AV receiver + stlpove repro do cca 1000eur

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dracul77 8. 4. 2019 22:20

malabar, prosím Tá , môžeš mi ešte objasniť niečo ohladom suboferu?
Recivier ktorý som si vybral má 2 výstupy na sub. Načo je to dobre veď som nikdy nevidel zapojený viac ako jeden. A ešte si neviem poradiť s tým či mám byt aktívny alebo pasív s týmto pionierom. (Predpokladám že pasív)
Dik
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod malabar 8. 4. 2019 23:08

Za sebe: mel jsem a mam sestavu 5,1 od jedne znacky (prave kvuli vyvoji a testum te ktere firmy, ze to proste k sobe pasuje). mel, protoze sub mi odesel a ja patral a hledal az jsem skoncil s jinym, od jine znacky. tedy potvrzuji - predek a zadek musi byt od stejne firmy, sub je fuk - to je k tomu jak jsi drive napsal, ze sub koupis treba pozdeji. dva vyvody na sub maji svuj duvod. zvuk subu by mel byt stejne rozprostren po poslechove mistnosti. nektere znacky umi nastavit jeden sub tak aby byl "vsude", ale lepsi je mit dva (zvlast u atmos nebo treba dtx virtual) a umistit je po stranach vpredu. mas-li jeden - u sestavy 5.1 je to naprosto v pohode - , zapojis ho do jedne, jedno jake, zdirky ze dvou - pracuji uplne stejne. a sub samozrejme aktivni. je potreba ho dobre nastavit. reference - pro me - je "Bubak_Praha", zabyval se tu tim, a velice srozumitelne, tady: viewtopic.php?f=1711&t=1297198
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod dracul77 8. 4. 2019 23:30

Super dik za vysvetlenie.
V podstate už som skoro na konci a vyberám repro z týchto
1. https://exceptional-av.co.uk/speakers/h ... -open.html
2. https://exceptional-av.co.uk/speakers/h ... k-5-1.html
3. https://exceptional-av.co.uk/speakers/h ... -5745.html

Prechadzam rôzne zahraničné fóra o týchto repro , ich vzájomne porovnanie
Nakoniec kúpim 5.1 aj spolu so sub- dobrá cena
Zensor 7 majú oproti 5 hlbší bass no 5 ho má presnejší a spolu so suboferom si to väčšinou len chvália tak by som ešte oproti zensor 7 nejakých 150€ ušetril. No veľmi dobre hodnotenia majú aj QA 3050i
Zatiaľ v tom mám trosku hokej :-)
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 9. 4. 2019 07:04

malabar píše:@tombas: ne, naopak - spatne jsi to pochopil. dracul nema moznost, nebo nechce, se nekam vydat cokoliv poslechnout. to chapu. na druhou stranu, nechce udelat chybu v tom, co koupit. lidi na tomhle vlakne se mu vice ci mene snazi pomoct a ty's mu odkejval toho panasonika. za me fajn, jen jsem kvuli tomu procestoval net od vychodu k zapadu a nezbyva mi, nez s tebou souhlasit. jenze mi zacalo pripadat, ze se rozhoduje pro repro podle vzhledu ( stx !!! ) a ceny. me se libily heca a jedinej, kdo je schopen k nim neco rict, jsi ty. mely by s tim panasonikem slusne hrat, jen jsem si myslel, ze reknes - jo, 502, nebo lip 702; predek to, zadek to, budky nebo sloupy, proste poradis. dracul si sem prisel pro radu, tak ac znebe nespad se o ni snazim a jen potrebuju pichnout.
( to bylo to D.) :-D

Máš to nějaké pomotané, o jakém Panasonicu píšeš? Řeč tady byla o Pioneeru a to je, myslím, dobrá volba.
Ano, Heco mám a psal jsem, že k Pioneeru by to byla dobrá kombinace, ale dal jsem ještě nějaké jiné tipy. Více už toho neovlivním, je na draculovi, co si z toho vybere a jak si dané informace a rady přebere.
Samozřejmě pokud bude potřebovat další rady, může se zeptat, jistě dostane spoustu tipů, jak problém vyřešit.

A k těm Heco, dopředu sloupky 702, dozadu budky, subwoofer bych prozatím neřešil, moje Heco mají basů až až a stejně mám obavu, že mě sousedi proklínají :).
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dracul77 9. 4. 2019 18:56

este mam otazku ohladne spustania av rec.
funguje to tak ze ked zapnem TV tak sa automaticky zapne aj receiver a zvuk pojde len z av rec.
takto teraz fungujem s soundbarom je to pohodlne...
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 9. 4. 2019 20:11

Mělo by to tak fungovat přes HDMI ARC.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malabar 9. 4. 2019 21:24

@tombas: jasne, pioneer ! :-[
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod dracul77 9. 4. 2019 21:37

V pohode, mýliť sa je ľudské.
Budúci týždeň mi príde Pioneer 933 tak sa pokúsim do piatku vyriešiť ešte bedne.
Zameral som sa na QA3050i a dali 5-7 aj preto že z recenzií vychádzajú pomer cena výkon celkom fajn a robia sa aj v bielej čo mi veľmi vyhovuje pretože mi nebudú narúšať priestor a tak nejak sa stratia. Predsa je ich 5ks v každom rohu a biela na bielej stene je mene výrazná.
Dokonca aj na tej anglickej stránke vychádzajú v cene už 5.1 čo by som tu(SK;Cz) nekúpil ani 5.0
https://exceptional-av.co.uk/speakers/h ... w/all.html

S Jamo S809 máte nejakú skúsenosť.?
http://www.yamaha-shop.cz/www-yamaha-au ... 9-HCS-bile
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dracul77 15. 4. 2019 22:06

Pioneer 933 je už doma.
Zatiaľ som na 99% percent rozhodnutý pre set 5.1 Dali zensor 7 v bielej farbe.

Keďže som hranicu € posunul na 1000€ len pre repro viete mi poradiť čo v tejto cenovej relácii stojí za zváženie.
Dik
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 16. 4. 2019 06:11

Dali Zensor je dobrá volba v rámci ceny. Jen ty sloupy co se týče hlavně kvality basové složky nezahrají s tím Pinckem tak jak dokážou. Jsou celkem náročný na kvalitu zesilovače. Nejlepší by bylo vzít toho Pincka a vyzkoušet někde v salonu.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 16. 4. 2019 07:00

Pokud jde o basy, tam hraje velkou roli akustika, vlastně někde pod 200Hz zásadní.
S alespoň základními úpravami by to neměl být žádný velký průšvih.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dargy 16. 4. 2019 08:23

dracul77 píše:Pioneer 933 je už doma.
Zatiaľ som na 99% percent rozhodnutý pre set 5.1 Dali zensor 7 v bielej farbe.

Keďže som hranicu € posunul na 1000€ len pre repro viete mi poradiť čo v tejto cenovej relácii stojí za zváženie.
Dik

Skus sa pozriet na Monitor audio bronze. Set bez subwoofru by mohol vyjst nieco cez 1200 - 1300.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod dracul77 16. 4. 2019 21:23

dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 17. 4. 2019 05:38

Na 25 m ty bronze jsou malý. Já když je viděl naživo tak to jsou legračně malý sloupečky. To raději ty Dali.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 17. 4. 2019 08:05

Moc velké nejsou, ale jak tvrdí dámy, na velikosti nezáleží :D. Na 25m to stačí, to není žádná obrovská hala.
Samozřejmě, že třeba Focal Utopia by byly lepší, ale jsou trošku nad limit.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků