Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 30. 1. 2019 22:16

@bacil2: To je samozrejme možné. ;-)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 30. 1. 2019 22:42

@zino333: ja som v podstate tajný fanúšik fy. KOSS, aj keď to asi v súčasnosti nie je moc v "in". Treba ale priznať, že niektoré sluchátka majú dosť mizerné, no majú aj fakt veľmi podarené veci ... a to aj napriek tomu, že to nie je žiadny zvukový mainstream "germánskeho typu" ;-) ... určite by som si tu napríklad také Pro4S nedovolil nikomu odporúčať, ale ja ten zvuk proste milujem ;-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 30. 1. 2019 23:12

To je ale úplne v pohode. Ja sa všeobecne bojím niekomu niečo odporúčať, lebo to, čo sa páči mne, nemusí sa druhému. Preto nemám rád aj ľudí na fórach, ktorí svoju pravdu prezentujú ako tú jedinú správnu. V audiu to jednoducho neplatí. Preto sa ja nejdem nikdy s nikým hádať čo hrá lepšie alebo horšie. Jednoducho to všetci počujeme po svojom a každému sa páči to svoje. Rovnako ako niekto má rád metal, niekto klasiku a niekto z každého rožka troška.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 31. 1. 2019 08:27

Vybral jsem lecjakou drahou elektroniku jen na základě recenzí, ale všímám si, že u sluchátek to nepůjde.
Dočetl jsem se, že Hd650 mají hodně basu, že jsou z trojice 595/600/650 nejvíc warm. Což může být v pohodě, stejně jako nemusí. Např. U Dt770 je těch basů moc i v případě rocku, metalu, EDM. Ve skladbách, kde maji dominovat středy zvuk stejně padá k basu a duní. V jednoduchém EQ v přehrávači Clementine stahuju 60Hz v průměru o 4db dolů, 160Hz o 1,5db.
Chtěl bych si polepšit podobně jako kdysi na začátku, kdy mi po Portách udělaly radost PX100 tím jak se zvuk posunul do světla a basy se uklidnily, ale zároveň zůstaly čitelné.
Jsem zvědav, co se zvukem udělá Atom, přeci jen z M0 je vytáčím na high gain na 70-80.
Taky mám se 770 ten problém, že ač jsou uzavřené, nevnímám oproti levným sluchátkům moc kelímkový efekt, ale stejně mi přijde, že vzduch v mušlích vytváří jakýsi tlak nebo "stojaté vlnění" a mám toho plné uši. Tehdejší HD595 pěkně dýchaly.
Myslel jsem, že 6XX z Massdropu bude jasná volba, ale radši si zajedu 600 vs 650 (a asi i vs K712) do Audiga poslechnout.

Edit: Teď jsem si pustil osmdesátkový popík (Journey, Toto) a basů je na DT770 přesně kolik bych si představoval všude. On ten dojem z nedostatku/přebytku basů určitě úzce souvisí i s s tím, co kdo poslouchá. Možná, že kdybych se zasekl ve starých albech, tak to ani nevyjde najevo. Nová alba - ať už metal, pop, akustika, jsou uducaná hodně.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 31. 1. 2019 11:07

Moje rada je stále stejná - HD 600, ted je máš tady na bazaru za 3000, vyměníš naušníky za tisícovku (to je nutnost, s použitými naušníky nehrají tak dobře) a máš je jak nový za 4K.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 31. 1. 2019 12:01

Díky za tip. Zakázal jsem si sice kupovat znovu naslepo, ale za tu cenu není moc co řešit, prodávajícímu jsem napsal.
Náušníky originální?
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 31. 1. 2019 12:02

Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ricccie 10. 2. 2019 15:59

...po rokoch som nasiel tento cinsky zazrak v sufliku, vykon 1W+1W na portable amp nie je malo ;-)..s DT250 parada...
Přílohy
IMG_0006.JPG
Chord Mojo + C&C XO2 + DT250
×Auralic Aries Mini > RME Adi 2 Pro AE > Naim Nait XS2 > Dali Epicon 2
×ChordMojo | FiioM6 | ZorlooZtella> Prophile8 | ER2XR | HD660S | HD58X | K371 | DT250
×Bezdrat | Sonos Arc | WH1000XM3 | WF1000XM4 | GalaxyBuds+
Ricccie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 10. 2. 2019 18:54

Tak sa u mňa doma stretli štyri "profi" M-kové Audiotechniky. M40x, M50, M60x a M70x.
ATH_M40x_M50_M60x_M70x__x600.jpg

Žiadne zvukové prekvapenie sa nekoná. Podľa mňa zvukovo najlepšie štandardne staré M50-ky ... v tesnom závese za nimi M40x. M60x sú celkom zaujímavé, do štúdia OK, ale inak hodne "mid-centric" ... na klasický domáci pohodový posluch moc "suché". M70x najpohodlnejšie, výborná zvuková izolácia a príslušenstvo ... ale zvukovo som ich vôbec nepochopil ...
edit: ... teda zatiaľ ... ešte tomu dám asi nejaký čas
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zephyr750 12. 2. 2019 08:14

Maly update po vymene sluchadiel marshall major za SIVGA SV007.
Přílohy
IMG_8472_resized.jpg
zephyr750
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrasheq 12. 2. 2019 09:48

Pěkné! Jak hraje ten Sabaj?
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zephyr750 12. 2. 2019 11:04

Diky.Na moje ucho je to uplne postacujuce. Teraz k tym dvom krabickam dorabam nejaky slusny 2x12VDC zdroj s toroidom, tak uvidim ci sa to este zlepsi a bude to mat nejaky efekt alebo nie. Origo su len take obycajne impulzne.
Ja som cisty zaciatocnik tak to nemam s cim porovnat ale celkovo co som aj cital tak tento sluchatkovy elektronkac cinancom zevraj vysiel. Trosku sa sice zohrieva ale asi to tak ma byt. Ja mam iba 32 ohmove sluchatka, nejake asi 600 ohmove by uz neutiahol so slusnou hlasitostou, lebo je to taky mensi sluchatkac. Ja mam variable ten DAC takze hlasitost na nom mam tak 2/3 a na sluchatkaci do polovice absolutne bez sumu. Ak dam vacsiu hlasitost tak sa tam cosi zacina objavovat ale nic dramaticke v pozadi. Neviem max tusim do 300 ohm odporucuju sluchadla nan. V mojej konstalaci pre moje usi je to zatial vynikajuce. Ak to nezhori casom tak budem spokojny. Urcite ale na nejake hifi sluchatka s vysokou impedanciou to bude nedostacujuce, respektive potihsie hrat.
zephyr750
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrasheq 15. 2. 2019 18:35

Brzy přibude D30 a asi i TSMR-3.

Obrázek
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 15. 2. 2019 19:08

Má M0 na výstupu 2V? Pokud by měl přehrávač mín, tak by to vysvětlovalo to, že se ti zdá, že Atom málo zesiluje.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 15. 2. 2019 19:45

Měla by tam mít 2V, hlasitost tak akorát mám mezi 11. a 1. hodinou, což odpovídá i tomu, co psal amirm v testu na Audio science review.
Nezdá se mi apriori že by zesiloval málo, spíš mám mezery ve fyzice a nedovedu vysvětlit proč poloviční volume je na poslech akorát jak z M0 tak z Atomu ačkoliv má Atom mnohem větší výkon.
Jinak díky za tip jak na HD600, tak na Atom, užívám si muziku, začal jsem s jazzem.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků