Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod krtek2k 25. 12. 2018 09:06

Hele kamarád poradil otočit vidličku v zásuvce s elektrikou, že mám v rozvodech asi nějaký šum a hle rada zatím funguje....
krtek2k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paulo78 25. 12. 2018 10:39

No zaujimavé.... ale aj si si myslim ze to bude nejake "rusenie" alebo problem s UPC
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 25. 12. 2018 12:29

Inak ja mam taku zvláštnu dilemu a neviem ako to vyriesit.
Mám tento tv, Sony,a jednoduchy soundbar Sony, mmc Nvidia Shield a Bluray player Sony.
Ako je známe porty HDMI 2 a 3 sú odporúčané na 4K,ale port HDMI 3 je ARC a v nom mam zapojeny ten soundbar ktory je synchronizovany CEC sony.
mmc Nvidiu Shield mám na portte HDMI 2. Lenze ked potrebujem prepojit aj ten bluray player na jeden z tychto portov 2 alebo 3. Ako na to?
Zrusit soundbar na hdmi3 arc a dast ho na "obycajne" Hdmi 1 alebo 4, a prepojit optickym kablom?
Ako na to sa dá inak?
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fajn.snek 25. 12. 2018 13:30

Zdravím všechny, aktuálně vybírám novou 4k televizi a jedním z horkých kandidátů XF9005. Byl jsem pevně rozhodnutý pro Samsung Q7FN, ale pak jsem si naštěstí zde na foru přečetl o problémech s přehráváním filmů, takže jsem zatím nenakoupil. Na všechny zvažované televize jsem se byl již podívat, a jedinou neznámou u Sony je pro mě systém Android. Můžete mi napsat pár praktických zkušenosti z užívání ? Díky moc
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod pirek.jan 25. 12. 2018 16:59

Ahoj. Jako čerstvý majitel ti můžu napsat uživatelské dojmy. S Androidem máš i Chromecast 4k a díky appce i airplay pro IPhone. Ve storu je dost aplikací na přehrávání videa, Hbo Go, stream, seznam pohádky a Kodi. Kodi je samostatná kapitola - perfektní přehrávač s možností FTP, doplňkových modulů. Stabilita je v pohodě, záleží jak moc dáváš aplikacím zabrat, sem tam restart, ale žádné drama to není ( 2x za 10 dní a to jsem dal tv dost zabrat s instalací aplikací, kodi doplňků). Jinak oproti Samsungu velké množství možnosti úprav a nastavení. Za mně dobrá volba.
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod mebavic 26. 12. 2018 15:41

Ahoj,
myslíte si, že cena půjde ještě dolů a nebo se to už moc hýbat nebude? Díky
mebavic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miki77 26. 12. 2018 20:01

Nevíte někdo náhodou co znamenají barevně podbarvené položky v GUIDE? Je tam fialová, světle modrá, světle hnědá...
miki77
Junior

Odeslat příspěvekod fajn.snek 26. 12. 2018 20:14

Cena teoreticky může jit dolu až budou ten model vyprodávat, ale taky nemusí.. televizi vybírám už 14 dní a pořád se nemůžu rozhodnout, ale XF9005 ma za svoji cenu rozhodně co nabídnout.
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod Treborr 3. 1. 2019 18:29

Mám dotaz: jak rozchodit na této televizi od UPC Horizon Go? Nebo jinak zpětné spouštění pořadů?
Dnes jsem si nechal odvézt od UPC SetoBox a přivézt do slotu CA modul v domnění, že bez problémů dostanu do TV tu jejich aplikaci Horizon Go, když mám TV s Androidem - no, jenže já na TV přes Google Play prostě tuto aplikaci nenajdu, takže nemám co instalovat :-( . Na mobilu a na PC ji najdu bez problémů. Jestli tohle nebude nějak možno rozchodit, tak to bych snad i raději přežil ty dva ovladače muset používat kvůli SetoBoxu.

Funguje to někomu nějak?
Treborr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fajn.snek 3. 1. 2019 18:43

No on ale Android TV není úplně stejný jako Android v mobilu nebo tabletu co vím... Takže to bude asi důvod, proč aplikaci nenajde, vývojáři, kteří apku por UPC dělali, tak asi Android TV neřešili... Jedinou možností jak se k těmto funkcím dostat je přes Webový prohlížeč...

EDIT: Tady je o tom článek
https://digital.rozhlas.cz/uvedeni-apli ... te-7702311
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod Treborr 3. 1. 2019 19:12

já bych se z toho :-\ - už chápu, proč dotaz k této aplikaci byl sice na českém fóru, ale psán Slovensky :grr: :grr: :grr:
Treborr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 1. 2019 20:22

apk si neskusal?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Treborr 3. 1. 2019 20:32

zatím ne - ještě zkouším hledat na netu, případně jestli se i zde někdo neozve s nějakým konkrétním řešením
Treborr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mumulent 5. 1. 2019 23:24

Měl bych par dotazu ohledně této TV:

- Jak je to s přehráváním filmů onlione přes KODI v 4K kvalitě? Je vše plynulé? Neseká se? Samozřejmě s ohledem, že je kvalitní připojení.

- Zkoušel jste někdo streamovat obraz z Maca? Zajímalo by mě, jestli tam je nějaká dostupná apka, či je zapotřebí zakoupit Apple TV.

- Jak si celkově tato TV rozumí s Apple zařízeními, když je uvnitř OS Android TV ?
Mumulent
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Treborr 6. 1. 2019 13:46

Tady je postup na rozchození Horizon Go na TV a i s nějakým mým závěrem https://www.upczone.cz/topic/5307-horiz ... ent-108945
Treborr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků