Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 77hanes77 16. 5. 2019 17:22

To ale nie je riešenie.... To by som v každom programe musel regulovat zvuk zvlášť ... Nedá sa to nejak vyriešiť? Nejakým SW? Alebo cez iný DAC? Alebo iným spôsobom?
77hanes77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 5. 2019 19:07

... a čo použiť niečo také, čo je úplne štandardnou súčasťou zapojenia aktívnych monitorov:
https://www.muziker.sk/palmer-monicon
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Norbi082 16. 5. 2019 19:49

to ti nepomoze, lebo ten dac je zapojeny napriamo a nema ani vstup, ani vystup, jedine iny dac tam zapojit
Norbi082
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 5. 2019 20:04

... tak mi prepáčte chlapci, že som sa tu zapojil do debaty. Evidentne sa tu pohybuje v úplne inom paralelnom vesmíre ako ja.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Norbi082 16. 5. 2019 20:52

tak ale ma zmysel kupovat ovaladac hlasitosti za 50€ na 100€ monitoroch a este ktomu prideme o DAC a to uz sme pomaly na cene Fluidov

a potom ho zapoji na integrovanu zvukovku tiez nieje vyhra

toto sa oplati riesit pri drahsich monitoroch
Norbi082
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 5. 2019 21:10

... sorry, ale je to moja chyba. Nevšimol som si, že v téme "štúdiové monitory" v podstate riešite totálne "šity"
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 17. 5. 2019 07:41

Jediné "šity", ktoré tu vidím sú to, čo z teba pri každej príležitosti vylezie.

77hanes77 píše:To ale nie je riešenie.... To by som v každom programe musel regulovat zvuk zvlášť ... Nedá sa to nejak vyriešiť? Nejakým SW? Alebo cez iný DAC? Alebo iným spôsobom?

Nedá, kedže 50tky nemajú volič hlasitosti ako 40tky, takže tým prípadom jediné, čo môžeš spraviť je to regulovať v OS ale je šialené, že celá regulácia bude v rozsahu 0-5 dielikov/%.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekKE 17. 5. 2019 07:57

Bacil2 ma ale pravdu. Tu nejde o to, ze by hanil reproduktory za 100Eur. Tu ide o to, ze hani ich privlastok "studiove". Proste "studiove monitory" za 100Eur nemaju s naozajstnymi studiovymi monitormi spolocne nic az na nazov. Podla mna "studiove monitory" ktore si tento nazov zasluzia, a su pouzivane napr. v "detskej izbe" ci v domacom studijku, zacinaju cenou niekde na 250-300Eur/par.
MarekKE
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Norbi082 17. 5. 2019 10:08

ale nema....
precitaj si par prispevkov hore, aky rozpocet sa tu riesi a potom mudruj
dalsia vec, ze nikde nepise, ze natom chce mixovat hudbu
to, ze si tie monitory nezasluzia pomenovanie studiove napis priamo vyrobcovi

a ten DAC nema pridavnu hodnotu, vsetko co je zadarmo ma nejaky háčik
to, ze ja na tom maximalne pustam youtube a regulujem si to v prehliadaci, tak to prezijem
Norbi082
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 17. 5. 2019 10:55

Norbi082 píše:....
precitaj si par prispevkov hore, aky rozpocet sa tu riesi a potom mudruj
dalsia vec, ze nikde nepise, ze natom chce mixovat hudbu ...
... a to je ten problém, že koľko "príspevkov hore" musí človek prečítať, aby vlastne pochopil že sa tu riešia nejaké chrchláky k pc a nie štúdiové monitory :roll:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 77hanes77 17. 5. 2019 20:06

Môj rozpočet je do 150€.
Nie som žiaden audiofil, takže rozmýšľam, či by nebola chyba ísť smerom aj mimo monitorov .. Momentálne mám Logitech Z523, no chcel by som už niečo kvalitnejšie... V tej cene nejaké lepšie 2.0 (2.1 do 150€ budú asi oničom)

Počúvam muziku rôznych žánrov a snažím sa dostať k obsahu s vyššou kvalitou / dátovým tokom, pokiaľ je možnosť.
Zvukovú kartu mám len integrovanú na doske.
77hanes77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 17. 5. 2019 22:32

MarekKE píše:Bacil2 ma ale pravdu. Tu nejde o to, ze by hanil reproduktory za 100Eur. Tu ide o to, ze hani ich privlastok "studiove". Proste "studiove monitory" za 100Eur nemaju s naozajstnymi studiovymi monitormi spolocne nic az na nazov. Podla mna "studiove monitory" ktore si tento nazov zasluzia, a su pouzivane napr. v "detskej izbe" ci v domacom studijku, zacinaju cenou niekde na 250-300Eur/par.

Takže športové auto je len auto za 100 000€ a lacnejšie sú šit? Takže hi-fi slúchadlá sú len za 2000€ a tie za 500€ sú šit?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekKE 18. 5. 2019 07:23

Dropadred : Monitory mas aj za 5000Eur a viac .... Narabajme so sumou 5000Eur... 100Eur je 1/50.... Zober si nejaky superaportiak za 300 000Eur, ktory prakticky bude "strop", svojim vykonom. 300 000 : 50 = 6000Eur.... Ziadne nove auto za 6000Eur sa nebude dat nazvat sportiakom.... Za to je nejaky zakladny model Dacia, a este v zlave...
"Studiove monitory" uz len nazvom znacia, ze sa maju starat o hladanie detailov v nahravkach, o ich verny prednes. Studiove monitory za 100Eur su ako sluchadla za 20Eur, ktore maju na krabicke "Hi-Res".
MarekKE
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bacil2 18. 5. 2019 08:14

dropadred píše: Takže športové auto je len auto za 100 000€ a lacnejšie sú šit? Takže hi-fi slúchadlá sú len za 2000€ a tie za 500€ sú šit?

tak to teda nie!!! ... to je skutočne prudká demagógia! :-\

... tak ako píše MarekKE: sluchátka Behringer za 15€ sú šit, pár "štúdiových monitorov" s DA prevodníkom za 100€ to je šit

... a len tak mimochodom: v kontexte sluchátok ktoré máš uvedené v podpise považujem v podstate aj to tvoje R2R-11 za šit :lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 18. 5. 2019 11:08

MarekKE píše:Dropadred : Monitory mas aj za 5000Eur a viac .... Narabajme so sumou 5000Eur... 100Eur je 1/50.... Zober si nejaky superaportiak za 300 000Eur, ktory prakticky bude "strop", svojim vykonom. 300 000 : 50 = 6000Eur.... Ziadne nove auto za 6000Eur sa nebude dat nazvat sportiakom.... Za to je nejaky zakladny model Dacia, a este v zlave...
"Studiove monitory" uz len nazvom znacia, ze sa maju starat o hladanie detailov v nahravkach, o ich verny prednes. Studiove monitory za 100Eur su ako sluchadla za 20Eur, ktore maju na krabicke "Hi-Res".

Ak chceš argumentovať monitormi za 5000€ (ala Genelecy), tak argumentuj naozaj "superšportiakom" v obdobnej cene...mhm, koľko...2, 3 milióny eur? Tak potom je matematika asi takáto, že to je minimálne 40000-60000€. Za to nájdeš entry-level do takého sveta s ľahkosťou, vyberieš si ako americké, tak nemecké alebo japonské.

A nehovoriac o tom, že ty a pajác vyššie ani neargumentujete k veci, nech sa páči, sound demo na ne existuje, za 100€ to nie je vôbec špatný deal a ak ich dizajnér/i mal/i v merítku FR cieľ ako je zvykom v danej kategórii, tak ich to perfektne kvalifikuje ako štúdiové monitory. Sú to proste produkty za najnižšiu cenu. Tak ako môžu existovať Superluxy za dvacku môžu existovať takéto Behringery (mimochodom oni stáli kedysi viac, niekto ma môže doplniť ale myslím, že okolo 150€) za stovku. To je myšlienka, ten tzv. vstupný bod, entry-level staf.

Nemôžeš robiť len 1000€ telefóny a nemať aj 100€ model...hlúposť, toto nie je ani adekvátne porovnanie, lebo parádny zvuk môžeš dostať aj za tých 100€, prečo nie.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků