Zhiyin Z5000

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod my.dre 10. 2. 2019 10:33

Trošku mě mrzí, že na tomto fóru o těchto sluchátkách není ani zmínka, proto jsem se rozhodl, že to napravím, jelikož si myslím, že si to zaslouží.

Jedná se o iem s 10mm Tesla driverem. Sluchátka mají jednoduchý válečkovitý tvar a dají se tak nosit jak kabelem dolů, tak za ušima. Kvalita zpracování je na skvělé úrovni, vypadají velice bytelně. Mají standartní MMCX konektor, takže lze kabely měnit. Se symetrickým kabelem jsem ve zvuku nezaznamenal žádný posun, takže v pohodě stačí obyčejný.

Obrázek

Usazení je celkem komplikovanou záležitostí, protože nejde použít silikonové nástavce z důvodu driver flexu, který je enormní a ještě jsem ho v tak velké míře nezažil. Bohužel, je nutno použít pěny.
Další nepříjemnou věcí je, že kvalita výroby bude asi mizerná, protože můj kus už byl na reklamaci, protože přestalo hrát jedno sluchátko, naštěstí reklamace proběhla úspěšně a mám doma nový kus.

Jdem konečně k tomu důležitému. Jak to hraje?
Poslouchal jsem převážně s Fiio X7 s AM3a a teď hodně s QNGEE X2, občas s iPhonem.
První nasazení představuje šok, protože to hraje úplně jinak, než na co je člověk běžně zvyklý. Je to hnus. Chce si to dát alespoň půl hodinky, aby si mozek na zvuk zvykl. Tyto sluchátka se snaží posluchače zaujmout úplně jinak. Jsou hodně teplé, s plnými středy a hlubokým basem, s jemnými výškami, s dobrou lokalizací nástrojů a jedním z nejlepších soundstagů jaké jsem u iem slyšel. Hrají celistvě, jelikož je to jednoměnič, tak ve zvuku nejsou žádné díry. Sedí jim spíše pomalejší skladby, protože nejsou nijak rychlé, taky separace nástroju patří k tomu horšímu. Naopak na dynamický měnič nabídou nadprůměrný detail. Hlasy jsou krásně plné a nástroje mají tělo. Středové a basové pásmo je dominantní. Basy mají výborný rozsah, jdou hodně hluboko, někdy až do krku :D . Středy jsou teplé, plné. Vokály jsou jedna z nejlépe podaných vlastností ve zvuku těchto sluchátek. Zní čistě, jsou výrazné, příjemné, hluboké, ale prostorově jsou trošku víc vzadu, ale taky dost záleží na nahrávce. Výšky jsou velice jemné, rozsahem jsou slušné, ale do nejvyšších tónů nezabrousí - to je činí relaxačními, neagresivními, neunavujícími.

Tyto sluchátka si ale nehrají na technické vlastnosti, ani nějakou analytičnost, jejich dominancí je muzikálnost a zábavnost. Člověk u nich nevnímá jednotlivé pásma, ale zvuk jako celek. Hudba s nimi prostě krásně plyne (svou zásluhu na tom má určitě i X2, se kterou jsou výborné kombo). Málokdy se mi stane, že se do hudby takto ponořím.

Dlouho mi chyběla náhrada IE8/80. Z5000 jsou více než důstojnou náhradou.
Z5000 určitě nabídnou horší technické vlastnosti než oblíbené IT01, ale v zábavnosti je Z5000 dle mého vkusu pokoří.
Z5000 jsou určena pro lidi, kteří si hudbu chtějí užít pomocí velice zábavného, živého, teplého, plného zvuku s tělem a důrazným basem. Já osobně jsem z nich i přes hodně nevýhod stále nadšený.
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, KZ ZS3, Whizzer HE01, Kb ear Believe, Tinhifi P1, Brainwavz B400
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 11. 2. 2019 10:04

Popis zvuku zní lákavě, ale když se podívám na obrázek, tak mě to skoro až děsí. :-S
Jak jsou vlastně v porovnání s IE8 velký? Z obrázku to vypadá obrovský.
Jestli je tělo kovový, tak to teď v zimě asi neni něco co bych chtěl mít v uchu. :-\
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod my.dre 11. 2. 2019 13:16

Obrázek klame. V zimě se to dá, samozřejmě, že kov studí více, ale není to nic strašného.

Fotky řeknou nejvíc.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, KZ ZS3, Whizzer HE01, Kb ear Believe, Tinhifi P1, Brainwavz B400
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 11. 2. 2019 14:19

Jó, tak teď už to vypadá líp.
Instinktivně se kovu u sluchátek vyhejbám, právě proto, že to bude v zimě studit.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod my.dre 11. 2. 2019 19:22

Já zjistil, že se ty z5000 ani ucha moc nedotýkají, takže ani teď v zimě nejsou žádné problémy. Rozhodně je necpeš do ucha celé a navíc pokud s nimi vycházíš z domu nebo z teplé místnosti, tak se ani ochladit nestihnou.
my.dre
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků