UPC vs IPTV - kvalita, cena, instalace?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod polda 8. 4. 2019 17:56

Smarttv moc nepodporují akorát Samsung a jinak web prohlížeč, nebo jejich setopbox. Případně zrcadlení. Nemají svoji aplikaci tak se to seká např v chromu.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod technikus 8. 4. 2019 19:51

OnderCZ: Úvazek mi nevadí, pokud to bude fungovat, nebude se sekat apod. Samozřejmě by se ze začátku možná hodil nějaký ten měsíc bez úvazku a pak se klidně i upsat.

polda: Samsung mám, takže pohoda. Rozhodně bych chtěl něco, co funguje přímo přes aplikaci v televizi. Nějaké set top boxy kolem bych už nechtěl.
technikus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 8. 4. 2019 22:26

Samsung musi být nějakej novější.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod technikus 9. 4. 2019 05:08

Novější?
Vždyť Smart TV s operačním systémem a aplikacemi se vyrábí už několik let. (například Youtube, počasí, Voyo, Netflix, HBO GO apod.)
K tomu přibyly aplikace pro IPTv. V TV Samsung jich tam mám hned několik. Měl jsem možnost vyzkoušet i některé na zkoušku. Např. DigiTV na 14 dnů, Kuki na měsíc apod.
technikus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 9. 4. 2019 08:19

To máš dost naivní představu o Samsungu a podpoře aplikací.
Ten běžně dělá to,že třeba po 3-4 letech přestane podporovat aplikace,tak pak zapomeň na tvoje Youtube atd.
Důvod?Kup si nový model..........
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod technikus 9. 4. 2019 08:29

Vidíš to,
mám už druhou Smart TV, předtím to byla LG z roku 2012. Jak píšeš, postupně končila podpora aplikací a tak jsem si koupil Smart TV novou - Samsung.

Nicméně tohle sem vůbec nepatří.
Skutečně by mě zajímaly zkušenosti s IPTV.
technikus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 9. 4. 2019 15:18

PRO novou aplikaci DIGI nesmí být starší 2014,tak je to uvedeno na stránkách DIGI.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod technikus 11. 4. 2019 11:32

Zajímavá nabídka
technikus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kubino 11. 4. 2019 15:01

Přidám mojí zkušenost. Používám jak IPTV (sledovani.tv), tak UPC, televize jsou 4K smart Samsung a LG základní třídy (cca do 15000,-).
Sledovani.tv dává zadarmo můj poskytovatel internetu a zvykl jsem si na něj. Jeho velkou výhodou proti jiným iptv poskytovatelům je větší počet zařízení, kam lze instalovat (teď mi na jednom účtu běží na 3 tv, několika smartfounech/tabletech a nespočtu notebooků). Kvalita HD mi přijde dostatečná, jenom mezi kanály chybí Nova, Prima je za příplatek 19 Kč.
Velkou výhodou je pohodlí, k televizi mi stačí původní oladač, pomocí kterého spustím aplikaci a jedu. Nepotřebuju žádnou další krabici ani ovladač. Je ale nutný stabilní net.
UPC potřebuje vlastní box + ovladač. I když by jejich ovladač měl být programovatelný, tak na mojí LG se mi nastavit nepodařil, některé funkce nešly a reakce byly zpomalené.
Kvalita HD na sledovani.tv a UPC mi přijde srovnatelná. UPC prakticky už nezapínám a plánuju si příplatkový tv signál zrušit.
kubino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 11. 4. 2019 16:30

To moc nechápu- máš od UPC kabelovku s velmi kvalitně odbaveným HD vysíláním a ještě k tomu "zdarma" HorizonGo od UPC.
A chceš si ještě platit Sledování.TV?Jaký to smysl?
Je známá věc,že UPC má HD programy odbavené s nejvyšším datovým tokem-IPTV nemá šanci.
A cena balíku TV programů s internetem od UPC jasně konkuruje ceně od SledováníTV.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kubino 11. 4. 2019 21:30

V rodině v jiném bytě máme internet (optiku) s iptv jako bonus zadarmo. Tam kde jsem teď máme UPC internet + TV. Ta iptv funguje v každé síti v ČR, takže jí využívám i na netu od UPC, protože je to pohodlnější. Proto chci zrušit TV od UPC, protože jí nepoužívám. Ano, podle technických parametrů má vyšší datový tok než iptv, ale okem si toho nevšimnu a nestojí mi to za to žonglovat se dvěma ovladači.
Ad ceny:
gigová optika za 300,-/měsíc + iptv jako bonus
UPC 150Mbps + tv + pronájem zařízení za 640,-/měsíc (tv z toho je asi 120,-).
Kdyby měl Horizon vlastní aplikaci pro smartTV tak jí používám, ale on jí nemá (jenom pro android/PC), musí se to ovládat přes jejich box jejich ovladačem.
kubino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 12. 4. 2019 06:13

Pokud máš takové podmínky,tak potom ano.....
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků