iBasso IT01

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod brodus 8. 11. 2018 17:33

Posloucham zvuk na 45-55..takže žádný extrem.U Trinity Hyperion baterka standart.A mne boli uši jakoby spíše ze zvuku než z nastavců.:-(((.Mně ty Ibassa asi fakt nejsou souzeny:-((
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 15. 11. 2018 21:53

my.dre píše:...troufám se tvrdit, že pro mnoho lidí už mohou být tyto sluchátka konečná, pokud jim sedne charakter..

Ahoj, tak se po měsíci intenzivního poslechu mohu směle hlásit do této kategorie i já... :-)
Ve spojení s AQ Dragonfly RED ať už je zdrojem mobil nebo PC je to lahoda poslouchat. Paradoxně mi i delší poslech nedělá potíže...
Asi nejsem ten správný audiofil, nebo přechod z kategorie "do 1000Kč" je tak znatelný, že se mi zatím neoposlouchaly :-)

Kupodivu mě u nich baví i poslech při sledování filmů na PC/TV, ale tam mám problém s délkou originálního kabelu.
Myslíte že má význam pořizovat nějaký delší MMCX kabel (ideálně cca 1,8m) nebo by jste to raději řešili USB prodlužkou? Pokud by ten delší MMCX kabel nějak výrazně neubral na kvalitě poslechu tak bych ho asi upřednostnil.

Máte někdo tip na delší MMCX kabel např. z Aliexpressu ideálně s přímým jack konektorem a délkou cca těch 180cm?
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NočníChodec 24. 11. 2018 22:00

Moje IT01 vykazují podivnou vlastnost.
Při zasouvání do zvukovodu, v jednom ze dvou sluchátek zřetelně lupne.
Zní to jako mikrospínač zmáčknutý těsně u ucha.
Otvory rezonátorů jsou na pohled bezchybně průchozí.
Mám se bát? Na kvalitě přehrávané hudby jsem nepoznal žádné zhoršení.
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod Doodier 25. 11. 2018 22:13

Není to driver flex?
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NočníChodec 26. 11. 2018 15:41

Nejspíš je to flex. Mrzuté je, že to dělá jen jeden ze dvou měničů. Neměly by být rozdíly.
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod filltos 26. 11. 2018 22:08

Záleží také, jak které sluchátko je v uchu utěsněné, je možné, že jedno těsní v uchu víc.
filltos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 27. 11. 2018 08:19

Je to flex. Vzniknutý tlak pri nasadzovaní do ucha sa nestíha ventilovať a ohýba menič. Preto tie zvuky. Mne to robilo tiež a tiež na jednom meniči. Aj u mňa to bola jedna z vecí, ktorá mi vadila. Moje šli po krátkej dobe z domu.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NočníChodec 28. 11. 2018 13:22

filltos píše:Záleží také, jak které sluchátko je v uchu utěsněné, je možné, že jedno těsní v uchu víc.

To není můj případ. Při prohození do druhého ucha, se lupnutí neztratí.
Jeden měnič prostě mírně jiný než druhý.

-- 28. 11. 2018 13:30 --

zino333 píše:Je to flex. Vzniknutý tlak pri nasadzovaní do ucha sa nestíha ventilovať a ohýba menič. Preto tie zvuky. Mne to robilo tiež a tiež na jednom meniči. Aj u mňa to bola jedna z vecí, ktorá mi vadila. Moje šli po krátkej dobe z domu.

Mrzí mě to, ale i tak jsou IT01 zdaleka nejlepší co jsem vlastnil.
Slovy klasika: „… na funkci to nebude mít vliv”.
Doufám, že je jednou uložím do šuplíku, až získám Etymotic ER4-SR.
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 28. 11. 2018 20:10

Ak si spokojný, užívaj. Ja som sa na tej vlne ošialu okolo nich nezviezol. Mňa nenadchli. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr67 1. 12. 2018 09:10

Taky jsem se nechal zlákat tímto přehypovaném vláknem a koupil tato sluchátka. Jsou poměrně velkým zklamáním, jsou přebasované a zcela postrádají výšky. Zajímavé je, že to nikomu tady nevadí. Budiž upozorněním pro další zájemce.
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 1. 12. 2018 11:52

No ja asi na 10pokus trefil nastavce comply ..a basy eliminoval .S těmi výškami souhlas!!! Nejvic mne ale rozesmalo to že jsem je s tebou chtěl na bazaru vyměnit za ty E80 které jsem taky slyšel a hraji dost dobře..A ty Ibassa máš taky:-))).Mám u Ibass prostě problem s komfortem,hlavně pravé ucho..nejspíše mne za něj v dětství moc tahali.Měl jsem vzít ty Fio F9 pro..ale probudil se ve mně strýček Skrblik..a těch 1500 navic jsem si bohužel v daný moment neobhajil:-(((.
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr67 1. 12. 2018 12:44

Já musel koupit taky Comply (pasují tam Tx-500) ve velikosti L. Oproti silikonům jsem bohužel basy ještě zdůraznil. Výšky se nekonají, komfort taky nic moc a nelze rozlišit pravé a levé sluchátko u černé varianty. Subjektivně se mi taky zdají E80 lepší.. 8-S
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 1. 12. 2018 12:57

To u mne zvuk teď se Shanlingem M2S celkem ok ale komfort naprd..pro dost lidi zase jsou pohodlná.Ted používám radši Trinity Hyperion,které hrají hůře ale uši jak ve vatičce..2h poslech bez problémů s Ibassy ani nahodou.Proste sluchatka se musí zkoušet bohužel v realu..což dělám ale ani to není záruka že neulitnes.Kdyby člověk neřešil penize měl by vybrano na to tata:-). Někdy ti zkušenosti ostatnich pomohou..ale i tak každý jsme original))
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NočníChodec 1. 12. 2018 16:48

Ibassům jsem dal přednost protože jsem chtěl jsem slyšet víc detailů v hudbě. A byl jsem zvyklý na světlejší přednes.
+++ detaily jsem dostal
++ lokalizace nástrojů
++ šířka stereo báze
-- mužský vokál je subjektivně potlačený
++ kabel je bezvadně ohebný a nešustí
+++ kabel se nezamotává a to tak, že vůbec
--- část která má vést nad uchem, není vyztužená, takže se kabel za chůze posunuje
- ve sluchátkách jsou dva otvory rezonátorů, takže izolace je jen částečná
+ pokud máte přehrávání na nižší hlasitost, slyšíte když na vás mluví nadřízený

Zkusil jsem v prodejně Audigo lecjaká sluchátka. Za ideál považuju Etymotic ER4.
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod SSakul 2. 12. 2018 12:10

Jestli máš ideál Etymotic a líbí se ti světlý detailní přednes , Mrkni na Whizzer A15pro Haydn .. Zrovna Ibasso teda moc světlé ani detailní není . Ibasso jsou hodně zábavné a basové , ale na whizzery v detailech , čistotě a technickém podání , nemají ani náhodou .

Jinak nevím na čem posloucháš , ale whizzery chcou DAP ( I když v krizi jsem je poslouchal i přes Neutron z mobilu a dalo se to ) . Takže v tomhle mají Ibasso rozhodně + . Nejsou tak náročná na zdroj
SSakul
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků