Podobné sluchadla jako Sennheiser PX100 ? nebo jiné do 2tis.

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hanysek3099 9. 2. 2019 23:01

Teda s tebou to fakt nebude jednoduché. Docela by mě zajímal tvůj věk. Podle stylu písemného projevu ... Takže ještě jednou, ve tvé zvolené cenové relaci se holt zázraky nekonají. Do 2000 Kč budou slušně hrát jen některé in-eary. Za dobře hrající on-ear sluchátka je nutné výrazně připlatit, nebo se holt smířit s horším zvukem.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tonik666 9. 2. 2019 23:08

tady mas akg y50 za 60 liber v uk. pres dolphi-transport nebo jineho preposilace si nech poslat do cr

https://www.amazon.co.uk/AKG-Headphones ... ref=plSrch
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod Adamos 9. 2. 2019 23:22

hanysek3099 píše:Teda s tebou to fakt nebude jednoduché. Docela by mě zajímal tvůj věk. Podle stylu písemného projevu ... Takže ještě jednou, ve tvé zvolené cenové relaci se holt zázraky nekonají. Do 2000 Kč budou slušně hrát jen některé in-eary. Za dobře hrající on-ear sluchátka je nutné výrazně připlatit, nebo se holt smířit s horším zvukem.

Všiml jsem si že máš sluchátka kolem 6.000,- Kč pokud se nepletu ?? Tak s tebou bude asi těžko se bavit o tom že chcu obyčejné sluchátka něco jak PX-100 které stály 900,- Kč. Takže taky tak uvažuji a chci něco podobného okolo stejné ceny a nemůžu se zabývat názory někoho kdo má dvoje sluchátka a jedny z toho za 6.000,- Kč. Mám už nějaké roky a kdyby trh nebyl tak zvrácený tak bych jednoduše koupil PX-100 za 900,- a neřešil. Ale kdo se má v tom smetiští poloproduktů vyznat? sam šmejd rada žádná.. holt časy se asi změnily ? :hm
Adamos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanF3 10. 2. 2019 01:08

Stolní:
PC|Pro-Ject DS2 (CDT, DAC, Head-Pre-Mono Amp, Power Box Amp-Sources)|Viablue
Přenosná:
Cowon PD|X7|iPhone 12
Repro:
Speaker Box 15 DS2
Sluchátka:
K701|ATH-AD1000|ATH-E40|DT 1990 PRO|RS2e|SR80e|SR125e|HD 25|HD 239|HD 600|MOMENTUM 3 W.|PX 95|UM3XRC
JanF3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 10. 2. 2019 07:54

Nevím sice odkud jsi,ale doporučuji udělat si výlet do Prahy či Brna a poslechnout něco v Audigu,přeci jen je tam na výběr i pár modelů kolem těch 2tis a uděláš si obrázek sám,třeba i v tom,jak hrají dražší modely.
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 10. 2. 2019 08:28

Vůbec nejde o to, co používám nyní. Sám jsem před cca pěti lety začínal podobně jako ty, Koss Porta Pro, poté Sennheiser HD 238, atd. Nicméně nikdy by mě nenapadlo jen na základě špatné vlastní volby (od které jsme tě někteří rovnou zrazovali) prohlásit, že špičková značka, kterou Audio-Technica jednoznačně je, nestojí za nic. Za sebe znovu doporučuji dvě možné varianty - koupit některé z doporučovaných in-earů do 2000 Kč, nebo vyrazit do Audiga a tam si otestovat vše z on-earů, co je v Tvé cenové relaci dostupné. Jinak je to střelba naslepo ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 2. 2019 08:44

Adamos píše:A ještě něco k těm Audio-Technica sluchadlům z Taiwanu, nevím kdo je tady vychvaluje, je to pěkná blbost měl jsem dva modely do 2000,- Kč a ty sluchadla odpovídají vietnamskému tržišti, buď to jsou vadné série, nebo je to totální šmejd - poloprodukt který prostě nehraje bassy - a nemluvně o napsaných podvodných parametrech, pecky za 50,- kč hrajou lépe !! nebrat do 2000,- vyhozené prachy :pozor

To ze tebe niekde subjektivne chybaju basy (bohvie cim to krmis), este zo ziadnych sluchadiel smejd nerobi.
Je to o to usmevnejsie ze tu velebis lowendove PX100 co tiez nie je ziaden hit. Je to len o tom ze si si zvykol na nieco co mylne povazujes za nejaky etalon.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pugy3 11. 2. 2019 07:29

Nik tu nic "nevelebi" a ano PX100 su LOW Endy ale zakladatel temy hlada za ne nahradu. Zistil, ze aj za necelu tisicku existuju sluchadla ktore mu vyhovuju v podobe PX100. Hlada asi nieco podobne pohodlne, lahke, rozmerovo mensie, otvorene s podobnym ak nie lepsim zvukom ako PX100. Rady typu "bohvie cim to krmis" mu tiez velmi nepomahaju. Ak doteraz pocuval LOW Endy PX100 asi nebude mat prehravac za tisice. A v cene okolo ticky sluchdla vacsinou nebyvaju narocne na zdroj zvuku.

1. AKG Y30
2. Jays v-Jays
3. Ultrasone HFI-15G
Už ma to na tomto svete začína prestávať.
pugy3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 2. 2019 08:07

Keby si si miesto tych nezmyslov, ktorymi ma tu poucujes radsej poriadne pozrel o com je rec. Prenosne sluchadla na zdroj narocne nebyvaju, ale on skusal, ak si si neracil vsimnut, domace modely. A konkretne AVA400 maju dost nizku citlivost. Tak tie az tak nenarocne nie su. Tak tam ten zdroj rozdel urobi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pugy3 11. 2. 2019 08:16

Ehm:
Podobné sluchadla jako Sennheiser PX100 ? nebo jiné do 2tis.

Napisal si 4 prispevky a ani v jednom si nenapisal nejaky akykolvek model aby si pomohol s vyberom.
A este: aky "nezmysel" som racil napisat? Ale konkretne ak bude PAN EXPERT taky laskavy. Dakujem ponizene.
Už ma to na tomto svete začína prestávať.
pugy3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 11. 2. 2019 19:41

... páni, celkom nechápem prečo sa tu tak urputne angažujete ... ono to tu celé
pôsobí skôr tak, že zakladateľ témy si z nás robí v podstate srandu ...

Ak je pravda všetko to, čo tu napísal, tak by v danom "low-endovom"
segmente sluchátok mohol Adamos na základe vlastných skúseností kľudne
radiť nám a nie my jemu :lol:
Adamos píše:... je to prostě jak já říkám " poloprodukt pro chudé "
bassovou složku to nikdy nebude umět zahrát, měl jsem asi 20 sluchátek do
2000,- a u všech to hraje bassy, ale tyto sluchátka bassy prostě
nehrajou...
...
Dále musím poznamenat měl jsem Marshall Major II asi kolem 1500,- zvuk
podobný těm Audio-Technika, nestačil jsem se divit, zase nějaký
poloprodukt. Nakonec se provalilo, že sluchadla se prodávaly většinou
II.jakost :shock: co si o tom myslíte ?? (jsme přece jen pořád východní
blok pro trh - viz mimozemská Alza, apod..)

Nejlepší sluchadla do 2000,- jsem měl Sony - perfektní dynamický zvuk,
detailní, zábavný, bassy výšky středy, všechno jak má být, prostor,
výbušnost u metalu aj roku, techna, super, návykové - ale po delším
poslechu už tlačily, byly moc moc těžké a potily se uši, ale jde vidět že
to jde ! :hm za cenu myslím okolo 1500,-


... a navyše je tu aj silná tzv. "spomienková nostalgia", čo je v rámci
psychoakustiky bežný jav:
Adamos píše: PX 100 hrály špičkově od té doby jak jsem je rozbalil ...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adamos 11. 2. 2019 20:27

pugy3 píše:Nik tu nic "nevelebi" a ano PX100 su LOW Endy ale zakladatel temy hlada za ne nahradu. Zistil, ze aj za necelu tisicku existuju sluchadla ktore mu vyhovuju v podobe PX100. Hlada asi nieco podobne pohodlne, lahke, rozmerovo mensie, otvorene s podobnym ak nie lepsim zvukom ako PX100. Rady typu "bohvie cim to krmis" mu tiez velmi nepomahaju. Ak doteraz pocuval LOW Endy PX100 asi nebude mat prehravac za tisice. A v cene okolo ticky sluchdla vacsinou nebyvaju narocne na zdroj zvuku.

Naprosto přesně jsi to vystihl :D :tleskani Hledám náhradu za PX-100

Sluchadla krmím většinou zvukovkou z PC (SB Titan) a ze zesilovače Yamaha,
dále často z TV Samsung, nebo i mobilu, notbuku, tabletu, ojediněle z CD přehrávače Pioneer.

Nejvíce je chci, ale využít k poslechu u PC a na filmy z TV. 8-D
Nepotřebuji sluchadla za tisíce, když si chcu vychutnat hudbu pustím si reprobedny.

PX-100 byly geniální v tom, že zvuk byl ze všech uvedených zdrojů pro mě perfektní, pohodlí rovněž, nikdy jsem je nepoužíval venku, proto hledám něco jako PX100. Myslel jsem že za ty roky se stal v oblasti elektroniky nějaký pokrok, ale zjišťuji že spíš ne. :/ Jen vše rapidně podražilo a přibylo plno poloproduktů, které na západě asi nikdo nekupuje, nevím já si to nedokážu jinak vysvětlit. :hm

Do audiga to mám daleko, to se mi neoplatí cesta by mě vyšla na půlku ceny sluchadel a já hledám levná sluchátka, nejlépe kolem 1500,- Přiznávám, že jsem nečekal, že to bude až takový problém. Původně jsem chtěl kolem 1000,- Kč. 8-D
Pokud bych chtěl sluchadla za tisíce na kvalitní audiofilský poslech, neřeším zde nic a jedu do Audiga, jak již bylo zde zmíněno.

Vždyť kdysi se více diskutovalo o levných produktech a většinou pár lidi poradilo to je dobré, takové a makové, člověk si udělal vlastní obrázek, koupil si to a skutečně to tak bylo. Spíš mi to připadá, že o levných věcech se moc nedebatuje, nebo nejsou na našem trhu doporučována. Nejsem zastáncem názoru, že čím dražší = tím lepší. :pozor Ale myslím, že hodně lidí by rádo slyšelo rady o levných a dobrých produktech.

-- 11 úno 2019 20:45 --

bacil2 píše:... páni, celkom nechápem prečo sa tu tak urputne angažujete ... ono to tu celé
pôsobí skôr tak, že zakladateľ témy si z nás robí v podstate srandu ...


Ne nerobím si srandu :pozor len nerad vyhazuju prachy za hračky ktere nevyužiji :/ :oboze

-- 11 úno 2019 20:49 --

bacil2 píše:... a navyše je tu aj silná tzv. "spomienková nostalgia", čo je v rámci
psychoakustiky bežný jav:
Adamos píše: PX 100 hrály špičkově od té doby jak jsem je rozbalil ...

Špatně si to Bacile pochopil, já se vyjadřoval k "rozehrávání sluchadel Audio-Technika, které mi nehrály basovou složku." :-D

Takže nahradu za PX100 budu muset vyřešit naslepo, zde byly zmíněny nějaké modely, tak je skusím.
A co třeba Sony, JBL, Koss, Senny. Mi neříkejte že nikdo nevlastní něco za ty prachy ( kolem 1500,- ) co hraje dobře. :hm
Adamos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 11. 2. 2019 21:24

Adamos, Ty si fakt "nostalgické" číslo ;-)

"PX-100 byly geniální v tom, že zvuk byl ze všech uvedených zdrojů pro mě perfektní, pohodlí rovněž, nikdy jsem je nepoužíval venku, proto hledám něco jako PX100. Myslel jsem že za ty roky se stal v oblasti elektroniky nějaký pokrok, ale zjišťuji že spíš ne."
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 11. 2. 2019 22:04

Problém je v tom, že v Tvé cenové kategorii prostě z nových sluchátek není na výběr nic, co by výrazně vybočovalo z šedého průměru. Prostě žádný zázrak do 1500 Kč v tuto chvíli neexistuje. Existují jen dvě možnosti, šikovný bazarový nákup nebo slušně hrající (ne zázračně) in-eary do 1500 Kč ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 11. 2. 2019 22:46

A co se zeptat uživatele Rada25 na Bosshifi B8 .. má je na bazaru a podle headfi jsou za tu cenu fajn + nejsou nějak náročné .
SSakul
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků