Jak nastavit DLNA na LG OLED WebOS 3.5

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod orgasmic 26. 11. 2018 20:35

Ahoj,

stále se mi nedaří propojit noťas přes Wifi s TV (DLNA).
Win 10 + LG OLED55E7

Zkusil jsem i Plex, který běží na PC, spároval jsem ho přes DLNA s TV, TV vidí filmy, ale při pokusu o spuštění filmu jen načítá. Internet mám rychlý (100Mbit)

Neví někdo jak to zprovoznit?

Už jsem zoufalý, koukám na různá videa na netu a pořád to nejde.
Dokázal by mi někdo poradit jak to propojit nb s TV přes WIFI?

Další věc je, že když propojím TV přes HDMI a pustím třeba Coco a přesunu film v přehrávači na rozšířenou plochu (TV), tak je obraz vyblitý.
Když ten samý film pustím z USB, tak běží nádherně barevně včetně HDR.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luda9sl 27. 11. 2018 08:52

Ahoj.Musíš to propojit síťově tak že povolíš v počítači síťové sdílení souboru(složek) pak si to televize najde sama.

Z notebooku přes HDMI to nejde protože ti daný film přehrává notebook a televize slouží jen jako zobrazovadlo.Musel bys mít v notebooku program který umí přehrávat UHD film se všímvšudy a to je.přehrát 10 bit obraz a pracovat s HDR.Jinak to bude vybluté.

Televizi máš taky přes wifi? Nebo na kabel.Jinak na siťové přehrávání doporučuju gigabitovou síť (doma) z mích zkušeností si UHD film třeba při posouvání v realnem čase vezme i 200 mega z rychlosti domácí síťe
Denon AVR-X1700H
Magnat Signature 507 - Magnat supreme 5.1.2
Chord Mojo - Sennheiser HD 560S
HTPC - madVR - LG Oled B7
Luda9sl
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 27. 11. 2018 19:26

orgasmic zkoušel jsi různé typy souborů k přehrání? Tedy kupříkladu i fotky, či jednodušší, starší videa, která nejsou nijak náročná?

Někdy může spojení bránit firewall.

Zkusil bych do NTB nainstalovat prográmek Serviio. Ten vytvoří DLNA server a ledacos tam jde nastavit. Nejdříve v něm namapuj cestu k Tvým filmům. Následně v TV najdeš příslušnou složku a mrkneš, zda vidíš multimédia. Pokud ano - zkusíš přehrát. Lze tam nastavit i profil konkrétní televize, čímž se umožní tzv. transkódování. Tudíž telka by měla být schopna přechroustat i videa, která nevezme, bo je Serviio nejdříve překóduje do podoby pro TV akceptovatelné.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 27. 11. 2018 20:39

Tak jsem nainstaloval Serviio, nastavil, co se má sdílet, v programu je vidět má TV, ale na TV žádný mediální server vidět není...už nevim, co s tim.

Zajímavé je, že mi někdo doporučil https://www.universalmediaserver.com/ a ten se v TV jako mediální server objeví, ale zase mi neukáže žádný obsah.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 27. 11. 2018 21:47

Restartuj router, TV, NTB. Znovu se podívej do zařízení, které v TV vidíš. Musí tam být i Serviio a složky pod ním. Překontroluj v TV část, která se věnuje nastavení sítě, DLNA atp. Zda tam není něco k zaškrtnutí.

Zkus NTB připojit k routeru kabelem a telku kabelem taky k routeru. Zda po kabelu pofrčí, když přes Wi-Fi nechce.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 27. 11. 2018 23:36

Cau, pokud to zlobi, je nekolik variant. Pokusim se to v rychlosti hodit dokupy.

1. Mas spatne udelanou sit. (resety a novy nastaveni muze a taky nemusi pomoci, staci ze nekde mas v defaultu vypnutou/blokovanou sluzbu a pokud nevis co hledat, tak s tim nehnes) Toto asi nebude uplne tvuj pripad, ale mohl by.

2. Mas "spatne" nastaveny prava pro sdileni, resp. pro media server jako takovy, takze je skoro jasny, ze odchozi ti blokuje firewall. (Toto bude na 95% tvuj pripad)

3. Kombinace obojiho nebo fakt totalne rozhasenej router, pripadne nastavenej hodne prisne :)

4. V serviiu se tusim da vynutit nove spojeni pres windows firewall, zkousel si to?

Nejlepsi krom plexu a dobre nastavenyho kodi je na domaci dlna Mezzmo, nelituju ani kuruny, co jsem do toho dal, to jen tak mimochodem... to neni uplne pro kazdyho, ac je to pro zacatecniky vlastne vhodny. A sprava pripojenych zarizeni vs firewall je tam naprosto easy, tak stejne blokovani.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 28. 11. 2018 00:18

Podařilo se mi rozchodit ten Plex, ale větší 4K filmy se každou chvíli načítají.
Objevil se v TV konečně i Media server mého PC, ale před chvíli zase oba servery z TV zmizely, tak vyzkouším ten firewall.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 28. 11. 2018 00:24

4k filmy s velkym bitratem pres wifi budou cukat skoro dycky, kdyz na to nemas masinky :)

vyzkousej to mezzmo, hlavne nedavej next next finish, delej to rozumne a ono te to navede, pak mas klasicky tricet dni na zkouseni..., skoro bych rekl, ze si ho koupis :) 8-)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 28. 11. 2018 09:00

Ok, večer vyzkouším, díky za tip.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 28. 11. 2018 10:25

Ja som mal tiez podobny problem s jednym routerom.Pomohlo mi to ze som urobil reset routera do defaultu a nanovo nakonfiguroval a uz to bezi skoro rok bez problemov.Samozrejme pozri ci nie je novsi FW k routeru.Mimochodom aky presne mas router?
Ten reset do deafultu by som ale v kazdom pripade urobil.Je to 5 minut aj s novym nastavenim.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 28. 11. 2018 15:56

Je to nejaky Sagem, co dava SFR ke svym tarifum.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 11. 2018 19:24

Osobně to vidím na problém ve firewallu, ale může částečně ovlivnit i síťové nastavení sdílení. Právě Serviio dosti často projde přes firewall a nevadí mu ani chybně nastavené sdílení. Jasně, může záležet co a jak, jak a kde.

Serviio nepropaguji jako nástroj vhodný ke všemu a pro každého, ale protože hodně často prostě ukáže, že to jde.

Teoreticky by šlo odpojit NTB od WAN a nechat připojeno jen na LAN. Následně vypnout firewall a zkusit. Mimochodem, když hledáš třeba Serviio složky na TV, jakou virtuální kartu stiskneš? Kde to hledáš?

Jak jsem již psal. Zkoušel bych nějaké normální videa, žádná náročná, 4K atp. Klidně zkusit přehrát takto i hudbu a obrázky. Jen abys věděl, že to projde. Z druhé strany - využíváš Wokna 10 a tam to nemám pořádně odzkoušené. Já zatím jedu na W7.

Zkoušel jsi to propojit kabelem?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků