Regálové repro do větších prostorů

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bazi 36 11. 1. 2019 09:50

A dokonce tady muzes bejt i ostrejsi, "bany" zde nehrozí.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 11. 1. 2019 10:13

merhaut:
Jo tak, takže děláš v oboru a nedoporučuješ reprosoustavy jen proto, že si do nich výrobce nevyrábí své měniče? :hm
To je zajímavý názor, ale když vybírám konkrétní model soustavy, tak je mi signatura celého výrobního programu ukradená, až budu kupovat nové repro za deset nebo dvacet let, stejně ta signatura už bude úplně jinde.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merhaut 11. 1. 2019 10:42

Omyl, základní signatura Dynaudio, Klipsch, JBL, atd. prvovýrobců se nemění po desetiletí. Poznatek z praxe.

Konkrétně u AQ jsem zaregistroval již několik zásadních proměn "filozofie", vyvstaly problémy u zákazníků, chtěli inovovat AQ a byli změnou zaskočeni, zmizel kevlar i revelator, proto jsme AQ vyřadili z nabídky a proto jsem napsal co jsem napsal.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tombas 11. 1. 2019 11:06

Revelator nezmizel, je v soustavě AQ Donna Prima.
Ale to je fuk, prostě mají široký záběr a používají měniče podle kategorie, zpravidla je to Scan-Speak.
Mi je to ostatně jedno, já s tou firmou nemám nic společného, jen že tady byl konkrétní dotaz na konkrétní repro a přijde mi zvláštní je odsoudit jen kvůli nekonzistenci výrobní filozofie, když samotné soustavy jsou za danou cenu celkem povedené.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merhaut 11. 1. 2019 11:20

Relevator u AQ zmizel, osobně potvrzeno obchodním zástupcem firmy. A že pár zbyvších skladových kusů nacpali do jediné kusovky to jen dokazuje:-)

Ano, aktuální regálové modely AQ můžou být povedené, nicméně sám výrobce doporučuje své regálovky pod 20k do menších prostor, a téma vlákna je Regálové repro do větších prostor, takže jsem na základě svých praktických zkušeností zmínil Klipsche...
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tombas 11. 1. 2019 11:55

Klipsche jsi zmínil, ale nezmínil jsi model ani cenu. Takže takové hodně nekonkrétní doporučení.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merhaut 11. 1. 2019 12:21

Co jsem napsal platí pro všechny Klipsche obecně, vysoká citlivost + slušná zatížitelnost = :-) Konkrétní model/y doporučené k vyzkoušení poslechem by se odvinul/y od konkrétního cenového limitu, ale...

... u zákazníků razím zásadu: nejdříve poslechem poznej sám sebe, své zvukové preference/nároky, a pak teprve vybírej značku, model...
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Maroš10 11. 1. 2019 21:16

Děkuji spíš za menší přestřelku ale odejdu od vašeho souboje znalostí a praxe loni jsem díky pár členům tohoto fóra koupil kef q 700 a jsem spokojený jen sestavuji do ložnice ke gramofonu něco co mě neurazí ale ložnice je velká a prostě někdy je potřeba utéct před ženou ktera má rozdivanou ulici nebo podobný ***** na TV asi mě spousta pochopí no nic méně kef mě sedl je bomba klipsch jsem taky měl možnost slyšet jen nevím jestli do 7000,-něco seženu a právě proto mě zajímalo jak aq labrador 29 mkii hrají zatím jsem všude četl chválu popřípadě poraďte co by jste do mojeho limitu poslechly

-- 11. 1. 2019 21:39 --

Nabízí se tohle hlavně to nemám daleko
https://elektro.bazos.cz/inzerat/993073 ... nd-101.php

-- 11. 1. 2019 21:44 --

https://elektro.bazos.cz/inzerat/975299 ... ale-93.php
Naposledy upravil Nick Cave dne 12. 1. 2019 00:52, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněn nevhodný výraz
Maroš10
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 12. 1. 2019 10:54

Zdravím. Dovolím si přidat několik tipů na, dle mého názoru, vhodné repro splňující tvé potřeby. Samozřejmě nemám konrétní zkušenost s využívaným "siličem". Doporučuji tedy poslech. Všechny tyto bedny však jistě patří také mezit Top v této bazarové cenové kategorii !
Takže tady - Qacoustics 2020i (https://elektro.bazos.cz/inzerat/988286 ... tojany.php), B&W DM560 (https://elektro.bazos.cz/inzerat/989375 ... -DM560.php), B&W DM601 S2 (https://elektro.bazos.cz/inzerat/986278 ... baleni.php).
Jistě by se našli další... Hodně zdaru. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 12. 1. 2019 11:02

25m2 neni uz opravdu maly prostor(zalezi pochopitelne na velikosti poslechoveho trojuhelniku),proto bych se bednam s omezenym spodnim pasmem vyhnul(sem patri bohuzel jak ty levnejsi bowersy,tak i acoustics). Tebou zminovane Wharfedely jsem mel doma k marantzu,hraji hutne od spodu,dynamicky,jen pozor na mensi rozliseni v prednesu,nahradil jsem je zensory 3.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 12. 1. 2019 16:44

Na druhou stranu je lepší s trochu menšími repro hrát více nahlas, než velké bedny dusit na nízkou hlasitost.
25m2 zase tak moc není, mám jen o trošku méně a ten prostor ozvučí i ty malé budky Scansonic M5.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 12. 1. 2019 16:53

Ono to asi nelze říct takhle striktně, že lepší je malé repro nahlas než velké potichu. Záleží to na hodně věcech. Výhoda těch "dušených" sloupů je, že mívají větší plochu basových repro a bas i při nižší hlasitosti je díky tomu, přirozenější, více "jen je" než "hraje". Taky jejich zvukový projev bývá "větší". Regálovky zase líp navodí monitorovou přesnost. Sloupky jsou při dodržení shodné kvality zvuku výrazně dražší.

25 m2 není málo ani nějak moc. Vhodné regálovky takový prostor ozvučí v pohodě, stejně tak se tam zvukově vejdou i sloupky.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 12. 1. 2019 17:12

Tak dotaz byl na regálovky, ale já bych taky raději doporučil sloupky, které díky většímu objemu ozvučnice nabídnou přece jen hutnější základ a plnější zvuk v nízkých pásmech.
Ale v ceně kolem 7000,- je to u nových velká bída a u bazarových velká loterie.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 12. 1. 2019 17:34

25metru2 je dnes vetsi prostor? to uhraje kde co. kazdy slusny regaly tam udelaj takovej vyrval, ze se tam bude spatne sedet, pokud ne, jsou to spatny repraky :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 12. 1. 2019 17:50

https://www.sbazar.cz/m.ke/detail/45511 ... ibun-mk-iv ...Ty Whary I BW vedle nich budou orezavatka.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků