LG 55SK8500 vs SAMSUNG QE55Q6FN vs Hisense h55u7a

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 11. 2018 09:58

MartinL80 píše:Za chvíli se patrně dočkáme doby, kdy i pračka s troubou budou považovány za externí výstup PC :-) Od čeho jsou tedy v TV sloty na USB (dokonce několik), pokud v některých televizích nejde jejich obsah přehrát?

Predstav si ze taky usb konektor sa v televizore nepouziva len na prehravanie warezu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym41 6. 11. 2018 17:54

Takže asi pojdem do Samsugu a to konkretne Samsung QE55Q7FN momentalna cena je 1161 EUR / nastastie podpora filmovych formatov sa da riesit aj inak/ aj ked stale este zvazujem "Hisense u7a",keby nebol problém so zarukou /hisense u7a/ tak ho beriem z amazon.it teraz tam stoji novy za 550 EUR -poštovne 35 eur. Pisal som aj na podporu hisense sk/cz ohladom zaruky a toto odpisali "Dobry den,
Obecne plati, ze na výrobek zakoupeny v zahranici, se vztahuje záruka pouze v dane zemi zakoupeni.V pripade zarucni vady je tedy pripadny servis mozne resit pouze jako vstricny krok výrobce a to v omezenem rezimu.100% záruka není garantovana. Doporucujeme proto zakoupit výrobek u našeho prodejce v SK, jedine tak lze garantovat 100% záruku."
Eventuálne este keby pred vianocami zlacnel sony xf 9005 to by bola asi lepšia volba.
anonym41
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 11. 2018 20:52

So šedym dovozom nepochodiš nikde. Tušim len Sony ma rok zaruku na neoficialne dovezene TV.
Už to že su u Hisensu ochotni je pozitivna vec. U ineho vyrobcu by si pochodil asi ťažko.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nemarek 27. 11. 2018 08:22

Mal som objednanú LG 55SK8500 cez black friday za 539 EUR, s tým že zaplatím na mieste pri prevzatí. Prišiel mi však mail, že o tento model bol veľký záujem a systém nestihol zaregistrovať že tovar už je nedostupný, takže LG nebude. Moja ďalšia voľba bola 55NU5002 u konkurencii, kde bola zaujímavá akcia, ale bola vypredaná resp. boli iba vystavené kusy a tie som nechcel. Takže nakoniec som zobral QE55Q6FN za 725 EUR (18 790 CZK) s 5 ročnou zárukou.

Tohtoročné Samsungy nevedia okrem iného DTS. Chcem sa spýtať, či existuje pre tizen niečo podobné ako KODI pre android, resp. či sa to dá vyriešiť nejakým iným spôsobom.
nemarek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod airmt 27. 11. 2018 09:50

Můžeš se podělit, kde jsi přišel na takové ceny?
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hildaman 27. 11. 2018 10:28

QE55Q6FN za necelých 19 tisíc? To bylo co za akci? To je levnější jako 55NU8002.
hildaman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod airmt 27. 11. 2018 10:44

A navic s 5letou zarukou... I ta LG je za super cenu.
Jinak jak se dívám na ceny po Black Friday, tak mám pocit, že příští rok budu aspoň co se týče elektroniky tenhle svátek spíše ignorovat, protože prodejci si zvykli, že lidi se navalí do obchodů a koupí i za fejkové "slevy".
Naštěstí aspoň v jiných odvětvích (hadry, nábytek) to tak neplatím a něco se najít dalo.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nemarek 27. 11. 2018 12:29

Ta LG cena bola úlet, predaj bol spustený o 9:00, ja som kúpil 9:15 a aj tak sa mi už neušlo. Nakoniec som nakúpil u konkurencii, Planeo Elektro (40% zľava, s tým že je podmienka predĺžiť záruku o tri roky). Btw tá akcia tam končí dnes, ale už takmer nemajú čo predávať, všetko predali :)

Chlapi vedeli by ste mi poradiť, samozrejme ak niečo také existuje, ako spojazdniť na samsungoch DTS?
nemarek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod papko 2. 12. 2018 23:57

nemarek - presne tak isto som aj ja dopadol s Black Friday v Nay. Objednal som BF o 09:06 hod. v Nay tu LG 55SK8500 za 539€ a na druhý deň mi objednávku stornovali, že sa komplet vypredali aby som sa nehneval ale už niesu a ani nebudú. Tak som sa sťažoval a ponukli mi ako náhradu LG 55SK8100 za polovicu. Mam ju zobrať? 8100 je v čom horšia ako 8500 ? Alebo radšej doložiť prachy a ísť do Samsungu QE55Q6FN ?
papko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 3. 12. 2018 00:37

8100 má výrazně horší lokální stmívání.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 12. 2018 06:45

Q6FN sa ti neoplati , pokial ho nevies mat za podobnu sumu ako NU8002.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papko 6. 12. 2018 19:24

55Q6FN už mám za 600e. Celkom spokojný až nato, že diwix je blokovaný a nejde spustiť :roll:
papko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 6. 12. 2018 19:46

Kde jsi to koupil za takovou cenu???

Mohl by někdo definitivně potvrdit jak je to s tím DivX u Samsungu - je to skutečně jenom DivX nebo celý MPEg-4 ASP???
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papko 6. 12. 2018 20:12

stormborec - to som dostal ako nahradu za LG. Proste som nedal pokoj a otravoval ich.

Diwix nacita, vidno to v oknach na usb, len neprehra. Mne to pride ako umyselne blokovany format. Samsung sa asi zrejme s niekym nedohodol, tak avi nejde.
Pise tam: Nepodporovana funkcia. Vybraty subor nie je momentalne podporovany
papko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 12. 2018 21:21

Divx je licencovany format. Je uz ale zastarany, dnesne ripy uz v divx najdes sotva, tak zrejme usudili ze je zbytocne platit licenciu. Hlavne na UHD televizore to SD ani nema velmi zmysel pustat.

stormborec píše:Kde jsi to koupil za takovou cenu???

Mohl by někdo definitivně potvrdit jak je to s tím DivX u Samsungu - je to skutečně jenom DivX nebo celý MPEg-4 ASP???

Mas to v manuali napisane.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků