LG OLED65C8PLA vs. Samsung QE65Q9FN

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod FrantaL 4. 1. 2019 05:08

TV si vcera technik odvezl, tedy spise ridic nez technik :-)
Prehraval jsem pres vestaveny prehravac a DUNE 4K.
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Canys 5. 1. 2019 19:09

Už měsíc přemýšlím nad LG OLED65B8, ale dát za to 50k a mít s tím takové problémy... Televizi beru jako investici na minimálně 5 let, jestli to s takovou vůbec těch 5 let vydrží. Podobných situací není na internetu zrovna málo.
Canys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 5. 1. 2019 21:00

Mne to z rôznych diskusiíí za posledné obdobie príde, že OLED je síce obrazovo super, ale inak je to celkom lotéria na kusy. Hm?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 1. 2019 07:02

Loteria na kusy je aj u LCD.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peppies 6. 1. 2019 09:30

To ale není dobře. Pokud si kupuji např. mobil tak očekávám, že bude mít parádní displej zvláště když beru AMOLED a nepředpokládám, že bude mít vertikální pruhy :-)
Od konce roku toho hodně čtu, sleduji v prodejnách a lítám od OLED k LCD a zpět.

Když to přeženu tak u LCD :
možné problémy :

vertical banding
DSE
clouding

U OLED :
možné problémy :

vertical banding
retence v obraze
světlejší části obrazovky v levé nebo pravé části při zobrazování ne zcela černé
trvalé vypálení ( byť je to prý téměř nemožné)
pixely které přestanou svítit nebo svítí pořád

A opravdu ale opravdu nevím do čeho jít a jsem jak žena která neví co chce a nepřestane dokud to nedostane.

Použití v domácnosti : 5 hodin denně ( na TV nekoukám jen já a žena ji má často jako kulisu), většinou sledování TV pořadů, hraní her na PS4 ( max 2 hodiny denně) , filmy maximálně o víkendu.

Teď zlevnila 65" Q9FN na 65k pak je tu na jako volba OLED803 nebo LG B8 nebo XF9005. U toho OLEDu fakt se bojím, že i přes běžné používání se mi obtisknou nějaká část při hraní na PS4, odpadne mi sledování ČT24 jako kulisa když náhodou vstanu dřív. Jediné co mě láká je fakt dokonalá černá a parádní pozorovací úhly. Nicméně je to jen bedna a nechci vyhodit peníze do vzduchu a řešit neustálé reklamace nebo případné dohady se servisem. Příští týden vracím Q8DN právě kvůli vertical bandingu a DSE a otázka, jestli si pomůžu pokud si vyberu Q9FN která může mít stejné problémy jako má Q8DN nebo raději jít do levnějšího řešení a tím by byla XF9005 anebo ten OLED....
peppies
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 6. 1. 2019 11:44

@peppies: Tak nejak si zhrnul moje pocity. Ja som sa rozhodol, že počkám až Samsung predstaví nové modely a uvidím či padne cena Q9FN. XF9005 by bola moja voľba, keby nemala Android a mala by externý box ako majú Samsungy.

OLED som sa rozhodol vyradiť. Chcem TV min. na 5 rokov. A nechcem TV, kde by som stále bol v neistote či sa vypáli alebo nie, kde by som musel rozmýšľať či ju môžem alebo nemôžem nechať zapnutú.

-- 6. 1. 2019 11:46 --

Hmm, tak teraz pozerám, že Q9FN dosť výrazne zlacnila a ja mám asi vybrané.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 1. 2019 15:11

Netreba nad ničim rozmyšľať. Ak sa bojiš, ma to šetrič, vypnutie po nečinnosti atd. To su iracionalne obavy.
Inak Q8DN je takmer to iste a vyrazne lacnejšie ako Q9.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peppies 6. 1. 2019 15:36

Q8DN mám a třetí panel stejné problémy= banding a DSE. Ty mé obavy z OLED a vzhledem k výše uvedeným používáním jako běžná rodinná TV včetně herní konzole jsou iracionální ? Rád se nechám vyvést z omylu. Ideálně porovnáním OLED803 vs Q9FN. Ambilight miluju a měl jsem ho na předchozích televizích. Ale buď se smířím s tím, že banding a DSE bude na Q9FN stejně jako na Q8DN anebo zvolím technologii OLED u které si nejsem jistý, jestli rodinné sledování dá bez toho, abych prudil syna, že hraje na PS4 přes hodinu. U té Sonky jsem nečetl vyloženě stížnosti na banding nebo DSE, u toho OLEDu aspoň to DSE je minimální ale banding možný

OLED803 se dá sehnat za 59k Q9FN za 65, XF9005 za 42 .
peppies
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 6. 1. 2019 19:08

Ryan Giggs píše:Netreba nad ničim rozmyšľať. Ak sa bojiš, ma to šetrič, vypnutie po nečinnosti atd. To su iracionalne obavy.
Inak Q8DN je takmer to iste a vyrazne lacnejšie ako Q9.

Q8DN výrazne lacnejšie? 55Q8DN stojí 1500€. 55Q9FN stojí 1750€. Mne tých 250€ za ten One Connect Box stojí.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 1. 2019 21:24

Riesi sa tu 65". Ale ano, aj 250€ u 55" je velky rozdiel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hraboš 10. 1. 2019 21:45

zdravím-jsem zde nový.-nevímjak reagovet na prízpevek o 3řadky nahahoře -:D)..pečlivě jsem ale forum projíždel ... OLED vs Qled a mesíc před vánoci pořídil výše zminovaný Q8DN-75"....chci se zeptat peppies-po jake době se mu vady zacaly projevovat?-chápu dobře že ti 3xmenili panel a pokaždé stejna závada-jak tuto vadu zjistím-zatím nic nepozoruji
pro tuto tv(QLED) jsem se rozhodl právě z vytíženosti -dnes například zapnutá celý den-syn je nemocný a tv je permanentne zapnuta--tzn zádná retence obrazu nehrozí-s téve maximální spokojenost-absence ONE connect boxu nevadí tv pověšena a zatrubkováním ve zdi je vše vedeno-tzn nic vidět není-zarízeni schovana v tv stolku..
jedíná vada je v cene která nyní klesla o 10k proti 1.12....
děkuji za případné podněty ke zminovanému bandingu
hraboš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peppies 11. 1. 2019 06:52

Napsal jsem vám to do SZ ale je možná to někomu pomůže, tak to hodím i sem :

Dobrý den,
test na vertical banding :

https://www.youtube.com/watch?v=Qi4Wy7v ... =9&list=WL
https://www.youtube.com/watch?v=wgoAsUd ... =6&list=WL
https://www.youtube.com/watch?v=HqFAaMl ... =8&list=WL

Test DSE :
https://www.youtube.com/watch?v=zRGUkxr ... 12&list=WL

Co se týče výměny první panel byl opravdu špatný - ty pruhy byly viditelné i v ambient modu. Se servisem jsem neměl žádný problém pokud jsem ukázal kde je vidím. Pruhy na mé TV jsem pozoroval ihned

Avšak po mém zjištění, že pruhy jsou na skoro na každé TV a jsou více či méně vidět tak jsem se na to vykašlal a ponechal Q8DN. Poslední panel mi při běžném životě nekomplikuje život a je to viditelné pouze ve světlých částech kdy se kamera hodně hýbe. Pro laika to může být nepozorovatelné a radím jedno : pokud nic nepozorujete neřešte, může být mnohem hůře - chtěl jsem Q9FN tam je to stejné a veskrze technologií LCD i OLED je mají +- jen s tím, že u OLED je to vidět v tmavých částech obrazovky a u LCD ve světlých.
Naposledy upravil peppies dne 11. 1. 2019 08:25, celkově upraveno 2
peppies
Junior

Odeslat příspěvekod Martin248 11. 1. 2019 07:58

Dse a banding nema kazda tv. Ja som mal tiez q8dn, ale kvoli bandingu a dse som ho do 14 dni vratil. Kupil som xf9005 a nic take tam nevidim. Na samsungu bol najhorsi hokej (dse ), uplna katastrofa.
Martin248
Junior

Odeslat příspěvekod hraboš 11. 1. 2019 09:04

Diky za nazory..--Pojem DSE je jaka vlastnost?-ano vyse popsanou "spinavou" obrazovku vidim prave u toho hokeje....,tohle skutecne vidim,a dalsi veci je máznuty kotouč(puk)--cekal bych abdolutni dokonalost....---zdroj Skylink/satelit...--u predchozi tv Sharp 60lc830e..--nic takoveho neexistovalo...-vse dokonale..--ze by prechod na vetsi uhlopricku 75" byl onen zadrhel?-u Sony vse ok?..-a obecne i u OLeDů?....??--ze by moje volba na Qled byl v tomto ohledu spatna??--po ostatni h strankach jsem s tv zatim spokojen-dekuji

-- 11. 1. 2019 09:24 --

Hokej Nova Sport hd.--nikoliv ct 4--tam hokej v hd je katastrofalni-co se tyce hokeje...
Naposledy upravil hraboš dne 11. 1. 2019 11:11, celkově upraveno 1
hraboš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CosmoDante 11. 1. 2019 09:27

LG OLED65C8PLA jsem zakoupil na konci listopadu a vybral jsem opravdu dobře. Můžu jen doporučit. Panel bez jakýchkoliv závad. Obraz jak víno. Přes svátky, což bylo hodně dní, TV dostala zabrat, jelikož žena byla nemocná, tak televize jela imrvére v kuse od dopoledních až do pozdních nočních hodin - takže takový domácí rtings test . Hrál jsem i na PS4 Pro. Nejvíc jsem se bál vysílání TV programů s logem. Vždy jsem ale nastavil po vypnutí TV kalibraci pixelů. Zatím ale nic není vypáleno. Práce systém + magic remote = luxus!
CosmoDante
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků