Hisense H55U7A - nastavení, zkušenosti, tipy...

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stormborec 11. 1. 2019 21:41

To ani nestojí za to na téhle TV co mám doma... ono je to vždy nějaký kompromis na těch TV co nemají zrovna ultimátní obraz, což tohle IPSko rozhodně nemá - tam je to spíš o vhodném přisvícení atp. Jinak ten rozsah nastavení, kdy si na to člověk zvykne je stejně poměrně široký, takže bych doporučoval skutečně nastavit nějaký ten korektní výchozí režim a v nejhorším to pak trochu poštelovat v základních nastaveních typicky teplota barev, gamma, červená vs. zelená
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 11. 1. 2019 21:56

To umim _D
venuji se tomu uz roky :D
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod h4nz3k 12. 1. 2019 08:56

Ahoj, tak moje nastavení:

Kino den i noc:
Podsvícení: Vysoká
Jas: 50
Kontrast: 50
Sytost barev: 50
Ostrost: 0
Herní režim Off
Adaptivní kontrast: Vysoká
Ultra plynulost pohybu: Standardní
Redukce šumu : Vypnuto
Redukce šumu MPEG: Vypnuto
Teplota barev: Standardní
Paleta barev: Automatický
Pouze režim RGB: Vypnuto
Přesnímání: Vypnuto

Do nastavení barev jsem nešahal, nerozumím tomu.

Včera jsem si pouštěl nějaká videa z Youtube ve 4k a začínám být spokojený s volbou.
h4nz3k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 12. 1. 2019 10:54

SmokeMan píše:Ja jenom dodam, DNS nebo dynamic noise reduction nebo noise reduction nebo alternativy davej vzdy OFF nebo nejnizsi moznou volbu, u Mpegu plati to jiste, jen to muze byt pojmenovane uplne jinak, tyhle veci skutecne stoji za to vypnout. Vzdy to spis vyslednemu obrazu ublizi a skutecne nikdy sem nevidel, ze by to pomohlo. A zbytek uz mas nademnou.

V tvem pripade to je asi podle kutilova nastaveni NR OFF, MPEG NR OFF


edit: jeste tam je to gamma, koukam, to ze tam je adjustment podle cisel neznamena vubec nic, gamma ti bude letet skoro na 100% at tam das co chces. A bohuzel muze taky hodne ovlivnit obraz. Jenze tady si bez kvalitnich obrazcu a dobreho, idealne zkuseneho oka nebo sondy nepomuzes nijak.

Ne vždy bude platit, že je lepší vypnout redukci šumu a MPEG artefaktů. Záleží na stylu, jakým konkrétní televizor zpracovává a předkládá videa. Jsou takové, které se vyžívají v brutálnější, syrovější podobě... hlavně při SD a HD. Tam se experimentování s redukcí šumu a MPEG artefaktů vyplatí. Více u lidí, kteří sedí u TV blíž, anebo mají citlivý zrak, který jim dovoluje nezredukované anomálie vidět.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 12. 1. 2019 12:31

Vidis, a ja zase kdysi cetl asi tricetistrankove pdf od profi kalibratora, kde jasne psal, ze tyhle funkce nikdy nic neprinesou, ja sice chapu kam miris, ale tohle tam presne vysvetloval. Jde o to, ze uz na minimum je tahle funkce "zavadna", protoze pri rychlych akcnich scenach ma tendence potlacovat a "mazat" detaily. Ono to ma logiku, ten chip nemuze vedet, co je artefakt a co ne. Skoda, ze uz to nedokazu dohledat, je to zajimave cteni, sice starsi (asi tak 8 let), ale podle mne stale platne, pac tyto funkce jsou stale i v dnesich tv. A redukce sumu jako takova by mela byt stejne aktivni jen pri analogovem vysilani, takze tam je to vlastne sumak. :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 12. 1. 2019 12:36

Já se nepřu s Tvým názorem, ani názorem kalibrátora. Ani netvrdím, že nedojde k nějakému potlačení detailů. Jen je trochu problém, koukat na obraz, který bude plný artefaktů a šumu, protože ho telka takto dává. To si raději snížím nějaký ten detail a zapnu odšumení a redukci artefaktů. Oko totiž není kalibrační sonda a já nemám potřebu se týrat, protože někdo někde něco napsal.

A mimochodem... opět vycházím z reálných pozorování, nejen u LCD, ale také OLEDů... i těch špičkových.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 12. 1. 2019 12:46

Ja prave taky vychazim z reality, jen to mam zakodovane v hlave od te doby, co jsem ten "manual" na nastaveni cetl. Ta redukce sumu jako takova ma skutecne fungovat jen na analogove vysilani a nikde jinde, takze to vlastne nemusime resit. Mpeg je samozrejme na digitalu, ale zase, zde se bavime jen o dvbt. Jo dobre, jeste to mozna bude fungovat pri starych videi v integrovanem prehravaci, ale tim bych si taky nebyl jisty. Takze suma sumarum, je to k nicemu. Jinak receno, telka ma tendence predchazet jevum, ktere tam nakonec maji byt. A at uz duvodu malyho datovyho toku nebo chyby v prenosu to dokaze udelat slusnou mazanici. To ja radeji obcas prehlidnu nekde kosticku za cenu ostreho obrazu.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alesh13 12. 1. 2019 14:36

Tak my máme doma od úterka a zatím panují smíšenější pocity dost možná tím,že neumíme správně nastavit.
Občas na některých programech (které nejsou HD) při rychlejším pohybu kamery zakostičkuje popř mírně "rozmaže" obraz. Obdobně to dělá i na youtubu.

Možné příčiny - slabá wifi v domě?, klasické vysílání přes anténu?
Plánuju pořídit O2 TV,které to snad vyřeší (aspoň co se kanálů týče,youtube na TV zas tak často nepoužívám).

Jinak programy ČT v HD kvalitě jsou bez výtek perfektní. Co se zvuku týče jak jsem někde četl,že je slabou stránkou,tak pro nás teda plně dostačující.
alesh13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 12. 1. 2019 15:22

Nejhorší kombinace je redukce šumu a doostření.

Co je ten Adaptivní kontrast? To je LED dimming nebo nějaký *****ítko jasové křivky?
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 12. 1. 2019 16:07

Dobrý den, já mám třeba u LG redukci šumu a redukci šumu MPEG. Obě mám OFF. Redukce šumu sníží digitální šum v obrazu a to včetně nahrávek. Pokud je obraz silně zašumělý , tak dočasně redukci šumu zapnu ( např. film Kolja, silně zašumělý ,HD, po zapnutí se obraz zlepší, samozřejmě více maže, ale celkový dojem je dobrý). Ukázku z tohoto filmu také používám při testování TV. Redukce šumu MPEG na nahrávkách - nic jsem nevypozoroval. Takže ji nikdy nezapínám.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 12. 1. 2019 18:28

SmokeMan teorie je krásná, ale praxe je reálná a dosti často odlišná. Neřeším teoretické závěry, raději si stav odzkouším, abych u konkrétního signálu, na konkrétním televizoru viděl, jak vytvořím nejlepší obraz pro své oči.

To, že postupuješ odlišně, je zcela v pořádku. Jen bývá dobré začátečníkům prezentovat postup nějak šířeji, aby automaticky nepojali závěr, že ONA volba se určitě NESMÍ zapnout. Proč? Protože právě u jejich televizoru, pro jejich oči, se může jednat o cestu ke spokojenosti.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 12. 1. 2019 18:47

Vzdyt jsem to vysvetlil. Ikdybych ten pdf soubor nasel, stejne si z toho malo kdo vezme aspon neco, ac byl easy a technickou anglictinou. Maximalne jsem schopen uznat, ze na jedne z 5 tv, to nebude mit dopad na obraz. Klasicky Panasonic a Sony. Jinak je dle me REALNE zkusenosti dopad na obras pomerne tristni. Tady uz sklouzavame skoro do debaty, ze by nekdo chtel mazanici. Ja stale chapu, kam miris, ale sorry :)

Kutile, vubec nechapu jak si to myslel...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 12. 1. 2019 21:37

Tady je ten obrazec pro gamma 2.2

Černá = 0 a bílá = 255 vs. "střední" šedá, která má hodnotu odpovídající gamma 2.2 tedy 0,5 * exp(1/2,2) * 255 = 186

gamma 2.2.PNG
gamma 2.2.PNG (2.76 ) Zobrazeno 8606 krát
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 12. 1. 2019 21:43

Ale to ne, tohle fakt nestaci :)

-- 12. 1. 2019 21:45 --

tohle je minimum http://www.lagom.nl/lcd-test/gamma_calibration.php a tohle jde udelat by oko.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 12. 1. 2019 22:13

Až na to, že tady to předpokládá, že máš ty stupně šedé z podle kterých kalibruješ již před tou kalibrací správně. Případně bys mohl dělat řekněme takovou aproximaci, že bys začal tím obrazcem co jsem poslal já, kde na té černé a bílé není moc co zkazit, nakalibroval tu poloviční šedou, vzal pruhy šedá bílá, šedá černá a naklibroval 25% šedou a 75 % šedou atd. Až na to, že některé TV mají jenom 10 úrovní pro kalibraci.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků