Tv Samsung UE32K5672, retromusic se seká

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod audis 16. 10. 2018 20:39

zdravím majitele této tv UE32K5672SUSérie 5, nebo tv této řady. Mohli byste mi rposím řící, zda
- máte aktualizovaný firmware (ano / ne popř. jakou verzi)
- a zda vám video puštěné ve webovém prohlížeči online stream na retromusic.cz, hraje bez sekání?

O co jde:
Aktualizoval jsem firmwary pravidelně a s verzemi firmwarů přibližně od roku 2018 se přehrávání seká. Spustím video, sekce se za 30 sekund. Refresh stránky, hraje zase několik desítek sekund. Opět refresh, hraje minuty až hodiny do dalšího záseku.
S firmwary, které byly aktuální v druhé polovině roku 2017, hrálo bez závad napoprvé.

Provozovatel retromusic.cz na přímý dotaz žádné změny ve vysílacím kodu nedělal. Počítač připojený ke stejnému routeru hraje OK.

TV připojena kabelem k internetu. Verze firmware 1230. (číslo za desetinou čárkou nevím jak najít).
Beze změny bylo otestováno:
- Jiným kabelem, k jinému slotu routeru, chybuje stejně.
- obnovení továrního nastavení SmartHub (rada samsung podpora)
- obnovení továrního nastavení webového prohlížeče (rada samsung podpora)
- vypojení na 30 minut z elektřiny (rada samsung podpora) . Toto pomohlo na pár hodin nebo dní.

Děkuji za rady. Vidím to na reklamaci. A subjetivně bych chtěl, aby tam nahráli starší firmware.
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 6. 11. 2018 20:30

Asi už máš vyřešeno. Určitě se s námi poděl jak vše dopadlo.

Jestli ne, zaujala mě informace o to, že po odpojení od internetu se onen problém nějakou dobu nevyskytoval. Vyzkoušel bych takovou věc, kterou jsem už u TV Samsung s úspěchem aplikoval. Nastavil bych ručně v TV IP tak, aby byla mimo rozsah DHCP v routeru a ručně dal i DNS servery, ovšem od Google - 8.8.8.8 a 8.8.4.4. Anebo dáš IP z rozsahu DHCP, ale v routeru si tuto IP rezervuj pro TV přes jeho MAC adresu. A samozřejmě do TV přidej Google DNS.

Následně odzkoušej a oznam výsledek.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 10. 11. 2018 20:15

MgX:
ne, před tvým příspěvkem jsem neměl vyřešeno.

Po zapracování tvé rady zámrzy nepřestaly, nebo jsou střídány na střídačku zamrzá obraz, pak se obnoví, pak stichne zvuk, pak se obnoví, atd dokola. Tedy beze změny.

V tv mám:
- IP adresu mimo rozsah dhcp 192.168.88.9
- DNS 8888

V routeru (Mikrotic, mašina pro experty, nejsem expert, většinu věcí nechápu k čemu jsou) mám:
- v sekci DNS nastaveny routery 8888 a 8844
- trvale přiřazenu 192.168.88.9 v sekci IP>ARP .... ke MAC adrese televize.
--------
Jenže v rouretu chybně čtu dvě různé mac adresy tv a nevím, která je správná. V sekci Interface na portu glan3 je jedna mac adresa, v sekci IP>ARP u této 192.168.88.9 je jiná. V sekci IP>ARP vůbec mac adresa z sekce Interface není. A naopak.

zajímavé je na této konfiguraci co píšu výše, že pokud v tv přepíšu IP adresu na 192.168.88.8, abych otestoval, že teď internet chodit nemá, tv napíše PŘIPOJEN K INTERNETU.

-- 10 lis 2018 21:56 --

ještě výše příspěvek doplňuji pregnantní ilustrací:
v tv nastaveno https://1drv.ms/u/s!AhLZyNytrlsNtXFYP3CWbGeEdrsv

routeru
- sekce quick set https://1drv.ms/u/s!AhLZyNytrlsNtXa3auu4anuVPbet
- sekce DNS https://1drv.ms/u/s!AhLZyNytrlsNtXUWj7DgrYfJVvdU
- sekce IP/ARP https://1drv.ms/u/s!AhLZyNytrlsNtXT4pJoeJzZOtL2Z
- sekce Interface/interface https://1drv.ms/u/s!AhLZyNytrlsNtXIOkymOBUO6RxIF ether3 je dle mě zdířka3 na routeru. Do zdířky3 vede lan kabel z tv.
- sekce intrface/ether3 https://1drv.ms/u/s!AhLZyNytrlsNtXNFGebnRwfGkZEB (všimněte si jiné mac adresy)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 11. 2018 22:53

Nejsem síťař, ani odborník na routery, či dokonce Mikrotik. Sice to umí milion pět věcí a mnoho lidí radí, že je to vlastně jednoduché, ale jak vidět, tak ne zcela jednoduché. Chtělo by to radu od zkušenějšího kamaráda.

Jestli nevíš co a jak, zkusil bych ještě nastavit na TV automatiku, tedy nechat přidělit router přes DHCP adresu a tu následně TV rezervovat. V ARP možná bude nutné smazat přiřazení. Ale je dost dobře možné, že kecám.

Trochu jsem překvapen, ale asi to nevadí, že gateway máš v LAN 192.168.88.1 a rozsah DHCP začíná 192.168.88.10. Co vím, většinou se využívá odskok vyšší - pro příklad 192.168.88.101 .

MAC adresy TV teoreticky mohou být dvě - jedna se vztahuje k pevnému připojení kabelem, druhá přes Wi-Fi.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 11. 11. 2018 00:08

- wifi - tv wifi nemá (nemá modul). Je připojena kabelem. Rozumím pointě.
- odskok gateway - na to jsem nešahal, je to tam default.
- Mikrotik - ten dotaz jsem čekal. Ne, nekupoval jsem ho kvůli příkazovému řádku a miliardě funkcí (obtěžuje mě to). Byly praktické a finanční důvody (wifi ac + glan + spolehlivý provoz = za 1500 Kč :-). Po koupi jsem jen nastavil heslo Admin, pojmenoval wifi, kanál wifi, heslo pro wifi a zbytek nešahal. Proto já & mikrotik. je to žena, která má velké vnady. Nabízí miliardu poloh, ale žádnou po mě nechce, dělá si to sama. Stála málo.
- na automatika - na automatiku vše bylo od novoty (rok 2017), za bezchybného provozu (2017), za chybného provozu (2018), do včerejška. Dnes jsem poprvé něco měnil. Snad ti rozumím dobře. Pokud myslíš "teď opět přehodit na zpět automatiku", udělám to.

Mám nastavit zpět automatiku? nebo zbytečné?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 11. 11. 2018 07:48

Daj reset routera do default a nastav znova vsetko automaticky.
Ak to nepomoze tak by som skusil kupit nejaky lacny jednoduchy asus okolo 20€ a skusil by som ten.
Mgx:Mozes mat kludne gateway 192.168.88.1 a DHCP od 192.168.88.2 do kolko chces.
Napriklad do 192.168.88.100 a vyssie pevne IP.
Odskoky su uplne nepodstatne.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 11. 2018 19:57

Já nepsal, že to vadí. Spíše jsem zvyklý, že je ten odskok větší. Ale díky za upřesnění.

Jestliže v routeru je DNS na Google, tak jak jsem psal, klidně bych zkusil přehodit TV na automatiku zpět - DHCP. Jen zkus pro telku zarezervovat v DHCP IP adresu, aby se neměnila... rezervovat pro její MAC.

Omlouvám se, opravdu víc nevím. Mikrotik je jistě skvělé zařízení, které umí hodně za málo. Ovšem právě protože, když bych se v tom potřeboval vrtat, tak tím zabiji spoustu času - hledání, ptaní se atp., tak ho zatím nevlastním.

Rada na reset routeru se samozřejmě nabízí, jako možná cesta k nápravě.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 1. 2. 2019 00:56

v tom listopadu jsem zkusil ty DNS googlu, beze změny.

Teď v lednu reklamace tv (retromusic nehraje jak jsem popisoval, televize oznamuje že LAN byla odpojena (několikrát měsíčně), televize náhodně nevidí NAS server několikrát týdně, ačkoliv by měla a ačkoliv není uspaný). ==> Výměna několika hw součástí. tak snad to bude ted chodit v pořádku.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 13. 2. 2019 20:56

po 14 dnech po opravě:
- NAS server je k dispozici vždy
- livestream ve webovém prohlížeči retromusic.cz po načtení stránky to je minutu zaseknuté a pak to běží neomezeně bez závad. (dříve běžel hned a neomezeně bez závad). Aspon něco OK.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 2. 2019 21:17

NAS by měl fungovat. U live streamu přes interní webový prohlížeč prostě chyba může nastat, protože to není stavěno na podobné věci.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků