výroba RCA kabelu,problém s pájením stínění

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dupaljiri 10. 11. 2018 20:34

Zdravím,snažil jsem se vyrobit RCA kabel,ale bohužel hrozně se peru s připájením stínění.Sice je pravda že jsem už dlouho nepájel,ale prostě na stínění se cín nechce chytit,zkoušel jsem jak kalafunu tak kyselinu. Netvrdím že jsem nějaký expert na pájení,ale dřive jsem pájel bez problémů(nedaří se to jak Mikro pájkou,tak trafo.)
Děkuji moc za každou radu
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 10. 11. 2018 21:09

Tienenie je pocínované? Ono keď si to aj "ošetril" kalafóniom, tak by to držať malo. Mne sa osvedčilo, že ak nahrievam vodič pájkou zhora a začnem zhora aplikovať pájku, tak začnem mikropájkou akoby rotovať a ten sa lepšie "rozleje".
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dupaljiri 10. 11. 2018 21:12

Nejsem si jist,ale podle chování při napájení bych řekl že ne.
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 10. 11. 2018 21:27

Zkus ten povrch narusit pilníkem potom pouzij pájecí pastu.A samozrejme pred vlastním spojením oba povrchy dobre ocínovat.
Ne jen kapku,ale tak,aby se ti cín krásne rozlil po plose.Pokud jsi uz nekdy pájel,nemel by jsi mít zádný problém.Prístup je na konektoru dobrý,tak zdrsnit povrch,pouzít pastu(kalafuna v tomto prípade nemusí stacit a kyselina je agresivní v delsím case)oba konce dobre ocínovat a pak provést vlastní spoj.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dupaljiri 10. 11. 2018 23:13

problém ocínovat konektor nemam a ani signalový vodič,ale ocínovat stínění pro mně vypadá na nadlidský úkol.Koupil jsem v elektru normální 75 Ohm koax s myšlenkou že zkusím jen pro začátek jak zní DAC v Oppu oproti marantzu a v životě by mně nenapadlo že to bude takové peklo.Přemýšlím zda jiný kabel by bylo snažší.Kdyby se mi povedlo ocínovat stínění tak mám vyhráno
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 11. 11. 2018 07:32

V tom prípade kup jiný kabel.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos66 11. 11. 2018 09:37

Na 99% bude to tienenie hliníkové. Teda tam bude spomínaný problém.
Milos66
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků