Rock / Metal music prehrávač

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Iron_Eddie 22. 12. 2018 21:39

Ahojte,

ako je v nadpise uvedené, hudobný žáner ktorému fandím je rock a metal. Dostal som darom slúchadlá Audio-Technica ATH-M50X a chcel by som k tomu dopasovať aj vhodný prehrávač. Opakuje sa tu viacero viac a menej odporúčaných značiek a konkrétnych modelov ale čo som pozeral, tak som nenašiel konkrétny model v spojení s týmito slúchadlami. Cenovo by som povedal tak max do 500 - 600€, ak by bol vhodný model aj v polovičnej cene, tak sa tomu určite brániť nebudem.

Zatiaľ nemám žiadnu skúsenosť s prehrávačmi v tejto kategórii.


Dik za akýkoľvek postreh a pekné sviatky.
Iron_Eddie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bovo77 22. 12. 2018 22:31

Ahoj.Nemám konkrétne m50x ale M40x, ktoré sa zvukovo veľmi podobajú v kombinácii s Xduoo x3 čo sa údajne zvukovo veľmi podobá Fiio x3- ke a je to dobrá kombinácia.Tiež počúvám rock a metal.Budeš mať teplý zvuk, ktorý vyhovuje metalu lebo tam kvalita nahrávky nie je vždy najlepšia.
bovo77
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 22. 12. 2018 22:43

Já teda nevím, ale podle mě má Xduoo X3 neutrální spíš světlejší projev a FiiO X3 všech tří generací je spíše na temnější teplé straně, tedy zvukově mírně opačné.
Ty M50X jsem nikdy neslyšel, ale píše se o nich, že mají dost basů, tudíž by jim podle mě slušel spíš světlejší zdroj signálu, např. to Xduoo, nebo Shanling M1. Ale tazatel hledá přehrávače v trochu vyšší cenové kategorii. Možná by vyhovělo FiiO X5 3rd.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lo-fi 22. 12. 2018 23:23

jednoznačně xduoo x20, má skvělé vnitřnosti a existuje do něj rockbox (software) s výborným ekvalizérem = doladíš si jakákoli sluchátka... momentálně asi nejlepší poměr výkon vs prachy
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod Iron_Eddie 22. 12. 2018 23:57

Ďakujem za rýchle informácie. Ako som spomenul nemusí to byť za 600€. Ide mi aby som to zladil s tými slúchadlami. Ak je spomenuté xduoo x20 absolútne postačujúce k týmto slúchadlám, tak nepotrebujem dať 500 a viac a potom zasa špekulovať nad lepšími slúchadlami... :-)

Jediné čo by som chcel, tak aby to na nabitie vydržalo viac ako 10hodín.

Čo som pozeral, tak toto hlavne spĺňajú Sony a Plenue.

Idem popozerať ten xduoo x20.
Iron_Eddie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 23. 12. 2018 01:15

Jen bych si dovolil upozornit, že kvalita zrovna u Xduoo je dost o tom, jak se Číňan vyspí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Iron_Eddie 23. 12. 2018 10:38

No a to Xduoo je ešte aj špatné... Vyzerá to ako s pred 10tich rokov... Viem že pri požiadavke aby to hralo by som na to nemal moc pozerať, ale fakt sa mi nepáči. Potrebujem aby to aj dobre vyzeralo. Čo hovoríte na Sony W-A45? Poprípade Plenue J? Tieto sa mi dizajnovo páčia a recenzie majú slušné. Otázka je ako s týmito slúchadlami?
Iron_Eddie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 23. 12. 2018 12:06

To Xduoo není špatné. Zvukově je výborné. Jen můžeš mít smůlu na špatný kus a reklamace zboží v Číně je docela anabáze. Pokud o něj stojíš, doporučuji obchod penonaudio.com
Je to solidní obchod a jsou velice vstřícní.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 12. 2018 12:56

Neviem ako vy, ale ja uz znacke Xduoo neverim. Sice X3 nehralo zle a X20 bude urcite este daleko lepsie... ale kvalita je u nich nie je bohvie aka - o problemoch s X10 sa uz popisalo dost, ale ci by som riskoval X20 za tu cenu, asi nie. Kedysi som mal pozicany Fiio X3 2nd a na metal to bolo naozaj velmi pohodove pocuvanie (uhladeny dynamicky zvuk), predpokladam, ze Fiio vyssich rad by mohlo byt podobne a najma Fiio vs Xduuo v kvalite bude asi ina liga. Niekto tu na fore tiez na metal odporucal Cowona, len neviem, ktora to bola verzia (R?).
Pises, ze hladas "music prehravac", ale musi to byt DAP ? Sice mas "len" ATH 50X teraz, ale casom mozno upgradujes, tak mozno porozmyslaj (najma vzhladom na tvoj rozpocet) aj o tom, ci neist cestou Mojo+univerzalny DAP s USB transportom. Podla recenzii by tiez mohol byt na tvoj styl vhodny aj iFi iDSD micro Black Label, ale tam uz si cez rozpocet s DAPom. Keby som nebol spokojny s aktualnym setupom, ten urcite vezmem ja. Ten rozpocet 300-600e je trochu uleteny na aktualne sluchatka, najma ak netusis, ci bude vola ist vyssie.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Iron_Eddie 23. 12. 2018 17:32

Presne ako píšeš. Ja som len bachol od brucha, že som ochotný dať max tých 500 - 600. Ja hľadám vhodného parťáka pre tie Audio-Techniky... Ak mi poradíte že k týmto postačuje hračka za 330€, tak som s tým v poho :-).

Mne sa celkom fiio páči, len ma trochu odrádza výdrž, preto som pozeral aj radu plenue a dostal som sa takto aj k sony.

PS: špatné som myslel škaredé, nie zlé
Iron_Eddie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SSakul 23. 12. 2018 18:06

Ahoj Já i Michal máme oba x20 a buď máme štěstí , nebo šli po tom fiasku s x10 cinani do sebe , ale nemáme jediný problém . Baterka drží i po půl roce cca 10+ na symetrice se zapnutým bluetooth ( Když šetřím displej a jedu do 0% tak 12+ ) a na výstupu má výkonu na rozdávání - 240mW respektive 300mW v symetrickém .
Zvuk super a EQ je funkční i bez Rockboxu ( jediný fail je , že EQ nefunguje u 96kHz resp 192kHz flaců )

Ovládání jedu nejvíc přes HiByMusic na mobilu , ale tlačítka jsou fajn na přepínaní v kapse . Nikde se nic neseká , nikde nic nepadá .

Za mě x20 můžu s klidným svědomím doporučit ( v akci se dá sehnat kolem 170$ )

Jinak jak píše Dark , tak s tím rozpočtem bys mohl zvážit i Mojo , pokud ti nevadí kvůli nošení / přenášení . Popř mrkni na HiBy r3/r6
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tonik666 23. 12. 2018 21:49

Držel bych se něčeho rozumně velkého, takže třeba Cowon Plenue J, případně Plenue D nebo R, pokud je rozpočet dostatečný. Jinak si myslím, že by svůj účel splnil i Shanling M0 nebo Fiio M3K.

Chtěl bych doporučit Shanling M0, který sám používám a poslouchám téměř výhradně metal, ale životnost baterky je mizerná. To bohužel platí pro většinu větších přehrávaců, jako Fiio X3, Xduoo etc.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 24. 12. 2018 11:36

Pokud nemáš muziku v DSD a nehodláš poslouchat v symetrice, tak Cowon R je asi zbytečná investice. Cowon D je už dnes krapet překonán. Cowon J je dobrá volba už vzhledem k výdrži. Nicméně honit na něm velký sluchátka moc smysl nedává, což platí obecně o většině samostatných DAPů. Lepší řešení by bylo Mojo+telefon či Mojo+DAP ( klidně levnější ). U Moja, ale nelze počítat s výdrží přeshující 8h. Docela dobře hraje OPPO HA-2, ten má i celkem slušnou výdrž na baterku, ale zase to předpokládá připojit ho k přehrávači nebo telefonu. Pak jsou tu DAP s modulovými zesilovači FiiO X7ii a iBasso DX200. To by bylo asi takové all in one řešení se správným modulem. Jen ta výdrž baterie by byla mizivá, hlavně u iBassa.
Prostě přenosný přehrávač s giga výdrží ( 11h a více ), co utáhne velký sluchawky se bude hledat dost těžko. S výdrží kolem 8h a méně se budou ty nůžky otvírat.
Avšak v případě těchto sluchátek by asi bylo lepší volit nějaké stolní řešení.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 12. 2018 13:58

Velke sluchatka si stolne riesenia pytaju... najma ak by ta nebavilo stale nabijat DAP.
Ak by si si zobral nejake Fiio X3/X5, mozes si dokupit Fiio K5, ktory sluzi ako sluchatkovy zosilovac, ak bolo vykonu menej, zaroven sluzi ako nabijacia koliska pre DAP. Bolo by to take stolno/prenosne riesenie.
Mozes tiez pouzivat na prehravanie mobil a k tomu si dokupis nieco ako Audioquest Dragonfly Red (ten ma vyssi vykon, co sa na velke sluchatka hodi), mobil nabijas tak ci tak.
Este ma napada, ak si trochu pocitacovo zrucnejsi, ist do riesenia RaspberryPi + DAC/Amp (interny na Rpi alebo externy), kariet k Rpi je velke mnozstvo, vyberie si kazdy. Toto riesenie pouzivam sam uz nejaku dobu a nemenil by som.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Iron_Eddie 25. 12. 2018 20:47

Fu, ale ste sa rozbehli... :-) Super, ďakujem za tipy a názory. Ale začínam sa v tom trochu topiť. Žiadny prehrávač nedokáže "roztancovať" takéto slúchadlá? To fakt potrebujem ďalší prístroj /napr. Fiio K5/? Naivne som si myslel, že mi stačí jedna krabička do ktorej zapojím slúchadlá a ľahnem si na terase, pustím nejaký ten rock a trochu zrelaxujem. Predstava zapájať 2 zariadenia, ktoré treba nabíjať mi nepríde friendly user...

Chcel som jednoduché riešenie ale ako vidím, problematika je trochen komplikovanejšia... ;-)
Iron_Eddie
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků