Receiver pro Magnat Motion 990 5.0

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod axe205 3. 9. 2008 20:58

Zdravím, rád bych si opatřil receiver pro tyto repro, ovšem netuším jaký. :-) Jen bych uvítal výstup pro aktivní sub. (Časem bych dokoupil). Repro žádná špička, ale mě snad postačí. Děkuji za všechny odpovědi.
axe205
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 3. 9. 2008 21:06

Repro už máš asi koupené, že?
Kolik chceš dát za AVrec a jakou hudbu budeš poslouchat?
Naposledy upravil vanDave dne 3. 9. 2008 21:27, celkově upraveno 1
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod axe205 3. 9. 2008 21:09

jj, repro už mám. No počítal jsem něco do 13000,- Hudba? Z 90% rock a metal. :-) Ovšem chtěl bych to mít zapojeno taky jako domácí kino s rozmístěnými repro. Hudbu ale ve stereu.
axe205
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 4. 9. 2008 17:18

Záleží na tom, jestli bys v budoucnu uvažoval o upgradu repro nebo nákupu Blu-ray přehrávače, s těmi stávajícími bys kvalitu AVrec. za 13 ani nevyužil - ten by si v ideálním případě zasloužil repro dohromady tak za 20-30000.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod axe205 4. 9. 2008 19:42

Děkuji za odpověď. Zatím bych se spokojil s tím, co mám. Ono času na vysedávání u televize moc stejně není a základní 5.1 zvuk (s dokoupením subwooferu) to zahraje. Pochopil jsem to dobře, že by stačil i nějaký levnější receiver? Co třeba YAMAHA RX-V 361? Je tedy dost levná, takže nevím..... :-]
axe205
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 6. 9. 2008 17:40

V některých tématech jsem linkoval na přehled, který je níž - už jsem vytvořil podrobnější, takže mrkněte na Jaký AVreceiver k Bluray přehrávači a přehled verzí HDMI.

Ještě ohledně Blu-ray - jsou tři typy AVrec:

1. Nejnižšší řady AVrec sice mají HDMI vstupy, ale neumí si z nich vzít zvuk - fungují pouze jako přepínač videosignálu. Takže pokud bys v budoucnu uvažoval o BR přehrávači, tak bys z něj dostal zvuk max. v Dolby Digital/DTS přivedený přes optický/koax. vstup do AVrec.

2. Vyšší řady sice nemají dekodér Dolby True HD a DTS HD MA, ale už si umí vzít zvuk z HDMI vstupu - ale je potřeba mít BR přehrávač s dekodéry těchto formátů, pomocí kterých to převede na 5.1/7.1 LPCM, se kterým si už ten AVrec. poradí.

3. Ještě vyšší řady pak už mají dekodéry Dolby True HD a DTS HD MA

Je otázka, jak to v budoucnu dopadne s BR přehrávači - jestli i ty nejlevnější budou mít dekodér Dolby True HD a DTS HD MA a kolik budou stát.

Takže pokud bys v budoucnu uvažoval o nákupu BR přehrávače, tak bych asi vzal min. AVrec., který už si umí vzít zvuk v 5.1/7.1 LPCM z HDMI vstupu. Další věc ale je, jestli bys na těch tvých bednách poznal rozdíl mezi DD/DTS a těmi novějšími bezeztrátovými formáty.


viewtopic.php?f=1709&t=1038998
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 5. 12. 2008 16:47

Doplnění k bodu 1.: Ještě je možnost propojit BR přehrávač a AVreceiver pomocí 5.1 analog.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků