Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 15. 4. 2019 07:13

@bacil2: Ja ti tak nejak neviem o čom vlastne točíš. O objektivite sa pri našom hobby vôbec nedá hovoriť. Hudba a jej počúvanie je vyslovene subjektívna záležitosť. Počúvať hudbu a aj ju hodnotiť môžem len vlastnými ušami, nijak inak to nie je možné (pokiaľ neberieš nejaké silnejšie drogy). Každý máme subjektívny názor, každému sa nám páči iný štýl hudby, každému sa nám páči iný typ slúchadiel. Dá sa maximálne tak zhodnotiť či niečo hrá svetlejšie, či temnejšie, či niečo má väčší alebo menší priestor, atď (všetci vieme o čom hovorím). Ale nakoniec budú sudcom len a len moje uši, tak ako u kohokoľvek iného.

Takže ešte raz, neviem či Tebe robí počúvanie a hodnotenie vlastnými ušami problém, ale mne ani najmenší. Ja to totiž inak ako vlastnými ušami ani neviem a hodnotenie audia od iných ľudí beriem s veľkou rezervou. Nič a nikto mi nikdy nepovie ako sa niečo bude páčiť mne. Ak to máš ty opačne a ak sa riadiš hodnoteniami cudzích ľudí a nie vlastnými zmyslami, je to Tvoj problém. Ale nevnucuj svoje názory ostatným. Pokús sa akceptovať, že každý človek je individuálna bytosť so subjektívnymi názormi. Urobíš službu nielen sebe ale aj Tvojmu okoliu.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Acher 15. 4. 2019 09:30

Tak dnes jsem se začal sžívat a poslouchat na novém přírůstku do rodiny, o kterém doufám, že už je finálním zastavením. Svůj iBasso DX150 s AMP8 jsem doplnil o Custom Art FIBAE Black.

WEB.jpg
DAP iBasso DX150(AMP8) ➤ Custom Art FIBAE Black
Sound Blaster Z SE(Toslink) ➤ Chord Mojo ➤ DIY sluch. zes.(OPA1656/BC550C,BC560C/BD139,BD140) ➤ Sennheiser HD650(CNC mod/Dekoni Elite Fenestrated Sheepskin)
TWR ➤ Samsung Galaxy Buds Pro
Acher
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 15. 4. 2019 16:57

martas38 píše:No a který z nich je nejlepší? Takhle obrazově se mně nejvíc líbí ten prostřední, ale u sluchátek bych řekl, že preferuju ten první.
Ale taky je možné, že jsem to celé špatně pochopil.
... v pohode ... chcel som len zachytiť niekoľko rôznych pohľadov na tú istú realitu, ale tak aby žiadny z nich nebol "najlepší" (moc sa mi to asi nepodarilo)

Ten prvý obrázok je najmenej efektný ale najbližší realite. Druhý je snaha o gýčový prvoplánový "wow efekt". Posledný mal byť "fotograficky najdynamickejší" s najväčším odklonom od reality ...
... jednoducho myslím, že podobné prípady sa analogicky vyskytujú aj pri sluchátkach :-[
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 15. 4. 2019 19:07

I někdejší ikona arogance a egoismu se tady chová normálněji než bacil. Nepamatuju tady jediný příspěvek k věci.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 15. 4. 2019 20:24

Acher: a jaké jsou dojmy z CA Fibae Black?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Acher 16. 4. 2019 08:43

Tak první dojem z CA FIBAE Black je jejich muzikálnost. Hrají prostě tak nějak v klidu, nic nevyčnívá a neruší. Budou naprosto skvělá na opravdu dlouhodobý poslech, trochu mi v tom připomínají Sennheiser HD600/650.
Co mě velmi překvapilo, obzvláště to vystupuje při nahrazení silikových pecek alternativními Comply Smartcore, je bas. Čekal jsem, že bude u BA měniče upozaděn, ale není tomu tak. Skoro mi přijde, že ještě výraznější než u HD650 a jde hluboko dolů. Pro někoho už může ale znít až dunivě, ale je to hodně i o volbě pecek.
Na spodní pásmo pak plynule navazují (jak jinak když zde neruší výhybka) neutrální, přirozeně znějící středy. Obzvláště zde vynikají mužské hlasy. Řekl bych, že zde vyznívají nejlépe, střednímu pásmu i v náročných pasážích lehce a s přehledem kralují.
Vyšší kmitočty jsou však mírně upozaděné, ale opět je to takové přirozené podání. Výšky nejsou nějaké uříznuté, spíše prostě nahoru pozvolna slábnou a jsou prostě takové jemné.

Takže kdo chce maximálně vzdušné a audiofilské podání vytahující každý detail, alá Whizzzer A15 Pro, bude zklamán. Kdo však hledá přirozeně znějící a muzikální špunty, jako jsem na dlouhodobý poslech hledal já, bude spokojen.
Skvělé je, že hodně odpouštějí a nahrávkám, jež jinak zněly nepříjemně, unavovali, opět dodají pohodu. Člověk je najednou jako v malém klubu na koncertě a kolem se rozlévá fajn hudba :)

Ještě jsem zapomněl dodat, že ač mám univerzální verzi, tak perfektně sedí do mých uší a skvěle tlumí okolí!
DAP iBasso DX150(AMP8) ➤ Custom Art FIBAE Black
Sound Blaster Z SE(Toslink) ➤ Chord Mojo ➤ DIY sluch. zes.(OPA1656/BC550C,BC560C/BD139,BD140) ➤ Sennheiser HD650(CNC mod/Dekoni Elite Fenestrated Sheepskin)
TWR ➤ Samsung Galaxy Buds Pro
Acher
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 16. 4. 2019 10:28

martas38 píše:... Především bych vyzdvihl "všechno laciné co jsem kdy koupil byly vyhozené peníze". Platí to i u mě, na druhou stranu každý má tu laťku jinde a sám ji sunu stále výš, což si myslím, že většina z nás zde. Taky jsem začínal na IEM za 50 babek a přišlo mně to jako dost peněz. Dnes jsem v případě IEM na pětinásobku a šilhám stále výš. Současně bych řekl, že pro 80% populace bude vyhození víc jak 30USD nepředstavitelná částka za "špunty k mobilu". ...


Nejvíc líto mně je času, který jsem věnoval sub-$50 špuntům. Před rokem to pro mě byl super poslech a věřil jsem, že nemá smysl jít dál. A ono taky nemělo, s obyčejným telefonem/přehrávačem a Low-Res hudbou(vč. CDA).
Jakmile jsem ale splnil podmínky na kvalitní sluchátka - přehrávač - Hi-Res hudbu, rychle jsem pochopil ;-)
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 16. 4. 2019 11:47

amarok
Nejvíc líto mně je času, který jsem věnoval sub-$50 špuntům

Já si naopak myslím,ze to je normální proces,kdyz zjistujes,jestli chces jít dál,nebo se spokojit s tím co más.
Osobne si myslím,ze pro vetsinu lidí to bude konecná ten zbytek pak jde dál.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 4. 2019 12:28

Ja som niekde medzi v tom postoji - lutujem cas, ktory som stravil so chi-fi sluchatkami (z tych desiatok kusov som nasiel len 2, ktore stali za to, a aj to neboli uplne chi-fi). Ale suhlas s akburtom, chapem to ako prirodzeny proces poznania toho, ako oddelit zrno od pliev v audiofilii. A to som este stale len na low-ende, ale aspon som zistil, ze nie som uplne hluchy.
Amarok, za teba som rad tiez, lebo ty si sa v tom machal celkom dlho, ale zase statocne :-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 16. 4. 2019 19:28

Ještě k té diskuzi jestli nejvyšší modely sluchátek za to stojí co nejvyšší už i ty vyšší. Krásný koníček, ale za mě nestojí sluchátka jsou kompromis a ceny překročily meze. Blbý je kdo to chce tak si za to musí prostě zaplatit, na druhou stranu na bazarech se dá lecos slušně sehnat a vyhlídky do budoucna výběr rozhodně je i v té střední tříde.
Kdybych si měl vybrat repro & sluchátka tak jednoznačně první jmenované. Zcela souhlasím, že na toto člověk musí být připraven mít poslechovku a tak, z tohoto důvodu jsem se toho vzdal, ale schází to dost bylo to strašně fajn poslouchat jednou se k tomu vrátím až budu opravdu připravenej. A sluchátka bych si pořídil už jen co budou hrát fajn z jednoduchého systému aby se daly přesouvat podle potřeby po bytě.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maser1976 19. 4. 2019 07:24

Zdravím, asi tady budu mezi místníma mazákama za saláta, ale poprosím o shovívavost, prostě jsem se chtěl přidat ke komunitě :-) Začínám, takže je to taková low-end / low-cost sestavička, kterou se mi podařilo poskládat do 5000 CZK:
- FiiO M3K | rozbaleno z alza.cz za 1700,-
- Dynavox CSM-112 | bazar za 1100,-, ale ve stavu nového kusu
- Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm | bazar za 2000,- od jednoho zvukaře, fungl nové, nehrané
- muzika převážně rock a metal ve FLAC a WAV
Jak říkám, chtěl jsem někde začít, osobně jsem zatím spokojený.
Tak veselé Velikonoce! :-)
Obrázek
maser1976
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bottl 19. 4. 2019 08:44

Náhodou, hezký začátek. Snad jen místo toho Fiio bych já volil zvuk Shanling M0. Na bazaru za cca 2000Kč.
oblíbené audio:
ATH-MSR7,ATH-ADX5000, Focal Clear, HD660s, HD599, Sundara
Ibasso IT01s, ATH-E40
bezdrát: Sony WH-1000XM5 WF-1000XM5
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 4. 2019 10:02

Tie Dt770 80ohm boli moje druhé sluchatka odkedy som sa začal o zvuk zaujímať viac, z ich zvuku som bol par mesiacov nadšený a myslím, že zo všetkých doterajších sluchatiek som ich mal najradšej (nie však zvukovo).
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 19. 4. 2019 12:49

to maser1976
Vítej do klubu.Más hezkou sestavicku,hezky poslouchej a nestresuj se.A pokud zacnes mít dojem,ze by to mohlo znít jinak,zajdi,pokud más moznost do Audiga.
Tam pak zjistís,jestli ti prípadná aktualizace prinese ocekávaný výsledek a kolik te to bude stát.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filip4 19. 4. 2019 18:37

Taky se tu pochlubím, jde o moje diy elektrostaty. Musím říct že jsem hodně spokojený s výsledkem. Porovnávám je se STAX Lambda Nova Basic (ekvivalent SR202) a od té doby co jsem si udělal ty svoje, leží Staxy na poličce a práší se na ně.
Obrázek
Domácí magnetoplanární sluchátka:
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1328551
Filipovy DIY dynamická sluchátka:
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1329987
Filip4
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků