Sony Bravia KD-60XF8305

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod samuiLB 15. 4. 2019 08:44

Má někdo zkušenost se Sony Bravia KD-60XF8305...? Díky
samuiLB
Junior

Odeslat příspěvekod JaakubM 15. 4. 2019 10:24

Ano, co by tě zajímalo?
JaakubM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod samuiLB 15. 4. 2019 10:58

Vše... kvalita obrazu,sport, android, vzdálenot na jakou koukáš... Koupil by jsi ji znovu?
samuiLB
Junior

Odeslat příspěvekod JaakubM 15. 4. 2019 11:19

Ok, jenom bych chtěl upozornit, že jsem velký fanoušek Sony, takže nejsem úplně objektivní. TV mám u rodičů, takže ji mám velice dobře otestovanou. Kvalita obrazu skvělá, je tam dobře udělané podsvícení, nejsou vidět bílé fleky při černé barvě ani žádné šmouhy při světlých scénách. Vykreslování detailů je skvělé, ale samozřejmě hodně záleží na kvalitě videa, které se pouští. Obrazu nemám co vytknout, až na trošku menší maximální jas, ale to v domácích podmínkách není problém. Sport tv zvládá výborně (100hz panel). TV nebliká při zobrazování titulků při tmavých scénách, což je v této cenové kategorii unikátní. Vzdálenost podle kvality videa, na HD například přes O2 tv nebo Digi sport doporučuji 3 metry, jinak člověk vidí nedokonalosti vysílání. U filmu ve 4K, můžu sedět 1,5 metru a obraz je úžasný. To samé platí i u ps4 pro nebo xboxu. Musím říct, že nejsem žádný fanoušek Androidu, protože všechno ostatní mám od applu. Oproti applu je android vyloženě pomalý a člověk si na to musí prostě zvyknout a smířit se s tím, že se musí obrnit trpělivostí. Na druhou stranu systém poskytuje spoustu možností a odmění se třeba přehráním veškerých formátů, protože si mohu stáhnout velké množství přehrávačů z google play. Používám ještě funkci google cast na spouštění třeba youtube nebo hbo go přes mobil. Jinak se android snažím používat co nejméně. Vypnul jsem červené tlačítko, aby nedocházelo k občasným restartům. Ještě jsem vypnul senzor osvětlení, protože když je zapnutý, tak je obraz méně barevný u všech nastavení, což úplně nechápu. Za tuhle výprodejovou cenu, bych tv určitě doporučil a hlavně xf83 nemá nástupce v modelové řadě 2019.
JaakubM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod samuiLB 15. 4. 2019 11:23

Díky.
samuiLB
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 15. 4. 2019 12:16

JaakubM píše:TV nebliká při zobrazování titulků při tmavých scénách, což je v této cenové kategorii unikátní.

U jedné značky (Samsung) nejde vypnout globální/lokální stmívání a hned se z toho dělá pravidlo. U většiny TV není problém to nastavit (příp. nemají dimming vůbec).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JaakubM 15. 4. 2019 14:50

To není problém Samsungu, ale každé tv s edge podsvícením.
JaakubM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 15. 4. 2019 15:50

To není pravda. U global dimmingu je jedno, jestli má TV podsvícení edge led, nebo direct led.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JaakubM 15. 4. 2019 16:08

kvok píše:To není pravda. U global dimmingu je jedno, jestli má TV podsvícení edge led, nebo direct led.


Ok
JaakubM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 15. 4. 2019 17:45

Co tak mám doma TV s tím global dimmingem, tak nějak to nevidím jako probém, ale pozor nesleduji s titulky a taky mám podsvícení jenom asi na pětinu, takže to nemá takový manevrovací prostor.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků