"tmavé" Dolby Vision v Netflix na TV Sony

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod paulo78 5. 12. 2018 09:14

Uzivatelia na celom svete sa stazuju na nie výraznu kvalitu obrazu Dolby Vision hlavne na Netflix.
Možem potvrdiť obraz je tmavy,horší ako u normalneho obrazu.
Ževraj už v USA prebieha aktualizácia minulorocnej rady TV Sony A1E, 930E, Z9D a E series na android 8 Oreo,ktory udajne ,okrem iných opráv sw, nekvalitne DV opravuje na tých tv kde je DV (a1e,z9d, xe9300).
Už len dúfať že Oreo príde cim skor aj do rady XF9005 čím skôr.
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 5. 12. 2018 10:08

S tím Sony jsou pořád nějaký problémy
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 5. 12. 2018 10:11

Ano, neviem ako iny vyrobcovia ,nesledujem to, ale obrovská komunita Sony na zahranicnych forach riesi kopec rozynch problemov s tymito TV.. Nie su to ze príšernosti ale stale Sony nieco robi zle.A to ma Sony obrovské mnozstvo zakaznikov...
Ale fakt neviem ci ostatné znacky su az tak dokonalé.

Inak: o nicom DV som si vsimol v Netflix ihned, tmavy obraz, nevyrazne farby,proste DV nie ze zlepsuje ale zhorsuje obraz... Ako toto možu vypustit??
Udajne cez Apple TV box je DV v Netflix v poriadku
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 12. 2018 13:01

On to moze byt aj problem Netfilxu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dm602 5. 12. 2018 16:07

Skôr problém tv DV je najdokonalejšie HDR a kľudne to môže byť aj nahrávkou či je vôbec dobre urobená predsa len zo začiatku bolo treba nechať tomu čas aby sa filmári prispôsobiť respektíve naučili s tým pracovať
A hlavne treba mať na to Tv .

-- 5. 12. 2018 16:08 --

A ešte poznámka na Apple tv 4k je obraz aspoň u mňa oproti shieldu výrazne lepší pri Tom istom filme
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod CosmoDante 5. 12. 2018 16:58

U LG C8 krásný obraz na Netflixu, ale stalo se mi už, že černochovi nešlo vidět do tváře "režim kino", film The Ballad of Buster Scruggs :)
CosmoDante
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 5. 12. 2018 20:07

udajne sony uz updatom na oreo riesi problem DV-sony-netflix. Uvidime v realite, zatial je oreo rolované v Usa a kanade.

Dm602: ja mám tiez Shield a podpora na DV tam uz nebude,škoda.
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torbal-max 5. 12. 2018 21:20

Jen technický dotaz - série Sony TV XF9005 už zvládá formát Dolby Vision v praxi? Já myslel, že díky aktuálnímu firmware to ještě neumí (v nabídce nastavení obrazu, možnosti videa - režim HDR jsem čekal, že se objeví možnost Dolby Vision ... zatím tam stále mám možnosti jen Vyp, Auto, HDR10 a HLG). Měla by to tedy už zvládat nebo jak to prosím je?

Díky za odpověď.
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 5. 12. 2018 22:08

Ano DV uz XF9005 podporuje.
DV nenajdes nikde v nastavení HDR , co tiez nechapem prečo.
Ale vždy ked spustiš film ktory ma vrstvu DV sa vpravo hore zobrazí velke logo DV,ktore po case zmizne a vtedy pozeráš na DV film. V nastavení obrazu potom je stále zapnuté logo iba HDR.
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torbal-max 6. 12. 2018 23:34

Díky za odpověď, to jsem mile překvapen. A ještě pro ujasnění - tebou popsaná situace nastane pouze při spuštění filmu v DV formátu přes Blu-ray přehrávač (samozřejmě s podporou DV) připojený do HDMI 2/3? Nebo např. i při puštění videa v Dolby Vision formátu přes appku (př YouTube)? ... Byla řeč o NetFlixu, což je v podstatě appka, takže odhaduji, že by to měla TV rozpoznat i v aplikaci. Ja mám formát HDR nastaven na auto a při spuštění HDR obsahu na YouTube (Netflix nemám předplacen) mi automaticky formát obrazu na HDR nepřeskočí. Je to normální nebo dělám něco špatně?

Ještě jednou díky za odpověď.
Torbal-max
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků