iBasso IT01

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 31. 1. 2019 19:54

Taky se na ten eskový zázrak chystám.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zkoumal 1. 2. 2019 15:41

Jen bych chtěl podat info pro místní zájemce o IT01s,že jsou v Audigu opět skadem:)
zkoumal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bottl 1. 2. 2019 16:10

Docela rychle mizejí. Už jen 3ks. :D
oblíbené audio:
ATH-MSR7,ATH-ADX5000, Focal Clear, HD660s, HD599, Sundara
Ibasso IT01s, ATH-E40
bezdrát: Sony WH-1000XM5 WF-1000XM5
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zkoumal 1. 2. 2019 16:14

Tak jedny z těch pěti jdou ke mě,protože moje hluchovody jsou továrnou na ušní maz a ta sejmutelná mřížka na krčku je tedy pro mě benefit za který si rád připlatím:)
zkoumal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bottl 1. 2. 2019 17:01

Snad budeš spokojenej. Já jsem.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 2. 2. 2019 11:36

Klasicke it01 se konečně rozehrály a fakt mě baví. Tož si je nechám, bo sou mne fakt baví. Jaký byste mi k nim připadně doporucili bt káblík ? Já měl jen ke KZ ale už nemám...

Btw nezasloužila by si eSka vlastní vlákno ?
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 3. 2. 2019 12:57

Když máš oboje tak se poděl o dojmy.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 4. 2. 2019 10:13

Nemám oboje, mám jen klasiku, eska zatím nedorazila, ale poreferuji až se tak stane.
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bottl 4. 2. 2019 17:42

oblíbené audio:
ATH-MSR7,ATH-ADX5000, Focal Clear, HD660s, HD599, Sundara
Ibasso IT01s, ATH-E40
bezdrát: Sony WH-1000XM5 WF-1000XM5
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 7. 2. 2019 09:53

Tak zkoušim porovnávat - jsem laik, tak laicky.
Ve skladbě L.Cohena Light at Breeze (tidal- hi fi) je na IT01 zvuk kytary v pozadi slyšet slaběji a zpěvák zpivá zřetelně, ale více zdálky. U IT01s je zvuk více plastický, temnější, nástroje v pozadí jsou slyšet zřetelněji, celkově je podání více koncertní, komornější. Celkově se mi zatim zdá že eska jsou vhodnější pro živé (live) nahrávky, které na standardní nula jedničce zní plošeji.

-- 7. 2. 2019 10:38 --

Spirituál Tady jsem od Karla Gotta zní na IT01 víc countryově, i Mistr zde má zcela jinou barvu hlasu. IT01s dodají zvuku monumentálnost a až barokní opulentnost. Původní 01 jsou prostě suché, hrají pěkně- ale eSková verze má větší grády. Slyšel jsem názor že eSko hraje jako repráky. Myslím že to je velice trefné, zvuk na nich mi připadá zakulacený a barvitý. Kdyby byly it01 žena byly by sportovní slečna, kdyžto eSka dáma s křivkami. Zvuk u původní verze je jasný a plochý, u eska hutny. A to 01 jsou zahořené, eSka dosud ne. Starší a levnější model má lehčí a poddajnéjší kabel, eska více kabelový- skvělé jsou ale oba. U Eska je symetrika tu ale nemám do čeho píchnout, nicmémě i s telefonem hrají eska lépe, jsou více vybuditelná.
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 11. 2. 2019 08:22

Nemáte někdo možnost srovnání s jinými IEMs střední třídy jako třeba Massdrop Plus?
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 11. 2. 2019 08:45

Původní IT01 mají naladění zvuku do V. IT01s mají podle všeho mnohem rovnější projev. Proto je tam těch informací víc. To co bylo u minulého modelu lehce na pozadí, vystoupilo a je zřetelnější. Tak to bude u většiny rovně hrajících sluchátek, která však nejsou laděna vysloveně do světla či bezpohlavně jako třeba PP8. Massdrop hrají celkem rovně, ale mají lehce pozdvižený bas. To byl původní záměr. Zvukem jako EX4 či UERM, ale s přidaným basem. Nicméně nejsou to špunty pro basheady.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rendyG 11. 2. 2019 09:44

Dovolím si přispět ke srovnání, díky mrazíkovi jsem měl možnost Pluska slyšet.

Budu-li brát Pluska jako referenci, pak největší rozdíl bych viděl v basu, kdy IT01 mají zdůrazněný sub bas, což v některých případech vidím jako plus, jindy jako minus, záleží co člověk poslouchá. Naštěstí IT01 má bas rychlý a důraz posunutý opravdu nízko (ať už díky grafenovému měniči, tak Helmholtzovu rezonátoru), takže nepřetéká do středů, jako tomu bývá často zvykem u levnějších kousků.
Pluska mají charakter basu úplně jiný, prostě nepoužívají dynamický měnič, takže bas není tak úderný, ale zase nemá takový "decay", což je charakteristické pro BA měnič.

Další znatelný rozdíl bych viděl ve vyšších středech, kdy Pluska mají vytažené pásmo kolem 3kHz ala etymotic, což subjektivně vnímám jako téměř neutrální, ale někomu se tohle pásmo poté může zdát jako "uřvané". Středy Plusek se blíží mým HD580, což beru jako velké pozitivum. IT01 jsou laděná mírně do V, sám bych řekl spíše do L, protože basy určitě vedou. Středy proto nejsou tak detailní, ale neznamená to že jsou v pozadí, spousta lidí tento přednes preferuje.

K výškám se nechci moc vyjadřovat, protože většinou dost závísí na použitých nástavcích a na uchu každého. Nicméně IT01 jsou trochu zdůrazněná v pásmu 4-8kHz, což jim dodává šmrnc, ale mě subjektivně chyběla vzdušnost v nejvyšších oktávách. Pluska jsou co se výšek týče velmi citlivá na způsob usazení do uší. Při mělkém usazení dokáží cinkat a naopak při hlubokém usazení jsou tak akorát, ovšem subjektivně jsem opět postrádal tu vzdušnost na kterou jsem zvyklý ze svých HD580 a Evos Palais.

Pluska se svým téměř neutrálním a přirozeným projevem mají u mě velké plus :D
Doufám že jsem to napsal dost srozumitelně, nejsem zvyklý se moc vyjadřovat v češtině..
Sennheiser HD580, MrSpeakers AlphaDog (diy)
Blessing2:Dusk, RE400, ZS5v1, modded: [Evos Palais, HifiWalker A1, diy "ER4XR"]
Mimby -> THX789
E1DA 9038S, ZX300, ES100, Walnut V2 (V5i)
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 11. 2. 2019 10:39

Díky pánové. Pokud bych chtěl neutrálnější přednes je tedy It01s jasnou volbou nad it01, Massdropy případně i jinými IEM v ceně do cca 8000?
Jsem teď kojený HD600 a hodně mi vyhovují kromě snad absence sub basu.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rendyG 11. 2. 2019 13:23

Pokud chceš zvuk podobný HD600 tak jednoznačně Pluska, případně sluchátka jim podobná tuningem.
Sennheiser HD580, MrSpeakers AlphaDog (diy)
Blessing2:Dusk, RE400, ZS5v1, modded: [Evos Palais, HifiWalker A1, diy "ER4XR"]
Mimby -> THX789
E1DA 9038S, ZX300, ES100, Walnut V2 (V5i)
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků