;-)

oneill_sx1: nevypdaj moc bytelně to je pravda, o domací sluchátka se starám jako o vlastní (nevadí mi to ).
Na molitan jsem zapomněl, ty mě taky překvapili jsou na omak příjemný a vlasy se na ně ani nelepí, čekal jsem že budou stejný jako u SR225, mě jsou pohodlná. Mají větší most než SR225. Koutouče se dají ohybat do kolečka.

Jinak jsem rád že se Vám recenze líbila :-) kvalitnější fotky přidám časem.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 30. 12. 2008 15:18

Tak už je máš :-D Výborná recenze. To musí být skutečně zvuk. Už 225 hrají perfektně, toto musí byt bomba.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 30. 12. 2008 17:56

225 jsou skvělí, buď rád že je máš a hlavně neblbni jako já, ten propastný cenový rozdíl za to nestojí ;-) to ale neznamená že za ně nejsem rád.
Já bych ti doporučil do budoucna levného Millett "Starving Student" malý hybridní zesilovač, je to DIY produkt musel by sis ho ale nechat postavit nebo udělat sám :-D nebo zaúkolujeme Ekkara :-))

Obrázek
Obrázek
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod grflg 4. 1. 2009 20:14

Chci se zeptat na zmiňovaný zesilovač Millett "Starving Student", to by mohla být hračka kterou hledám. Potřebuji si vyzkoušet co mi sluchátkový zesilovač přinese a taky mne láká vyzkoušet nějakou lampu. Ale nechci za tu zkoušku dát 5000,-. Takže zpátky, máš s tím nějaký zkušenosti? Na webu jsem si něco našel, ale zajímá mne jestli je to taky dostupný u nás, a nemusí se vše objednávat ze států. A taky na vhodnost tohoto zesilovače k Sennheiser HD595.

Díky za odpověď
grflg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emokid 4. 1. 2009 21:12

Hele vypadá dobře možná bych něj šel. Myslím že by to celé vyšlo tak na 1000,- +- Záleží v jak pěkný krabičce by to bylo. :D

Teď koukám že jsem to odhadl docela dobře.

The total cost of construction of this amp came in at $35.80 - to put it in "starving student" terms, about two delivery pizzas and drinks.


Zdroj?:
http://shop.cznet.cz/p67-zdroj-48v-30w/
Lampa?:
http://www.tubedepot.com/nos-19j6.html

Zbytek už se sežene normalně myslím bez problému.

Edit: Málem bych zapoměl. hmpf: Dík za tip!
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 5. 1. 2009 00:29

grflg píše:....máš s tím nějaký zkušenosti? Na webu jsem si něco našel, ale zajímá mne jestli je to taky dostupný u nás, a nemusí se vše objednávat ze států. A taky na vhodnost tohoto zesilovače k Sennheiser HD595.


zkušenosti s tím nemám, je doporučovaný k nizko-impendenčním sluchátkům. Občas na nějakém zahraničním fóru ho někdo nabídne kolem 100$. Nejelepší je si ho postavit sám pak by se určitě i líp poslouchal :-) každý ovšem není kutil, o letních prázdninách se ho pokusím sesmolit. Lidi co tohle vymejšlej z pravidla nebejvaj žádný blbci, špatný zřejmě nebude.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 28. 12. 2011 20:42

Jsem našel krásnou fotku s MS-Pro Ulti se zesilovačem Mapletree. Tohle bych si ze srdce strašně rád poslechl se Siriem Synchro :love:
Obrázek

Tady na obrázku Symphones Magnum měniče Verze4 alá mod MS1000/Ultimate (distancery a velký náušníky) prý jsou také výborné. Bodejť by ne když mají lepší a podstivě udělané měniče.
Obrázek

A tu recenzi výše nečtěte. Je fakt strašná :lol: co sem to psal :oboze
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Misoo9005 28. 12. 2011 22:11

Napisal si to super ;-) Recenzia je vtipna a clovek sa dozvie nieco nove ;-]
JRiver (Wasapi)-->JDS Labs ODAC-->DIY AMP-->AKG K712 Pro + Oyaide HPC-X62
HTC One (Poweramp)-->Sony MH1C
-------------------------------------------------------------------------------------------
Lancia Kappa 20V Turbo
Lancia Thesis 2.4 JTD
Misoo9005
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků