DAC, preamp, room correction DSP

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 111a111 14. 5. 2019 10:26

Zdravím,

Mám na ceste Bowers&Wilkins 805 Diamond a hľadám k nim zdroj.
Cena maximálne 2000€ ale žiadny problém s bazarovými.

Miestnosť ale není zdaleka ideálna, a tak prvý kandidát bol Lyngdorf TDAI-2170 s ich korekciou Room Perfect na ktorú čítam samé nadšené názory.
Ale mám výbornú ponuku na Classe Sigma AMP2.
Tak by ma zaujímalo - Existuje pod 1000€ aj DAC&preamp s podobnou korekciou? Budem vdačný za všetky návrhy

Požiadavky na výbavu:
- DAC, minimálne 3 digitálne vstupy
Nice to have (ale to by vyriešil nejaký lacný streamer):
- Prehrávanie z LAN úložiska
- Ovládanie android aplikáciou
- Bluetooth

Predstavy o zvuku:
- Hlavne presné tvrdé basy, žiadne zvýraznenie na úkor detailov. Aby nijak nevyhladzovali takú tu suchú texturu akustrických nástrojov.
- Maximálne čistý, transparentný, neutrálny, detailný


Inak ešte alternatívni kandidáti na zosilovač boli:
  • Parasound Integrated (alebo P5 a A23) - popis zvuku mi sedí
  • Hegel H160 - tiež by asi vyhoval zvukovo
  • Rotel: RB-1582 MkII / RA-1592 - Asi najčastejšie doporučované, z popisov mám dojem, že Rotel práve basy trochu zvýrazňuje a mám obavu aby to nemalo taký náznak dunivosti v ktorom by sa strácali detaily/textury basov
  • Cambridge 851W - zvuk by asi vyhovoval, k B&W som Cambridge nikdy nevidel doporučené
  • Classe CA-2100, CA-101- Podľa recenzií tieto staršie Classe nemajú zrovna ten charakter basov aký hľadám
  • Musical fidelity M3/M5/M6 - popis basov mi úplne nerezonuje ale k B&W často doporučované
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 15. 5. 2019 06:44

805 jsou po čertech dobré bedýnky, opravdu ale nepodceň jejich krmení. Vyžadují extrémně dimenzovaný zesilovač co se stability týká. Pokud vyjdu z tvého výběru, pak pokukuj spíš po Parasound A21, Hegel H360 apod. Na Rotel a Cambridge rovnou zapomeň. Z dostupnějších by stál za úvahu Marsh A400 nebo Bryston 4B-ST.

Ohledně DRC se podívej ještě na MiniDSP DDRC-88D, který využívá vynikající Dirac Live®. Nicméně nutným základem pro to, aby DRC fungovalo tak, jak má, je už nějak upravená akustika. Cíleně kontrolovaný dozvuk napříč frekvenčním rozsahem ale nepřetlumeno, symetrie místnosti a beden vůči místnosti atd. Pak je zvuk naprostá špička.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 15. 5. 2019 07:55

Já si myslím, že naopak Rotel, např. RA-1572 by byl vhodný partner pro BW, konec konců je to jedna firma a společně jim to vždycky hrálo výborně.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 15. 5. 2019 08:25

Jak pro který BW. Mě tenhle Rotel třeba ve srovnání s Hegely přišel takovej nudnej, bez života a dynamiky. Prostě má svůj strop. DF 300 taky není to, co by zorvna pozvedlo zvuk s bednama charakteristik, jaké mají 805. Tyhle bedny se vyplatí krmit něčím výrazně lepším.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 15. 5. 2019 08:40

Tak samozřejmě pokud jsou finance na něco výrazně lepšího, není o čem debatovat.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 16. 5. 2019 07:36

Classe Sigma AMP2 bol úplné maximum čo som bol ochotný dať za samostatný výkonový zosilovač. Aj to len preto, že bazarové ceny sú prekvapivo nízke. Inak toto je prvý krát čo vidím že 805D sú 'extrémne' náročné. Doteraz som čítal názory 'trošku' alebo 'málo'.

No není mi jasné kam by som zaradil ten MiniDSP DDRC-88D ... to je doplnok k nejakým špeciálnym DAC?
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 17. 5. 2019 07:56

Kam patří DDRC-88D je zřetelně popsáno v popisu přístroje hned na první stránce:

"DDRC-88D provides a full 8 channels of Dirac Live room correction via professional AES/EBU digital inputs and outputs. This unit is also available in SPDIF in/out via COAX cable. "

Je to tedy DSP s digitálními vstupy a výstupy (AES/EBU nebo SPDIF), tzn. zařadíš mezi digitální výstup zdroje hudby a digitální vstup libovolného DACu, který disponuje vstupem AES/EBU nebo SPDIF (což je drtivá většina).

Plus k tomu máš hned na první stránce velmi zřejmé schéma zapojení:

Obrázek
Bubak_Praha
Trvalý BAN


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků