Ledka, 65 palcátů a moje zmatenost

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Weedokonopi 15. 5. 2019 17:13

Nazdárek. Nebudu lhát, nečetl jsem si tu moc témat, jen jsme prošel pár televizí co jsem měl v merku. No a o všech jsem tu někde našel, že jsou na ***.

Chtěl bych koupit telku, určitě ledku, protože na oled prostě nemám prachy a o minimální úhlopříčce 65 palcátů.

Rozmýšlel jsem

65" Samsung UE65NU7092
Philips 65PUS6503
LG 65UK6300
Samsung UE65NU7172

nebo o něco dražší

Sony Bravia KD-65XF7005

Osobně se mi nejvíc pozdává sony, ale nebud zastírat, že to je jenom kvůli tomu, že mám rád značku sony a přijde mi zas hloupý si podle značky koupit TV.

Všechny tv umí co potřebuju. U LG se mi líbí ten smart ovladač se kterym jde trochu bejt i na netu. ALe ve finále mě zajímá hlavně jak se která telka používá. Vzhledem k tomu, že vybírám na tý dolní hranici ceny 65 palců, tak předpokládám, že obraz bude relativně podobně kvalitní. ALe na telku budu koukat cca z 3 metrů a nemám úplně ostrej zrak. Zajímá mě teda jeslti tu je někdo kdo má s některou z těchto televizí zkušenost nebo kdo má nějakou 65ku a je s ní spokojenej? Vezmu asi jakoukoliv, požaduju vlastně jen aby šla pověsit na zeď, chytala ten novej standard vysílání, přehrávala filmy s titulkama z flešky a měla optimálně alespoň dva hdmi porty. Jeden na počítač a druhej na PS4.

Nejvíc se budu dívat na filmy z flešky, tak 75%, tak 10% televize, 7% youtube a 8% playstation.

Za každou radu nebo vynadání budu vděčnej, pokud by někdo měl tip i na úplně jinou, tak klidně sem s ní, na značce nelpím.

Díky, Jirka
Naposledy upravil Nick Cave dne 15. 5. 2019 17:25, celkově upraveno 1
Důvod: vulgarita //uprav bulvárně znějící název tématu!!
Weedokonopi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JaakubM 15. 5. 2019 17:27

65XF8596 za 25, uplne jina liga. 100hz panel. A nebo ted 60xf8305 za 20 s Va panel, vsechno o svetelny roky lepsi nez ty co jste vypsal.
JaakubM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 15. 5. 2019 18:36

60XF8305 je při drobném kompromisu na úhlopříčce skvělá volba.
Sony XF70 je za danou cenu příplatek za nic (oproti ostatním značkám).
U NU71 připlácíš 1500 oproti NU70 jen za přítomnost satelitního tuneru, ta je pak v pohodě volba na svou cenu. Na podobné úrovni máš Hisense H65A6140 (ten má ovšem v ceně tříletou záruku).
Možná bych si i směle dovolil navrhnout Hitachi 65HL7000 – jasně, je to Vestel, který žádné skvělé zpracování obrazu nemá, ale parametry vzhledem k ceně jsou působivé (350 cd/m2, široký barevný gamut a Dolby Vision).
Kdybys chtěl něco ještě většího, tak 70" LG 70UK6950PLB mají v Datartu pod 20k.
Podpora formátů z flashky se u jednotlivých značek liší.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 15. 5. 2019 18:39

Hisense H65A6140 ovšem nemá oproti Samsungu interpolaci pohybu
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 15. 5. 2019 19:48

Cokoliv zmíněné je lepší než 65UK6300 s falešnym 3k panelem.
LG magický ovladač můžeš nahradit airmousem za 10$ z aliexpressu a navíc získáš i qwerty klávesnici, takže pro net ještě pohodlnější. Nicméně neznám nikoho, kdo by používal internet na televizi. Stejně máš vedle na gauči mobil, notebook, tablet ... co vy ostatní si myslíte? Že je to kravina internetovej prohlížeč v televizi? :)

-- 15. 5. 2019 20:03 --

Rtings.com naštuduj o lg6300 a sony xf7005, že jsou to IPS = šedá černá, fleky, mizernej kontrast

Nu70 (tam pod názvem NU69) nebo nu71 (tam jako nu7100) , Hisense, nebo třeba TCL (taky VA panel a slušnej poměr výkon/cena)...že to jsou VA - horší úhly, ale z boku na filmy koukat nebudeš, takže ti to vadit asi nebude. Málokdo vezme lepší úhly za cenu zhoršené kvality. To možná vezme hospodskej do hospody nebo provozní do výloho obchodu, ale na doma je to nesmysl. Drž se VA panelů.
To, že někde něco nějaká telka nepřehraje, můžeš vždy obejít, ale škaredej obraz nikdy už nezlepšíš. Všechny telky jsou barevný, takže lidi můžou bejt spokojení i s tím největším televizním dnem, ale škoda vybrat horší, když je něco lepšího za stejný prachy.

Hlavní pravidlo : IPS ne ;)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Weedokonopi 15. 5. 2019 20:41

Ok, takže LG nebrat. Vybrat VA panel, ne IPS. Můžu se zeptat jak moc je znát ta změna barev u VA panelu při pohledu ze strany? Je to řekněme nekoukatelný nebo to jen získá barevný nádech?

na tu sony 60ku jsem taky koukal, ale právě se mi příliš nechce jít dolu s rozměrem. budu to mít třeba 3 metry od gauče, což mi přijde jako docela dost i na tu uhlopříčku 65. spíš bych měl koupit asi ještě větší, ale to už do toho nechci dát, ale mám trochu obavu aby se pak dal občas zahrát ten playstation, jestli to nebude moc malý na tu dálku..

net v telce neplánuj používat nějak hodně, ale docela často jsem si pouštěl třeba videa o lezení na youtubu při vaření a to vymačkávání písmen šipkama je otřesný, takže když ne nějakej lepší ovladač, tak aspoň tu možnost připojit něco s klávesama by bylo fajn.


na té stránce rting první telka, která zároveň jde koupit v čr a zároveň mi přijde za ok cenu je

TCL 65R617 - nemá někdo ponětí zda jde sehnat v čr, případně jak je značená?
další je
Samsung UN65NU8000

a ty tcl televize jsou kvalitní? jakože nečekám od levný telky zázraky, ale jestli se nezapne po 25 měsících nějaký *****ítko
Weedokonopi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 15. 5. 2019 21:17

Ta 70" LG co jsem psal má VA, máš to větší a pořád jsi do 20k.
Youtube můžeš pohodlně ovládat z mobilu, aplikace v něm se připojí k té na TV.
Úhly u VA nejsou taková tragédie. Ztratíš něco v saturaci barev, ale sledovatelné to je.
TCL má u nás jiné modely než v severní Americe. Jinak optimalizace prostředí není u nich nejlepší, ale jinak jsou cajk. V některých případech hodně slušný poměr cena/výkon.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 15. 5. 2019 21:25

Čím větší úhel, tím větší blbost se z něj koukat. VA jsou koukatlné, jen vybledlejší z boku. Naví kdo kouká z boku, tak se jedná o moment, kdy se do toho obsahu zrovna ani nechce zažrat, takže nemá smysl se věnovat kvalitě. Jen pako kouká na film od začátku do konce z boku. Tedy pokud to nejde jinak. Pako je spíš ten, kterej si sedne v kině na nejkrajnější křeslo v moment, kdy jsou i ta prostřední volná.


*****ítko je nesmysl. Je to mýtus. Nicméně i BMW za 3 mega se může podělat dřív než Dacia za 300k.

NU8002 je na míle jinde než zmíněné telky. Je ale i cenově na míle jinde. 65nu7 máš třeba za 14k, kdežto nu8 ve stejné velikosti třeba za 29k tam zcela pochopitelně dostaneš víc.

Otázkou je, zda to oceníš za ten příplatek.

-- 15. 5. 2019 21:29 --

Třeba TCL 65DP600 je za těch 12400,- krásná volba na filmy. Je to VAčko, takže černá super, konstrast pěkný a ani ten jas není nijak mizerný. Slušnej poměr výkon/cena. Menu může třeba někoho znepokojit, záleží. Vše má své kompromisy.

-- 15. 5. 2019 21:38 --

Nejlíp vyraž do obchodu a nech si je předvézt / vyzkoušej třeba z flešky. Hlavně se ti to musí líbit. Pokud se prodavač nezeptá na požadavky a nezmíní třeba rozdíl VA a IPS a začne rovnou třeba cpát jednu značku, tak to většinou *****í (třeba na film ti začne cpát IPS s mizernou černou) Třeba v jednom řetězci mají tuze rádi jednu značku, protože prodavači za to dostávaj podpultové prachy, když ji prodávají. Nebudu jmenovat, ale všechno ostatní ti pohaní a a dokonce tě přemlouvají, i když už máš zarezervovanou značku jinou.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Prologer 16. 5. 2019 19:33

Sháním teď TV obdobnou jako OP (65"/70" s cenou ideálně do 20K) a chtěl bych se zeptat ohledně vámi doporučované LG 70UK6950PLB, jak byste ji srovnali s 65PUS6703? Rozmýšlím se mezi těmito dvěmi kousky a zatím jsem se přikláněl k Philips, protože se nám moc líbí Ambilight a jsme na něj zvyklí (z naší staré 42PFL6007).
Jak vidíte kvalitu obrazu mezi 70UK6950PLB a 65PUS6703? Je to velký rozdíl?
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 16. 5. 2019 19:52

Hlavně bude možná rozdíl oproti té starší...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků