Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod paulo78 6. 1. 2019 15:18

Kodi v tejto tv mne sekalo pri 4k a hdr. A to mam rychly internet. Preto som musel kúpiť krabicku nvidia shield a tam to ide ok. Aj tu na fórach sa o tom pise dost.
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fajn.snek 6. 1. 2019 18:07

Tak já už teda nevím, nejdřív si přečtu, že TV běhá OK, pak že systém je zalagovaný, pak že někdo nemá problém... Mám z toho rozporuplné pocity, ale upřímně jsem na TV s lepším poměrem cena/výkon nenarazil...
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod Weiny 6. 1. 2019 18:10

Též jsem z těch dojmů zde mírně zmatený :mrgreen:
Už pár týdnů se rozhoduji pro náhradu 50" plazmy za 55" 4K panel. Jelikož používám HTPC a i na současném neoPDP Panasonicu mám vypečené min. 4 loga, oled, ač jsem na něj čekal zavrhuji :-|
Byl jsem již téměř rozhodnutý pro Samsung QE55Q7FN, ale zde jste mě navrtali buď pro dražší QE55Q8D (přímé zadní podsvícení, mě vyhovující absence One Connect), a nejlépe Sony KD-55XF9005. Na ní mě trochu děsí ten Android a hlavně nekvalitní zvuk, kde Samsungy vítězí.
Měl bych na Vás dva dotazy - jak je to u Sony se sluchátkáčem, má vlastní volume v menu, nebo vypne zvuk a přepne do sluchátek?
Druhá věc je rychlost přepnutí kanálu, mám modul od UPC, Samsungy přepínají údajne bleskově :-)
Díkes.
Weiny
Junior

Odeslat příspěvekod fajn.snek 6. 1. 2019 18:43

Weiny:

Tak jsem rád, že je tady někdo kdo má naprosto stejné dilema jako já. Ve výběru jsem taky skončil mezi Q7FN a XF9005. U Samsungu mi nevyhovuje, že vypustili podporu kodeků DivX a DTS. Navíc 7 řada je jediná, která ted v lednu nezlevnila oproti ostatním řadám a vyplatí už se víc tebou zmíněná Q8DN nebo už připlatit snad za tu Q9FN... Ale tam bych musel připatit za Nvidia shield abych nemusel řešit multimediální obsah, to u Androidu díky více přehrávačům odpadá ^^
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod Treborr 6. 1. 2019 23:28

"Druhá věc je rychlost přepnutí kanálu, mám modul od UPC, Samsungy přepínají údajne bleskově :-)"

Bleskově to není. Určitá prodleva tam je. Není to nic co by se nedalo přežít, ale je to pro mne trochu nezvyk zatím.
Treborr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aloha 7. 1. 2019 13:01

Naposledy upravil Nick Cave dne 7. 1. 2019 14:24, celkově upraveno 2
Důvod: odstraněna duplicita
Aloha
Junior

Odeslat příspěvekod fajn.snek 7. 1. 2019 14:04

Když budu mít DLNA server, tak to přehraju přes VLC nebo se mílím ? Já už začínám být fakt zoufalý, opravdu mám chuť nákup nové TV odložit :oops:
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 7. 1. 2019 15:09

Potvrzuji, že na TV Sony s OS Android Oreo nejde nainstalovat platforma Kodi. Při instalaci se vyskytne chybová hláška s kódem chyby. Po jejím odkliknutí vyjede další kód chyby. Instalace neproběhne.

Netuším však, kde je chyba. Nemám informace o tom, že by za výše uvedeným stála Sony.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fajn.snek 7. 1. 2019 15:15

MgX: Ty máš již Android 8 na XF900 nebo máš XE900 ? Díky
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod Dm602 7. 1. 2019 15:24

Áno na Sony Android oreo nejde nainštalovať Kodi ako prvý bol tuším modem af8 af9
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 7. 1. 2019 15:27

fajn.snek píše: MgX: Ty máš již Android 8 na XF900 nebo máš XE900 ? Díky

Ne, nemám. Zkoušel jsem instalaci na AF9 :-) Neboj, tu taky nemám :D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weiny 7. 1. 2019 16:53

Chlapáci, jak je to prosím s tím sluchátkáčem, vypne po připojení sluchátek repro nebo ne? Žena je nedoslýchavá a je to pro mne důležité...
Mimochodem, čtu všemožné recenze a na stuff.tv mi přeložil chrome komentář k androidu v této telce takto:

Na negativní straně může být Android TV skutečným prasetem. Někdy je to téměř nesnesitelně pomalé, reaguje na vaše příkazy teprve poté, co jste ztratili trpělivost a vydali další, což nakonec televizor reagoval na všechno najednou a dělal něco, co bylo daleko odlišné od toho, co bylo zamýšleno :shock:

Spraví to Oreo trochu? Asi je ještě čas na soudy, ale stabilita mě zajímá nejvíc.
Weiny
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 1. 2019 17:37

MgX píše:
Netuším však, kde je chyba. Nemám informace o tom, že by za výše uvedeným stála Sony.

Kodi tvrdi (pišu na ich twitteri) že ano, udajne Sony umyselne blokuje package ID, aby sa to nedalo inštalovať. Už sa ale vraj prišlo na to ako to obisť.

https://twitter.com/KodiTV/status/1081158140551413761

Sony zatiaľ mlči.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 7. 1. 2019 18:23

Weiny narychlo jsem to zkusil. Sluchátkový výstup - jack po připojení vypne zvuk integrovaných reproduktorů. Následně prostřednictvím ovladače reguluješ zvuk sluchátek. Teď narychlo nemůžu přijít na variantu/nevidím ji běžně v menu, aby jel současně zvuk z repro TV i sluchátek. Anebo to telka neumí. Třeba bude mít někdo jiný větší štěstí a poradí líp.

Nicméně přímo v návodu k mnou zkoušené Android TV Sony AF9 vidím, že výrobci uvádí... Nelze využít sluchátkový výstup současně se zvukem reproduktorů televizoru. Netuším, jak by se stav změnil, připojit sluchátka bezdrátová... BT. Bohužel nemám k dispozici na odzkoušení.

Ryan Giggs děkuji. Tuto informaci jsem četl. Nicméně se jedná o závěr jedné strany. Pokud neobdržím něco objektivnějšího, či dokonce informaci od Sony, těžko mohu jednoznačně tvrdit... stojí za tím Sony. Důležité je, že aplikaci Kodi nenainstaluješ. Zajímalo by mně, jak se stav bude odvíjet kupříkladu u Philipsu. Pokud by Sony vědomě blokovalo Kodi, tak by si Philips mohl pískat. Řadu lidí sice Kodi nezajímá, ale už to, že nějaká společnost blokuje určité aplikace uživatelům, často nevoní.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 1. 2019 18:31

MgX píše:
Ryan GiggsNicméně se jedná o závěr jedné strany. Pokud neobdržím něco objektivnějšího, či dokonce informaci od Sony, těžko mohu jednoznačně tvrdit...
To suhlasim, veď preto som pisal, že udajne. A dodal, že Sony zatiaľ mlči.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků