Bluetooth Receiver

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod chodec.com 23. 1. 2019 02:27

Zdravím, hledám nějaký bluetooth receiver, který bude přenášet kvalitně hudbu. Používám Tidal v HiFi (kvalita CD), resp. některá alba jsou dokonce v Master (vyšší jak CD) kvalitě, a rád bych z PC, nebo mobilu poslal hudbu do zesáku v bezztrátové kvalitě. Našel jsem Avantree Oasis Plus http://www.avantree.com/category-bluetooth-speaker-adapter-21/long-range-bluetooth-transmitter-and-receiver-avantree-oasis-plus.html

Dotaz:
- má vůbec smysl řešit přijímač, když to půjde z PC či mobilu? Není to tak, že i ten zdroj by musel zvládat poslat např. Aptx HD?
- Je Avantree Oasis Plus dobrá volba, případně měli byste nějaký další tip?

Děkuji
chodec.com
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 23. 1. 2019 11:03

Zdravím. Přenosem BT požadované kvality nedosáhneš, nemá na to parametry (zjenodušeně řečeno). Nejdál je zatím LDAC od Sony a pak aptX HD. Jednoznačně však podpora těchto kodeků musí být na obou koncích (vysílač - přijímač). Řešení je to tedy trochu dráhé, bohužel.
Takže pokud chceš zvuk přenášet v CD kvalitě (16/44 ve FLAC u Tidal) bezdrátově, tak lze doporučit jako nejjednodušší řešení Chromecast audio (GCA) napojené na zesilovač s využitím Android/iOS aplikace Tidal (nebo jiných - Spotify, Play Music...). Desktop app Tidal snad ještě GCA nepodporuje... :shock:
Master kvalita z Tidal jde však zatím přenést pouze z PC po kabelu (pracuje se i na Android verzi), tedy nejlépe hdmi, optika, coax. Z tvého PC (nepíšeš však co za výstup podporuje a ani jaký zesilovač používáš) tedy asi buď hdmi nebo optika a nastavit zvukovku v PC na výstup ve vysokém rozlišení. Podmínou je však také DAC podporující MQA. Tady zasílám odkaz na pěkné diskuze k MQA tématu pro Master (24/96, MQA u Tidal) - viewtopic.php?f=1724&t=1295364 ; viewtopic.php?p=11903267#p11903267 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m0641 23. 1. 2019 12:19

Ahoj, já mám k zesilovači připojen BT receiver Arcam miniBlink https://www.avcenter.cz/Bluetooth-DAC-A ... -d4672.htm
má kodek aptX (stejně tak jako Sony Xperia XZ Premium, z kterého posílám mp3 320kb/s z Googleplay) a hlavně už kvalitní DAC (Burr-Brown / TI PCM5102). A výsledný zvuk je velice slušný. Já téměř nepoznám rozdíl od souseda, co posílá Flac přes Chromecast či napevno z USB - a to máme podobnou aparaturu. Samo do budoucna by mě lákal nějaký nový přijímač - nástupce od Arcamu s aptXHD nebo LDAC...
Každopádně, pokud hraješ FLAC, bluetooth ti ho přenosem zdegraduje na dost špatnou empétrojku, tudíž tady bych se řídil radou kolegy Tapira1 :-)
NAD C 356BEE, napajení Supra, repro ELAC FS 247.3, Bluetooth DAC Arcam miniBlink, Jack-2xCinch Audioquest Golden Gate, Sony Xperia XZ Premium
m0641
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chodec.com 1. 2. 2019 03:13

Mockrát vám oběma, Tapir1 a m0641, děkuji za odpověď. Dostal jsem se k tomu až teď.
Z PC dostanu zvuk přes 3,5 mm jack. Mám i výstup hdmi, ale stejně to nemám do čeho strčit, bo mám starý receiver Sony STR DB-830 který má optický vstup, hdmi ne. To by se ale dalo vyřešit externí zvukovkou s optickým výstupem, nemýlím-li se.
Dává mi smysl Chromecast Audio, který je i cenově příjemný. Přes optiku připojit k receiveru a hotovo.
Ztratil jsem se ale v jedné věci. Když do PC zapojím sluchátka přes 3,5 mm jack, pustím album v Master kvalitě, tak ze sluchátek mi jde jaká kvalita? Ucho říká, že lepší, ale sugesce je mocná :-D :-D
chodec.com
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 2. 2019 10:24

Pokial chces naozaj vyuzit kvalitu Master/Hifi nahravok, na BT zabudni. Jediny kodek, ktory prenesie dostatny pocet dat, je LDAC - ani aptX HD nie je taky zazrak, aj ked je to samozrejme polepsenie oproti SBC/aptX. No u LDAC je problem, ze zatial nie su ziadne transmitery/receivery, ktore maju tento kodek. A mozno ani nebudu, kvoli licenciam od Sony. Navyse chces posielat z PC zvuk analogovo (3.5mm jack), na to potrebujes ovela lepsiu zvukovku, zvukovky v PC su vacsinou smejdy a tak je to velmi zle riesenie.
Riesenim je ten Chromecast Audio do receiveru, prestal sa vsak vyrabat, dopredavaju sa.
Jednoducho, na Tidal v Hifi kvalite treba lepsiu zostavu, aby si to aj vyuzil.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chodec.com 3. 2. 2019 02:08

Děkuji, Chromecast objednán, tak už se těším, jak to dojde.
chodec.com
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chodec.com 6. 3. 2019 13:24

Zdarec! Pořídil jsem tedy Chromecast audio a funguje dle představ. Pořád mi ale chybělo, jak dostat to, co přehrávám z Tidalu na PC do Chromecastu bez drátů. Aplikace Tidal pro desktop totiž neumožňuje Chromecast, jak již napsal Tapir1. Možná to už všichni ví, ale kdyby ne, tak Chromecast umí prohlížeč Chrome a v něm, když si otevřu Tidal, tak už můžu zvolit přehrávání přes Chromecast.
chodec.com
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků