Přehrávání Dolby Atmos/ TrueHD

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zimcol 17. 3. 2018 22:28

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread ... 014/page23

Stiahni si z linku v prispevku najnovsiu verziu MPC 64bit a madVR- ten sa "instaluje" iba tak, ze kliknes na "instal" kvoli registrom. 64bit sa odporuca pre pouzitie s bitstream audiom, vtedy nie je potrebny re-clock. Odporucam si prejst cele vlakno, dozvies sa dolezite informacie. Nastavenie robis potom priamo v mad VR. Zalezi tiez aky mas procesor a GK v PC...od toho zalezi uroven nastaveni algoritmov na procesing, chroma atd...
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Maathes 18. 3. 2018 11:36

vtom 32/64 mám guláš a nevím co mám dá?.. ... jinak mám nejnovější 1050TI a tam mám povolený průchod zvuku coč atmost a podobně pouští a receiver to přehraje bez problému ten atmos,ale 4k mě zlobí jelikož mi nejde ten MAdvr
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 18. 3. 2018 13:23

Ak mas nainstalovany Windows 7 alebo 8 alebo 10 v 64bit verzii, tak instaluj prioritne 64 bit. Ak mas 32 bit OS, tak Ti 64bit ani nedovoli system nainstalovat...

--edit--

od cca 0:33 máš postup, ako inštalovať madVR
https://www.youtube.com/watch?v=AxKflKWqRHg

Jednoducho ho stiahneš, unzip do zložky, z ktorej iba kliknes "instal.bat" (kvôli registrom). Danú zložku, z ktorej si tieto úkony vykonal však nesmieš mazať, lebo potom nebude madVR fungovať. Následne v MPC-HC, Nastavenia-Playback-Output- a tam vyberieš madVR.
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Maathes 22. 3. 2018 21:13

já nakonec nainstaloval KODI a je to vyřešené a přehraje atmos i HDR bez modulu apodobně
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kremilek10 5. 12. 2018 15:21

Tak mam za sebou X hodin, abych atmos rozjel (viz. podpis + notebook napojeny na receiver)
Na XBOXU stazeno pres appku Atmos (Dolby Access). Tato appka ma v sobe demo videa a delaji co maji.
Na notebooku Win 10 stazeno to samo + doporucuji se ridit timto https://appuals.com/how-to-set-up-dolby ... indows-10/
Stazene soubory https://www.dolby.com/us/en/guide/dolby ... ilers.html a video mkv soubor "TrueHD 7.1 + Atmos"

Nejprve k XBOXU:
- hra Forza Horizon 4 s atmosem bezi, Denon mi pise na displeji Atmos ... OK
- trailery (stazeny do XBOXu) atmos pres VLC, Kodi (sekl se) nebezi. Denon pise Dolby Surround ...Spatne
- trailery pres USB v XBOXU spusteni pres Media Player .. vysledek stejny jako predchozi odrazka

Pustene soubory pres notebook do receiveru:
- Kodi jsem ani nezkousel po zamrznuti na XBOXu
- Power DVD jsem stahl trial verzi. Soubory bezi jak maji, ale SEKA se to jak svina. Cili neresim
- MPC-HC 64bit osobne se mi jevi na prehravani nejlepsi. Nastaveni jsem dal Moznosti / Interni filtry. Na prave strane kliknout na tlacitko "Audio dekoder" / sekce Bitstreaming (S/PDIF, HDMI) jsem zaskrtnul vsechno...
...Denon pise pro trailery "[]D+ + []S" ... OK
...Denon pise pro soubor "[]THD + []S" ... OK
- muj oblibeny PotPlayer. Pro nastaveni stiskni F5 / Ovladavani filtru / Dekoder zvuku / kliknout na tlacitko "Nastaveni vestavneho kodeku...". Nasledne na prave strane zakliknout "Zapnout" (Pruchozi S/PDIF, HDMI). U vsech voleb jsem dal volbu "Vychozi smesovac S/PDIF"
...Denon pise pro trailery "[]D+ + []S" ... OK
...Denon pise pro soubor "[]D + []S" ... netusim jestli je to OK oproti MPC-HC je to jine

Tak snad to mam vsecko nastavene dobre ...
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod zimcol 6. 12. 2018 09:42

To, či Ti to AVR detekuje správne zistiš, ak počas prehrávania na ovládači AVR stlačíš "Info" - ak ukáže, že input signal je DOLBY ATMOS a následne vpravo "active speaker" vykreslí ako aktívne aj stropné repro, tak to funguje správne.
Přílohy
marantz-nr1607-2-2-920x518.jpg
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kremilek10 6. 12. 2018 10:21

To je tak, jak jsem nemel cas si precist navod, ktery je mimochodem na jednicku. To, ale nemeni nic na tom, ze atmos trailer atmos necte, ale zobrazuje zdroj digital +.
Me omyje, ted od znova zjistovat kde co mam spatne na notebooku...
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod zimcol 6. 12. 2018 10:34

Ak mas cez MPC-HC nastaveny bitstream, tak tam by nemal byt problem. Skor by som hladal v nastavení AVR. Na ovladaci, uplne dole, stlac "Movie" a malo by Ti v ponuke ukazat (okrem inych) aj TrueHD/ATMOS - sipkami prejdi na tuto volbu a potvrd, malo by to ist...
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 6. 12. 2018 10:45

Zlaté stereo :roll: .
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kremilek10 6. 12. 2018 14:57

No jo zlate stereo, ale kdyz uslysis prostorovy zvuk, uz jinak nechces :)

Tlacitko Movie vlastne mackam furt :) cili tohle zvladam. Bohuzel uz jsem ve stavu, ze poustim Dolby Access a jejich ukazky a stale to nemuzu rozjet :( Prostorove jedu na digital plus, ale atmos nikde :)
Zarazi me jedna vec, ze v nastaveni nevidim atmos, nevim jestli toto neni problem.
Přílohy
denon-avr.png
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 6. 12. 2018 15:21

Já domácí kino měl, ale když mi za zády něco najednou zarachotilo, hrozně jsem se lekl :/, to bylo takové AIO na DVD a když jsem pořídil novou TV, už jsem to nezapojoval a pouštěl filmy z NAS a PC jen se stereo zvukem. I BD mám teď napojeno do zesilovače a asi si s tím ještě vystačím. :)
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 6. 12. 2018 15:26

Nie toto nie je problém. Atmos je vlastne Dolby TrueHD doplnený o metadata. Ja to mám v PC vyznačené rovnako a Atmos funguje bez problémov cez MPC-HC a aj cez KODI.
Mas nakonfigurovane repro správne? Mas stiahnutý trailer skutočne s Dolby Atmos stopou? Čekni si cez Mediainfo program.
----
https://www.demolandia.net/cinema/dolby ... age-9.html
https://www.demo-world.eu/2d-demo-trailers-hd/
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kremilek10 6. 12. 2018 16:31

zimcol ty jsi mi teda dal :) ty jsi me uplne zblbnul, ale pak jsi to napravil s MediaInfo:)
kazdopadne je to mou nevedomosti, ale snad me omlouva to, ze receiver mam teprve par dnu.
Cela poenta je ta, ze ty ofiko trailety z dolby stranek jsou digital plus with atmos. A receiver tu informaci mi predava jenom "Dolby S" (stejne tak to dela u TrueHD with ATMOS). Jak jsem psal vyse (5. 12. 2018 15:21). Podotykam, ze tlacitko Info to interpretuje uplne stejne.
KAZDOPADNE DEKUJI a snad to dalsim pomuze ...
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod zimcol 6. 12. 2018 20:30

No podľa mňa to "Dolby S" je iba "Dolby Surround". Je to iba upmix signalu do vsetkych repro, ktore maš napojene a nie je to "prave" Dolby Atmos. Tvoj AVR Denon X1400 by mal normalne ukazovať napis "Atmos"

Postni screen z prehravaneho traileru s vyobrazením po stlačení "INFO"

Malo by to byť nejak takto (ja mam MARANTZ, ale DENON je v podstate to iste co sa tyka menu)
Přílohy
004.jpg
003.jpg
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kremilek10 7. 12. 2018 07:03

Kdyby denon to nepsal zkracene, tak to vubec neresime.
Kazdopadne si myslim, ze surround to neni a pokud je, tak stejnak uz nevim co bych udelal.
napriklad soubor z dolby stranek
nazev: dolby-atmos-trailer_leaf_1080.mp4
MediaInfo: Dolby Digital Plus with Dolby Atmos

z tvojich odkazu:
nazev: Dolby_Amaze_Lossless-ATMOS-thedigitaltheater.mkv
MediaInfo: Dolby TrueHD with Dolby Atmos
Přílohy
atmos.png
atmos.png (368.27 ) Zobrazeno 10221 krát
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků